Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

shaarka
16. jún 2009

ahojte kocky, prosim, mohli by ste mi napisat priznaky znizenej funkcie stitnej zlazy? ano, googlila som a nasla som, ale rada by som vedela realne problemy, ktore ste na sebe badali este skor, nez vam bola diagnostikovana hypotyreoza, alebo teda co vam spätne doslo, ze to bolo z toho. dakujem 😵

len
16. jún 2009

Shaarko, osobně jsem to pocítila nejvíc nárůstem hmotnosti bez zjevné příčiny a taky mi po hrstech padaly vlasy. Žádné jiné příznaky jsem neměla.

strouzek
16. jún 2009

Snížená se prý projevuje únavou,nárůstem hmotnosti, je rozhozený menstruační cyklus,padání vlasů… ale taky nemusí nic, já měla silnou zvýšenou funkci a nepoznala jsem na sobě totálně nic.

felicia1
16. jún 2009

shaarka mne zacali padat vlasy strasne,unavena som bola stale,hlava bolela,pocit na vracanie,tocenie hlavy

shaarka
16. jún 2009

len, sportovala si?
ja to priberanie pripisujem tomu, ze sa malo hybem, i ked v strave sa obmedzujem dost.
okrem toho mam obrovsku chut na slane, minimalnu na sladke. malo pijem. vlasy mi nevypadavaju, ale mam suchu kozu a lamave nechty. byvam unavena (zaspim kedykolvek a kdekolvek) a naopak hyperaktivna aj v noci. a mam pocit opuchnuteho hrdla (ze sa dusim, i ked vzduchu sa mi dostava dost). mam PCO - ziadna ovulacia, ziadny menzes. nechcem vyzerat ako hypochonder, ale snazim sa brat do uvahy aj to. 😒

strouzek
16. jún 2009

sharko já bych zašla na krev,štítná žláza je opravdu velmi častá nemoc žen a velmi často důvod proč nejde otěhu nebo dochází k potratům.

jinak já jsem měla po ooperaci sníženou funkci 3 měsíce a příznak jsem měla akorát rozházený cyklus, posunutou ovulaci a hrozné depky, prý depky jsou taky příznak štítné žlázy a to velmi často.

shaarka
16. jún 2009

☹ tak depky poznam. MM je zo mna chory.
ale zas, dofrasa, to su take priznaky, ze 90% z nich ma za nasledok stres a psychika...

shaarka
16. jún 2009

strouzek, teraz beriem clostilbegyt treti cyklus. ak by som nahodou nemala ovu alebo neotehotnela, isla by som bud. cyklus na vysetrenie stitnej zlazy. to vysetrenie je podmienene cyklom? nejakym DC? asi clostilbegyt brat nebudem moct, ze? ani duphaston...

len
16. jún 2009

Shaarko, tak přiměřeně... Jsem to spíš přičítala tomu, že jsem se přestěhovala k babičce a začala studovat VŠ, takže ta kila navíc mi tak divná nepřišla, ale vlasy mě štvaly hrozně. Taky jak mi to srovnali, váha stoupat přestala, takže to bylo určitě tím (ale zpátky zhubnout už se mi nepodařilo, mám nahoře asi 5 kilo). Jinak dlouhé anovulační cykly taky bývají příznakem, i když u tebe za to spíš může PCO. Já mám navzdory hypofunkci cykly třítýdenní ovulační, takže člověk nemusí mít všecko... Každopádně jeden odběr krve žádnýho doktora nezabije a budeš mít jasno 🙂
Jo, sladký můžu po kilech 😀

strouzek
16. jún 2009

No depky má asi občas každá snažilka ale já měla už i takové že jsem depkovala a nevěděla proč. Byli dny kdy jsem otevřela lednici a brečela jsem. Doktor mi řekl že na tohle si mají dávat dost pozor štítkařky, že nejhorší je že na depky ze štítky nepomůžou ani antidepresiva, jediné co na to pomůže je léčba štítky
Já můžu za sebe říct že od doby co mám štítku zase srovnanou a hormony v normě tak depky sice mám ale takové ty normální před mrchou nebo z toho Že nemám co na sebe, už to není z ničeho nic, protože to jsem fakt myslela že zešílím, klepala jsem se, brečela jsem a nevěděla jsem proč a všichni kolem mě a nejvíc můj manža asi si mysleli že jsem blázen.

len
16. jún 2009

Na odběr kvůli štítnici můžeš jít jakýkoli den, nemusíš být nalačno a můžeš brát i jiné léky... Teď sorry, musím letět 😉

strouzek
16. jún 2009

sharko ne, odběr na štítku můžou provést každý den, nezávisle na cyklu. a nevadí tomu ani clostík, ani utrogestan ani jiné léky. akorát být tebou do doby než budeš vědět jak sina tom ze štítkou tak neber jod protože je možný že kdybys měla zvýšenou funkci tak si jodem ublížíš.

felicia1
16. jún 2009

shaarka,aj sa mi lamali,aj dnes sa mi lamu,a to zvieranie poznam dobre,ja som mala pocit ako keby som mala guvu v hrdle,alebo na krku,a dokonca mama moja mi povedala ze ja urcite budem s nou nieco mat lebo som bola opuchnuta,a mala pravdu
mala som nakazane schudnut,takze na tom pracujem zatial uspesne a mozem povedat,ze som trpela depkami a neviiem cim este moznym,haproval mi cyklus v poslednej dobe a shaarka ja som zacala chunut aj som schudla a vies co?nastala u mna ovulacia,takze ti drzim palce

felicia1
16. jún 2009

shaarka ale urcite by som isla na odber alebo na sono,budes kludnejsia

shaarka
16. jún 2009

ach jaj, kocky.
moja Dr mi na moju otazku, ze ci to vsetko nebude kvoli stitnej (som 160/81), odpovedala, ze nejake TSH ci ake hodnoty, ktore sa "zviezli" popri horm. profile, su ok. takze nemusim ist.
a potom presiel jeden cyklus a Dr. hovori, ze este ma chce poslat na vysetrenie stitnej. tak to som nepochopila a povedala som jej, ze som to uz mohla absolvovat davno a ze sa mi uz nechce cakat, ze ak by to nevadilo, skusila by som clostil...
tak teraz neviem.

pri vysetreni sa jedna o jeden odber? ci profil? suvisi to s cyklom? (to vysetrenie)

felicia1
16. jún 2009

sharka ked mas mrchu tak by sa nemalrobi odber,a mne robili hormonalny profil+ odber na stitku a tam som mala tsh 15 a o menisac na to uz 25 takze to mozem stupat a ani o tom nevies a ani dr tera ak si mala minule tsh v norme teraz uz nemusis mat

strouzek
16. jún 2009

sharko no u nás se posílá na vyšetření štítky jako úplně ze všeho nejdřív, protože tím trpí taková spousta holek a štítka fakt není sranda a tak si to hodně doktorů hlídá. teď unás i zavedli že se posílá každá těhule automaticky na vyšetření štítky aby to bylo ohlídané hned.

zajdi určitě na krev, clostík klidně ber ten tomu neva, já beru léky na štítku a teď mi dala doktorka utrogestan a nikdo nic neřešil jestli můžu nebo ne.vyšetření s cyklem nesouvisí, můžeš kdykoliv, nemusíš být ani nalačno, prostě pohoda. zajdi určo na krev a podle toho jak dopadne tě pošlou na sono, protože co mám zkušenost může mít někdo uzlinu v krku a dobrou krev a naopak ale podle mě jestli štítku máš tak jí máš hlavně v krvi a špatné hodnoty protože uzlina v krku sama od sebe tyhle problémy jaké píšeš nezpůsobí.

strouzek
16. jún 2009

feli no já nevím, já se ptala doktora na ty odběry když mám mrchu tak prej to není pro štítku vůbec důležitý. pro ostatní hormony jo ale na štítku ne.

shaarka
16. jún 2009

dida, pytala som sa skor na to, ze ci na vysetrenie SZ potrebujem byt po prirodzenej MS (ktoru nemam) a ze ci pocas toho cyklu musim byt cista alebo mozem brat nejake lieky (clostil a duphaston). tak sa objednam na odber, ked to nesuvisi s cyklom ani liekmi 🙂
len, strouzek, kocky, dik za odpoved 😵

shaarka
16. jún 2009

uz len zohnat niekoho mileho a zodpovedneho a praktickeho, co sa tym zaobera. KE
😀

strouzek
16. jún 2009

shari jj tak to je pravda, sehnat dobrého endokrinologa je kumšt. ale možná nebude ani potřeba, zajdi na gyndu nebo k obvodnímu dr. ať ti vemou krev na štítku,druhý den se dovíš výsledek a na základě toho tě pošle a nebo nepošle na endokrinologii.

shaarka
16. jún 2009

doprdele, keby som vedela, kolko som mala tie hodnoty T..nieco 😒
a kolko vlastne maju byt? to mi viete piskotky napisat?

strouzek
16. jún 2009

no optimální TSH je kolem 2-3 ale hranice je až do 5. já měla kdysi TSH 0,001 což byla zvýšená funkce a pak jsem měla 12 což byla zase snížená

gabika82
16. jún 2009

Ahojte ... takze dnes som bola na endokrinologii. TSH ma este vyssie ako minule, minule som mala 6,5 a teraz 7,9 Lekarka mi povedala, ze mi nefunguje dobre stitna zlaza, dala mi lieky Euthyrox 25 a nastrasila ma, ze je to vraj choroba do konca zivota a ze budem uz vzdy na liekoch ☹ Najviac som sa ale obavala, ci to neohrozi babatko, tak vravela, ze sa nemusim bat. Tak som spokojnejsia.

gabika82
16. jún 2009

a este moja diagnoza: nespecifikovana hypotyreoza 😖

gabika82
16. jún 2009

shaarka - ja som bola u doktorky Semanovej. Je velmi mila a celkom sa mi pozdava. Ma ordinaciu v geriatrickom centre na Strojarenskej 13 😉

len
16. jún 2009

Gabika, důležité je, žes dostala léky a budou tě hlídat 🙂 Nojo, často je to vážně na celý život, ale v podstatě to znamená každé ráno slupnout jeden mrňavej prášek, 2x do roka si nechat zkontrolovat krev a to je všecko, žádná katastrofa a když je to léčené, nijak ti to život neovlivní 🙂

gabika82
16. jún 2009

no ano ... to je dolezite a pre mna je hlavne dolezite ze pre babatko to nie je nebezpecne, kedze budem brat lieky 😉 Ale zlakla som sa, ked povedala, ze je to na cely zivot...

len
16. jún 2009

To máš ještě dobrý, mně tehdy sdělila diagnózu se slovy - trpíte nevyléčitelnou chorobou 😝 Jako pravda, ale pod tímto pojmem si představím něco, na co do roka zemřu, a nikoli nic, co by mi při správných lécích nezkrátilo život o jediný den 😉

mabe
16. jún 2009

Ahoj holky, tak ja to mela stejny. Byla jsem na endo a pani dr. rekla: Je to tam. A ja se zeptala: muze to byt smrtelny?(kamaradka mela nador) a ona muze. A pak me posadila na 5 minut do cekarny. Ve me by se krve nedorezal. 😝