Svrbenie na intímnych partiách

miska210
22. aug 2018

AHOJTE ,
Od včera mám svrbenie (tam dole) , výtok ani nič nemám , obvodnéj idem zajtra odniesť moč či náhodou nemám zápal. Môžem mať svrbenie aj zo sprcháča lebo sa mi objavil na krku ekzém. Poraďte čo si mám kúpiť , prípadne piť (čítala som že je vhodné acidko). Ďakujem💞🍀

asia83
22. aug 2018

@miska210 Sledujte, či nemáte "hrudkovitý" výtok. Pri mykóze je svrbenie, v tomto teple je to bežné. Smer gynekológia, lieky na predpis. Ja som to mala v počiatkoch tehotenstva (cca 7 dní po oplodnení), Macmiror na predpis zabral ihneď.

meredith83
22. aug 2018

@miska210 No dobre je urobit vyter. Pri pliesni byva vacsinou aj silnejsi vytok... Ako opisuje Asia... Ale moze to byt aj bakterialne... Ja osobne odporucam probiotika. Nasad ich hned mali by pomoct. Acidko a jogurt je dobry ale probiotika maju tych dobrych kultur omnoho viac..

montemotherone
22. aug 2018

@miska210 rýchlo zaberie aj krém Canesten, alebo Imazol. Môže to byť dôsledok stresu, stravy (sladkosti, pečivo...) Skús si nasadiť probiotiká

miska210
autor
22. aug 2018

Ďakujem😗😗😗

eliska13
22. aug 2018

@miska210 v lete to je často z bazéna, mokrých plaviek po ATB...výborný je Canesten vkladacie tbl na 6 dní plus zvonku Canesten krém
Obmedz cukor sladkosti to podporuje svrbenie

galioska
24. aug 2018

@miska210 jogurty davat, mne to vzdy pomaha, niekto aj zo spodu natiera