Svrbí ma bradavka

katika1811
26. jún 2023

Ahojte už dlhsie ma svrbí jedna bradavka mám ju suchu poradíte mi čo na to ? Nieje ani červená ani nič ..som 2,5r po pôrode.. mám pocit akoby som mala aj malé mliečne pluzgieriky také akoby jemne rozliatie ale to mám už od prvého tehotenstva takéto bradavky po kojení ďakujem za rady

nikpa
26. jún 2023

@katika1811 chodíš pravidelne na sono prsníkov? Inak to môže byť obyčajná mykóza, skús si ju potrieť masťou na mykozu.

katika1811
autor
26. jún 2023

@nikpa Ano chodím každý rok na Sono 🙂 naposledy som bola v novembri bolo všetko vporiadku 🙂 aká je najlepšia masť na mykózu ktorú môžem dať na bradavku?

tanyan
26. jún 2023

Nedráždi ťa na tom mieste napríklad švík z novej podprsenky alebo nejaká iná mechanická príčina?
Zo steru by ti vedel aj obvodný lekár povedať či je tam nejaká mykóza a na akú účinnú látku je citlivá. Inak môžeš začať klasikou (Canesten, Fungicidin) a uvidíš či sa ti to zhorší alebo polepší.
Dôležité je pri zlepšení pokračovať aj po ústupe vonkajších príznakov v liečbe, aby si to naozaj vyliečila, nielen uspala...

katika1811
autor
26. jún 2023

@tanyan rozmýšľam začala som chodiť behávať a v klasickej podprsenke či nie tým pretože vtedy som sa riadne spotila a podprsenku hneď nevyprala ..ďakujem skúsim krém ;)

nikpa
26. jún 2023

@katika1811 ja som dávala fungicidin