Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
21. feb 2011

@hiva 😉

katkaajurko
21. feb 2011

@hiva ako v robote?

zujka2
21. feb 2011

@79zuzik no uvidíme. začala som radšej plánovať iné veci, nech mi nebehajú smrtonostné myšlienky hlavou 🙂

hiva
autor
21. feb 2011

@katkaajurko katus...doma som....chora som... chripka ma zmohla ☹ ... ale tak este ze len chripka... na to ze manzel ma zapal priedusiek som rada, ze som nic horsie nechytila 😀... teda aspon dufam 🙂 ... uz od soboty lezim v posteli.... este aj zajtra.... a v stredu uvidim, ako sa budem citit, bud pojdem do roboty rano, alebo az poobede, lebo vecer cestujem na sluzobku do Benatok :-/

katkaajurko
21. feb 2011

@hiva aha -tak sa vyzdrav- som myslela-ci sa to pozitivne doriesilo v praci ?

anksunamonka
21. feb 2011

@natyi25
@katka.gzd ahojte baby, pisem Vam, lebo ako Vy, tak aj ja som zhruba na zaciatku liecby PCO. Mne diagnostikovali PCO v 9/2010. Presne rok predtym som bola v medicinskom centre na vaginalnom ultrazvuku a vraj vsetko v naprostom OK, ukazkove zenske organy......... Potom si kupil moj doki ten stroj a vysetril ma uz on a je z toho PCOS. Nechapem, ako sa za rok moze z tak uzasneho stat PCOS!!!
Cize, tiez cakam na menzes, momentalne som v 20.dni cyklu, obvykle dostanem do tych 35 dni, tak uvidime, dufam ze z tej nervozity nevynecha mrcha jedna....
Meriam si bazalku, no ovulka v nedohladne, stabilne teploty medzi 36,4 - 36,6. Ziadne ovulacne vykyvy. 😢
Pisem Vam obom, lebo sme na zaciatku "boja", povedali mi v CARe, nech zavolam v 1.den spontannej menstruacie. Dufam, ze to do 2 tyzdnov aj bude. To asi kvoli HP cakaju na menzes...?
Mohli by sme si potom porovnavat, co nam odporucaju lekari, co poviete?
Zacat spolu bojovat.
Väcsina zien v tejto diskusii su uz skusene pacientky (za co im velmi pekne dakujem, teda ze nam tu tak radia a pozitivne nas navnaduju, ked vidim, kolke otehotneli aj s nasou diagnozou..a aj ked su z v ocakavani malickeho, aj tak sem pridu a poradia nam zufalym babam....)
Velmi chceme babätko, snazime sa zhruba rok a tristvrte. Cize moja nervozita sa kazdym dnom stupnuje, tak ako aj vasa, vsakze....
tak si drzme vzajomne prsty!

natyi25
21. feb 2011

@anksunamonka verím tomu, že už teraz keď vieme proti čomu máme bojovať, tak už to je úspech a bude to len a len lepšie 😉 som typ človeka, ktorý chce mať všetko hneď a tak sa teraz idem učiť trpezlivosti 😒
psychická podpora je veľmi dôležitá, takže hlavu hore, veď tu máme živé príklady toho, že to ide :D

hiva
autor
21. feb 2011

@katkaajurko ale jasne... este nie je vsetko doriesene, ale v principe mam slubene od rakusakov, ze nebudem doplacat ani cent... teraz vybavujem danove priznanie v Rakusku, ktore za mna zaplati rakuska firma... a ja im potom vratim slovenske, ked ich dostanem naspat 🙂 ... takze teraz som vo faze pripravy danoveho priznania na SR aj v Rakusku 🙂 .... takze snad sa to dobre nakoniec vyriesi 😀

anksunamonka
21. feb 2011

@natyi25 PRESNE to si myslim aj ja, ze tu mame naozaj zive priklady, ze sa to da dotiahnut az k tehulkovaniu 😉 najradsej by som uz bola tehu, ale na vsetko v zivote treba cakat a ani toto asi nebude vynimka....
a ta trpezlivost...snazim sa byt trpezliva, ale uz velmi dlho to trva... aj ked su aj horsie pripady, ja viem.....................

79zuzik
21. feb 2011

@zujka2 🙂

natyi25
21. feb 2011

@anksunamonka tak tak, dnes som sa tuto od dievčat dozvedela, že tým že som neprekonala žiadne zápaly, infekcie a nič podobné by mohli byť moje vajíčkovody priechodné a teda by možno stačila hormonálna liečba bez LPSK 😉 tak sa z toho celkom teším, no nemôžem veľmi, nakoľko som sa tešila aj z prvej ovu po vysadení HAK(to sme si ale dávali pozor, aby neboli dvojičky, totiž podľa mojej býv. gyn. som bola v absolútnom poriadku...a máme sa snažiť..

z mojej nedočkavosti som ale navštívila iného gyn. a dobre som urobila...ten z 1. ultrazvuku vedel, kde je problém, keď som bola s jeho nálezom u svojej gyn. tak mi s kludom povedala, že a čo? ved ona o tom vedela....nič nevedela, keby to vedela, tak mi to povie a nekáže mi po vysadení HAK (7rokov mi predpisovala tab. a na každej preventívke bolo všetko ok) dávať si pozor!!!juj, ešte teraz zúrim, ked si na to spomeniem 😠

ale všetko zlé je na niečo dobré...ideme za svojím cieľom, za našou stratenou ovu a vytúženými // 😉

anksunamonka
22. feb 2011

@natyi25 áno, ideme za // 😉 ja dnes rano 36,2 takze ovu este stale nedosla. To ako naschval, ked cakam na MS a volam do CAR-u.
Odkial si ? Ja som z Kosic....

katka.gzd
22. feb 2011

@natyi25 mne pichli vyvolavacku pretoze vcera bolo uz 2x28 dni od poslednej ms.....takze predpokladam, ze sa da robit HP aj ked mas pichnutu vyvolavacku, podla mna to len pri vysledkoch zohladnia, ze ti pichli nieco navyse......tolko mi moj zdravy rozum hovori........ja sa len modlim, aby som tu mrchu naozaj dostala, minule mi museli po 10 dnoch pichnut dalsiu vyvolavacku aby sa nieco stalo.....
moj priatel to cele cera zobral svojsky...nadseny z toho nieje, ale on veri, ze pozitivne myslenie zachrani snad vsetko takze si to nejdeme podla jeho receptu pripustat......dufam,z e sa nam to bude darit...viem ako velmi psychika ovplyvnuje cele snazenie.......

katka.gzd
22. feb 2011

@anksunamonka no tak teda ahoj 🙂 budem nam drzat paste vsetkym trom "novym" aby sme to spolu dotiahli postupne do vitazneho konca 😉

slivocka
22. feb 2011

@amarena Ahojte baby , takze ohladom tych mojích tromocytov...hodnoty maju byť od 140 do 440 a mala som 452 čo nieje až take zle ale mala som isť na hematologiu. Tak som včera išla, a objednali ma na 10.3. ešte iba na krv, takže môžem čakať 😔 Rozmyšlala som , pytala som sa mamky či mal niekto v rodine niečo s krvou , tak vôbec nikto, mamka odrodila 4 deti v pohode. Došla som k názoru že je to asi z duphastonu, ktory beriem asi pol roka už a od začiatku tehu 2x denne. Prave na tomto lieku je napisane že hrozia trombozy atd. čo myslite ? 😕

natyi25
22. feb 2011

@anksunamonka ja ešte BT nemeriam 😒 , začnem asi od ďalšieho cyklu, teraz čakám na "pocitovú" ovu, nakoľko mi gyn. povedal, že tento mesiac nebude, alebo bude neskoro ☹ od tej prvej po vysadení tab. som ale žiadnu necítila, je to síce len od septembra, ale aj tak...verím, že čoskoro opäť, aj keď možno s pomocou liekov 😉
@katka.gzd keď nepríde menšt. do 1/2marca, volám gyn. že chcem vyvolávačku a bude 😉 doteraz mi vždy prišla 32-42dc, akurát naposledy to bolo len špinenie 😠 a to za menšt. nemám pred odbermi považovať 😠

kaaaty
22. feb 2011

@katka.gzd ahoj aj mne robili HP po agolutine, potom to dr iba zohladnila ze to bolo po vyvolavacke...takze da sa

kaaaty
22. feb 2011

@slivocka ahoj jeeej ty si u 11ty tyzden...ako to leti 🙂 ...spominam si ze si prednedavnom oznamovala ze su 2 fazulky 🙂... ako sa citis?

slivocka
22. feb 2011

@kaaaty no, leti to strešne ... dakujem mam sa dobre, sem - tam ma rano napina , ale inak je to v pohode 🙂

kaaaty
22. feb 2011

@slivocka Sa drzte vela stasticka 🙂 .....ja sa zajtra dozviem vysledky IR a v piatok idem do Car kde sa uz konecne vyslovia co podnikneme....IUI alebo IVF.....mam pocit akoby sa moje tehotenstvo blizilo a veľmi sa na to tesim

katka.gzd
22. feb 2011

@natyi25 no ked to bolo naposledy len spinenie (a to za ms povazovat nemas) tak si mozno este stale v prvom cykle, ja by som sa objednala veru....hlvane ked to ublizit nemoze, ani testy zmarit ani nic....a konecne budes vediet ze si mrchu ozaj mala....(kokso, volam ju mrcha, ale teraz by som ju nazvala aj "moje zlaticko" len aby dosla uz 😀 )
ak to dostanem na vikend, myslite, ze je problem ist na odbery aj na treti den pripadne? dufam, ze nie, cakat dalsi mesiac by ma asi zabilo.....aj ked sa obavam co povedia vysledky kedze vy baby tu mrchu aspon mavate spontanne, aj ked neskoro, no ja som od oktobra mala len jednu a aj to po dvoch agolutinoch 😒 no som naramne zvedava co bude.....
a pisali ste tu,z e potom sa robi dalsi odber na nejaky 21vy den? to je stale v ramci jedneho HP? alebo sa robi akoze kontrolny? ako dlho budem cakat na vysledok? vopred vdaka za odpoved......

@slivocka stastne tehulkovanie prajem 😉

slivocka
22. feb 2011

@kaaaty držim velmi velmi palce 😵

natyi25
22. feb 2011

@katka.gzd veru počkám či nepríde sama do 15.3. a potom pôjdem na vyvolávačku, asi ťa nepoteším, môj gyn. povedal, že keď 2.deň menšt. padne na víkend, treba čakať další mesiac, 3.deň by boli asi hormony iné ako potrebujú...
na 21. deň sa robia testy na progesteron (či bola ovu), takže ten istý cyklus.

Tfuj, tfuj, nech ide všetko ako má, naša menšt. nech príde čoskoro a my vieme na čom sme 😉

@slivocka idem si prečítať tvoj príbeh, keď vidím že si 11tt, nech ma to povzdbudí 😉 , prajem zdravé tehulkovanie 🙂

katka.gzd
22. feb 2011

@natyi25 fuha, no tak to sa zacinam modlit aby sa to teda spustilo, tusim si dneska aj vanu napustim, aj cervene vinko otvorim, len aby sa to spustilo........a asi zacnem aj tu bazalnu teplotu sledovat....kedze mi folikulometriu chcu zacat robit az v tom oktobri, nech si to aspon takto viem odsledovat........

inak baulky vliali ste mi aj vcera aj dnes pozitivne myslenie do zil....ked mi to vcera na vysetreni o 12:30 gyndos povedal a telefonovala som potom priatelovi, mala som slzy na krajicku, no musela som sa drzat a dokoncit pracovny den vo firme......myslela som, ze poprichode domov to na mna dolahne a pride poriadny hysak, ale nejak ako som vas tu citala este v praci ma to preslo.....jednoducho si to nesmieme pripustat.......dakujem vsetkym tehulkam, co este chodia do tejto temy a podporuju nas co estelen zaciname bojovat......velmi velmi velmi to pomaha

natyi25
22. feb 2011

@katka.gzd kedy máš dostať menšt.?
môj posledný cyklus bol 35d., keď počítam špinenie ako menšt, tak čakám menšt. niekedy 5.3. - t. j. sobota :( tak dúfam, že príde najskôr 6.3., alebo keď skôr tak to nebude sobota, lebo ma picne :(
sestrička sa ma pýtala, kedy čakám menšt. no bola som taká vyplašená z tej diagnózy, že som jej nevedela odpovedať...no nič, pozitívne myslenie nám pomôže a dočkáme sa :D

katka.gzd
22. feb 2011

@natyi25 no ja netusim kedy to mam cakat....vcera mi pichli agolutin a ako sa moje telo zasa rozhodne je tazke odhadovat....minule ten prvy agolutin ani nezabral a o 10 dni mi pichali dalsi....a potom som to dostala o 4 dni.....takze fakt netusim kedy to mam cakat.........no budem aj tebe drzat paste nech to nepadne na sobotu....to by bola fakt uz hnusna smola......

natyi25
22. feb 2011

@katka.gzd teraz ma tak napadlo, že keď som bola u gyn. (10.2.) mi povedal, že tento mesiac ovu nebude, alebo bude neskoro, do nálezu napísal folikul 4mm 😉 (to bol 10dc) a keď zvykne praskať pri cca 20mm, tak by som teoreticky mala mať ovu niekedy tento týždeň, keďže si BT nemeriam, možno by mi vedel pomôcť ovu test. neviete ako funguje a kedy ho treba robiť???
😉
katka, neboj, o chvíľu to "vypukne" 😉

katka.gzd
22. feb 2011

@natyi25 na ovu testoch sa nedoplatis....ja viem, ze to funguje rovnako ako tehu test a mal by ti ukazat dve palicky.....no ked nevies kedy ovu ani priblizne cakat, mozes merat aj kazdy den a to uz ide do penazi....no samozrejme keby to viedlo k pozitivnemu tehu testiku tak je to na nezaplatenie..........

anksunamonka
22. feb 2011

@natyi25
@katka.gzd čaute kočky, vidim ze ste sa tu pekne rozpisali 🙂 ja si meriam BT prvy cyklus, ale dnes je 21.DC a teploty staaaale nizke do certa! v decembri som bola na folikulometrii a vral folik praskol (cize asi bola ovulka?) ...
a toto ma tiez dost stve, ze ked spadne MS na sobotu, tak v pondelok je uz zbytocne ist na krv. Jedine ze zacne v nedelu a potom v pondelok mozu vziat krv? Este tomu dost dobre nerozumiem.
Momentalne aj cakame na priatelov spermiogram. Uz mesiac cakame za vysledkami. V CARe by to bolo mozno za 1-2 dni. Ked viem, kaslem na svojho obvodneho a idem rovno do centra. A aj pojdem, len nech dojde MS 😵
Ovu testy kupis v drogerke alebo lekarni, ale este som neskusala. Uz sa tu pisalo, tak skus popozerat dozadu...
Alebo mozno poradia @hiva alebo @katkaajurko 😎 este ze ich tu maaame 🙂
odkial ste dievcata?

katka.gzd
22. feb 2011

@anksunamonka no ked si mala ovulku tak supeeeer....sa vam mozno zadari aj "normalne"
a hej, ked dostanes mrchu v nedelu tak pondelok je druhy den cyklu = vhodny na odbery.
no a veru vas dlho nechavaju cakat na tie vysledky....drzim paste aby bolo sicko okej.
Ja som povodne z TN, ale uz mam trvaly pobyt v BA kedze sme konecne kupili bytik....uz nam do neho len to babenko chyba......