Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

amarena
9. dec 2010

@ninan2, jeeeeeeeej, to je super sprava. 😵 😵 😵 Gratulujem. Dufam, ze ta budeme vsetky nasledovat. Tak uz mas aj knizku? To je rychlost, super. 🙂

aduskatt
9. dec 2010

@ninan2 gratulka.posli tehu viruiiky🙂)))budu krasne vianoce,co?🙂

ninan2
9. dec 2010

@amarena @aduskatt Diky!!! No tou knizkou ma doktor sokoval, je to ale velky optimista a sukromny, tak asi preto...

amarena
9. dec 2010

@ninan2, nie je optimista, ale realista. 🙂 Dufam, ze si uz kludnejsia a tesis sa. 😉

aduskatt
9. dec 2010

@ninan2 ved to je nahodou parada🙂...my asi do vianoc nestihneme, ale snad najneskor do jari sa nieco zadari🙂

ninan2
10. dec 2010

@amarena @aduskatt no doktor do tej knizky hned pozapisoval vsetky mozne udaje, ohladne UTZ a pod, asi ma chce mat zdokumentovanu hned od zaciatku 🙂 Jasne, uz som kludnejsia. Ale este viac budem po sviatkoch, ked bude 10tt co je este take rizikovejsie. Super ze ma caka dalsi UTZ vtedy, takze budem hned presne vediet co a ako 🙂
Verim ze vam sa tiez coskoro podari 😉

erickaa
10. dec 2010

@ninan2 ahoj, tak aj ja sa pripájam ku gratulácii 🙂 A už ste to oznámili aj rodine? Či chystáte darček pod stromček? 😉 😉 😉
Mne sa dnes nechcelo ísť na krv (14 dpo), som aj prechladnutá..tak som si iba urobila test. No a presne ako som očakávala.. /. Takže dohromady 3 IUI neúspešné..to som sa zasa dopracovala 😠
Ale kúpila som si testy do zásoby a skúsime to bez medikamentov na chvíľku.. 😲 😲 😲 To som zvedavá, či sa potom dočkám ovulky a MS 😕 😕 😕

ninan2
10. dec 2010

@erickaa Ahoj, vdaka 🙂 Nie, zatial to vobec nikto nevie, a rozmyslam ze to necham az po novom roku, aby sa este overilo srdiecko, resp. az na konci 1. trimestra. Na Vianoce rozmyslam ze oznamime svadbu, ta by sa mohla konat v polke marca, kedy mame prave 4. vyrocenia chodenia. Hadam by to ako vianocny darcek stacilo 😀 Ale bola by fakt ze mini, do 20 ludi na obrade (na urade) aj na veceri. Tretina ludi ma aj tak male deti, druha tretina budu starsi ludia, a ta zvysna tretina to prezije aj bez party do rana 😀

ninan2
10. dec 2010

@erickaa to IUI mi je inak luto. Ale to zas ovela vyssiu uspesnost ako normalny sex nema... Treba ist rovno na IVF uz, to je o inom... Alebo teda skusat zatial bez liekov, ved raz sa zadarit musi 🙂

chlpacik
10. dec 2010

@ondre no co sa da robit 😕 ...
uvidim, ako sa to cele vyvinie, lebo zatial su tie pojmy pre mna nezname 😅 ...
.
.dnes som bola sa objednať, takže 11.1. mam ist(ak by dovtedy akoze NAHODOU sama nedosla mrcha). Doky vyzera byt v poho, tak dúfam, že nezakriknem 😅 ...akurat mi kazal vysadit lieky na prolaktin(vraj ich užívam zbytočne 😕 , kedže u endosky vyslo ze je v norme, ale u gynekol.je stale zvyseny. Tak a on o takej hodnote ako mam u zenskej este nepocul, zeby to znacilo ze je zvyseny. Tak som rada,že som od tej potvory odisla 😀 , metformin mam uzivat dalej. Tak už sa len modliť, žeby aspoň menzes došiel sam, nech idem rovno na krv...

@ninan2 to je super, aj fotecku uz mas, ach. Pfuj,pfuj nech je všetko ako ma byť 😉 😵 😵

ninan2
10. dec 2010

@chlpacik vdaka, snad bude 🙂

chlpacik
10. dec 2010

@ninan2 neboj, vsetko bude dobreeee, a tiez by som pockala s tymi novinkami . . . 😉
@erickaa awooj, a kolko IUI je možné??? hm?

amarena
10. dec 2010

Ahojte babulky,
tak niekde som citala, ze rok 2011 ma byt velmi plodny a vraj vela zien otehotnie. Dufam, ze my tuto predpoved potvrdime. 😀

@chlpacik, vidim, ze si sa rozbehla. Takze uz mas za sebou prvu navstevu v centre?

@erickaa, ake testy si si kupila? Myslis ovulacne?

@ninan2, tak uz ides aj ty pod cepiec. 🙂

chlpacik
10. dec 2010

@amarena nenahnevala by som sa, keby sa už aj na mňa sa usmialo šťastie, lebo akosi ma obchádza už min. 2 roky . . .
jo, jo, nemám načo čakať. Som objednana na január. Síce ten začiatok bude o odbere, smermiograme, usg, a potom mi povie diagnozu a dalsi postup. Som presvedčená, že ak by som neuživala metf.,tak by mi ho aj sam predpisal. Ja ho beriem 3tí mesiac, este nezabral, mozno tomu treba min.6mes.(ako u vacsiny zien). Ale som rada, že patrím do centra, lebo je to posun v pred 😵

amarena
10. dec 2010

@chlpacik, urcite to bude pre teba posun vpred. Nie stale len ten agolutin, uz si si ho uzila predsa dost.

chlpacik
10. dec 2010

@amarena plne suhlasim 😉 ...ja pevne verim, že vsetke tu budeme mamickami 😵 😵 😵 rok 2011 😵 😵 😵
Pekny vecer 😉

amarena
10. dec 2010

@chlpacik, presne rok 2011 bude nas. 😵
Pekny vecer aj tebe.

ninan2
10. dec 2010

@amarena no, mohla by som uz aj niekedy, a teraz je na to aspon dost vazny dovod 🙂

erickaa
11. dec 2010

@chlpacik čauko, tak v čechách preplácajú poisťovne 6 IUI do roka, ale musia byť priechodné vajcovody, čo sa u mňa nezisťovalo. A aj tak mám pocit, že u nás to urobia max 3 krát a potom ťa rovno ženú do IVF. Ako keby sa im to nechcelo robiť. Ja určite do IVF teraz nejdem a idem si dať porobiť ďalšie vyšetrenia. A keď bude všetko v poriadku, tak skúsim ešte ďalšie IUI, hoci aj v inom centre 🙂 A až potom ďaleko ďaleko ako o poslednej možnosti budem rozmýšľať o IVF. (No ale samozrejme ešte do 30-tky)

@ninan2 Tak gratulujem k blížiacej sa svadbe 🙂 My ju chceme až o rok a už teraz mi z toho šibe. Ale aspoň myslím na iné veci...tak som vlastne rada. 😀

chlpacik
11. dec 2010

ahoojte

@erickaa ja som tiež toho nazoru, že IVF je posledna šanca, dovtedy treba skusat, skusat, skusat 🙂 🙂 🙂 ...
...pri diagnozach, kde je to fakt beznadejne, tak prosim, nech lekari uvažuju hned nad IVF, ale ak tam je nadej, tak preco??? Takze tak, aj ja by som na Tvojom mieste este dupkala IUI 😉

@ninan2 aj moja svadba bude mala, do 20ludi, takže to je úplne v poho, xi no možno to bude tiež na naše vyrocie, sice apríl mi ako mesiac nesedí(nepaci sa mi), ale keď už sme sa zoznamili v aprili 🙂)
.
.budete to mať pestre, a este aj statnice, no to bude rok 😵

ninan2
11. dec 2010

@erickaa @chlpacik
Cauko, hej, bude to zaujimavy rok... snad vsetko dobre dopadne, podla planov... Co ked nespravim statnice napr. - aj ked toto by ma az tak netrapilo. Hlavne nech tehotenstvo pokracuje dobre a je zdrave babo. A ta svadba ma tiez moc netrapi. Tu zorganizujem za tyzden predtym 😀

amarena
11. dec 2010

Caves, babule,
ako sa mame? Ja som dnes upratovala ako drak, tak sa vytesujem, ze uz to mam hotove. 🙂

@ninan2, neboj, spravis aj tie statnice a ked sa na ne budes ucit tehotna, potom aj tvoje babatko bude mudre. 😉
@erickaa, ja by som tiez isla na nejake vysetrenia. V podstate mi nic takeho nerobili, okrem tej laparky.
@chlpacik, tento rok bol april nadherny, krasne pocasie. Vacsina ludi si dava svadbu na maj, no a cely maj prsalo a bola aj dost zima, ale to asi clovek dopredu nikdy nevie...

chlpacik
11. dec 2010

@ninan2 nebooj, statnice dopadnu dobre. Dúfam, že sa nebudeš stresovať, lebo to babatku nepomáha.

@amarena ach, mne sa dnes straaaašne nechcelo pratať, ale cez týždeň to poriešim, predsa len už Vianoce klopú na dvere.

Aké máte darčeky naplánované pre najbližších???

erickaa
12. dec 2010

@ninan2 štátnice s bruchom sú najlepšie. 🙂 Aj ja som to mala pôvodne tak naplánované, no ale človek mieni..atď. Uvidíš akú budeš mať "protekciu", nebudú ťa aspoň trápiť a deptať 🙂

A svadbu určite neodflákni, že organizovať týždeň predtým.. však od detstva na to čakáme...hehe.. A možno je to prvý aj poslednýkrát, tak si to treba pekne pripraviť, aby si potom o 10 rokov neľutovala, že si mala o ničom svadbu 🙂 Ale samozrejme tým nechcem povedať, aby si ju mala super honosnú, milion ľudí a tak..Pekne podľa tvojich predstáv. Ale ani malú svadbu netreba podceniť 🙂

ninan2
12. dec 2010

@erickaa hmm ja tomu az taku dolezitost neprikladam... pride mi to ako saskarna pre ostatnych 😀 Sto ludi sto nazorov no 🙂
Hej, to by bolo super, keby na mna na statnicach brali ohlad 😀

erickaa
13. dec 2010

Pekný začiatok nového týždňa vám prajem 🙂 Ja by som dnes mala dostať mrchu mrchavú, tak čakám 😀 Zajtra chcem ísť pokúpiť darčeky, lebo nemám ešte ani jeden! No a ešte by som sa mala učiť na skúšku, ktorú mám o týždeň a cez víkend sa na to určite vybodnem, lebo chcem ísť na hory 😀 Tak asi toľko z mojej strany 😀 😀 😀
Vy sa ako máte?
@slivocka a ty ako??? čo testík?

ninan2
13. dec 2010

@erickaa Ahoj, ja sa tiez uz musim zacat venovat skole 🙂 A ty ju kedy uplne koncis, ze statnice? Inak ja nic nove 🙂

slivocka
13. dec 2010

@erickaa ahoooj, ja už druhy den ms 🙄 a poriadne silna ako nikdy , to asi z clostilu. o 3 dni opäť začinam druhy cyklus tak uvidime. mala som krasne 2 folikuly a nič ☹ Ale beriem to v pohode , aj som si poplakala ale prešlo to...idu sviatky tak sa budem tešiť aspon z toho...dalši rok snaženia za nami , dufam že buduci bude uspesnejší pre všetky 😉

erickaa
13. dec 2010

@slivocka mne sa mrcha nie a nie spustiť, čudné..väčšinou si podľa nej môžem hodinky nastaviť, vždy príde nadránom. A teraz nič. 😲 Ináč, ja som ešte nikdy kvôli mrche neplakala, ja som asi nejaká z ocele 😲 Alebo sa ešte nesnažíme až tak dlho? Hlavu hore..ideme ďalééééj 😀 😀 😀

@ninan2 ja som teraz štvrtáčka, takže štátnice o rok.. bléééééééé

ninan2
13. dec 2010

@erickaa aha, takze ty mas v plane robit statnice s babetkom? 😀