Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

ninan2
15. jan 2011

@erickaa super, gratulujem, len tak dalej 🙂

hiva
autor
15. jan 2011

@mili78 od schvalenia ti to plati tusim cely rok....takze pohoda, neboj....casu je dost 😉

@erickaa ...co to citam???....neverim 🙂.... gratulujeeeem 😵 😵 😵 ....a rovnako aj slivocka 😉 ....super, ze sa Vam tak zadarilo 😉 😵

kaaaty
15. jan 2011

@hiva Ahoj niekde som tu nasla ze si brala na zvyseny testosteron Diane 35, chcem sa spytat ci si pocas uzivania nemala problemy so spinenim? A ci to vlastne k niecomu bolo...znizil sa ti ten testosteron? Chodis do Iscare? Ja som u Petrovej on novembra a hned mi supla diane 😒 ...dufam ze to k niecomu bude....

timona
15. jan 2011

caute, chcem sa opytat..berem teraz na vyvolanie ovulacie clostyl, myslite, ze ovulacne testy budu pozitivne ak budem mat po clostyle ovulaciu?Lebo je na nich pisane ze reguju na zvysené hladiny luteinizačného hormonu, ktrorý sa vylučuje ale v mozgu. Tak neviem, ked vlastne mi clostyl umelo vyvola ovulaciu, ci sa zvysi aj luteinizačny hormon, aby sa to mohlo na ovulačnom teste ukazat ako pozitivne.

irsina83
15. jan 2011

@hiva ivi, ahoj moja ako sa mavate, ako ste sviatkovali??? my celkom v pohode, chcem ist k mojmu gyn nech ma skontroluje ci mam este stale tie polycysticke vajecniky 😅 lebo po porode mi nabehla ms po 5tich mesiacoch a mam ju kazdy mesiac skoro pravidelne len ma zarazil december lebo som mala ms od 4.decembra do 12steho a potom 29.dec. do 4. januara...take neviem ci sa tam daco zas nedeje...aj aj mam celkom dlhu ms ale zato nebolestivu, pred otehu som isla zosaliet ake som mala bolesti ale mala som ju len 5 dni...

ninan2
16. jan 2011

@timona Ahoj, Clostik sice sposobi dozrievanie vajicka, ale na to, aby folikul praskol, treba LH... Ten by sa mal automaticky zvysit ked bude ten folikul dostatocne velky. Niekedy sa tak ale nestane, vtedy sa predpisuje este aj Pregnyl. Ale to Tvoj pripad hadam nie je, takze ak bude vsetko OK, nicoho sa nemusis bat, ovulacny test sa Ti ukaze pozitivny. Avsak prebehnutie ovulacie si overis len zvysenim bazalnej teploty - aj pri pozitivnom teste nemusi folikul nutne prasknut, LH hladina bud nestaci alebo ma vajicko/vajecnik velmi silny obal - pri PCO byvaju zhrubnute steny. Na to je tiez ten Pregnyl. Takze vlastne ani pozitivny ovulacny test neda zaruku ze urcite prebehne ovulacia...

erickaa
16. jan 2011

@hiva hivuš ahoj...ďakujem ti veľmi pekne, ale ešte som nebola ani u lekárky, takže sa ešte bojím tešiť 🤐 Zajtra ráno skúsim zbehnúť na krv, len som si neni istá, či doktorka ordinuje.. 😕

Od včera ma dosť intenzívne občas bolí podbruško, v noci som sa na to aj zobudila a takých 10 minút nemohla kvôli tomu zaspať znova. Tak úplne mrchovo ma bolí, za iných okolností by som si už dávala niečo proti bolesti... Stále sa bojím, aby náhodou tá hnusná mrcha nedošla 😔

Jaj baby... 😔 Kedy ten strach prestane už??? 😔 😕 😕

hiva
autor
16. jan 2011

@kaaaty ...no pri Diane som ziadne spinenie nemala....proste normalne chodila mrcha.... ale ja som ho brala len na 3 mesiace 😉... a teraz uz tazko posudit, ci zabral a ako.... hned po jeho dobrati som mala znizeny TST, a potom som vlastne hned isla na laparku a potom po 3 mesiacoch som otehotnela.....takze tazko povedat, co tam presne zabralo....mozno to bolo vsetko jedno z druhym 😉 .... ale tak teraz neviem, ci to vobec malo zmysel brat tu HAK.....lebo teraz mi zistili znizenu funkciu stitnej zlazy, a ta je asi pricinou vsetkych mojich problemov.....do Iscaru nechodim.....ja chodim k svojmu sukromnemu gynekologovi a v Gynfive sme boli na IUI aj IVF 😉

@irsina83 ...cau Kikus.....vsetko celkom pohoda....tento rok vynimocne ziadne lietacky....proste len pohoda doma na gauci 🙂 ...tak ten tvoj cyklus vyzera byt trosku rozhadzany....dobre ze ides k svojmu gyndosovi 😉... to uz sa pomaly chystate na druhe babo? 🙂

@erickaa ... to bolenie podbruska tak ma byt 😉 ...neboj....je to dobre 😉....zajtra si isto skoc k doktorke nech si kludnejsia 😉

timona
16. jan 2011

@ninan2 dakujem za odpoved... a o kolko mi ma bazalna teplota stupnut priblizne?

ninan2
16. jan 2011

@timona priblizne o 0,3 C a viac, moze to byt aj postupne v priebehu viac dni. A malo by to byt tak, ze aspon 3 vyssie teploty za sebou oproti 6 nizkym predtym (ovulacia je cca den poslednej nizkej teploty).

irsina83
16. jan 2011

@hiva jaaj a my sme zas boli rozlietani, ja to tak neznasam...rada sa stretavam s rodinou ale bolo toho az prilis vsetkeho 😅 tak valat sa nemozem, mala mi to nedovoli ale rada by som 😅 ked bude vacsia a na prazdninach 😅 nie nechceme este dalsie babo len by som bola rada aby ma dr, skontroloval , taka normalna prehliadka...tak PCO asi nezmyzne ale som zvedava co mi povie teraz 😉
@erickaa moja bat sa budes cele tehu 😉 to tak ma byt, lebo uz si zodpovedna aj za babatko 😉

irsina83
16. jan 2011

@hiva ospravedlnujem sa za pravopisne chyby 😀 napr. nezmizne...dala som tam y... niekedy pisem ako madar 😅

aduskatt
16. jan 2011

bry vecer babenky🙂) tak ako sa vsetky mavate?

slivocka
17. jan 2011

@erickaa juuuj gratulujem, krasna čiarka 🙂

slivocka
17. jan 2011

@hiva Dakujem 😵 dufam že sa čoskoro aj ty pridaš , tento rok sa dobre začal tak ja verim ze tak bude pokračovať 😉

slivocka
17. jan 2011

@erickaa čo sa tyka bolesti brucha, mna tiez boli tak mrchovo 😕 sice uz troska menej ale zo zaciatku bolelo velmi, vraj je to ok 😉 hovor mi niečo o strachu ☹ musime to nejak vydržať 🙂

erickaa
17. jan 2011

@slivocka ahoj slivočka aj ostatné baby. Tak dnes som bola u doktorky poobede, krv mi nezobrala, lebo už bolo neskoro, tak idem zajtra ráno. A výsledky budú až v stredu naobed 😔 Urobila mi zatiaľ ultrazvuk, ale samozrejme tam ešte nebolo nič vidno. Zmerala mi sliznicu, že má do 10 mm. Neviem, či to nie je málo, ale hovorila mi, že je to ok. 😔 Aj som si poplakala, keď som vyšla na ulicu, neviem, čo som si myslela, že mi povie 😕 TAk a teraz musím 2 týždne čakať.. Modlím sa, aby aspoň tá krv bola v poriadku... 😕

slivocka
17. jan 2011

@erickaa ahoj, no poznam to a ja som isla so slzami na krajicku ked mi len zobralal krv a ako keby nic ma poslala prec ☹ musime cakat , cas ide teraz hrozne pomaly ☹

ninan2
17. jan 2011

@erickaa @slivocka Ahojte, no snad nic ine ste ani necakali... Preto som tam ja isla az ked som bola 6+2 a bolo uz hned aj srdiecko a pekna fotka 🙂 Tak aspon tu krv mate no...

erickaa
17. jan 2011

@ninan2 No však nečakali, išla som tam hlavne kvôli tej krvi, ale aj tú mi zoberú AŽ zajtra a výsledky v stredu. TAk som sa vlastne nič nedozvedela. Akurát to, že keby ma strašne niečo bolelo, tak mám utekať k lekárke alebo na pohotovosť, kvoli mimomaternicovému.. TAk a teraz nerozmýšľam nad ničím iným 😔 Dúfam, že to hovorí každej, že nemá nejaké podozrenie.. 😔 😕

slivocka
17. jan 2011

@erickaa my sme asi uplne rovnake 🙂 ja tiez nad nicim inym nerozmyslam 😒 ale musime mysliet pozitivne aj ked sa to castokrat neda ☹

erickaa
17. jan 2011

@slivocka ty máš aspoň pozitívnu správu, že hcg ukážkovo stúpa. Môžeš byť kľudnejšia 😉 Kedy ideš na kontrolu?

slivocka
17. jan 2011

@erickaa v stredu na dalsiu krv a k doktorovi to este netusim, sestricka rozhodne 😉 Vidim to tak na buduci tyzden 🙂

bambi9
17. jan 2011

@erickaa ahoj, drzim ti palce nech je vsetko ok, hlavne sa nestresuj... aj ked viem ako sa citis.. ja som isla k dr. na druhy den po pozitivnom teste kvoli metforminu,pco atd a dr. tiez len skonstatoval ze sliznica je pekna... no a nasadil mi konsku davku utrogestanu 😅 takze som len cakala par tyzdnov na sono kde uz bolo aj srdiecko 😉 hcg mi ani nikto nebral a tak som len testovala o dušu 😀 aspon pre dobry pocit ci ciarka silnie 😝
pokial nemas nejake extra problemy, tak to bude ok... len to cakanie treba vydrzat 😒

chlpacik
17. jan 2011

Ahojte baby, co je ASD? ANDROSTENDION(L)??? Aká by mala byt prípustna hodnota? Lebo ja ju mam 15 a vraj je dost vysoka.

erickaa
17. jan 2011

@ninan2 vďakapánubohu som neni v rizikovej skupine..uff. Ale už ma nestraš, ja to radšej ani vidieť nechcem 😅

@bambi9 ďakujem ti veľmi pekne za povzbudivé slová, ani nevieš, ako dobre mi to padlo 😉 Ja beriem tiež utrogestan 2x2. Ty si mala akú dávku, keď píšeš, že konskú? Ja tiež rozmýšľam, že ešte otestujem..aj ty si sa tak bála každého testu ako ja? 😕

ninan2
17. jan 2011

@erickaa jasne ze nie si 🙂 A sanca je aj tak iba 5 percent. Urcite to bude OK, nestresuj sa zbytocne.

bambi9
17. jan 2011

@erickaa mne dal 3x2 a brala som ho dlhsie nez sa ma.. dr. chcel mat istotu... ja som testovala kym som nemala rovnako silne ciarky.... aj ked ku koncu to bolo uz skor mätuce a som skumala ci neblednu...potom som sa na to vykaslala lebo uz to nemalo vypovednu hodnotu... hcg bolo v krvi stale ...

erickaa
17. jan 2011

@ninan2 🙂 Tak ja sa skúsim nestresovať, ďakujem 🙂