Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

simasla
10. mar 2010

strouži - na svatební noc??? no tak teď jsi mě pobavila.. ty spermije budou na mol.. jak by asi tak trefily???

strouzek
10. mar 2010

ty bláho a ty nevíš že to se plodí nejlíp? koukej na mě ožralá vydepkovaná jsem manžu znásilnila a odpadla a je z toho neluš 😀 a můj manža přímo dítko ze svatební noci, prej ho splodili ve vlaku v kupéčku když jeli na svat. cestu 😀 😀 to samé moje neteř, brácha se švagrovou na mol na pařbě, nic si nepamatují a mají z toho 10-letý děcko 😀

sedmitecka
10. mar 2010

s tím alkoholem na tom něco bude, souhlasím 😉 znám spoustu lidiček, kterým se to takhle povedlo....no, budem se muset pořádně ožrat 😀 😀

strouzek
10. mar 2010

přesně tak, já bych řekla že 60% dětí které kolem sebe mám vzniklo z alkoholového opojení 😀 někd jsem četla že se radí i kafe před sexem že ty spermoníci nejsou tak ospalý,a možná na tom něco bude, my ten den pili já hooodně vodky a manža hooodně kafe a kofoly páč řídil 😀

vendulak
10. mar 2010

Ahojte holky!
Simi já bych se přikláněla k názoru Len že ten folík už praskl a tyhle nové malé vyprodukoval Clostil. A bojím se aby ti další dávka neudělala ještě další! A ta teplota...ono už takhle jí máš zase hodně zmatenou že ti lítá nahoru a dolů a podle mě podle toho se moc poznat nedá 😒, navíc je ovlivňována přidáváním dalších a dalších hormonů. Podle mě tohle je pěkný huntování těla ☹. Jako jasně že když ovulace sama od sebe není tak se jí pomoct musí. Já mám PCO a sama taky neovuluju, takže já jsem ráda že existují tabletky tipu Clostilbegyt, ale podle mě byla hloupost že ti ho doktor řekl brát když už si tam měla hezky narostlej folík ale budiž...ale teď znova??? 😕 Tak to už fakt nechápu! Vždyť Clostil je na vytvření folíků a ty už jich máš dost! 😕 Teď by měli mít jen čas aby rostly...nevím. Tohle mi opravdu nepřijde jako dobrej postup. To se kdyžtak omlouvám za názor 😒. Já už bych do sebe tedy v tvé situaci rozhodně žádnej nervala. Spíš bych pila nějakej čajík s kontryhelem a třeba zobala vitamín E, aby mi rostla sliznice a nechala bych folíky prostě dál hezky růst...Co když takhle se ti tam vytvoří zase další nový malý? To zase pojedete dál dokola? No to jako...nevím nevím nepřijde mi to jako dobrej postup, fakt ne 😒.
Jinak si myslím že je rozdíl mezi tím když je na mol chlap nebo ženská. Když ženská ovuluje a vajíčko je připravené tak to že se napije na tom nic nezmění. Zatímco na spermie alkohol má velkej vliv. Neříkám že se s opilým chlapem otěhotnět nedá, rozhodně dá, znám takový co si děti udělali a ani si to nepamatovali, ale pokud tedy se někdo takhle záměrně o otěhu snaží a chlap má třeba spermiogram nestálej, tak bych si v tu správnou dobu s alkoholem nezahrávala 😒 😉.

vendulak
10. mar 2010

Jo ještě jsem zapoměla, k tej sliznici jsem to totiž myslela taky tak, že Clostilbegyt snižuje výšku děložní sliznice (proto se často při stimulacích musí doplňovat další léky na nárůst děložní sliznice), takže potom při tichle dávkách, by byla hodně nízoučká sliznice a třeba to embryo by se nemělo ani kam uhnízdit i kdyby chtělo, a pak taky to že menstruační krvácení je nejen vajíčko ale i právě sliznice, a pokud holky nemají ani tu sliznici mají pak šíleně slabou menstruaci. A ty už takhle si jen zašpinila... no prostě mě nad tímhle postupem zůstává rozum stát.

sedmitecka
10. mar 2010

kdybych to brala tak, že se nemůžu napít a zapařit po celou dobu, co zkouším otěhotnět, už bych byla rok a čtvrt abstinent 😀 a já si vínko dám fakt ráda 😉
neříkám, že se hodláme opíjet do němoty, ale myslím, že dětiček, které vznikli na horách, nebo na nějaké oslavě (Silvestr, letní mejdánk a tak...) je dost a dost, člověk je totiž asi uvolněný a alkohol možná zrychlí procesy v organismu....kdo ví

vendulak
10. mar 2010

Sedmitečko já taky nejsem proti alkoholu, když je příležitost sama se moc ráda napiju a různých akciček sem zažila dost a dost. Kdybych neměla pít celou dobu co se snažíme tak si neužiju lutr nic...a kdo ví jak dlouho to ještě trvat bude. Ani chlapovi to rozhodně nezakazuju. On tedy pivčo nebo tak něco vůbec nepije, protože mu to prostě nechutná, mě taky ne. Ale když je příležitost, narozeniny, Silvestr tak se prostě napijeme. Stejně tak jako jezdíme na víkendy na chatičku ke které u nás patří vínko, máme ho rádi a umíme si ho vybírat a proč si ho nedát. Jen prostě když máme třeba jako teď těsně před IUI a příťa jde na narozeniny ke kámošce tak prostě sám řekl že pít nebude. Nechce ten pokus zkazit jen tímhle.
Jen jsem tím prve chtěla říct že u chlapů větší množství alkoholu spermiogram na 100% ovlivňuje!!! A jasně že se i tak otěhotnět dá, ale pokud se o to někdo snaží už dlouhou dobu a ví se že chlap má sklony ke zhoršování spermia tak určitě by neměl alkoholem riskovat.
Ale samo že to je úplně mimo Símy svatbu! Na té se člověk prostě ožrat musí 😀.

pampeliska36
10. mar 2010

ahojte holky 🙂

chtela jsem se jen zeptat? ted mi doktorka zvysila davky leku euthyroxu, aby jsme se dostali s hodnotami TSH na 2-3 a tam jsem se uz dostala 🙂 je mozny, ze se mi upravil i cyklus? z 30 dnu na 28? nemam s tim vubec zkusenosti 😒 nevite?

len
10. mar 2010

Je 🙂

sedmitecka
10. mar 2010

vendul, s tím souhladím, taky teď co mám clostil žijeme zdravě a bez alkoholu, na horách jsem si dala za 3 dny jen jeden svařáček, taky si říkám, co kdyby....ať ty hoirmona nezobu zbytečně a pak si to sama nekazím....
jen jsme chtěla říct, že prostě znám minimálně 4 páry, kterým to dlouho nešlo, pak byli na horách nebo na oslavě a po pitce na to vlítli - neplánovaně, bez strsu, že se musí zrovna teď snažit, uvolněně a najednou šup - a bylo 😀

a svatba je jasná 😀 😀 😀

strouzek
10. mar 2010

ahoj vendulko no máš pravdu opíjet se jen za účelem snažení je divný ale když už to ujede tak co naděláš. našem případě šlo o to že jsme byli na oslavě, slavila se právě narozená neteř, můj tata do mě rýpal že furt nic tak jsem se prostě snažila zapít depku. já jsem od chvíle co jsem začla snažení tak jsem od té doby žila jen tak že jsem se bála po ovulaci napít, sníst hermelín, sexovat nebo cokoliv aby to případnému těhu neublížilo a stejně to bylo k prdu!při prvním těhu jsem žila neskutečně zdravě, jedla jsem zeleninu, valila do sebe vitamíny a k paštice nebo sýrům jsem si ani nečichnula a stejně jsem o bobka přišla. teď u druhého těhu jsem otěhotněla ožralá, pila jsem na začátku těhu (sice jen kalíšek likéru) jedla jsem a jím od začátku paštiky i plísňové sýry a vše je v pořádku. jasně u vás je to jiný když jdete na iui a víte že přítelovo spermio je sledované tak by to bylo nezodpovědné aby pil ve velkém alkohol ale pokud to je přirozené snažení tak prostě to neovlivníš. mě kdyby někdo předtím řekl že stvořím mimčo takto tak se mu vysměju že já takhle nezodpovědná nikdy nebudu ale nakonec jsem byla a věř nevyčítám si to ani v nejmenším, mám Neluš a to je pro mě nejdůležitější a jak byla stvořená to vůbec neřeším i když moje mamka když jsem jí to řekla mě seřvala jestli se nebojím že jí něco bude. za prvné to by musela být postižená půlka republiky protože neskutečně moc dětí se podaří právě na nějaké pařbě a za druhé asi na tom fakt něco bylo, prostě plno faktorů dohromady(doléčená štítka i bakterie, správný čas, alkohol.... možná to právě potřebovalo abych vypnula mozek a poprvé po tak dlouhé době si užívala sex nebo co já vím ( i když sex si moc nepamatuju teda nepamatuju si ho vůbec) ale prostě možná jsem v tý chvíli poprvé po té dlouhé době jednala impulsivně bez toho abych přemýšlela jestli je dost silná čárka na ovutestu.

takže tak no, neschvaluju ožírání můj manža nepije doma teda nikdy a já taky ne, doma mi to nechutná a jen 1x za 2měsíce si zajde manža na pivko ale na druhou stranu kdyby mi nějaká kartářka řekla že když se o víkendu opijeme oba do němoty a mimčo se podaří tak věř že jdu nakoupit flašky vína a nepřemýšlím o kvalitě spermiogramu 😉

strouzek
10. mar 2010

pampeliško to víš že jo, já jsem úpravu svých hormonů poznala nejlépe na úpravě cyklu, jak šlo TSH dolů zkracoval a zpravidelňoval se cyklus 😉

sedmitecka
10. mar 2010

strouzek 😀 😀 😀 😀 😉 😉 😉 krásně napsané 🙂

vendulak
10. mar 2010

Pampeliško já taky myslím že možný to je! 😉 Tedy nejspíš určitě to bude tím. Mě to přímo říkala ta doktorka na endo, ptala se mě jestli je pravidelný cyklus a tak a že to rozhazuje štítka, a když jí vyléčí tak budou i cykly pak správné 😉.
Jinak já jsem tedy zvědavá jestli se udělalo s tím TSH něco u mě. Bo ta doktorka mi říkala, že mi to pomůže i zhubnout, ale jako samo hubnoucí zázraky od toho nečekám 😀, ale prostě mi spíš přijde divný že naopak přibírám, v neděli jsem nemohla dopnout pásek na klasickou dírku 😒, vlastně jsem to nedopla vůbec. A cítím to prostě na sobě že sem přibrala a né málo 😒. Ale taky to může být tima hormonama co do sebe rvu kvůli IUI nevím, že bych víc jedla to rozhodně ne. No já chtěla jet na tu krev už dneska, ale jaksi jsem nezvládla autobus 😀 tak razím až zítra na krev a v pátek jdu k endokrinoložce, fakt jsem na to zvědavá jestli se něco pohnulo někam 🙂.

strouzek
10. mar 2010

vendul no jestli nejsi úplně v té střední normě tak je možný že budeš přibírat pořád, mě se zastavila váha až opravdu když jsem byla na TSH 2, hubnout jsem nezačala ale ani nepřibírám takže na tom něco bude ale ono fakt záleží na tom těle, já měla hyper při které každej hubne a já stejně přibírala 😅 podle mě za to u tebe fakt můžou ty hormony, jseš nafouklá zavodněná možná

vendulak
10. mar 2010

Strouži jak jsem psala já fakt nečekala že budu hnet jen tak z ničeho nic hubnout, to né! Ale spíš sem si říkala jakože aspoň nepřibírat a i sem docela koukala že sem skoro vůbec nic nepřibrala třeba o Vánocích a tak. A najednou zase nějaký baf! A připadám si jako ten nejvíc největší hroch 🙄. Tak je mi to trochu divný že to je úplnej opak než ta doktorka říkala...Ale jasný že mě napadá že to bude i tima hormonama co do sebe cpu. Ale jako jídlo to mi nepřijde že bych jedla nějak víc, možná trochu před mrchou, ale zase teď při ní nejím za den skoro nic, prostě nemám chuť. Nevím. Já se stejně z tý váhy jednou zcvoknu, tu řeším v podstatě už od dětství 😒.
No každopádně jsem zvědavá jaké budou výsledky z té krve na endo a i chce začít jíst nějak víc zdravějš a tak. Tak uvidíme, třeba se nakonec k něčemu lepšímu dohrabu 😀.
Tedy teď tady kolem sebe mám vír papírů. Hledala jsem účet od mobilu. Nevíte holky jestli je na reklamaci třeba i přímo ten vytištěnej doklad jako účtenka? Já to nemůžu najít. Ale záručák s razítkem a tak mám. Mě to tak štve, se mi začala dělat nějaká neplecha na displayi 😒.

jerrymona
10. mar 2010

ahojte kocky. iba vas pozdravim. co je nove? nechce sa mi citat tolko stranok, co ste uz stihli popisat. 😅

strouzek a ty si este tu? 🙂

iinka
10. mar 2010

čaute baby, nevie mi niekto poradiť....bola som min. týždeň na gamagrafii štítnej žlazy...treba si dať po tom nejakú pauzu ak sa snažíme o bábo, alebo sa môžem pokúšať už aj teraz?

strouzek
11. mar 2010

dobrý ránko holky stále se hlásím jako kindervajíčko 😀

vendul já si fakt myslím že u tebe to bude hormonama, skoro všechny holky co jdou na IUI nebo IVF se cítí nateklé a mají o pár kilo víc, takže fakt těžko soudit jestli za tu váhu může štítka. každopádně počkej na ty výsledky z krve . S tím mobilem já nevím měli by ti ho vzít vím že můj šéf měl pokažený firemní mobil a neměl k tomu skoro žádný doklad ani účtenku ani záručák a mobil mu do reklamace vzali.

ahoj jerry jj já jsem stále tady a zatím mi to vůůůůbec nevadí, dneska jdu k našim na oběd tak se mi zrovna rodit moc nechce 😀

strouzek
11. mar 2010

ahoj linko já nevím jak s tím snažením to ses asi měla zeptat doktora jaké jsou omezení po tom výkonu a hlavně jaké máš hodnoty z krve a jak dopadl ten krk. každopádně se musím zeptat proč ti tu gamagrafii dělali? já jsem o tom slyšela ale neznám skoro nikoho komu by to dělali. já osobně si ale myslím že tam omezení po výkonu budou, protože přecijen ti dají do těla jakoby najaké gamazáření a nějaké množství radiojodu takže bych se snažením počkala. Mě taky dr. o něčem takovém říkal že by bylo možné a hlavně léčba radiojodem ale já se takových věcí bojím jak čert, nejsem blázen abych do sebe cpala radioaktivní látky a navíc znám paní které ten radiojod který byl špatně podaný zničil štítnou žlázu (totálně jí spálil) takže musela hned na operaci štítky a dostávala se z toho dlouho.

shandy
11. mar 2010

ahojteeee babulky, hlasim sa po dlhsej dobe spojenej s dovolenkou a nasledne zavalenim pracou po dovolenke 😀 😀
co mame nove? pozeram, ze tu mame strouzinku este stale dva v jednom? 😉 , tak kedy nastane den D?
vendy, pozeram, ze to nevyslo 😒 , no ale dalsi pokus to isti, netreba to vzdat.
ako dopadla pavlisa?
len co nove?
leamax kedykolvek 😵 😵
nejake nove tehulky?
ja mam zas take depkoidne obdobie, mavam to pri zvysovani davky, tak uz len cakam, kedy sa to zastabilizuje. lebo som ako na hojdacke 😀 , slniecko, potom hromy blesky, zas slniecko a pod., jeden nikdy nevie co kedy pride 😠

vendulak
11. mar 2010

Ahojte holky! Tak jsem zpět doma z krve, bylo to docela na dlouho autobusem a tramvají, ale tedy sama ta krev to sem nestačila ani mrknout a jak sem přišla tak sem zase hned mohla jít 😀. Tak sem zvědavá co na to ta doktorka zítra 🙂.
Ale tedy povím vám po příchodu domů sem zase zažila pěknej šok. Vytočil mě pesan. Dokonale na kousíčky nám ZASE 😠 roztrhal lino přes půl chodby 😠 😒. Já to nechápu. Přitom už byl tak hodnej. A vždycky ho za to seřveme, nasekáme, až teď sedí v koupelně u záchoda jako boží umučení. Jenže příště to udělá zase znovu ☹. Já nevím jak ho tohle odnaučit fakt ne ☹.

Shandy ahooooj! Jaká byla dovolená? 🙂

Strouži tý jo! Oběd u rodičů závidím 😀. Mě nikdo neuvařil ani nepamatuju. Tedy kromě příti ten jó když si mrknu 😀.

pavlisa
11. mar 2010

ahoj holky,
shandy, kde máme nějaké historky z dovči? 🙂
potřebujeme číst něco zábavného 🙂

jo a já nic, test negat, takže dnes vysazuju Utr. a počkám si na MS a jedeme dáááál 😉

vendul, to budeš muset hafušínovi koupit dalšího parťáka, aby nebyla doma nuda, víš?

strouží, závidím..

simasla
11. mar 2010

Ahoj holky..
shandy - šup sem s těmi zábavnými historkami z dovči.. chce to trošku nabudit náladu..
pavlisa - jaj tak nedopadlo to? no co ty víš.. třeba je ještě brzy... mrška ještě nedorazila - a i kdyby - koukám, že to bereš moc fajn 🙂
vendulko - já si taky myslím, že se mstí za to, že je doma sám 😀 já vím, co dělala megča - nedalo se to zvládat - tak šla nakonec ven a mám volně přístupnou taťkovu kotelnu - od vedlejšího baráku aby jí nebyla přes den zima.. má tam svoje kanapátko.. a je happy 🙂

vendulak
11. mar 2010

Pavli ahoj!!!
Vidíš to takže jdeme do dalšího boje fakt spolu! 🙂 A uvidíš že teď to bude mnohem šťastnější!!! Moc tomu teď věřím 🙂.
No jéje nám už hodně lidí říkalo že mu máme pořídit kamaráda i kvůli tomu že nám nechce moc jíst, je to strašnej kostliveček a přitom mu jíst fakt dáváme, ale když ho je hrozně hyperaktivní a třeba granule ty dá do pusy až když je hodně velká nouze. Tak že kdyby měl kámoše tak prý bude jíst. No ale nevím. Dva pejsky tady v našem jedna jedna 😀 a jak bych pak táhla dva pejsky na vodítku a kočárek? 😀 Já se přiznávám že jsem o štěňátku ještě jednom uvažovala jen jednou, a to nedávno. Že by tu bylo zase něco nového co obskakovat a starat se a netíhla bych třeba tolik k tomu miminku že by se to ve mě třeba trochu uvolnilo. A i pejsek že by měl si s kým hrát, to on moc chce. Dřív měl kamaráda tátovo pejska ale ten strašně zlenivěl a už si vůbec hrát nechce. A já pejsky fakt miluju. Ale příťa se na to moc netvářil a já po pravdě si taky nejsem jistá jestli dva pejsci by byli moudrý. On ten jeden stačí. Je to velký číslo 😀.

len
11. mar 2010

Shandy, u mě nového nic 😉

vendulak
11. mar 2010

Simi to víš že se mstí za to že je tu sám. To já ho znám. On to na mě umí i úžasně hrát než odcházím, nechtěl se ani hnout z postele a začal se celičkej strašně moc třást jako kdyby tady bylo mínus padesát a pořád chtěl ke mě. Prostě vydírá. A mě to málem trhá srdce ho tu nechávat. Ale prostě musím. Kdybych chodila do práce tak tu sám bude muset být každý den a bude si muset zvyknout. On je prostě hroznej závislák. Nevydrží být ani v opačný místnosti než sme my. Nebo když se s Filipem třeba objímám když přijde nebo kdykoliv tak on prostě skáče a štěká a vadí mu a žárlí že si všímáme sebe a ne jeho. A přitom když jsme ho pořídili tak jsem ještě chodila do školy a býval tedy sám doma. No jo no, jsou to starosti s tima zvířecíma mazánkama, ale já ho stejně miluju a nevyměnila bych ho za nic na světě 😀.

shandy
11. mar 2010

vesele historky? 😀
no vtipna bola cela dovca, lebo lyzovacka asi takym stylom, ze prvy den dazd so snehom+hmla, druhy den poloblacno (hurraaaa oskar), treti den pekne ale trosku veterno (supeer), stvrty den pauza (nieco na mna lezie, inak hmla, takze ani nemam naladu ist na svah), piaty den huste snezenie a hmla (a zasa ta hmla!) piaty den huraa hmla zmizla, ale zato kosa ako v ruskom filme a vietor 40 km/h, takze kratke zhrnutie dofce 😀 😀
takze alpy som videla asi tak dva dni 😀 , no ale mali sme super apartman so saunou a boli sme fajn partia, takze oddych bol 🙂
vendy no mas to tazke s tym hafanom tvojim. moj by robil to iste, nastastie ma vybeh vonku, lebo on by z domu urobil kolnicku na drevo, keby bol zatvoreny dnu. skus ho bravat na akcnejsie prechadzky. my toho nasho berieme na bajk, nech sa vybeha tak, ze ledva stoji a potom uz nema energiu vymyslat hluposti 😝
vendy a pavlis, dalsi pokus to isti 🙂 a kedy idete do toho? hned teraz, ci pauza?
simi a ten tvoj cyklus, to je neuveritelne. ale zas na tvoje potesenie, vcera som stretla u gynda kamosku, co sa snazili roky a ta mala tiez totalne rozhadzany cyklus a hormony a uz je tehulka...takze trpezlivost 🙂 . tiez hovorili, ze keby vedeli, ze aky bude problem, ze by sli skor na vysetrenia, lebo takto sa to zbytocne natiahlo...
len stale na tamoxifene?

shandy
11. mar 2010

len a tie triploidne jadra sposobuje co? genetika?