Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

shaarka
13. júl 2009

😀

hiva
autor
13. júl 2009

simi....nechcem sa ta nijak doknut.....mas za sebou toho vela....ale prave preto, co si prezila by si sa mohla vcitit aj do inych a nie sa do nich ostro navazat 😉

eirin
13. júl 2009

Tato příjemná atmosféra je zde vždy? 😀

shaarka
13. júl 2009

eirin, zivo diskutujeme. 😀
pridaj sa! 😝

hiva
autor
13. júl 2009

nie eirin.....zvacsa sa tu bavime normalne kym sa niekto nezacne navazat do niekoho ineho 😉

hiva
autor
13. júl 2009

eirin....a u teba ako? ako sa liecis? kedy ti diagnostikovali PCO?

eirin
13. júl 2009

🙂 To byla jen snaha o odlehčení.

kaciatko81
13. júl 2009

shaarka, ano poznam, ale napriek tomu by som sa rozhodla asi tak ako doteraz... pretoze (nie som dr, ale myslim, ze sa nemylim), kazdy mesiac sa ti vajecniky snazia vytvorit folikul, ktore nedozrie, myslim, ze vies, co to pri pco znamena-ostavaju na vajecnikoch ako ten perlovy nahrdelnik... ak stopnes vajecniky hak, tak sa ten folikul netvori... ale to je jedno...

simi71
13. júl 2009

shaarka.....som zvedavá,či si tú žiadost o adopciu vypíšeš ty........ 😝

eirin
13. júl 2009

Hiva: Ovulaci nemám od ledna (podle teploty), trochu jsem to tušila a potvrdil to UTZ i hormonální profil. Brala jsem minulý cyklus poprvé Clostil, nezabral, tak mi doktorka v půlce cyklu nasadila Norethisteron a teď čekám na MS a potom budu brát dvojnásobnou dávku Clostilu (dva denně).

shaarka
13. júl 2009

eirin, tak hadam 2 denne zaberu. ale este ti aj nejaky musi prasknut! s tym mam problem ja.

kaci, ved ano, mas pravdu. ale ja dufam, ze tento problem vyriesi laparka.

simi, nepochopila som tvoj posledny prispevok - otazku. akoze preco nechapes? ze ja? ci kto??

kaciatko81
13. júl 2009

shaarka, ja dufam, ze tu laparku ani nebudem potrebovat 😔
myslim, ze simi to myslela tak, ze ked jej radis adopciu, ze je zvedava, ci by si to urobila ty... uprimne nemyslim, ze bol najlepsi tah hned sa obut do hivy kvoli fajceniu, ale svojim sposobom ma simi pravdu 😔

hiva
autor
13. júl 2009

ano ...simi ma pravdu....to jej nikto neberie.....sama viem, ze by som mala prestat fajcit....ale aby mi tu niekto hovoril ze nie som normalna a ze nemam zdravy rozum, tak potom sorry, ale s takym clovekom sa nemam o com bavit 😉

hiva
autor
13. júl 2009

eirin...norethisteron?...a to je naco???...ja som ho zvykla bravat, ked som chcela oddialit MS....a to ty asi nechces, nie?....alebo ma aj nejake ine ucinky?

eirin
13. júl 2009

Shaarka: Ano, ano. Kladu si malé cíle, pro začátek řeším dozrávání, praskání přijde na řadu posléze 😅

kaciatko81
13. júl 2009

hiva, mozno to vobec nebolo myslene, tak zle ako to vypalilo...

hiva
autor
13. júl 2009

mne je uplne fuk.....mam svoj vlastny rozum a red nikym sa nemienim obhajovat....ale urazat sa nenecham....a na zaklade dalsich prispevkov od simi si nemyslim, ze to nebolo myslene tak ako to chapem....myslim, ze som to velmi dobre pochopila.....len nechapem, preco niekto pride to temy, ktora sa netyka a zacne urazat ludi, ktorych ani nepozna 😉

shaarka
13. júl 2009

hm, mne sa zas zda, ze som dost jasne napisala, ze ANO, ze adopciu by som po tolkych neuspesnych pokusoch a potratoch urcite brala.
MM tvrdi, ze nie vsetci su predurceni mat deti prirodzenym sposobom. aj ja si myslim, ze priroda je dost mudra na to, aby nedovolila zene otehotniet, alebo donosit, pokial by babatko malo byt nejakym sposobom poskodene (i ked to sa stava).
velakrat som citala o zenach, ktore podstupili niekolkorocnu liecbu, niekolko IUI, parkrat IVF aj KET, mali niekolko potratov... tam az nechcem dospiet. zatial si nedavam hranice, aby som v buducnosti nebola obmedzovana, ale nejaku taku myslenu hranicu mam. a adopcii sa naozaj s MM nebranime. 🙂

hiva
autor
13. júl 2009

inak ja som uz tiez rozmyslala nad adopciou (zatial len v teaoretickej rovine a v case najvacsej depky)....kamoska to cele zbuchala za 7 mesiacov (od podania ziadosti do dostania babetka) 😉 ...ale moj muz o tom nechce zatial ani pocut 😒

hiva
autor
13. júl 2009

kaci...a ty mas kedy na plane tu laparku? a kde ti ju budu robit? 😅

eirin
13. júl 2009

Hiva: Ten Norethisteron mi předepsala doktorka asi proto, aby mi nemusela posléze píchat vyvolávačku nebo nevím. Prostě aby ms přišla v nějakou normální dobu. Ale už ho brát nechci nikdy víc, už dlouho jsem se necítila tak mizerně jako těch 10 dní, co jsem ho brala.

shaarka
13. júl 2009

ten Norethisteron sa nema podavat tehotnym a pri nadmernom ochlpeni... preco ti namiesto toho nespustila MS agolutinom alebo duphastonom alebo utrogestanom??? nerozumiem.

kaciatko81
13. júl 2009

shaarka, myslim, ze lahsie sa povie isla by som do adopcie pokial mas este niekolko inych moznosti pred sebou a inak sa k tomu stavias, ked uz je to realnejsie... a takisto je to aj s tou prirodou... neviem, ci to zoberies s takou lahkostou, ked ti povedia, ze uz nie je ziadna sanca... a jedna vec je adopcia a druha zmierit sa s tym, ze to svoje uz mat nikdy nebudes... ale to je zasa na vaznu debatu...

hiva
autor
13. júl 2009

tak ti to dala zrejme namiesto duphastonu...nie som lekar a na zaklade pribalovych informacii sa mi to zda trosku divne.....este som sa s tym nikdy nestretlai... http://www.zdravie.sk/sz/lieky/showspc/528/3360... ....a ako si ho brala ty? od ktoreho DC?

hiva
autor
13. júl 2009

kaci....dolezite je nechat vsetky moznosti otvorene...a tuzbu po dietati kazda zena preziva inak....tazko sudit a tazko posudzovat nazory inych 😉

eirin
13. júl 2009

Shaarka, taky nerozumím, prostě jí to přišlo možná pohodlnější. Prohlásila, že tento cyklus už ovu nebude (takže nevadilo, že jsem ho brala, ovu neproběhla ani podle teplot, těhotná nejsem). Já hlavně nevěděla, co to je zač, co mi předepisuje, tak jsem se ani nebránila. Mnohem raději si tento cyklus dojdu pro Agolutin.

kaciatko81
13. júl 2009

hiva, laparku? ja ju zatial neplanujem... mala by som? a ak ano, tak iscare.
baby, mozno by nebolo odveci prestat spochybnovat to, co robia dr... nie vsetkemu rozumieme...

kaciatko81
13. júl 2009

hiva, suhlasim... vsetky moznosti otvorene... ale nemozem povedat, co by som ja robila na jej mieste, pretoze nemam za sebou vsetko to, co ona...

hiva
autor
13. júl 2009

kaci...sorry....s tou laparkou som sa asi kopla.....som myslela, ze teraz tomu nechavas volny priebeh lebo mas ist na laparku (kedze si pisala ze tu laparku mozno ani potrebovat nebudes) 😵 ...sorry, asi sa mi to cele v hlave nejak domiesalo....vies, ten moj nezdravy rozum 😀 😀 😀

shaarka
13. júl 2009

eirin, suhlasim s tebou. 🙄

kaci, trocha ma stve, ze ty spochybnujes vsetko, co napisem. proste mam nejaky nazor a za nim si stojim. co sa tyka mojej liecby, HAK alebo adopcie. mozno sa ti zda, ze tu vypisujem len tak do vetra, ale ver, ze sme sa o tom s MM uz bavili a sme otvoreni tejto moznosti. i ked - nikdy nehovor nikdy.
len ma stve, ze sa tvaris, ako keby si ma poznala lepsie a kyves tu na mna ukazovakom, ze "neviem, ci to zoberies s takou lahkostou, ked ti povedia, ze uz nie je ziadna sanca... a jedna vec je adopcia a druha zmierit sa s tym, ze to svoje uz mat nikdy nebudes..."
ja som s tym zmierena uz od puberty a vlastne dieta bude pre mna len prijemnym prekvapenim, bonusom, ako splnenym cielom.
ja si staviam trosku ine ciele. a pre vlastne potom stvo, teda preto, aby som mala vlastne dieta, by som teda VSETKO neurobila. to viem uz teraz. rozhodujeme sa spolu s MM a obaja sme toho nazoru, ze silit to budeme len do urcitej miery.
tak isto mozeme milovat aj dieta z domova a zatial nemame dojem, ze by nam vadilo, ze na tejto planete nezanechame svoje geny.