Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

niikkyy
7. júl 2007

Ahojky kristo!ještě jendou děkuju za tu radu včera 😉
Já mám Hypofunkci

krista
7. júl 2007

Není za co 😉 No já mám hyperfunkci, takže to ti toho moc k tomu nepovím 😀 ale zkus juknout na předchozí stranu dávala jsem tam odkaz na super článek o ŠŽ a těhu 😉

niikkyy
7. júl 2007

jj už jsem koukala!Už jsem mluvila i s doktorem,takže mě trochu uklidnil

krista
7. júl 2007

To je fajn, mě teda moc neuklidnil, pokaždý mě tahá na operaci, snad se to brzo povede abych na ni nemusela ☹ 😖

niikkyy
7. júl 2007

no to já zase chtěla jít na operaci a řekl mi že já jít nemůžu,tak nevím,že prej mi stačí prášky

krista
7. júl 2007

Myslím že když jsi "hypo" nemají ti co vyoperovat, byla by jsi na tom ještě hůř. Já jsem "hyper", tzn. že mi vemou žlázu a stanu se taky "hypo" a pak budu brát do smrti léky 😉

krista
7. júl 2007

A ty jsi dobrá, nechceš jít za mě? 😀 Já tam nechci 😀 😝

niikkyy
7. júl 2007

jo aha tak vidíš přece jsem se něco dozvěděla 😀 jo prášky ted mám už na celý život ☹ snad nebudu mít problém otěhotnět,Zatím 2 měsíce a nic,ale to ještě málo,chce to čas

krista
7. júl 2007

Nikkyy ve snížené ŠŽ by neměl být problém, stačí když si nalistuješ pár stran vzad, je tam spousta holek které mají u profilu sladké "tt" 😵 My se snažíme 3 a taky nic, tak si musíme ještě počkat 😉

niikkyy
7. júl 2007

jo to vím,ale že to čekání je hrozný 😉

yasmina
7. júl 2007

Ahojte kocky, teraz som sa vratila z nemocnice, lezala som 6 dni, opadla som, mala som nizky tlak, zistili mi ze mam malo zeleza a ze mam velmi nizku hodnotu TSH 0,06, T4 bolo v norme. Mam ist za endokrinologom...neviete mi poradit je to vazne? bojim sa...cakam vytuzene dvojcatka po IUI...doposial som so stitnou zlazou problem nemala az teraz v tehotenstve mi zistilo to nizke TSH...viete mi niekto poradit?
vopred dakujem

niikkyy
7. júl 2007

yasmina:ahojky,jestli máš nízké hodnoty,tak nejspíš máš hypofunkci,aspoň myslím,to mám já.Ale přesně se v těch hodnotách nevyznám,to ti řekne přesně doktor!Třeba to ani tak vážné neni!jukni na tuhle debatu a třeba odpověď najdeš.jsou tu i odkazy co se týče ŠŽ v těhu!

krista
7. júl 2007

Yasmina, pokud ti Dr. správně nasadí dávky léků tak se nemáš čeho bát, věř odborníkům 😉

Plus ještě jeden odkázek:
http://www.mladazena.cz/scripts/detail.php?id=3... (na uklidnění 😉 )

yasmina
7. júl 2007

kocky dakujem pekne...

yasmina
7. júl 2007

Krista dakujem za clanok...uz studujem 😉

krista
7. júl 2007

Tak fajn studuj 😀 opravdu se neboj a gratuluju k dvojčátkům to je super 😵

delfi07
7. júl 2007

Ahoj holky,
Yasminko,tak tebe bych tu opravdu nečekala 😀 i koník už začíná být malý. O svoje drobečky se neboj. Ať je to jak chce, během těhotenství to určitě dokáží uhlídat léky a pak uvidíš, klidně se pak může všechno vrátit do normálu. Já mám taky nízké TSH a mám hyperfunkci sž - nevím ale, jestli tahle souvislost platí pokaždé. Pro maličké by hyperfunkce měla být bezpečnější než snížená činnost sž, ta se asi musí hlídat víc. Doktorka mi psala do papírů, že když tak bych v těhu brala v malých dávkách propycil (? snad se to tak jmenuje). Tak se neboj a buď v klidu , 😉 proto se ty testy v těhu dělají, aby si děťátkům nic nestalo. Vždyť už máš tři měsíce za sebou a to je senzační 😅 😎

Kristi a Niikkyy, jak se máte? Kristi, nezlob se, já jsem si tě předtím popletla s někým, kdo psal, že miminko zatím neplánuje 😔 Chtěla jsem tě jenom trošku uklidnit, i u úplně zdravých párů se dává šance aspoň půl roku a pak se to teprve začíná zkoumat. 🙂

niikkyy
7. júl 2007

delfi ahoj:ja se mam celkem fajn!!!a jak ty?jak to ze jsi tady tak pozde?

delfi07
7. júl 2007

Ahoj Niikkyy!! no, je sobota, ještě se mi nechce do postele a miláček dal přednost Catwoman (a jinak v TV nic není). 🙂 A co ty, jak se máš?

delfi07
7. júl 2007

Myslím, jak jde život a tak vůbec... 😅

niikkyy
7. júl 2007

Já jsem sama doma manžel je v práci a tak ještě nejdu spát!užívám si že můžu být déle vzhůru než přes týden,to už chrním v 9! 😀

delfi07
7. júl 2007

dámská jízda? 😵 😉 😎

delfi07
7. júl 2007

Když tak dobrou noc, asi už to vypnu 🙂

niikkyy
7. júl 2007

už jdeš jo?

niikkyy
7. júl 2007

dámska jizda ne!spis samotarska jizda 😀

delfi07
7. júl 2007

No jo, to je těžko, když si člověk zvykne mít někoho milého každý večer vedle sebe. Mívá noční často? Ještě že bude ta neděle. (u nás naštěstí noční směny nehrozí, mívám spíš osamělá odpoledne - někdy až do večera.)
Tak dobrou noc, Niikkyy, jdu zkusit vyšachovat televizi 😝 🙂 Užij si volno a měj se krásně.
Hodně štěstí a opatruj se 🙂

niikkyy
7. júl 2007

dela 24 hodin,takze je pres noc pryc 7krat do mesice
tak dobrou noc apapa 😉

krista
8. júl 2007

Ahojky Delfi, mě to vůbec nevadí, že jsi se spletla, jen jsem to chtěla uvést na pravdou míru a je fakt, že hlavně MM pořád váhal v tom snažení, ale už jsme pevně rozhodnutý že miminko chceme, tak se na něj moooooc těšíme 😵

Doufám, že jste si užili telku, já dnes očekávám MS, tak se mi o tom celou noc zdály noční můry 🙄

yasmina
8. júl 2007

delfi ahoooj...dakujem za rady a povzbudenia 😵

krista
9. júl 2007

Ahojky holky, přišla jsem dodat odvahu všem s hyperfunkcí, po čtvrt roce jsem otěhotněla 😵 Jak bude probíhat další léčba ještě nevím, čekám až budu mít jistotku, že je vše ok a pak se zeptám endokrinologa 😉

Tak všem snažilkám hodně štěstí 😵