Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mili78
30. sep 2010

@erickaa ....Ericka mozno som sa nevyjadrila spravne....jeho postoj je taky triezvy....ako ak bude bude ak nebude svet sa nezruti....ale verim, ze casom ho prehovorim....on je taky spomaleny film, jemu vsetko trva trosku dlhsie 🙂 podla neho sa este nesnazime tak dlho, aby sme uz museli behat po CARoch....ale verim, ze za par mesiacov uz bude na tom "prijemnom" vysetreni 😀

kaciatko81
30. sep 2010

@hiva dakujem. tiez si vravim, ze snad sme si uz vsetku smolu vybrali. verim, ze aj ty budes uspesna coskoro 🙂 ja mam ist tiez este na krv pred stimulkou, ale injekcie ma neminu... mam tiez mthfr a este protrombin...
@mili78 bohuzial bez spermiogramu ti ani nikto nepovie, ci iui alebo ivf...

erickaa
30. sep 2010

@mili78 My sa tiež nesnažíme nejako extra dlho.. na SPG sme boli po 6 mesiacoch snaženia, ale ako som už písala..3 mesiace mi už s tým pílil uši 🙂 Boli sme dvakrát a obidvakrát som bola v odberovej miestnosti s ním a sme sa aj celkom nasmiali..sme si chceli aj kazetu pustiť, čo tam bola..ale nejako sa nám to zaseklo...hehe

mili78
30. sep 2010

@kaciatko81 ....Kaciatko ale ved to ja viem 🙂 no ked ho uz dostanem do CARu, tak samozrejme, ze uz bude suhlasit aj so spermiogramom....len ako vravim, jemu vsetko dlhsie trva, tak predpokladam, ze okolo decembra tam uz budeme 🙂

mili78
30. sep 2010

@erickaa ...Eri to je nejake zaostale CAR, ked tam este kazety maju :D DVD nemali? 😀 ....no zbohom aj s batohom, si viem predstavit ako sa tam my budeme rehotat 😀

erickaa
30. sep 2010

@mili78 no ináč veru...že kazety! A to ešte nespomínam tie predpotopné časopisy, veď tam ešte ženy majú bobra medzi nohami 😀 Ale nie, také hrozné to až nie je..ale niečo nové by sa im tam zišlo. Možno im tam nejaké časáky donesieme a niekto sa poteší.. 😀 😀 😀

mili78
30. sep 2010

@erickaa ...Eri hahahaha, ze bobra 😀 tak to by tam moj drahy velky uspech nedosiahol 😀 no co sa cudujes, zdravotnictvo nema peniaze, musia postacit casopisy spred 30 rokov 😀

katkaajurko
30. sep 2010

inac nie nadarmo sa hovori-ze prve vysetrenie zeny zacina spermiogramom... kedze je to ze zenska neplodnost je 40% muzska 40% a 20% parov - maju problem obaja, podla mna je to priam nutne zistit aky bojovnici su 😉

inac MM chodi hrdinsky pokazde sam a znasa to v pohode,nikdy sa nestazuje...on je v tomto veliky hrdina 😵 😵 isiel hned dobrovolne a sam... a tiez dlho tvrdil ze hadam ani velmi deti nechce...a hovori-ze ked nebudu tak co uz...odmietal apriori adopciu a teraz uz je ochotny aj nad nou uvazovat... samozrejme ked vycerpame vsetky moznosti....

erickaa
30. sep 2010

@katkaajurko dokonca som teraz naposledy čítala, že mužská neplodnosť už presahuje ženskú a má to stále stúpajúcu tendenciu.. že v horizonte pár desiatkov rokov, sa budú deti rodiť už len výlučne zo skúmavky 😒

katkaajurko
30. sep 2010

@hiva a ako sa to konkretne meni? kolko to bolo doteraz a kolko od teraz?

hiva
autor
30. sep 2010

@katkaajurko doteraz bolo, ze ak si robila a platila odvody, mala si RP 250 EUr....ak nie (napr. nezamestnane a neplatiace odvody) tak 164 Eur mesacne .....po novom chcu navrhnut 190 Eur pre vsetkych .... jedna sa o rodicovsky prispevok.... teda ten prprispevok, ktory ta ma zivit kym budes na materskej....samozrejme az potom, co doberies matersku (ta je len tusim prvych 8 mesiacov) 😉

ako novy zakon ma aj dobre veci, ako napr. pocas rodicovskej mozes pracovat aj podnikat, co sa doteraz nemohlo.....ale znizeni z 250 (co zaviedol Ficko) na 190 sa mi vobec nepaci 😠

katkaajurko
30. sep 2010

a RP bol 250?? tak to som nevedela ani,som mzslela,ze vsetci mali 164 😅 😨 😨

katkaajurko
30. sep 2010

no tak som si to precitala a je to pekne nespravodlive 🙄 🙄 🙄 🙄 ale to bolo celkom fajn - tych 250 😅

chlpacik
30. sep 2010

@katkaajurko no ten testosteron bol jasny davno pred vysledkami, ze ho mam 🙂)) svedci o tom ochlpenie. Jak opica 😀 😖

chlpacik
30. sep 2010

ešte k téme metformin... no mne endoska vravela, že ak budem mať traviace tazkosti, tak mi zmeni liek, no ale ako citam, tak kazda z toho na zaciatku nieco mala 🙂, no nic ja ho zacnem uzivat az zajtra. A teda dufam, ze nebudem musiet uzivat aj duphaston aj metformin, ci ano? No vobec neviem, ci metformin vyvolala kramy, ci nie, uvidime 🙂)), inak ste sa tu rozpisali, az nestiham, no hlavne že to tu žije 😀

vendulak
1. okt 2010

Tak já přidám taky naši zkušenost ohledně spermiogramu...byli jsme na něm asi po roce a třech měsících. Poslal nás tam ještě můj gyndr. A přítel se taky už předtím sám dožadoval že by na vyšetření šel, taky ho totiž trápilo že miminko není a tak taky chtěl hledat důvod a pak lék. A tedy byl tam sám a zvládl to v pohodě. I když jsme spermio měli trochu horší - asthenospermie. Pak užíval a do teď užívá vitamínky a na dalších spermiogramech jsme byli až cca po třičtvrtě roce. Při obou IUI. To jsem byla s ním a docela jsme si to užili 😅 a spermio bylo normospermie 😅.
A jak píše @erickaa taky jsem četla že teď už mužská neplodnost převládá nad ženskou a navíc se to neustále zhoršuje 😒.
@chlpacik já jsem teď brala Duphaston i Metformin, takže se to spolu může určitě. Myslím, že pokud Metformin nepomůže k ovulce tak pak ani sám o sobě nevyvolá ms 😒. To by se muselo zase Duphastonem 😉.
Jinak mě už včera nic nebylo po něm 😀. Tak to musím zaklepat a doufám, že to vydrží a hlavně pomůže 🙂. Tak asi je to otázka fakt jen prvních dní než si na něj člověk zvykne. A kamarádka říkala že pak dýl jí po něm bylo hlavně špatně když si ho vzala na prázdnej žaludek.

katkaajurko
1. okt 2010

@vendulak On sa nesmie jest nalacno..zasadne po jedle...

chlpacik
1. okt 2010

@vendulak uvidíme, dnes ho začinam brat a to týžden len po jednej tab. potom o týzden 2tbl a o 3týzdne po tri tabletky, ženska mi nepredpisala duphaston, že vraj je zbytocny, ak zacnem s metforminom.., . Uvidime ako zareagujem na tento liek, ci pridu kramy, lebo ak nie, tak osud duphastonovy je jasny 😀...
dnes mi brala opat na horm.profil a este dva odbery ma cakaju. Len neviem naco je to dobre, ak vieme že vyjdu zle vysledky a tak ci tak mi s tým nic neurobi 😖

erickaa
1. okt 2010

@chlpacik buď rada, že ti robí HP ako na bežiacom páse 😉 Mne ho ešte nikto nikdy nerobil a ani ale nespomenul ☹ Takže ja u seba vôbec neviem na čom som....

katkaajurko
1. okt 2010

@chlpacik inac ten metformin nejako aj znizuje ten testosteron... ja som mala progesteron teraz hodne vysoky..takze duphaston som naozaj nepotrebovala..ale ovulka asi bola ovplyvnena tym clostylom....

hiva
autor
1. okt 2010

caute.... ja dnes len naskok.....rano som zhltla posledny clostyl, tak uz len cakat, co z toho v pondelok bude 🙂

http://www.fertilityfriend.com/home/226b42

@erickaa ....ako to, ze ti HP este nerobili????....ved to je jedno zo zakladnych vysetreni u gyndosa, ak sa nedari otehotniet 😠

katkaajurko
1. okt 2010

@hiva hiva ty si brala clostyl 6 dni 😨 😨 😨 😨 😨 ved on sa berie len 5 dni 😨

hiva
autor
1. okt 2010

kati....ja som brala 2 denne....jednu vecer a jednu rano....a zacala som na 5DC vecer a skoncila dnes rano 😀 ....lebo jasne ze 5 DC som zabudla zobrat hned rano 😀 😀 😀 ....ja a pravidelne uzivanie tabletiek....to je niekedy az nezlucitelne 😀 😀 😀

katkaajurko
1. okt 2010

@hiva jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj 😀 😀 😀 😀 😀

chlpacik
1. okt 2010

@erickaa ahoj, je to veľmi čudné, že Ti to nikdy nerobili. Ja síce mám o ničom gyndošku, jediné čo mi robí je HP 🙂 ...každopádne trvaj na tom, aby Ti to urobili. Ja som 4roky chodila ku gyndoške s tým, že nemenštruujem, urobila HP, usúdila, že mám mierne zvýšený prolaktín, Predpísala Norprolac, kt.mi to znížil, ale problémy s menzesom pretrvali. A už mi to liezlo na nervy. Tak som sa rozhodla ísť ku endokrinologičke, keďže ženy v rodine majú štítnu žľazu. Myslela som si, že to s tým bude súvisieť, ale nesúvisí. Moja štítna žľaza je poriadku, tak som spomenula svoje ženské problémy, ochlpenie a endokrinologička sama od seba mi určila odber na HP aj na ženské veci aj skrytý inzulín. No proste všetko, čo sa dalo. Mladá fundovaná, ozaj klobúk dole pred ňou. Z výsledkov sa potvrdil môj o dosť vysoký testosterón, a aj ostatné zlé výsledky. Navrhla mi ako ďalší krok buď užívanie HATK, al. metformin. Keďže HATK je podľa mňa viac škodlivé(ochlpenie nerieši moc),tak som sa rozhodla pre metformin. Síce sa netrhám otehotnieť, ale nebránim sa a úprimne-boli by sme s priateľom veľmi šťastní, ak by to vyšlo 😀 (predovšetkým on, ako malá blcha 😀 )...

chlpacik
1. okt 2010

@katkaajurko kiež by si mala pravdu s testosteronom, ale u mňa by .... hmmm no neviem,neviem, dosť pochybujem, že niečo spozorujem 😀 😀 😀 ... duphaston nemám teraz predpísaný, ale bude, ak o mesiac nedôjdu kramy 😒

chlpacik
1. okt 2010

@hiva čakáme s Tebou, čím nás v pondelok potešíš 😉

vendulak
2. okt 2010

@hiva Hivi já taky držím palce v pondělí na UTZ 😉.

Já budu zase v pondělí volat a objednávat se na UTZ 🙂.

chlpacik
3. okt 2010

Ahojte holky! Umieram z toho metforminu, druhý deň ráno a opäť neskutočné krče v bruchu, však to sa nedá vydržať 😠 ☹ ... Kedy Vám ustúpila bolesť? Neviem, či pri takejto intenzite vydržím týždeň ☹ ...