Strach z výsledkov z cytológie

26. sep 2021

Ahojte žienky píšem lebo sa idem zblázniť od strachu ..zajtra mám mať výsledky z cyto dala som si robiť LBC a mám hrozný strach keďže som rok vynechala odber..predtým som mala výsledky vždy ok.. doktor vravel že krcok vyzeral byť úplne ok že podľa neho aj cytolgia bude v poriadku ale aj tak sa bojím keď niektoré tu píšete že sa vám zhoršila aj po roku 😭

pininka1
26. sep 2021

Ak je dobry gynekolog vidi akukolvek zmenu aj bez vysledkov. Mne rovno povedal ze to mam dole ako by som este panna bola a ze by sa velmi divil keby nieco vyslo z vysledkov a mal pravdu, vsetko je ok. Treba ale samozrejme chodit pravidelne.

autor
26. sep 2021

@pininka1 mne rovno povedal že krcok vyzerá veľmi dobre a že podla neho budú aj výsledky dobre 🙏🙏🙏

magdalenkad
26. sep 2021

Myslím, že môžeš veriť lekárovi 😉
Ja mam momentálne zlu cytologiu, aj kolposkopia nebola ideálna, ale mam pocit, že neprezivam stres tak ako ty. Stres len zbytočne zhoršuje situáciu 😉
Neboj, bude dobre, ak by si to mala zle, videl by zmeny.

luccija
26. sep 2021

Ak by bolo niečo zle videl by to.Neboj sa🙂

autor
26. sep 2021

Ďakujem ja len preto sa pýtam lebo som tu čítala.nedavno jedna baba písala že jej doktor tiež povedal že krcok vyzerá pekne. Cyto mala 4..😥

magdalenkad
26. sep 2021

Ale takisto poznám jednu, čo mala tiež z cytologie, že Cin4 a po konizacii bolo všetko v poriadku. Takže bud v kľude 😉

pininka1
26. sep 2021

Preto som pisala ze skuseny a dobry gynekolog. Zial aj mojej kamaratke sa stalo,ze sice chodila na pravidelne kontroly kazdy rok, doktorka akoze nic nevidela a zrejme robila aj zly ster z krcka, kedze stale boli vysledky ok. Nakoniec uz mala aj ine zdravotne problemy a tak sa na to prislo,zial po dvoch rokoch boja odisla.

autor
26. sep 2021

@pininka1 tak môj gynekológ má 25 ročnú prax tak dúfam a stále si dávam tu lbc cyto robiť

noemikatka
26. sep 2021

mám rovnaký strach za mesiac idem tiež na lbc pretoze pred 5mes mi zistili hpv cip1 tak hádam to už bude v poriadku 🙏🙏🙏🙏

noami12
26. sep 2021

Neboj nič, mne na začiatku trhu zistili cin 3 a už mi neostávalo nič iné len vydržať keď som nechcela ohroziť dieťa. Na konci tehotenstva mi robili opakovane cyto a výsledky boli o trochu lepšie, teraz po porode mi robili cytologiu opäť akurát mi prišli pred týždňom výsledky, hpv 16 a 18 som sa sama zbavila, ale stále je zmena na krčku a teraz cez týždeň mam si prísť pre papiere a musím ísť na konizacou 🙂 ale lekárka sama mi povedala pri cytologii ze môj krčok zodpovedá tak cin 2-3. Takže myslím ze lekar by nejakú zmenu videl 🙂 držím palce

dejna_
26. sep 2021

Aj mne zistili z poslednej fytologie Abces a za mesiac mám ísť na kontrolu ale nejak sa nestresujem nasadila som vitamíny na imunitu a verím že to bude v poriadku 🙏..a ja som bola pred rokom všetko ok a po roku som mala zlé výsledky ...ale ja som už pár rokov mala zlé výsledky a potom pár rokov zase dobre ...naozaj tu pomôže len pozitívne myslenie a nejaké vitamíny

autor
30. sep 2021

Tak cyto mám ok..volala sestrička.. ďakujem baby za povzbudenie a ukludnenie.. odteraz každý rok poctivo chodím !

jojkaolleova
17. jan 2023

Ahojte baby bola som na cyto a sestrička mi volala ze je všetko v poriadku ale o 4 mesiace mam ist zase ..tak podľa mňa výsledok nebol dobrý ked mam ist zase na ster...strašne sa bojim

kvetinka75
17. jan 2023

@jojkaolleova a prečo si sa jej nespýtala, prečo máš ísť tak skoro? Ja toto nechápem. Teraz si len domýšľať budeš a budeš žiť v strachu. Stačilo sa spýtať a mohla si byť v kľude.

dejna_
18. jan 2023

@jojkaolleova ja chodím každého pol roka a našli len nejaké zmeny na krčku tak pre istotu, pravdepodobne to nič závažné nebude len si to chchu odsledovať