Šupinové fľaky a suché miesta na zadku

nuell
12. apr 2019

Dobrý večer. Potrebovala by som pomoc, rady. Ide o suché miesta. Asi pred dvoma týždňami sa mi spravil na ľavej polke zadku malý okruhlý fľak s priemerom možno 2 cm. Cítiť na dotyk suchú kožu a na pohľad ju aj vidno. Celé je to také začervenané, ale nesvrbí to ani nebolí. Všimla som si to náhodou. Natierala som si to krémom na extrémne suchú pokožku, ale nejako sa tomu zreteľne nepolepšilo. A pred troma dňami som si všimla suchú kožu aj na pyskoch. Neviem čím to bolo spôsobené, lebo v tom čase som mala menštruáciu. Len mám pocit, že sa to zväčšilo. Je to akoby fľak, ale iba na okrajoch vidno tú suchú kožu. Vnútro je akokeby nová jemná koža. Natierala som si to a aj ten fľak na zadku avirilom a teraz po novom kokosovým olejom. Absolútne netuším čím by to mohlo byť spôsobené a čo to vlastne je, lebo hygienu dodržiavam naozaj dobre. Jediné čo mi napadlo bol môj priateľ. Ten má psoriázu, ale to nieje nákazlivé ochorenie, je genetické, takže mi to nedáva logiku (a aj tak vždy používame kondóm) ,hoci ten fľak na zadku by tomu aj odpovedal, ten na pyskoch zase nie. Naozaj neviem. Neviete mi nejako poradiť?

lubik87
13. apr 2019

@nuell kľudne môžeš mať aj ty psoriazu ... vyskytuje sa na ktorejkoľvek časti tela

bodka221
27. apr 2019

@nuell ja mam podobny problem teraz nevies mi poradit ?

nuell
autor
27. apr 2019

@bodka221 neviem z čoho som to mala, možno len zaparene. V lekárni som si kúpila masť dr.max calcium pantothenicum za 1.99€. Po sprche a občas aj počas dňa som pretrela problémové miesta a zmizlo mi to za pár dní. Hlavne to natieraj, keď sú miesta suché. Aj na ten zadok mi to pomohlo. Asi je to môj nový zázrak. 🙂