Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

len
2. dec 2008

No, vyskočilo na mě na počítači okno se zprávou, že mám jít na krev (jsem si to tam před 14 dněma uložila, aby se to připomnělo 😉 ). No a vracej se ty pocity - když už si myslím, že to bude dobrý, tak se mi něco takovýhohle připomene, co by bylo, kdyby... A to jsem to fakt nikomu nevykládala, ale mně to připomínají věci - hromada ovocných čajů doma, poznámky v diáři, kdy na jaký vyšetření... No, nemůžu chtít, aby to samo přešlo za 14 dní 😖

dasa24
2. dec 2008

J Len ☹ ☹ to je mi moc líto, ach jo a já se ještě přijdu pochlubit se srdíčkem 😔
Len kdy plánujete další ? Já doufám že to rychle přebolí a budeš zase těhulka.

Nám asi ten strach zůstane, vid? Já dneska hroznou radost, ale už to nějak trochu pominulo, se budu těšit až budu tak 8 měsíc

len
2. dec 2008

Ale Daso, neblázni - to, že já se srdíčka nedočkala, určitě neznamená, že bych ho někomu jinýmu nepřála! Bez výjimky všem těhulím! 🙂 A tobě obzvlášť 😉 Jó, kdyby se někde v běhu věcí mohlo něco změnit, aby tohle už nemusel prožívat nikdy nikdo...
Jinak další uvidíme, no, za týden jdu do CARu, co mi povědí, zatím jsem vděčná za tu nucenou pauzu 😉

superzvedavka
4. dec 2008

Ahojte holky,

tak som bola včera u dokiho po výsledky HP a predstavte si krv z posledného odberu nemohla byť otestovaná, lebo sa s ňou niečo porobilo...tak mi doki ani nemohol HP vysvetliť, zobral mi pre istotu krv aj takto neskoro a mám sa zastaviť na posledný odber v ďalšom cykle v približne rovnakom dni...ale výsledky toho čo zatiaľ mal, boli v poriadku -až na THS 😅

Okrem toho mi bral krv aj na protilátky proti spermijkám, ale tieto výsledky až tak skoro nebudú.

No vidíte a mala som divný pocit a nakoniec sa predsa len niečo porobilo.... ale dúfam, že to je jediné negatívum, čo ma v tomto smere postretne🙂

dasa24
5. dec 2008

ahoj holky,

tak včera jsem byla na endrikronolog. Měla jsem před těh. jen zvýšené protilátky, ted v těh. mám zvýšené TSH 😠
Dr. mi nasadil 1 tabletu letroxu a další kontrola v únoru.

Holky bral jste taky někdo v těh. letrox?¨Já se nestačím divit, minulý těh. jsem neměla žádnou kontrolu( jenm 1x) a žádné tablety to je tedy Dr. 😠

Len určitě napiš co ti řekli v CAR 🙂

superzvedavka
5. dec 2008

dasa24,

letroxu sa báť nemusíš, práve naopak....... je veľmi dôležitý pre správny vývoj tieťatka...totižto, keďže máš zvýšené TSH, znamená to, že štítka nestíha pracovať ani pre teba samú a nie to ešte pre bábätko a ono je v prvých týždňoch či mesiacoch odkázane na teba

Takže s chuťou do Letroxu 🙂

dasa24
5. dec 2008

superzvědavka moc děkuju 🙂 🙂

změnila jsem Dr. a jsem s ním spokojená, hlavně jdu u něj častější kontroly 🙂

superzvedavka
5. dec 2008

inak aj ja rozmýšľam o zmene dokiho, lebo tento má tiež neskutočné odstupy jednotlivých kontrol a stále je len nervózny a všetko robí len preto, aby si už bola z jeho ordinácie preč...

napr. hneď na druhej kontrole ma objednal až o 9 mesiacov a to som pritom vôbec nebola stabilizovaná....a kolegyňa chodila každých 6 týždňov....

Dám u ešte poslednú šancu ...a potom sa uvidí 😉

len
5. dec 2008

Daso, tak to je super, že ti na to přišli tak brzo 🙂 Já beru Letrox dlouhodobě a v těhotenství mi tu dávku určitě zvednou, je to hodně důležité.
Vlastně jsem na tu kontrolu měla jít dnes ráno 😔 No, místo toho jsem byla aspoň na takovém miniškolení a dali mi tam čokoládového Mikuláše a lahev vína, tak aspoň troška útěchy...

Jinak já ze začátku chodila asi po dvou měsících, pak se to dlouhodobě ustálilo po půl roce a teď, po deseti letech dr. taky usoudila, že jednou za 9 měsíců stačí... Včera jsem doma vyhrabala prastaré výsledky (začátek roku 2000) a měla jsem TSH 5,65 (při braní 50 Euthyroxu), klasifikováno jako mírné zvýšení a navržena substituce 75. (úplně na začátku jsem to měla zvýšené v řádu desítek, tuším, ale to jsem nedohledala)...

krista
5. dec 2008

Ahojky holky 🙂

Tak jsem po dlouhé době nahlídla a copak to nevidím 🙂

Dasa moc gratuluju k srdíčku, pro mě tohle kdysi dávno bylo to největší vítězství jaké jsem kdy zažila!!! 😵 Přeju ať už je všechno jenom v pořádku, užívej si bříško a těšte se na prcka 😵

Len držím palce do CARu, taky jsem zvědavá co ti poví 😉 Ještě jak jsme se minule bavily o těch cyklech ap., tak já mám právě už taky hypofunkci, měla jsem asi 7 let hyperfunkci, při porodu se to stabilizovalo - bez léků a po porodu hypofunkce 😝 no prostě sranda 😖

Superzvedavka on má každý Dr. jiný postup, manžel neni stabilizovaný doteď, pořád se mu mění léky, to už se léčí taky asi 7 let (tenkrát nám na to přišli stejně) a na kontroly chodí jednou za rok, čili za 12 měsíců 😨 a držím palečky na výsledky! 🙂

binki
5. dec 2008

superzvedavka: měla jsem (no vlastně ještě mám) takovou gyndařku, zpočátku byla fajn, ale pak jí přibyli klientky a už tolik neposlouchala co jí vlastně říkám, ty problémy, které mi léčí na endok. teď asi 2 měsíce jsem měla ještě před těhu a bylo jí líto udělat krevní testy navíc, přitom jsem měla problémy, na které jsem si stěžovala, třeba jí říkám, že mi znovu začalo téct něco z prsou a přitom jsem dokojila, když malému byly necelé 4 měsíce a ona mi na doporučení na endo (které jsem si vyžádala) napsala, že jsem znovu začala kojit, ty cysty, které se mi dělají v lymfatických cestách mám prý z nadváhy, apod. no na tvém místě měním dr. hned a já marně hledám nového dobrého gyndaře, který ještě bere pacoše, říkám si, že jsem si mohla ušetřit spoustu trápení, kdybych se nedala zpočátku hned odbýt (teďka mám taky zánět šž a hypofci).

superzvedavka
8. dec 2008

binki, keďže na kontolu idem už tento týždeň....preto tá posledná šanca🙂

gynekológa som už vymenila a zatiaľ som veľmi spokojná 😵

len
9. dec 2008

Holky, koho zajímá moje reference z CARu, hodila jsem to sem, ale se ŠŽ to nemá nic společnýho 😉

krista
9. dec 2008

Len tak jsem moc zvědavá na to genetické vyšetření, kdy na to půjdeš? Doufám ale, že do března (!) se třeba povede samo! 😀

len
9. dec 2008

V půlce ledna, ale fakt je mi přislíbeno, že tam nic nenajdou 😀 V březnu jdu na kontrolu ŠŽ, tak jsem zvědavá, co na to moje dr., až jí to povím - pravděpodobně ale řekne, že s tím nemá nic společného...

len
9. dec 2008

ŠŽ že s tím nemá nic společného, ne ta dr. (ta teda nemá určitě) 😀

mabe
9. dec 2008

Ahoj holky, uz jsem tady jednou koukla - jeste pred tim nez jsem dneska byla na kontrole stitne zlazy. Jsem z toho takova nesva a zmatena. Podle vysledku z krve (co me delala gynekolozka) mam hodnoty mirne zvyseny. Na endokrinologii me dneska delala dr. sono a mam chronicky zanet stitne zlazy a lehkou hypofunkci. Hodnoty krve nejsou strasny a kdybych nechtela zkusit otehotnet v blizke dobe, tak by mi ani nenaordinovala Letrox 50. Rikala, ze by to nechala az na zhorseni vysledku. Ale ted mi to dala, aby se telo dalo co nejvic do poradku pred tehu. Uz mam za sebou dva MA (kveten 2007, cerven 2008). Tak aby se neco zbytecne nepo....Jsem z toho nalezu nervozni. Co si mam o tom myslet? Nemusim se obavat? Dekuju, kdyz me napisete vas nazor.

len
9. dec 2008

Mabe, určitě se nemusíš obávat 🙂 Je fajn, že na to přišli a pokud je to opravdu jen lehce zvýšené (čemuž dávka 50 nasvědčuje) a jsi pod lékařským dohledem, fakt bych to víc neřešila... Každopádně jakmile otěhotníš nebo pokud by se vyskytly nějaké potíže (ať už příznaky hypo nebo hyperfunkce - dočteš se v příbalovém letáku), tak hned volej a objednej se na kontrolu 😉

mabe
9. dec 2008

Ahoj Leni,

dekuju za uklidneni. Vis, jsem z toho nervozni. Uz mam posledni dva roky za sebou toho dost. Nejdriv me nefungovaly vajecniky po vysazeni HA a pak jsem mela hormony, vyvolavacky a diky tomu jsem otehotnela, bohuzel to skoncilo MA v 8tt. Pak problemy s cyklem a nakonec za rok zase nepodarene tehu. Potom chlamydie a ted zjistily totok. Je asi lepsi, kdyz se prislo na to ted. Kdyby se to vic pokazilo, tak by to bylo asi horsi. Kdyz me naznacila, ze neni neco v poradku a pak me posadila na 5 minut do cekarny, tak ja uz myslela: Jezis, mam tam nador...atd...Ona totiz kamaradka mela pred rokem na stitne zlaze nador zhoubnej. Tak sem se ji pak ptala a ona rikala, ze mam stejnou sanci jako ostatni zdravi lidi. Akorat ja mam vyhodu, ze u me by se na to prislo hned - diky kontrolam. Mozna vypadam jako magor, ale fakt jsem dostala strach.

len
10. dec 2008

Neboj, nevypadáš jako magor 😉 Já mám osud hodně odlišnej, ale přesto je tam spousta podobností. Se ŠŽ se léčím už 10 let, je plně substituovaná, takže jsem pravidelně 2x do roka ujišťovaná, že kvůli tomuhle problémy s otěhotněním mít nebudu. Ale mám, i když asi z jiných příčin, tak fakt je, že už dva roky lítám po doktorech a podstupuju všemožný vyšetření, proč se nedaří. A na rozdíl od tebe nám nezjistili vůbec nic - jsme vzorně zdraví. Akorát to těhotenství nejde, no 😝 Teď v září jsem podstoupila umělé oplodnění, povedlo se, ale taky to skončilo MA v 8tt. Tak holt bojuju dál, nic jinýho nám ani nezbývá 😉

strouzek
10. dec 2008

ahoj holky hláím že už mám operaci za sebou taková brnkačka jak jsem čekala to nebyla, 4 hoďky na sále, pak den na jipce a další 3 dny na kapačkách ale dobrý žiju a hurá do mimíška. 😵

len
10. dec 2008

Bezva 🙂 Jaký ti nasadili léky a v jakých dávkách, jestli se můžu zeptat?

strouzek
10. dec 2008

zatím žádný, ke štítkaři jdu až v pátek nebo v pondělí až mi vyndaj stehy u chirurga a dostanu zprávu z histolky, docela mě překvapilo že mi v nemocnici brali krev snad denně ale co jsem se ptala tak prej dělají normální biochemii a hematologii či co ale prý nikdy nedělali testy na hodnoty štítnice tak jsem zvědavá jak to vypadá s krví jestli tam ještě něco je nebo ne, no uvidíme v pátek jestli mě endokrinolog pošle na krev a pak dá léky

len
10. dec 2008

No, ona tam bude asi takhle na začátku docela hormonální bouře, ještě tam budou pozůstatky, když štítnice fungovala a musí to doběhnout, bych tipla. Tak pak poreferuj, moc by mě zajímalo, jak vysoký dávky ti nasaděj a hlavně jak dlouho to bude trvat, než srovnají hladiny, najdou správnou substituci a budete se moct snažit 🙂
Já si občas připadám, že beru větší dávky než některý holky bez štítnice, jak moc mi nbefunguje, ale aspoň tu operaci že jsem si mohla odpustit 😔

strouzek
10. dec 2008

no já jsem taky zvědavá ale myslím že ta úprava hodnot léků bude rychlá mojí tetě brali štítnici loni a po operaci jí dali myslím letrox 100 a ty jí zůstali a prej chodí co půl roku na kontrolu. prý pohoda dřív tam bývala co měsíc a řešili hodnoty teď přišla dali léky a nazdar tak nevím no

len
10. dec 2008

Tak to je paráda 🙂 Mně to právě řešili hrozně dlouho, ale já ji mám jenom částečně nefunkční, nikoli zcela odebranou (natolik částečně, že beru 135...), takže to pořád upravovali a po troškách zvyšovali... Ale je pravda, že v 18 jsem fakt neměla na těhotenství ani pomyšlení, ani toho správnýho chlapa, tak jsem daleko víc řešila, aby mi při té léčbě nevypadalo moc vlasů 😉

strouzek
10. dec 2008

no to částečně no nevím není to moc dobrý bych řekla se mnou na operaci šla paní které brali část před 20 lety, od tý doby jak ty šílených léků ale co je hlavní ta štítnice začla růst a měla normálně bouli na krku tak teď šla na celou a říkala že je škoda že nešla už tehdy na celou. mě se nikdo neptal se třema dr. jsem to řešila a všichni říkali vzít celou protože to jediný je vyřešení navždy že půlka pacientů jde na částečnou nebo vemou jen ten uzlík co tam mají a do pár let skončí na totální operaci ale potom je to prý horší a hůř se operuje protože ten krk už byl vlastně v minulosti nerušen. takže ti přeju aby tebe se to netýkalo, jinak jsem četla na to jak si dopadla u dr. po té revizi, gratulace mám radost za tebe že to byl klasický ZP a nebylo tam nic špatnýho co by se muselo řešit. hurá do snažení po šestinedělí

len
10. dec 2008

No, já ji mám celou, akorát částečně nefunguje 😉 Ale brát mi ji nebudou, pravidelně to sledují a při hypofunkci tam nijak neškodí, prostě tam jenom existuje a nefunguje. Ani se nijak nezvětšuje, jen je tam zánět viditelný ultrazvukem... A teď, když konečně našli ty správný megadávky na substituci, tak snad i budu schopná normálně existovat 🙂

strouzek
10. dec 2008

tak to je dobrá zpráva, já měla hyperfunkci takže tvůj opak, snad mi dají rovnou ty správné dávky léků, většinou prý není po operaci problém manžův kolega má štítnici pryč asi 3 roky a jediný co říkal že pak jediný s čím byl nějaký čas problém byl ten vápník že toho měl náhle hrozně málo, no to mám i já tak beru 3x denně calcium