Syndróm lepivých doštičiek

andreasp
7. feb 2013

ahojte, s manzelom sa snazime o babetko,no skoro 2 roky nic. Nevytvaraju sa mi vajicka. Na hematologickom vysetreni mi zistili syndrom lepivych dosticiek, a moja gynekologicka mi povedala, ze vraj tento syndrom moze sposobovat aj to, ze sa mi netvoria vajicka. Co sa mi nezda. co si o tom myslite vy?

jvlo
13. apr 2021

@suzanca86 mne od 5tt a druhy v 7tt

dejna_
13. apr 2021

@suzanca86 zaujímavé to je myslené že plod sa toho dožije 🤔 ja mám inú mutáciu ale teda doštičkovy glykoprotein IIIa heterozygot ale tiež mám brať na to anopyrin ako pri syndróme lepivych doštičiek ..
A druhé bábo sa dožilo 6+ a tretie 7tt+4..naozaj som zvedavá či sa dievčatá podelia zo svojou skúsenosťou

senselinka
21. apr 2021

@suzanca86 ja mam SLD, za sebou 7 potratov... a dve zdrave deti. Nikto nikdy neriesil, v ktorom tt to bolo, uzivala som anopyrin a k tomu pichala fraxiparin, az tato kombinacia bola uspesna

dejna_
21. apr 2021

@senselinka no hlavne že to dobre dopadlo a máš dve deti 🙏

senselinka
23. apr 2021

@dejna_ to ano, dva zazraky 😍

nina0099
28. apr 2021

@senselinka ahoj, môžem sa opýtať? Ja som pred 5 mesiacmi prisla o našu dcérku v 36 tt. Samozrejme, nasledoval rad vyšetrení - záver je tromboza v pupocniku. Mám odporúčanie pred ďalším tehotenstvom (podstupujeme KET) začať brať anopirin a fraxiparin. Akú dávku Anopirin si brala a ako dlho pred otehotnením? Fraxiparin Ti nasadili tiež pred otehotnením? Mám z toho celkom stres, samozrejme, riadiť sa budem hematologickou, Aj predtým som sa, ale tá zanedbala starostlivosť, tak som ju vymenila. Teším sa, že máš zdravé dievčatka 🙏🏼

dejna_
28. apr 2021

@nina0099 to je mi veľmi ľúto čo sa ti stalo 😓..prajem veľa síl ...a aj tí zistili nejaku Trombofilnu mutáciu pri vyšetreniach ?

nina0099
29. apr 2021

@dejna_ ďakujem 😢. Áno, mám zistenú mutáciu MTHFR A1298C homozygot a GPIa homozygot, ale vraj to nie je nič vážne. ...hm, nie je to nič vážne a dcérku sme si pochovali...

dejna_
29. apr 2021

@nina0099 no je to hrôza ja mám tu GP IIIa heterozygot a tiež to vraj nie je nič vážne ale tak potracam tak niekde problem asi bude 😓..ale preventívne liečbu dostanem aspoň do 16 tt.