Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

slivocka
30. nov 2010

@ninan2 ano tiež hovorim že to treba využiť, škoda že som nezačala skôr...vôbec som o tom nevedela..už by som davno platila ved sa snažime viac ako rok ☹

erickaa
30. nov 2010

@chlpacik aká jedna palička, určite by boli dve! Však od pregnylu 😝 😝 Ale neskúšala som, ešte počkám..hihi 😀 Ale skúsim asi testík v sobotu alebo nedeľu najskôr 😕

ninan2
30. nov 2010

@slivocka to hej, smola, moc sa o tom ani nehovori ze je taka moznost, asi aby to nahodou nezacali si vsetci platit... Ja som sa to tiez len nahodou tu na MK dozvedela.

chlpacik
30. nov 2010

@ninan2 no to máš super, ze si si to platila, takže ak sa nič nezmeni, tak by si mala dostavat max.matersku... ja si to neplatim, ale uvazujem o tom. Neviem ci zacat teraz v decembri, alebo pockat ako sa to vyvinie a zacat od januara 😕 ...ale ja by som si platila najprv tých 14eciek, a potom ak by som uz bola tehu, tak by som si zmenila na max.tých 49,..
myslím, že aj takýmto sposobom by mala výjst maximalna materska, ale nie som si teda ista 😖
.
.takže ak si vtom znala, mohla by si mi poradit 😉
.
.nevýhoda pre nás v tomto je, že si nemôžeme vypočítať kedy otehotnieme, a teda sa s tým neda tak "vybabrat". Lebo baby, ktoré otehotnia, len co sa na nich chlap pozrie si to kludne mozu platit 2mes.pred otehu a tym padom sa ani nepreplatia, no co uz...

@slivocka mi kludne daj vediet, kedy sa tam chystas 😉 , som zvedava, co muudre povedia tety 😀

@erickaa ale ten pocit, že dve palicky, ach jaaaaaaj no tak som zvedava keď testnes, ked uz sa tu tak otehotnieva 😀 😵

slivocka
30. nov 2010

@chlpacik ja som tam už volala, že čo mi treba k tomu a tak...povedala že nič...že mi to oni vyrataju kolko budem platiť...ale mudra teta povedala že mam počkať do januara lebo sa bude meniť zákon 😕

chlpacik
30. nov 2010

@slivocka hmm, no len aby to nezmenili, v nas neprospech 😖 ...no uvidim, mozno tam nejaky decembr.den zavitam osobne.

slivocka
30. nov 2010

@chlpacik tak ked pôjdeš tak potom napíš 😉 ja ked dostanem tento mesiac ms tak hned bežím tiež 😀 mne to vychadza nejakých 20€ mesačne tak to nieje až tak vela... 😎

ninan2
30. nov 2010

@chlpacik ano, presne tak, prihlas sa co najskor s min. VZ a potom prejdi na max. VZ, resp. rozdiel medzi Tvojim platom a max. vymeriavacim zakladom, to Ti staci platit 6 mesiacov tusim pred porodom... Ja som uz tento mesiac chcela to poistenie zrusit a som si aj nadavala ze kolko penazi som do toho dala zbytocne...

ninan2
30. nov 2010

pokial viem tak nejake velke zmeny ohladne materskej nebudu, okrem toho ze sa zjednotil rodicovsky prispevok a materska bude viac percent z platu ako doteraz, a DNP sa nebude moc dat zneuzivat ako doteraz na OCR, na OCR aj PN sa bude dat ist najskor po pol roku platenia DNP.

erickaa
30. nov 2010

baby, mi máme v piatok s priateľom výročie..nemáte nejaký nápad, čo by som mu mohla dať??? Prosím poraďte, ja som nejaká bezradnáááá 😝 😀 😀

amarena
30. nov 2010

Ahojte babulky, 🙂
tak uz som naspat, oddychnuta hlavne psychicky, fýzicky vobec ,ale bolo to super, odporucam kazdemu.
Vidim, ze za tych 5-6 dni sa tu vela udialo.

@ninan2, gratulujem. To je super, ze sa vam takto zadarilo. 😵
@hiva, ahoj hivus moja zlata, 😔 😔 😔 ani neviem co napisat, je mi to luto. Bol to len prvy pokus a jednoducho musime ist dalej. Dufam, ze budes chodit na kona, aby sme si pisali, ved sme predsa spolubojovnicky. 😉
@erickaa, strasne ti drzim palceky.
@govinda, skoda 😖. Tak ako som pisala hivus, bojujeme a nevzdavame sa.
@chlpacik, @katkaajurko ako sa mate? Co nove? 🙂

Jedna vec k tej teme ohladne socialnej poistovne. Ja som pocula, ze priplacat si, uz nebude mozne. Mam znamu na socialke, skusim pozistovat. 😉

erickaa
30. nov 2010

@amarena strašne moc ďakujem, je to príjemné vedieť, koľko ľudí mi "fandí" 😉 V sobotu alebo nedeľu ocikám testík, a keď nič, tak sa teším aspoň na nový snowboard 😀 😀 😀 A ty čo máš nové?

slivocka
30. nov 2010

@erickaa jooj velmi som zvedava ako dopadneš cez vikend, tiež ti velmi fandím 🙂 ja tiež asi ocikám v nedelu 😕 ohladom toho darčeka pre priatela hm 😕 to ja tiež nikdy neviem , asi bude najkrajší pozitívny testik 😉

mili78
30. nov 2010

baby vy ste sa tak rozbehli, ze zachvilu tuto temu budu moct zrusit 😀

@erickaa ...Eri takze teraz si na rade ty? 😅

erickaa
30. nov 2010

@mili78 ahoj mili, no tak to sa ešte uvidí 😝 Zatiaľ ma popicháva vaječník, neviem, čo to môže byť 😕 Veď uz mám dááávno po ovu. 😕
Tak, tak, najprv všetky otehu a potom to tu zabalíme 😀 😀 😀

mili78
30. nov 2010

@erickaa ...Erika mozno sa tam nieco deje 😉 preto pichá 😀 ......no a potom otvorite novu temu - tehu s PCO 😅

ninan2
30. nov 2010

@mili78 presne taka uz na MK je...

chlpacik
30. nov 2010

@amarena ahoj, tak ty si tu teda dlhšie nebola, viem co to je citat tie zameskane strany tak okrajovo 🙂 , no u mna by mohlo byt aj lepsie, ale co sa týka MK tak sa snazikujem, ako vzdy a zajtra ma caka návsteva u zenskej 5DC, tak co ja viem? Zeby konecne folikulometria? Ozaj to sa zistuje HP? A TU SOCIALKU, NO MOHLA BY SI 😀

ninan2
30. nov 2010

@amarena Ahoj, dakujem, no som z toho doteraz v soku 😀

chlpacik
30. nov 2010

@ninan2 a bude aj svadba? 😉

ninan2
30. nov 2010

@chlpacik niekedy ano 🙂 Ale vobec sa mi to nechce organizovat, ale tak chapem zeby sa uz patrilo 😀

chlpacik
30. nov 2010

@ninan2 no ja uz som zasnubena tri roky a uz do mna hucia, nech sa vezmeme, tak ak vsetko pojde ako ma, tak rok 2011urcite, len neviem ci stihnem termin, ktorý by chcel moj... ja budem mat len malu svadbu, takze to sa da, ale ty mas teraz vela starosti, tak chapem, ze na nejakú planovacku svadby uz nemas cas, ale tak mozno po narodení babatka sa k tomu mozeme vratit 😀
.
a kto mi vysvetli ako prebieha folikulometria??? kedze 5DC, tak asi tazko sa to robi cez ultr.z dola, takze cez brucho?alebo???

ninan2
30. nov 2010

@chlpacik no my sme sa tak proforma zasnubili v lete na dovolenke, ale nikto o tom nevie 😀 No, lepsia bude asi svadba este pred babom - ale zatial neprebiehajme udalosti, este som ani u lekara nebola... My by sme tiez len taku malu rodinnu chceli, takze to problem nebude. Ale ani len na organizovanie takej nemam naladu 😀

ninan2
30. nov 2010

@chlpacik no ja teda pochybujem ze to uvidi cez brucho... mne vajecniky vzdy kontroloval doktor vaginalnou sondou.

chlpacik
30. nov 2010

@ninan2 ja budem mat do 20ludi, cize oznamka, menovky vyrobim sama, ale na satach a obruckach si dam zalezat 😀 ... ak zozeniem podla mojich predsav, co dost pochybujem 😅 , lebo mne sa hocico nepaci...
no idem, zavitam vecer, ci mi niektora objasni tu folikulometriu, ako to s tym je... zatial papa

chlpacik
30. nov 2010

@ninan2 no, ale ked to este na 5DC este mam krvácanie 😖 tak co teraz??? Ja mavam vzdy len 3dnove, ale tento cyklus, je akýsi podozrivo silnejsi 😅 , tak co ani nemam chodit ku zenskej???

ninan2
30. nov 2010

@chlpacik to je nejaka statna kam chodis ako sa Ti zachce aj bez objednania? Ked ano tak by som to vobec neriesila a isla az ked MS skonci. Ale najlepsie bude jej rano zavolat a spytat sa, ci je to teda problem alebo nie. Den hore dole je takto na zaciatku urcite jedno, aj tak tam este zrejme vobec nic nebude (na vajecnikoch). Ale ak Ti ma robit aj HP, to je nieco ine, tam treba prist v presne urcene dni. Ale na krv vlastne mozes ist v pohode.

chlpacik
30. nov 2010

@ninan2 no ved to prave neviem, ci aj HP chce. Lebo ten mi robila aj minule, a vkuse mi to robi 😠 mi zistila zvyseny prolaktin, asi mas pravdu, rano jej zavolam a podla toho sa uvidí... diky a pekny vecer prajem 😉

ninan2
30. nov 2010

@chlpacik jj zavolaj, to bude najlepsie 🙂 Pekny vecer!

amarena
30. nov 2010

@erickaa, ahojky,
takze ja mam to move, ze moj mm ide na 3 tyzdne na sluzobku do Nemecka, to znamena, ze ziadne snazilkovanie sa nekona. Teraz sme sa vratili z poza velkej mlaky z NY, kde sice raz bol keksik (o pol noci sme padli unaveni ako slak do postele), ale aj to bolo (co sa snazenia tyka) na nic, lebo som nemala plodne dni. Takze u nas sa vianocny darcek tento rok urcite nekona. 😒 Co uz.
A jasne, ze ti fandim, uz som zvedava na tento vikend. 🙂

@chlpacik, ahoj moja, tak mne ked robili folikumetriu, tak normalne z dola, este som nepocula, ze cez brucho. 😕
@ninan2, ale to musel byt prijemny sok. 😵
@mili78, a ty ako?