Znamenajú suché červené fľaky na tele alergiu?

Zodpovedané
18. apr 2024

Dobrý deň,

asi pred 2 mesiacmi som si všimla na svojom stehne zo zadnej strany červeno-hnedý flak gulatého tvaru. Najskôr som si myslela, že je to modrina. Keď to nemizno a dokonca po pár dňoch naskočili nové, prestala som si to myslieť.

Teraz mám 2 veľké fľaky v oblasti krížov, 1 na zadku, 2 na zadnej strane stehien, 1 na prednej strane stehna a 1 malinký sa mi pred par dňami urobil na ruke. Fľaky majú farbu len takú ako keby tmavšia koža, niekedy jemne do červena. Sú hladké (nie su nijak vypuklé) a sú suché. Nesvrbia. Nemenila som žiadnu drogeriu, ani pracie prášky, strava je stále rovnaká.

Skúšala som 1 týždeň užívať lieky na alergiu, ale nevšimla som si žiaden efekt. Sú dni, kedy sú tie fľaky skoro neviditeľné. Teda stále sú tam, ale nie sú extra sfarbené. Potom sú dni, kedy sú naozaj výrazné ako silná modrina.

Môže ísť o alergiu?

Čo si mám na to dávať?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete skúsiť zinkovú masť - napr. Purityvision.

Určite však odporúčam návštevu imuno-alergológa. Môže sa jednať o zápal, alebo treba vylúčiť iné príčiny.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/