Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katka.gzd
29. máj 2011

@natyi25 @leeena_4 babulky sak ja viem, ze ked to nemam s cim porovnavat ze je to furt len 50:50....ako kazdy iny mesiac.....len ma tak napadlo ze skusim kedze mam za sebou mesiac s cistou hlavou a bez stresov a kazdy furt hovori ze to je najlepsia medicina 😀 bola by fakt haluz keby to vyslo, ale moc velku sancu na uspech tomu fakt nedavam........zajtra kupim test a spravim si ho len pre istotu aby som si nedala pichnut agolutin bez rozmyslu a v utorok sa stavim na tu injekciu....nech mozem zasa brat clostil a klasicky stresovat... 😵 btw dnesna teplota zasa 37,2....z coho teda odvodzujem len to ze bez injekcie je mrcha fakt v nedohladne.....

leeena_4
29. máj 2011

@katka.gzd hm, dneska taky hezká teplota, viděla bych to taky 50:50 a moc bych ti to přála 😉. Zítra se přijdu podívat, jak testík dopadl, zatím držím pěstičky 😵

katkaajurko
29. máj 2011

@katka.gzd ahoj,urcite by som nepichala agolutin- podla teploty si mala vlastnu ovulaciu - takze dojde aj vlastna menstruacia-zbytocne by si si to rozhadzala! pockaj..kludne mohla byt ovulacia oooooooovela neskorej... mozes byt 10dpo ale aj 5dpo...tato teplota jednoznacne hovori-ze si ovulaciu mala-takze agolutin je uplne zbytocny...

katkaajurko
29. máj 2011

@katka.gzd teda dufam,ze ta teplota bola hned po prebudeni - bez vstania z postele 😉 zmeraj aj zajtra za rovnakych podmienok a v rovnakom case

MS nemusi dojst az ked teplota klesne.moze dojst aj ked je este vyssia-alebo v den ked klesne-dojde aj ms-alebo aj na druhy den.... v kazdom pripade je to znak ovulacie ..ovulacia = vlastny progesteron - ms dojde aj tak az ked sam klesne...alebo aj nedojde ak sa uhniezdi oplodnene vajicko 😉 - co ale nevieme kedy mohlo byt...takze treba cakat 😉 mohlo to byt totiz kludne v rozmedzi 14-26den cyklu hocikedy....

katka.gzd
30. máj 2011

@katkaajurko no, zaujimave, ja sa vo vlastnom tele nevyzma takze netusim co sa tento mesiac vo mne dialo.......bohvie ci clostil mesiac pred nim etse neico s omnou robi alebo nie....dnes rano som mala uz len 36,8.....tak ja teda pockam....dokedy myslis ze by som mala cakat kym si dam ten agolutin pichnut? bez neho som totizto menzes odkedy neberiem HAK mala len jediny jediny krat...minuly mesiac po duphastone....

katka.gzd
30. máj 2011

@katkaajurko jo a teda vzhladom na ten pokles teploty predpokladam ze ani nema zmysel uz robit tehu test zejo..:( skoda....myslis teda ze tento tyzden mrcha pride sama od seba?

hiva
autor
30. máj 2011

@katka.gzd ja by som este tyzden pockala s injekciou.... mozno ten dnesny pokles moze byt aj implementacny pokles 😉... poradila by som ti merat dalej este minimalne 5 dni.... ak teplota opat skoci hore, o 2 dni testuj 😉... ak bude klesat dalej, do konca tyzdna by ti mala prist mrcha 😉... ak nie, na injekciu by som sla buduci pondelok 😉

katka.gzd
30. máj 2011

@hiva dakujeeeeem za cenne rady 🙂 bez vas babulky by som zajtra isla na ten agolutin a zbytocne si rozhodila cyklus.....tusim zacnem merat fakt poctivo odteraz stale....a hlavne na tie pauzove mesiace......

hiva
autor
30. máj 2011

@katka.gzd veru.... merat treba 😉... drzim palce, nech je ta zajtrajsia teplota opat vysoka 😉

anksunamonka
30. máj 2011

@katka.gzd veru veru, urob ako káže hiva, nechod na agolutin. ked si dostala spontanne minule tak kludne mozes aj teraz.
v tom lepsom pripade budes na tom ako @natyi25 ze zacala merat uz ked bola tehu 🙂 silno dzíim palce..!!

ja som teraz dostala siofor (metformin) na 4 mesiace a v CARe mi doki povedal, ze za ten cas nech snazime doma ale musi sa zlepsit manzelov spermiogram, kedze je horsi nez zly, tak budem donho tlacit vitaminky 😎 tiez povedal, ze mozem aj doma otehotniet, ze on tomu veri. Ze ten siofor by mi mal skvalitnit ovulaciu, kedze ju mam ale nekvalitnu ci co....
no a ked neotehotniem do 4 mes. mam prist a zacne sa mi intenzivne venovat.

Myslite ze doki zvolil dobry postup?

a este vo stvrtok som dostala MS na 33.DC co je celkom pekne 😵 ale to bola asi najslabsia MS aku som kedy mala. 1.den malinko, 2.den. malinko a 3.a 4.den uz len spinenie.
to ani neviem ci bola MS......

natyi25
30. máj 2011

@anksunamonka metformín pomohol už vo veľa prípadoch, tak ja verím, že to bude aj Váš pomocník...mne tiež doky hovoril, že zaberá tak cca po 3 mes., ty poctivo užívaj metformín, manžel vitamínky, ide leto, čas dovoleniek... verím tomu, že na jeseň zažiješ príjemné prekvapenie v podobe //. A nakoniec aj Veľká Noc tu bude skokom 🙂

katka.gzd
30. máj 2011

@anksunamonka no ved uvidime.....tyzden teda este na nu pockam....(bodaj by nedosla)
netusim co je to nekvalitna ovulacia......ale veru jak ti naty pise, metformin je dobra vec, pomohol mnohym, ale chce to cas...tak ten cas treba vyuzit na skvalitnenie spermiogramu, manzelik len nech pekne papa vitaminky a hura na snazenie... 🙂
@natyi25 a ty sa mas ako? ako sa citis? ako to prebieha? ake vysetrenia uz mas za sebou? podel sa s nami o radosti tehulkovania ;) nech vieme vsetky co nas caka 😵

natyi25
30. máj 2011

@katka.gzd si zlatá Katuš, dakujem za opýtanie...mám sa fajn 🙂 žiadne nepríjemné nevolnosti, občas trošku ťažšie od žalúdka, ale to je "malina" dnes začínam 12tt, 1.6.2011 ma čaká prvá poradňa - odbery krvi na vývojové a vrodené vady, uzv asi tiež, doky by mal zmerať bábätku šijové prejasnenie - nahromadenie tekutiny v zátylku (Downov syndrom 😒 , tak dúfam, že budeme daleko daleko od zlých hodnôt)
Inak sa už teším, že zase uvidím drobca a už aj okoliu by som sa rada pochválila, veď bruško začína vykúkať 🙂 neviem sa dočkať obdobia, ked nám bude doktor vedieť povedať, čo sa skrýva v mojom brušku, lebo manžel je presvedčený, že chlapček, aj sa k nemu tak prihovára 🙂 , tak som naozaj zvedavá...inak nám je to úplne jedno...ako každý hovorí, len nech je bábätko zdravé (o ostatné sa mu postaráme najlepšie ako budeme vedieť)
ty sa drž pekne toho, čo Ti odporučili baby vyššie, buď trpezlivá, všetko má svoj čas 😉

katkaajurko
30. máj 2011

@katka.gzd no ono je to tazko z par teplot-ked nevieme-ake ich mavas celkovo "zvycajne" u mna by ani 36,8 nebolo este malo - bola by poovulacnaa..ale 37,2 je u mna poovulacna a poalkoholova sucasne 🙂 😉 takze preto je tazko sudit..ale kazdopadne - ak prebehne ovulacia - teda dozrete vajicko praskne - je vypudene do vajickovodu - a z neho zostane taky obal vo vajecniku-z ktoreho sa vytvara zlte teliesko - ktore produkuje progesteron - tento progesteron je to - na co telo zareaguje po ovulacii zvysenim bazalnej teploty o dva a viac dielikov - ako je to pred ovulaciou...cize dvihnuta teplota (ak sa nejedna o poalkoholovy,alebo po chorobny stav) znaci-ze ovulacia prebehla... a duphaston ci agolutin mas umely progesteron-ktory simuluje toto zlte teliesko - takze ak mas vlastny-netreba ti umely-lebo ms dojde vtedy-ked zase zlte teliesko zanikne a prestane produkovat progesteron a klesne teplota - a to je tak zvycajne cca 14 dni po ovulacii - a tak zacne novy cyklus

tie tvoje neovulacne boli o tom-ze kedze ti nedozrelo vajicko a neprasklo-ani sa nevytvorilo zlte teliesko a tym padom nestupne neplota a telo neprodukuje ziadny progesteron - cize ani ziadny neklesne a nedojde menstruacia (vo vacsine pripadov,niekedy dojde zo zlomu inych hormonov-vynimocne) a preto treba neovulujucim pichnut agolutin - alebo nasadit duphaston - to telu nasimuluje zlte teliesko a po jeho klesnuti dojde "umela mensturacia" - zamerne pisem umela preto-lebo tieto veci ti nasimuluju len zlte teliesko-ale kedze ziadny folikul nepraskol-nedalo sa v takom cykle ani otehotniet

no a toto su vsetko dovody- preco je nanajvys osozne poznat si svoje telo -a k tomu je meranie BT veeelmi prospesne - pokial sa robi naozaj poctivo -je to pomerne extremne spolahliva metoda - zistit ci sa ovulacia uskutocnila-alebo nie

katkaajurko
30. máj 2011

@katka.gzd takze pockaj este tyzden ci dojde ms sama...mozes aj merat 😉

katkaajurko
30. máj 2011

@anksunamonka mne sa ten postup nezda zly 😉 ak by si aj neotehu-je to velmi dobra priprava vajecnikov na dalsie konanie (hormony... IUI,IVF) - mne to tak vlastne vtedy tiez naordinovali a bum bac 😉 ale vitaminky pre manzela su veeeelmi dolezite

anksunamonka
30. máj 2011

@katkaajurko takze tvoje mimi priipusujes metforminu? a nebolo ti z neho zle? ja ked som nabehla na plne davkovanie 3 tbl denne, tak som cely minuly tyzden hnackovala, ale par krat denne, ani som nikam nechodila, z prace do auta a rovno domov..... teraz cez vikend sa trosku unormalnilo ale stale este mi kruti creva 😖 a vkuse sa mi zíva.......aj 100 krat denne.

a ako dlho si to uzivala kym si otehu? 🙂

zas dalsie 4 mesiace nic, len tabletky.... ale tak skusime cez leto a potom uvidime. verim ze sa zadari 🙂

leeena_4
30. máj 2011

@anksunamonka to je super postup 😉. Mooc držím palce, ať se povede i doma 🙂. Můžu se zeptat, proč ti dal ten metformin/siofor? Měla jsi zvýšený testosteron, nebo inzulinovou rezistenci? Všude slyším, že pomáhá, taky bych to vyzkoušela, ale já mám všechny hormony v minimálních výších, takže mi ho nikdo nepředepisoval, ani o něm nemluvil.

katkaajurko
30. máj 2011

@anksunamonka ja som otehu po dvoch mesiacoch uzivania a ano - pripisujem to tomu 😉 a tiez mi bolo z plnej davky dost zle-takze som postupne pridavala davku...prve tri dni jednu denne,potom jeden a pol denne - potom dve denne-ale po polkach-cize 4 polky a az na zaver plnu davku

katkaajurko
30. máj 2011

@leeena_4 ja som nemala zvyseny testosteron a rezistenciu mi vtedy nezistovali-ale skusili ho dat..ja som si ale ista-ze IR mam..aj teraz v tehu mam hranicny cukor...

anksunamonka
30. máj 2011

@leeena_4 bola som na endokrinologii na vysetrenie ale stitna zlaza mi vysla v poriadku. No a potom neviem preco mi to lekarka navrhla, ze mi to predpise a je na mne ci budem brat. Neviem ci aj ona videla v krvi nieco s tym inzulinom..... a tst mi vysiel u nej v norme, v CARe málinko zvyseny....

ale pre istotu som sa objednala na 11.7. na diabetologiu ze si dam vysetrit tu inzulinovu rezistenciu u odbornika. A lekar v CAre mi tiez povedal, nech beriem ten meformin, ze mi neublizi a nastartuje ovulaciu.... Ale minimalne 4 mesiace. Cize tolko pockam a ked neotehu tak koncom septembra idem zas do CARu.

leeena_4
30. máj 2011

@katkaajurko @anksunamonka tak to děkuji za informace, to jsem potřebovala vědět. Četla jsem od moc holek, že metformin pomohl, ale nevěděla jsem, jestli ho můžu i když nemám IR ani nic zvýšeného. Tak jsem ráda, že vím, že i tak můžu a mám v zásobě ještě jeden ostrý náboj, když nepomůže IUI, nebo když nebudou reagovat vaječníky k IUI 😉

anksunamonka
30. máj 2011

@leeena_4 hmmmm ale ja neviem ci s inz..rezist. nemam nieco v neporiadku. To je len moja domnienka, ze asi endokrinologicka videla aj v krvi..... NA ISTO to budem vediet az o mesiac. 11.7. idem na diabetologiu.

Ale povedala, ze vam tie lieky neublizia.....

tak ich beriem. A chodim na zachod niekolko krat denne ☹ minuly tyzden bol hroooozny. Bala som sa ist aj do obchodu ze to tam na mna pride a to musis letiet okamzite lebo inak ..... 🙂 ale pre malicke stvorenie do bruska vydrzim! 😵

katka.gzd
30. máj 2011

@natyi25 no tak tfuj tfuj tfuj nech je vsetko v poriadku.....ved nema preco nebyt.... 😉 potom dojdi porozpravat, ved tu nieje zakazane sa delit aj o radosti... 😉
@katkaajurko dakujem za vysvetlenie....sak ja som ani necakala ze sa z tej teploty bude dat nieco vycitat hned na prvy raz co sa zmeram....prakticky som len chcela vidiet ci ju mam nizku a mrcha je na ceste tak ma prekvapilo ked som mala 37,2 .....no minimalne je to teda dobre znamenie ze si moje telo tvorilo progesteron a mrcha teda dojde sama....celkom sa tesim ze sa tej ihle vyhnem.....

leeena_4
30. máj 2011

@anksunamonka já jsem právě vyčetla, že největší problémy (zvracení a průjmy) dělá ten metformin holkám, co mají cukr v pořádku. Uvidíš příští týden, jak to dopadne 😉

katkaajurko
30. máj 2011

@katka.gzd 😉 uvidime ako bude

anksunamonka
30. máj 2011

@leeena_4 coze? takze beriem tie lieky nadarmo teraz? nezvraciam ale tie prujmy som mala minuly tyzden nielko denne. Takze som potom zvedava, ale nie buduci tyzden, ale az 11.7. 🙂 teraz mame len 6.mesiac v roku 😎
nemozes dat link kde si to citala? nech si aj ja precitam...

anksunamonka
30. máj 2011

@katka.gzd Kati, presne tak na tom bola aj nasa natyi. Prehovorila som ju aby zacala s meranim, ale bola uz dlho po MS ale zacala a teploty boli dlho vysoke..... Uťrobila testik a boli tam // 🙂

drzim prsty aby aj ty si bola ten pripad 😵

leeena_4
30. máj 2011

@anksunamonka proč by jsi je měla brát nadarmo? Přeci pomáhá na ovulaci ne? proč myslíš, že ho bereš nadarmo? Jen jsem napsala, že ho hůř snáší holky, které mají cukr v pořádku, ale taky jim zabral 😉 Bohužel už nevím, kde přesně jsem to četla :-/.

katkaajurko
30. máj 2011

@anksunamonka aaale neberies ho zbytocne!! to je blbost- vacsine bolo na zaciatku zle-kym si telo zvyklo.. treba si davku pridavat ....