Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

erickaa
11. nov 2010

@ninan2 stačí si pozrieť môj pas 🙂 Máme druhé IUI za sebou, raz s Clostilbegytom a teraz s injekciami Merional. Ale my sa nesnažíme dlho, "iba" 9 mesiacov, z toho 3 aktívne. Predtým som mala iba duphaston na úpravu cyklu, ale ovuláciu sme nesledovali, keďže som bola v lete rozlietaná 🙂 Kebyže sa nám nedarí dlhšie, tak by mi to asi navrhli. Zatiaľ to ešte nechávame na prírodu 😀

amarena
11. nov 2010

@mili78, ja si tiez hovirim, ze staci ked ja mam pco, a ze aspon mm by mohol byt ok, dufam. Ked budete mat vysledky, tak aspon sa dalej niekam pohnete.

@erickaa, ta konzultacia sa da zrusit vzdy, no nie? 😉

amarena
11. nov 2010

@erickaa, este som sa chcela spytat, tie injekcie Merional, co obsahuju?

ninan2
11. nov 2010

@erickaa aha jasne, IUI 🙂 A to staci take relativne kratsie snazenie sa na IUI?

erickaa
11. nov 2010

@amarena nejaký folikulostimulačný hormón... FSH a LH Ale viac o tom neviem . Tieto injekcie sa dávajú aj pri IVF, ale samozrejme v oveľa vyšších dávkach, ako som mala ja. 😔 Jasné, že sa dá konzultácia zrušiť, telesné tresty zatiaľ za to nie sú 😀 😀 😀
@ninan2 vidíš, stačí..Ja mám iba jednu doktorku..má svoju ambulanciu v Procare, kde k nej chodím roky (ale vždy som riešila iba preventívky a antikoncepciu) a zároveň robí v Iscare. Tak preto som sa tak rýchlo dostala do centra. Už pozná moje telo, vek, a usúdila, že tej prírode troška pomôžeme. Raz k nej chodím tam, raz do centra, podľa toho aký je deň. 😀

ninan2
11. nov 2010

@erickaa no tym vekom nestras, ja mam o rok viac ako ty 😒

mili78
11. nov 2010

babenky tak spermiogram vraj mame dobry...tak mi povedal doky teraz do telefonu 😉 ....este raz som sa ho teda spytala, ci je to v poriadku a on: ano je to v poriadku 😀 uuuuuuuuuf....to je ulava

ninan2
11. nov 2010

@mili78 no vidis, super 🙂 A robili len ten zakladny ci rozsireny?

amarena
11. nov 2010

@mili78, no nehovorila som? 😵 😵 😵

mili78
11. nov 2010

@ninan2 ...Ninka to neviem...ale myslim,ze len zakladny....lebo to bolo len u mojho gyndosa robené

mili78
11. nov 2010

@amarena ...no lenze teraz neviem ci to drahemu povedat, lebo on si bol isty, ze on je v poriadku a sa mi vyhrazal, ze ked to bude v poriadku tak mi vzorku so skumavkou otrepe o hlavu 😝 😀

hiva
autor
11. nov 2010

@mili78 povedz mu, ze si sa tam nemohla dovolat 😉....skus to tajit az do toho pondelka 😉 ....lebo fakt aj v centre ho isto poslu dat vzorku 😉....tak aby nebol moc velky hrdina predtym 😉 😀 😀

alebo mu povedz, ze doktor povedal, ze to vyzera dobre... ale mu povedz ze on to neviem uplne presne posudit....lebo on to sleduje iba pod mikroskopom.....v centre robia detailnejsie vysetrenia 😉

ninan2
11. nov 2010

@mili78 no, tak to vas zrejme este caka aj ten rozsireny v CARe... pretoze nieco sa v tom zakladnom nezistuje (tusim morfologia). Ale snad to bude OK ked tento ma dobry.

hiva
autor
11. nov 2010

@mili78 samozrejme som zabudla pogratulovat, ze su vysledky dobre 😉 😵 ....aspon mate o jednu starost menej 😉

amarena
11. nov 2010

@mili78, podla mna ked bude vediet, ze vysledky dopadli dobre, tak sa bude tesit. Urcite bol aj on z toho v strese. 😉

mili78
11. nov 2010

@hiva .... Hivus nooo si viem predstavit aky bude na seba pysny...a tie reci, ze on mi to vravel, ze on je v poriadku....ale ako pise Ninka....ked budu robit podrobny tak ktovie co zistia...takze este to nepovazujem za smerodatné...dakujem...a zajtra ti drzim palce

@ninan2 ... myslis, ze to ho nazenu hned pri prvej navsteve? 😀

erickaa
11. nov 2010

@ninan2 nuž už nie sme najmladšie 😖 Ale ešte to nie je s nami také hrozné 😀
@mili78 tak na začiatok to je výborná správa, super 😉 Uvidíte, ako dopadne spermio v centre, tam predsa len na to majú iné prístroje a skúmajú viacej faktorov. Darmo aj bude mať dobrý počet spermií, keď budú mať zlý tvar alebo pohyblivosť. Aj ti hovoril doky nejaké čisla? Koľko milionov a tak?

mili78
11. nov 2010

@amarena ...no on nebol, lebo on si bol isty, ze on je v poriadku....ale podla mna bol, len to nedal najavo 😅

mili78
11. nov 2010

@erickaa ...Eri pomoooooooc, ked mu poviem, ze aj tam pojde na spermio tak mi tam nebude chciet ist...a co ked to tam odmietne? mi spravi hanbu ☹ no sa mam naco tesit....teraz neviem ci ho tam mam so sebou tahat...nevravel doky cisla, len tolko povedal, ze je to v poriadku

erickaa
11. nov 2010

@mili78 nie mili, nič mu nehovor. Keď mu to doktor nakáže, určite to neodmietne. Hlavne keď uvidí, koľko je chlapov v čakárni s partnerkami. Aspoň pochopí, že to je úplne normálne. A môžeš mu navrhnúť, že do odberovej miestnosti pôjdeš s ním a trošku mu tú stráááášnu robotu spríjemníš 😀 Ja som tak bola dva krát 😀 Len pekne choďte na prvú konzultáciu spoločne, podľa mňa to je veľmi dôležité..minimálne z toho psychologického hľadiska, že nie si v tom sama. 😉 A on tiež veľa vecí pochopí, keď mu to lekár vysvetlí, ako keď mu to budeš doma reprodukovať... 😉

hiva
autor
11. nov 2010

@mili78 ... v ziadnom pripade mu nehovor, ze mu to tam budu robit 😉....v podstate ani ty nevies, ci to tam budu robit alebo nie 😉.....proste o tom nevies a hotovo 😉 ......ved vlastne ani o tom nevies 😉 ....zbytocne mu to bdues hovorit......mozno to ani nebude treba..... tazko povedat .....a ked uz bude tam, urcite neodmietne....a hlavne ked ma take dobre vysle4dky, isto s tym nebude mat problem 😉 🙂

ninan2
11. nov 2010

@mili78 no neviem ci hned na 1. navsteve, lebo ved predtym by mala byt nejaka abstinencia, aspon 2-3 dni, tak doktor nemoze ratat s tym, ze ste predtym urcite nemali sex... Nejako sa dohodnete na termin co vam vyhovuje...
Ten spermio u gynekologa mi pride trochu zbytocny teraz, nevedela si ze aj CARe sa to robi a je povinne?

mili78
11. nov 2010

@erickaa
@hiva .... dobre nepoviem mu to, ze to tam asi bude musiet podstupit....len to budem musiet nejako zahrat, aby bola dodrzana abstinencia...zajtra si vymyslim,ze ma boli hlava, v sobotu, ze brucho a v nedelu este neviem co 😀 chichi

@ninan2 ....vedela som, ze sa to tam robi...ale gyndo mi sam navrhol, ze mu spravia spermio...no nekup to! 😀

erickaa
11. nov 2010

@mili78 nám ho robili hneď na prvej návšteve, ale samozrejme sme boli o tom dopredu informovaní. Partner mal prísť ráno (ale boli sme spolu) a o 2 hodinky na to, sme mali spoločne konzultáciu. Ale vás to naozaj bude asi čakať až na tej ďalšej návšteve, ale možno nie..podľa toho, ako budete keksíkovať cez víkend 😀 😀 😀

ninan2
11. nov 2010

@mili78 nuz ale ked mas taketo partnera co si ho dlho prehovarala, asi to na neho dobre (psychicky) vplyvat nebude, mohla si mu 1 sok usetrit 😀

erickaa
11. nov 2010

@mili78 Zajtra ešte kľudne môžte, ale cez víkend už nič 🙂 My sme prvý krát abstinovali 3 dni a mali sme okolo 20 milionov spermií, pred prvým IUI iba 2 dni (sa drahý pozabudol 😀) a mali sme 45 milionov 😀 😀 😀 Neviem ako to je možné..hihi A posledný tretí spermiogram ani neviem ako dopadol, viem že bol normálny, ale čísla presne neviem, lebo ho nemala doktorka pri sebe 😉

mili78
11. nov 2010

@erickaa
@ninan2 ....jaaaj uz aby bol pondelok....som velmi zvedava, co nam povedia...aky postup zvolia....ja osobne si myslim, ze v prvom rade ma poslu na laparku, kedze uz mam za sebou 2 ☹

erickaa
11. nov 2010

@mili78 potom daj vedieť, čo vám navrhol doktor... som zvedavá 😕 Koľký deň cyklu budeš v pondelok?

ninan2
11. nov 2010

@mili78 preco myslis ze dalsia laparka preboha?

amarena
11. nov 2010

@mili78, ty uz mas za sebou 2 laparky? Co ti pri nich robili, zistili?