Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

hiva
autor
10. sep 2010

ja chcem ovulu....a to uz cez vikend najneskor 😠 ....ovulka moja, priiiiiid....bude ti u mna dobreeeee 😀 😀 😀 😀

ninan2
10. sep 2010

@hiva a to nemoze ist na odber spermii dopredu? Vsak ich tam vedia zamrazit aj na dlhe roky nie?

tatranka111
10. sep 2010

ahojte hlasim 2dc no a ako som predtým písala, že aká je stráááášne slabulinká......skor to bolo špinenie tak teraz je strááááášne silná, ale prišla prirodzene bez akýchkolvek liekov 🙂 takže ovu asi bola 🙂 a ten tehu test bol asi nejaký blud 😒

katkaajurko
10. sep 2010

@hiva - chapem a jedno som sa uz ale naucila - nech si cokolvek naplanujem v tomto ohlade - priroda mi vzdy ukaze - aka som malicka a mozem si akurat tak trhnut nohou.... 😒

ja uz jak som vedela ze ma byt teraz IUI a stimulky-tak som musela odmietat od leta ponuky na dovolenky s kamosmi a chaty...resp. nedalo sa NIC dohodnut kedze sa vsetko riadi iba mojmu cyklu - ktory je nevyspytatelny....teraz pridu otazky na lyzovacku .... no AKO si mozem dohodnut lyzovacku - ked mi to tam vychazda na stimulku a IVF... 😅 nemame sancu 😠

hiva
autor
10. sep 2010

@ninan2 ...zamrazit sa asi daju, ale kvoli IUI je to asi blbost....zbytocnost....za mrazenie zaplatime viac ako za samotne IUI....a navyse, neviem, ci to vobec robia.....vacsinou sa mrazia az embrijka.... a pravdupovediac az takto "brutalne" to riesit nechcem 😠

@katkaajurko ... to mas pravdu s tou prirodou 😠 ... darmo som mala poslednych 5 cyklov ovulu medzi 21 a 24 DC a spoliehala sa, ze aj teraz tak pride....prd....uz som 26 DC a zatial to na ovulku teda vobec nevyzera 😠

inak to planovanie dovoleniek a lyzovaciek uplne chapem....my sme na tom rovnako 😠 ...akurat zrovna ale minuly rok, ked sme lyzovacku naplanovali, bola som akurat tehu.....no hovorim...zakon schvalnosti....celu lyzovacku som sa setrila a uplne naprd....hned po lyzovacke zistili MA a nasledoval kyret ☹ .... proste nieco naplanovat, to je otrasne 😔

ale tento rok to uz musi vyjst.... v decembri chcem byt tehu uz za kazdu cenu....teda resp. uz od novembra by bodlo.... lebo uz mi zostavaju len 2 dni dovolenky....cely rok som veselo minala, lebo som si hovorila, ze aj tak budem tehu a pojdem na PN-ku, tak netreba dovolenku setrit......a teraz este 4 mesiace do konca roka, a ja som bez dovolenky 😠

ninan2
10. sep 2010

@hiva aha tak to ano, ked sa to financne neoplati... hm, mozno sa ta dalsia ovulka tiez nejak oneskori a nakoniec vsetko stihnete v pohode 🙂

hiva
autor
10. sep 2010

@ninan2 ....no ved uvidime....moc by som tu dalsiu ovulku nechcela oneskorit, lebo v centre asi na nu nebudu tolko cakat aby spravili IUI.....budem brat totiz clostyl 2x1 .... a tak snad ovulka tam pride nacas 🙂 ... kazdopadne ale dik za povzbudenie....uvidim, kedy uraci tato prist a podla toho si vsetko prepocitam 😅 😀

ninan2
10. sep 2010

@hiva nj, nech sa az laskavo dostavi a nevymysla 🙂 Ja som dnes prave 1 DC, lutealka zas trvala az 16 dni, Femigard mi ju nejak predlzuje, a potom mam zbytocne dlhe cykly (kedze aj neskorsia ovulka). Tento mesiac bude pauza s nim, tak som velmi zvedava ako to dopadne. Aspon ze uz nebolo vobec ziadne spinenie.

katkaajurko
10. sep 2010

neviem aj ci su neni zmrzane/rozmrazene spermie nekvalitnejsie..nie vzdy sa ten proces zadari..myslim,ze na bez iui sa asi ani nezamrazuju...iba v urcitych pripadoch (pred ozarovanim a tak...)

ja by som tiez chcela vediet laskavo co sa deje vo mne.... 😠 😠 a teraz som dva dni ani merat nemohla-lebo ma macka (strazime rodicovku 🙂 ) zobudila pokazde o hodinu skor,musela som ist cikat tak som nezmerala....

hiva
autor
10. sep 2010

to o tom zmrazeni si tiez myslim....je to zbytocny krok, ktory asi moc nepomoze....tiez som pocula, ze zmrazenim sa trosku znehodnocuju....resp. pri zmrazeni je riziko, ze rozmrazenie sa nemusi podarit uplne 😅 ...ale v podstate je to jedno....aj tak ziadne mrazenie spermii neplanujeme podstupit....to uz radsej nech manzel dobehne naotocku aj polo opity....ved snad nejaek vhodne spermijjky tam predsa len budu 🙂 😀

mili78
10. sep 2010

no co? neozvali sa vam? mne nie 😠 .............dnes rano som nasadila prvy Clostil.....jajajajaj som zvedava co to bude robit :D

hiva
autor
10. sep 2010

@mili78 ...neozvali 😠 😠 😠 ...skoda ☹ ...snad sa este ozvu buduci tyzden 😉 ...alebo si myslia, ze ked je na Mojzisovu taky natresk a my tam chceme ist, ze by sme si to mali asi my obvolat 😅

katkaajurko
12. sep 2010

ahojte kuriatka- tak ja som vcera mala doobeda strasnu hypoglykemiu z toho metforminu,tak som si znizila davku..normalne roztrasene ruky,zaludok na vode,slabost...nechutenstvo - a neviem ako instinktivne ma napadlo naladovat sa keksikom-nasilu podotykam-co je u mna teda nezvycajne a do 10 minut to preslo-tak som to hladala na nete a bolo to ono 😖

ale co ma strasi je to -ze som zacala castejsie chodit cikat - aj v noci raz,dva razy 😒 a sem tam trochu mam pocit ze "citim ladviny" - tak mam strach aby mi to nejako neposkodilo .... ktora ste ten metformin brala-nemali ste nic taketo? vsetko ostatne sa da zvladnut-ale to cikanie mi robi vrasky.... myslite-ze mam zavolat do centra ci to vadi alebo nevadi?

a dnes som mala take brutalne mnozstvo hlienu ze som v soku co sa zase deje... taky medzi cremovy egg takze ani neviem co zaznacit 😨 😨 😨

mili78
13. sep 2010

Dobre ranko 🙂 tak ja štvrty den clostil a nastastie zatial ziadne vedlajsie ucinky.....Hivus no asi tam dnes zavolam...Katka fuha, takze ten metformin je asi fakt nebezpecny ako mi vravela ta endokrinologicka....ze strasne znizuje cukor a diabetologovia ho nechcu predpisovat na PCO....asi vedia preco...esteze to dobre dopadlo

katkaajurko
13. sep 2010

dobre ranko

tak mne sa vcera vecer - v noci o 12 zopakovala asi hypoglykemia.... priserna bolest hlavy az do migreny,zaludok na vode - dala som si hroznovy cukor a paralen - lenze vobec to nezabralo-az ked som si dala ibalgin a kus kolaca ... a to som vcera nemala plnu davku ale len 3/4 ....

asi dnes zavolam Valkymu ze zostanem na polovicnej-ta bola v pohode... lebo mi bolo fakt ze zle a v noci sa ladovat kolacom - no to nebolo nic prijemne.... 😠

hiva
autor
13. sep 2010

caute....u mna nic nove....stale cakam ovulku ☹ ☹ ☹ http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

katus, to je teda riadna sila take hypoglykemie 😒 ...urcite skus zavolat doktorovi a popytat sa ho na to....aby si si nahodou viac neuskodila ako pomohla 😉

a inak co s tym cvicenim?...nevolali ste tam niektora? ...inak keby bolo, ja asi aj tak najblizsie dva tyzdne vynecham... lebo bud. tyzden sme na dovce a tento tyzden budem bez auta, nakolko sme s hrozou zistili, ze v piatok nam konci Emisna aj STK-cka, takze zajtra ho manzel berie do servisu.....a tak budem v ramci Blavy nemobilna, resp. mobilna iba cez MHD, co ale teda zaberie ovela viac casu a cvicenie tym padom by som asi nestihla ☹

erickaa
13. sep 2010

Dobré ránko baby..
Tak a máme tu nový týždeň, som zvedavá, čo nám prinesie.. 😝 😀 U mňa zatiaľ nič nové, nič ma nebolí, nič extra necítim, tak asi so mnou nič "extra" nebude. Zajtra by mala teoreticky dojsť mrcha, tak až prakticky uvidím...hmmm 😖 😀 😀

katkaajurko
13. sep 2010

ahojte

hivus nooo - tak to je uz na uvazenie tento tvoj cyklus po tolkych ovulovskych - normalne nechapem -som si bola ista,ze ti to prebehne 😒 uz.

ja neviem ci to bola hypoglykemia-lebo teraz som sa docitala-ze hypoglykemiu to vyvolat nemoze 😅 ale fakt ze mi bolo strasne zle.... budem tam volat.... ale nechcem ho prestat brat..polovicnu davku znasam bez vacsich problemov...

my ideme tiez vo stvrtok mimo ba - takze cvicit by som nesla-ale tak ja tam hadam dnes zavolam a zistim-co sa deje-ale stve ma,ze su tak nespolahlivy,ze sa ani neozvali 😠

hiva
autor
13. sep 2010

katka....ved prave sama neviem, co sa s tym mojim cyklom deje 😠 ...cez vikend ma uz aj pichali vajecniky, ale teda este stale ovula nebola....tak fakt neviem ☹....a jak naschval pred IUI....sa mi to teraz cele riadne poposuva.....som uz aj rozmyslala, ze by som sla na vyvolavacku, ale tak teploty mi zatial moc neskacu, v podstate vyrovnana hladina, takze sanca na ovulku este je....ale tak enviem....ked nepride do 40 DC, asi nad tou vyvoilavackou budem rozmyslat ☹ ...i ked nechcela by som.....radsej by som pockala, kym sa mrcha sama rozbehne 😒 ...no uvidim, ako sa to vyvinie 😖

inak co sa cvicenie tyka, ja by som to nebrala tragicky, ze nevolali,....ani nepsolahlivost.....proste sme si asi my mohli zavolat.....ked je taky velky natresk, tak naco by volalli a robili si zbytocne naklady....kto chce, ten zavola....mozno zaujali takyto postoj 😉

mili78
13. sep 2010

Hivka + Katka.....pozrite si ich stranku....ten kurz co zacina dnes je plny, ale zajtra zacinaju novy kurz na Znievskej...ale trvanie od 17.45 do 19.05 a to mne vobec nevyhovuje, kedze dochádzam...to by som domov prisla az pred desiatou vecer a rano zase vstavat skoro...takze ja si dam to individualne cvicenie....skoda, som sa tesila na vas :(

katkaajurko
13. sep 2010

sak hej-ale to mohli povedat - "zavolajte si" ale mna fakt ta zena uistovala ze oni sa ozvu... tak ked niekto povie ze sa ozve-nech sa ozve.....

hiva
autor
13. sep 2010

@mili78 ...dik....to je vlastne to, co mi hovorila ze budu otvarat v Petrzalke 😉 ....normalne by mne vyhovoval, ale ako som pisala, tento a buduci tyzden urcite nie ☹ ....tak to asi zatial necham tak ☹

katkaajurko
13. sep 2010

no ale kedze ziadna z nas nema na zajtra uz zaplatene-podla mna oni ten na znievskej obsadili niekym inym.... 😅

hiva
autor
13. sep 2010

@katkaajurko ...tiez si myslim, ze uz ho maju obsadeny 😒 ...ale sak neva.....nejak ma ten minulotyzdnovy entuziazmus ist cvicit presiel 😀 😀 😀

mili78
13. sep 2010

babenky tak som si tam volala.....sa mi ospravedlnila, ze na mna zabudla, ze zajtra otvaraju ten kurz na Znievskej a ze este je volne miesto ak chcem....som jej povedala, ze mi to nevyhovuje casovo....tak jej napadlo, ze ak chcem tak dnes otvaraju ten na Feriencikovej a jedna ochorela, tak sa mozem prist pozriet na prve cvicenie....tak uvidim co to bude zac 🙂

katkaajurko
13. sep 2010

no tak to asi zabudla na nas vsetky...sa mi to vrcholne nepaci 😒 ...mne ta petrzalka nevyhovuje.... 😒

mili78
13. sep 2010

no asi to je tak ako Hivus spominala...ze sme mali my volat....inak som jej povedala, ze sa na mna vybodla a ona, ze ano viem, ospravedlnujem sa vam....no ale toto fakt nie je profesionalny pristup....uvidim ako to dnes na mna zaposobi

hiva
autor
13. sep 2010

no tak ale toto su fakt dost neseriozny....no sak ale co uz.....ked maju natresk, asi si to mozu dovolit 😠

katkaajurko
13. sep 2010

ale je fakt sila-ze ja som tam aj osobne bola- pred letom - dali mi vizitku a pisala som mail-ze ked sa bude otvrat kurz - tak by som sa chcela prihlasit...neozvali sa...potom na poslednu chvilu to vycapia na net-lenze uz je plno- slubia ze sa ozvu a neozvu-takym ludom ja uz ozaj chut platit nemam-nech si trhnu nohou... aj tak ma odrovnava teraz ten metformin - takze som rada ze som rada.... 😒

a z centra mi nikto nevolal ☹

bambi9
13. sep 2010

ahojte kocky 😉
co noveho? katka vidim ze uz si zacala s metforminom 😎