Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

leeena_4
13. feb 2011

@amarena mohgl, držím pěstičky a závidím, že aspoň rostou. U mě ani ťuk, mrchy jedny. I proto jsem tak radikální, co se týká dalšího postupu 😉

amarena
13. feb 2011

@leeena_4, dakujem ,lenze ak nepraskne tak to tiez nie je o moc lepsie. Mne po laparke prisla ms sama od seba iba v prvy cyklus, na druhy som uz mala zase agolutin. 😒 Preto mam teraz ten clostil, mozno mu dam sancu este jeden mesiac, ale potom uz nechcem... 😔

leeena_4
13. feb 2011

@amarena to je přesně to, co píšu - nemá smysl ty prášky jíst, když na ně člověk pořádně neraguje. Co si budeme povídat, má to i dost vedlejších účinků. Ale pokud ti narostl, tak prasknutí se dá vyřešit píchnutím pregnylu 😉

amarena
13. feb 2011

@leeena_4, ano viem, len moj dr ten pregnyl ani len nespomenul...ja dufam, ze mi sam navrhne Car.

leeena_4
13. feb 2011

@amarena ale aspoň víš, že je řešení, aby prasknul 😉 CAR je na tohle asi fakt lepší 🙂

katkaajurko
13. feb 2011

@amarena z mojej skusenosti-ak sa mmeria o tych 45-60 minut skorej - budes mat o jednu desatinu nizsiu teplotu...cize ja som si v takom pripade jednu desatinu vzdy pripocitavala-aby bol graf realny - moje telo bolo take... a ak som merala o hodinu neskor ako standard-bola zase o jednu desatinu vyssie a vtedy som si tu desatinu odpocitavala..mala som to na sebe odskusane a platilo to....

inak baby este urcite by som si pred IVF nechala detailne skontrolovat stitnu zlatu...vratane ultrazvuku stitnej zlazy u endokrinologa - casto je neovulacia pricina stitky-ale to IVF neobide..sice obide tak-ze sa da otehotniet-ale pri zle fungujucej stitnej zlaze je velke riziko potratu - zle vyvinutie krvneho rieciska ci ako sa to hovori - vid Hiva - ona pravdepodobne koli tomu prisla o mimi 😔

leeena_4
13. feb 2011

@katkaajurko štítka mě taky napadla a myslím, že ji v CAR i kontrolují před IVF. Je to děs, kolik věcí může brátit těhu, viď..

katkaajurko
13. feb 2011

@leeena_4 no v centre urcite nerobia napriklad sono stitky-ak by ta poslali na endokrynologiu-to je ina vec-ale urcite si to treba nechat skontrolovat ... vela bab z mojho okolia co mali PCO nemali nakoniec ani hormony stitky zle-ale bola len na sone zvacsena a nasadili im lieky a pomohlo to... a viem-ze u nas v centrach na tychto vysetreniach netrvaju ale toto viem priamo od endokrinologicky

leeena_4
13. feb 2011

@katkaajurko ahá, já myslela, že to poznají v CARu z krve, tak to děkuju za informaci. A kdo mi dá doporučení pro endokrinologa? nebo se můžu objednat rovnou? nevíš, jak to funguje? Každopádně děkuju za informaci 🙂

katkaajurko
13. feb 2011

@leeena_4 u nas trebalo doporucenie bud od obvodneho alebo gynekologa - mna poslala gynekologicka... ja by som sa pytala - za jedno vysetrenie clovek nic neda a keby tam nahodou nieco bolo - bude to safe ked sa to poriesi...vravim-keby som nemala dva pripady s PCO okolo seba - co mali krv ok ale "len " zvacsenu stitnu zlazu na sone-co ale je tiez signal zlej funkcie- tak by som to neriesila-ale je to doelzite pozriet ...

leeena_4
13. feb 2011

@katkaajurko máš pravdu, za jedno vyšetření člověk nic nedá. Taky si tam dojdu 😉

timona
13. feb 2011

@katkaajurko som brala 2 tbl. denne 5 dní...test som robila este aj dnes ale je negat...maravam si zvycajne pocas pracovneho tyzdna okolo šiestej, ale dnes okoo 9:00..asi mas pravdu, ze je este vela progesteronu...aj ked to nie su dobre spravy, ze aj napriek tomu ze popraskalo viac folikulov ani jedno vajo sa neoplodnilo....

katkaajurko
13. feb 2011

@timona no ale to si nemozes merat takto rozdielne..uz viac ako polhodina to skresli.... podla toho co som ja mala odsledovane na sebe-co hodina - to plus jedna desatina-cize z dnessnej by si si mala 0,3 odcitat..meriavas si to presne kazdy den rovnako-este pred vstanim z postele? ani pre teplomer nevstavas?

timona
13. feb 2011

@katkaajurko ja viem ze sa to musi v presne rovnakom case, aj som to tak predtym robila, pre teplomer nevstavala, ale dnes som nemusela do prace tak som neskorsie vstala..., ale aj keby to bolo o 0,3 menej stale to je 37, co je dosť....inak ďakujem za odpovede, vy by ste si aj s hivou mohli zriadiť platene stranky a na tom zarabat...🙂ale to by som bola sama proti sebe, lebo by mi nemal kto poradit...

amarena
13. feb 2011

@katkaajurko, dakujem, pripocitam teda 0,1. 🙂
@leeena_4, presne to som mala na mysli co ti pisala katka. Nehovorim, ze nepojdes na vysetrenia, ktore ti urobia v Care, ale su aj vysetrenia, na ktore ta neposlu automaticky pred ivf. Ja som bola na sono stitky tak cca pred 2 rokmi, bolo to ok, ale asi to treba este raz skontrolovat nech to mam na beton. 😉

leeena_4
14. feb 2011

@amarena už si tu štítku zjišťuju, mě vůbec nenapadlo, že musím jinam, myslela jsem, že se to dělá z krve.

Holky ještě nějaké vyšetření, které nedělá CAR je dobré? co myslíte?

erickaa
14. feb 2011

Ahojte baby, pár dní som tu nebola a nejako sa to tu zaplnilo 😀
Všetkým novým babám, aj "starým známym" odkazujem, že prajem veľa šťastia.. ono to raz príde. Verím tomu! 😉 😉 😉

@mili78 myslím na teba a veľmi držím palčeky. V brušku im je lepšie ako niekde v miske, tak verím tomu, že sa im tam zapáči. klop klop klop 😉

Ja mám kontrolu vo štvrtok, odrátavam každú sekundu, najradšej by som sa preobjednala na zajtra... 😀 To čakanie je hrozné.. Stále mi nič nie je, nepriberám, nie je mi nejak extra zle (iba občas žalúdok na vode a znenávidela som moju obľúbenú pizzu) a hlavne, čo ma trápi..som prestala mať citlivé prsia 😕 Predtým som sa ich nemohla ani dotknúť a teraz ani neviem, že ich mám... 😒 Tak sa bojím, že či to niečo neznamená.. 😔

mili78
14. feb 2011

@erickaa ...dakujem Erika, si zlata....aj ja tebe velmi drzim palce... mne dnes oznamili, ze zvysne 3 embryjka, ktorym sme este dali sancu nezabojovali :(( takze nemam ziadne mrazačiky :((( uz mi zostava verit len tym dvom fazulkam v brusku...snad aspon tie so mnou zostanu ☹

erickaa
14. feb 2011

@mili78 mili, nebuď smutná..proste to tak malo byť. Všetko zlé je na niečo dobré, ale to vidíme až s odstupom času. Lepšie, že tie 3 odišli teraz, ako keby sa prestali vyvíjať neskôr, napríklad v brušku, alebo by bol plod poškodený a narodilo by sa postihnuté bábo. Príroda je mocná..teda najmocnejšia..ona vie, čo robí. Dvom bojovníkom v brušku držíme palčeky...Nič iné nám nezostáva, nijako to už neovplyvníme, musíš len počkať a skúsiť sa moc nestresovať.. 😉

mili78
14. feb 2011

@erickaa ...mas pravdu moja....zajtra uz radsej pojdem do prace, lebo takto sa doma zblaznim...stale na to myslim

erickaa
14. feb 2011

@mili78 To bude najlepšie, v práci ti rýchlejšie ujde čas. Ani sa nenazdáš a budeš tehula a potom ešte len začnú stresy 😀

mili78
14. feb 2011

@erickaa ... Erika kiež by tvoje slova boli vypočute tam hore!!! ☹

erickaa
14. feb 2011

@mili78 Neboj, budú! Moje boli tiež vypočuté a to som bola neveriaca. Ale tuším už začnem veriť 😔 😔 😔

mili78
14. feb 2011

@erickaa ... Eri 🙂 to je kazdeho osobna vec, ci veri, uveri, alebo neveri...ja verim, a aj ked to nevyjde, stale budem verit...som rada, ze sa mas dobre a ze vsetko ti to dobre klape...klop klop len tak dalej 🙂 drz sa mojka 😉

erickaa
14. feb 2011

@mili78 no dúfam, že je všetko v poriadku, vo štvrtok idem na kontrolu po 2 týždňoch, tak už teraz mám strach. 😔 A ďakujem a ty sa tiež držkaj 😉 😉 😉

katkaajurko
14. feb 2011

@leeena_4 myslim,ze ta stitka nazaciatok staci..ostatne urobia v care co treba 🙂

@erickaa ja som nemala citlive prsia, a naliali sa a zozilkovateli na konci tretieho mesiaca...nemala som skoro ziadne tazkosti-sem tam zaludok na vode a prestalo mi chutit tofu a cestoviny

erickaa
14. feb 2011

@katkaajurko no tak dúfam, že to je v poriadku 😅 Ja som úplne znenávidela pizzu a to som ju pritom mohla jesť aj každý deň..a častokrát som ju jedla niekoľkokrát do týždňa. Teraz ju len vidím na obrázku alebo o nej hovorím a už ma napína.. 😝 A ešte aj kečup mi prestáva chutiť.. čo som si zvykla dávať langoš s kečupom a so syrom..tak teraz cez víkend som si musela dať smotanový 😀 😀 😀

katkaajurko
14. feb 2011

@erickaa to je dobre mozno-ze ti aj pizza nechuti-lebo sa tam dava oregano a bazalka-a oregano by sa absolutne nemalo v tehu lebo tusim blokuje ucinok progesteronu a aj bazalka len s mierou velmi malo....

erickaa
14. feb 2011

@katkaajurko hej, veď z toho oregana som mala výčitky..bazalka tam nebola. Asi si to telo takto zariadilo, aby mi nebolo ľúto za pizzou, inak by som ťažko odolávala 😉 Lebo ja celkovo ťažko odolávam nástrahám..aj cez víkend som si dala trochu (deci a pol) medoviny, lebo bola stráááááášne dobráááá 😅

gabulenka
14. feb 2011

Ahoj, mohla bych mezi Vás? Z krve mi zjistili, že mám zřejmě PCO. Na konzultaci k lékařce jdeme až 7.3. Jsem moc nervózní z toho, jaké máme vůbec možnosti ☹