Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

veronycka
14. jún 2012

Ahoj monucka. Mne dal doktor clomid a za tri mesiace mam ist na kontrolu. Mam 50gm a beriem ho druhy cyklus. Neviem ale nejak sa mi nezda ze by sa nieco so mnou dialo. Ty si nieco zbadala na sebe?Ozaj v akom si meste v anglicku? Co hovoris na zdravotnictvo. Ja viem ze by som mala myslet pozitivne ale je to dost tazke. Neprejde ani jeden den co nato nemyslim. Pouzivas aj ovu testy?Dakujem za povzbudenie , drzim vam palce. pa

veronycka
14. jún 2012

@monucka Zle som to poslala ale hadam to najdes. pa

bosorkajarka
14. jún 2012

@veronycka jestli te dr nekontroluje pravidelne ultrazvukem tak bych doporucila mereni bazalni teploty aby jsi zjistila jestli ovulujes, u pco nejsou ovulacni testy moc prukazny (vetsdinou zvysena hladina LH v prubehu celeho cyklu)

veronycka
14. jún 2012

@bosorkajarka Nie nekontroluje ma zatial ultrazvukom . Tak to som nevedela. A odkedy by som si mala zacat merat teplotu?

bosorkajarka
14. jún 2012

@veronycka doporucuji prostudovat stranku http://merenibt.xf.cz/ kde je to vsechno hezky popsane, fakt to funguje e teplotu clovek neoklame ani kdyz si namlouva cokoliv 😉

monucka
15. jún 2012

@veronycka Ahoj 🙂
ja som na Wimbledone. Ty si kde?
ja ked som bola u svojho GP tak ma poslali do St Helier hospital v Epsome a tam mi zistili PCO a nasadili tabletky. Tiez mam Clomid 50gm(2 az 6 den cyklu) a taktiez musim brat Medformin 3x za den. Ja mama tiez niekedy taky pocit, ze to nezabera, ale robili mi folicul traking 1vy cyklus a potom zas 7dmy cyklus a povedali mi, ze ovu som mala. Taktiez mi prezreli priechodnost vajecnikov a pozreli aj manzelika a zevraj tam je vsetko ok. Jak to, ze tebe to nerobili?! To jak @bosorkajarka uz spomynala- mozno to zbytocne beries ked nevies, ze ostatne veci su ok. Nehovorim, ze nie su, ale mali to pozriet. To kde si preboha bola??
Ja som dnes zahajila boj! Na tabletkach uz viem byt len posledne 3 mesiace a tak si hovorim, ze ke sa to doteraz nepodarilo, tak idem pritvrdit! Budem si znacit uuuplne vsetko, merat bazalnu teplotu, skusat vsetky metody co existuju! Vsimla som si, ze niektore baby pouzivaju tuto stranku a aj pisali, ze vdaka nej sa im podarilo otehotnie, takze ju skusam aj ja. Je to: http://www.fertilityfriend.com/
Ja so zdravotnictvom tu zatial nemam zle skusenosti, ale snad to nezakriknem. Ty si ako na tom?
Inac ovu testy si nerobim. Tym ze mam PCO mam vselijak mozne menzes a je to tazke odhadnut, kedy ten test spravit.

bosorkajarka
15. jún 2012

@monucka jo ta stranka je fakt super a jeste me napadlo ze treba to folikul vyroste ale nepraskne udela se cysticka a ta pak praskne s ms, vim ze obcas se stava i to ze folikuly neprasknout protoze neni dostatecne vysoke LH (bylo by fajn kdyby ti skusili jeden cyklus pichnout pregnyl ( a nebo merit tu bt tim to bude dost jasne) a jeste me napadlo jestli pak zobes (myslim po ovu) nejaky progesteron (utrogestan, duphaston)?

monucka
15. jún 2012

@bosorkajarka hmmm.... a tie lieky najdem v lekarni, alebo to ma predpisat lekar? Ty si to uz mala? Ake to je?

bosorkajarka
15. jún 2012

@monucka je to injekce meli by ti to pichnout oni i kdyz ja jsem si pichala uz i sama, je to na presne nacasovani ovulace, ale hlavne aby folikul praskl, me to pichaji pred iui, me bez toho folikul nepraskne a udela se mi cysta, ktera ale s ms nezmizi, uz dvakrat me ju museli pichat, jednou v narkoze to bylo ok a podruhe nazivo a to byl teda masakr, skoro jak porod 😖

monucka
15. jún 2012

@veronycka hlavne neklesaj na duchu. Ja a myslim si, ze vsetky baby tu velmi dobre vieme cez co prechadzas. Ja som sa vcera poriadne vyplakala a uz je dobre. 🙂 Aj to mi niekedy pomaha a hlavne velkou oporou je mi moj manzelik. Povedal, ze urobime preto vsetko, aby sa to babo podarilo a potom mi povedal, ze on vie na 100% ze sa nam to podari. Ja som svoje pocity zo zaciatku drzala v sebe, lebo som si myslela, ze to tak bude lahsie, ale zistujem, ze hovorit o tom je lepsie. Preto som aj sem prisla na tento forum, lebo je to velmi povzbudzujuce, ze cez to neprechadzam sama. Neboj veronycka spolu to vsetky zvladneme a coskoro sa budeme tesit malym ratolestiam. 😉

bosorkajarka
15. jún 2012

@monucka to si napsala moc hezky, a je pravde ze bez podpory manzela to nejde, me taky hrozne moc pomaha to jeho chceme druhy dite tak ho mit budeme a ostatni neres 😵

monucka
15. jún 2012

@bosorkajarka och boze. tak to znie velmi odstasujuco. 😖
Vsak uvidime ako mi dopadnu tieto 3 mesiace. Budem si merat teplotu, skusime Jonasa, nohy hore a potom sa uvidi. 😀
Inac ty si ako na tom? Uz ste sa s doktorom porozpravali?

bosorkajarka
15. jún 2012

@monucka jeste ne psala jsem ji mail a neodpovedela tak jsem dnes psala dalsi tak snad odpovi, potrebovala bych to vedet protoze v utery bych mela zacit brat clostyl tak at vim jestli to ma cenu. neboj az tak strasny to nebylo cysta nevadi nicemu jenom ovulaci, jinak jsem ji tam klidne mohla mit dlouho, ale ma pouceni na priste ze bez narkozy uz neee 😉

monucka
15. jún 2012

@bosorkajarka tak to si zapametam aj ja, kebyze mi nieco take "ponuknu"
Tak snad sa ti ozve. Ja by som to tiez chcela vediet. Vsak na co si budes pchat lieky do seba, ked nic z toho. A ked ti povie, ze to nema vyznam, tak co bude dalsi krok? Pojdete sa s nou stretnut? Alebo uz vam povedala dalsie moznosti?

bosorkajarka
15. jún 2012

@monucka pujdeme na konzultaci a asi nejdriv necham povysetrovat poradne manzilka at se zjisti co dal a pak nevim, zatim ani my nejsme rozhodnuti do ivf se nam moc nechce tak si to budeme muset dobre promyslet.

monucka
15. jún 2012

@bosorkajarka tak drzim palceky. Mozno druhykrat sa vam to podari jak na prvy. 😉 budete rozhodnuty a sup pride to 🙂
vsak potom pis co a ako....

monucka
15. jún 2012

baby co poviete na toto?
http://www.otehotnenie.sk/post/ako-spolahlivo-o...
trosku nezbedneho sexu nam neuskodi no nie? 😀

monucka
15. jún 2012

@bosorkajarka aha aky clanok som nasla: http://www.otehotnenie.sk/post/ako-ziskat-kvali...
Mozes povedat muzikovi aby to skusil. Clovek nikdy nevie 😉

veronycka
15. jún 2012

@monucka Ja som pri Bristole. Ja som nemala menzes asi tri mesiace preto som isla k GP no medzi tym som bola na Slovensku a doktor mi dal vyvolavacku tak som menzes dostala za par dni . Teraz mam uz vyse roka skoro pravidelny cyklus tak si myslim ze to nebude az take vazne.(alebo aspon dufam).Partner bol na spermiograme dvakrat a teraz sme boli v centre kde mi dal doktor clomid no samozrejme ma aj prezrel.Hned ten prvy mesiac ako som zacala brat clomid som bola v 21dni cyklu na krv kvoly progesteeronu a ked pojdem na kontrolu doktor mozno zvysi davku no neviem.Toto je asi tak v skratke vsetko, zatial len na tabletkach uvidime co bude neskor. Aj mne byva dost casto smutno, Ale vidim ze nas tu je dost co bojujeme. Drzim vam palce

monucka
15. jún 2012

@veronycka Tak ked mas pravidelny menzes tak to je super, lebo si mozes vypocitat plodne dni. Clomid ti vyvola ovulku a mozte ist na to. 😉 Tak to som rada, ze ti urobili testy. Z toho co si predtym napisala som mala strachy. Inac ak ti v tom krvnom teste zistili ze si mala ovu tak ti davku nezvysia; netreba lebo ovu mas. Podla mna ak neotehotnies predpise ti clomid na dalsie 3 mesiace a potom zase kontrola. Mne dali hned na zaciatku clomid na 6 mesiacov s tym, ze ked neotehotnem mam ist zase na konzultaciu. Vtedy mi doktorka povedala, ze zeny s PCO mozu brat clomid az rok. Takze ja pevne dufam, ze teraz pocas tychto poslednych 3 mesiacoch co mi este ostavaju sa to podari, lebo potom my uz musime riesit IUI.
Penve drzim palceky aj ja

veronycka
16. jún 2012

@monucka Vsak tomu nerozumiem baby s PCO mavaju zriedka pravidelny menzes a ja mam, no nie presne na 28 den ale tak 30-35den. Nikdy som nemyslela ze toto budem niekedy riesit.Tie tri mesiace co som nemala menzes som mala trochu stres v praci tak som myslela ze to preto ale ked mi doktorka povedala ze co to je tak som sa hned rozplakala. Ale aj mne dost pomaha partner a on nemysli ani nato ze sa to nepodari, on to berie viac pozitivne ako ja. Vies ja som bravala antikoncepciu lebo som chcela byt zodpovedna a nemat deti ked som bola aj ja skoro dieta a teraz toto.Vies s tou ovulkou, tak to neviem lebo sa kontrolujem a ten hlien co by mal byt nejak nevidim. Len sucho. Mozno aj ja skusim tu bazalnu teplotu len si to este musim nastudovat. Pa pa

bipa
16. jún 2012

@moischaaa No ja som spinila az do 46dc, test negativ a vyzeralo to akoze na ms.Takze ziadne uhniezdovanie nie je.

monucka
16. jún 2012

@veronycka A ked ti doktorka povedala, ze mas PCO tak ti to aj ukazali na monitore? Mne bolo jasne vidiet vela folikul na obidvoch vajecnikoch.
Ja som tiez nikdy nemyslela, ze budem musiet taketo riesit, ale treba to brat z tej pozityvnej stranky a to, ze nam nepovedali, ze nemozme mat deti. Minule som citala jednu velmi dobru vetu a to: "kazda zena, co ma maternicu moze mat dieta". Tak nech uz to mame cokolvek raz to babo pride uvidis. 😉
Ja som tiez bravala antikoncepciu - 11 rokov. Pytala som sa aj doktorky, ze ci to, ze som ich tak dlho brala mohlo zapricinit, ze mam PCO, ale ona povedala, ze nie. Neni to ironicke, ze doposial sme brali lieky, aby sme neotehotneli a teraz ich berieme, aby sme to babo mali? 🙂
Ja u seba tiez nepozoruvavam ten hlien ako o nom vsade pisu, ale myslim si, ze som niekde citala, ze nie kazda zena ho mava. Ja sa drzim toho, ze ked mi robili ten folikul traking, povedali, ze v oboch pripadoch tam ovu bola. Na ine vobec nechcem mysliet, lebo my ma to viacej deprimovalo.
Inac pokial beries clomid iba 2hy cyklus, tak to si na tom dobre. V letaku co mi dali, pisali, ze po 3tom cykle je uz velka pravdepodobnost otehotnenia (na mna sa to ocividne nevstahuje, ale u teba to moze byt ine). 😉
Inac tiez som citala, ze niektorym babam pomohlo pitie caju z Alchemilky, tak som poslala sestre spravu, aby mi kupila, lebo ked som pozerala, ci sa to neda dostat tu bolo to iba cez nejake firmy cez internet a tak to kupit rozhodne nechcem. Takze ja uz idem skusit vazne vsetko! 😀

veronycka
16. jún 2012

@monucka Ahoj. Este vtedy ako mi meskal menzes som aj ja pila, da sa povedat ze pravidelne alchemilku a teraz ked chodievam domov tak si nakupim a sem tam si dam.Tu som tiez hladala ale nic som nenasla. Vies co , ten prvy cyklus ked som zacala brat clomid som vobec nic nepocitovala ale teraz (dufam ze si nenamyslam)druhy mesiac nejak citim ze ma akokeby tlacilo, pichalo tak v podbrusko.?Vsak hadam do toho tretieho cyklu nieco bude a zadari sa. Aj mne ukazoval doktor na monitore ze mam PCO a potom mi dal tie tabletky. A povedal to tak suverenne, dam ti tabletky a otehotnies. Tak som odchadzala trosku stastnejsia ale po tom prvom mesiaci zas sklamanie a asi tak to pojde do kolecka do kola. Naozaj je to tak raz si hore a raz dole. Skus pit tu alchemilku no nie stale, davaj si prestavky. pa

monucka
17. jún 2012

@veronycka To je dobry naznak, ze si mala take bolesti-to zevraj naznacuje ovu. 🙂 Tak vsimaj si to, ved telo ta neoklame. 😉
No niektory doktori su taky, ze tu informaciu podaju s tim, ze si ani neuvedomuju ako pacient na to zareaguje. Asi to uz je pre nich take prirodzene. Mozno tu v Anglicku je ja si myslim viacej obeznych dievcat ako doma a s PCO sa stretavaju castejsie a uz to tak neberu. Ja na mojich konzultackach som mala strasne zlate doktorky. Naposledy mi povedali, ze som zdrave dievca, ze obaja s partnerom sme dzravi a tak sa nemusime obavat, ze neotehotnieme. Povedala, ze hlanve ziadny stres. V podstate aj tym, ze na to myslime a ze mesiac za mesiacom sme sklamane, ze sa nedari aj to je v podstate stress a tak sa telo na to prisposobi. 😒 Rozpravali sme sa i o tom, ze kolko mladych otehotnie a povedala mi, ze to je tou nezabranostou. Takze treba sa vratit v case, dat si mysel do veku 17nast a mozno sa to podari 😀

veronycka
17. jún 2012

@monucka Ahoj. Myslis ze to naznacuje ovu v 6om dni cyklu? Na ake konzultacie ty chodis?Ako ste vy na tom?
Aj mne je z toho zle ked tu vidim tie mlade baby este nemaju asi ani 16 a v kociku jedno decko a v brusku druhe, hrozne nieco. Ale vies co som si aj vsimla, ze je tu dost dvojicok, to mozno z tych tabletiek co berieme. Vsak hej treba sa vratit asi k tej krasnej 17ke ako bolo super nic sme neriesili a ani by ma nenapadlo, ze niekedy taketo nieco budem riesit. pa

monucka
17. jún 2012

@veronycka Ahoj. Hmmm.... Myslim si, ze 6ty den je dost skoro na ovu. Inac nasla som jednu stranku ktora ked beries clomid ti vypocita, kedy mas asi ovu. Tu stranku mam ulozenu v robote, takze ti ju poslem zajtra. Normalne zeny co su na clomide maju ovulku medzi 12 az 16tym dc. Takze by som odporucala v tom case najviac sexovat. Aj ked som chodila na skeny tak to vychadzalo tak, ze asi 14-15 den som tu ovu mala.
Tak ja som v podstate bola len ked mi predpisali lieky a povedali, ze dalsi krok uz bude IUI. Manzel povedal, ze sa tam bude treba zapisat dopredu, lebo je na to cakacia doba, ale ze 1ve jedno alebo dva hradi NHS. S tym sme sa este moc nezapodievali a ked mam byt uprimna ani zatial nechcem. Aj som rozmyslala nad tym, ze ked sa nam teraz nepodari otehotniet a ja prestanem s tabletkami, tak pokusim sa to riesit prirodne. Uz mi sibe z tej chemie! My sme na tom inac pomaly... ☹ Snazime sa a snazime a stale nic... 😢 Aj ma niekedy tak napadne, ze naco to vsetko beriem, ked to nezabera. Ach jaj...

veronycka
17. jún 2012

@monucka Ahoj. Aj ja si myslim, ze je to dost skoro na ovu ale nieco citim. Dobre , tak zajtra mi posli tu stranku. Ja tiez neviem ako dlho to takto vydrzim , vsak zatial je to len druhy mesiac na tabletkach ale tiez spravim vsetko preto aby sa to podarilo. Ked som bola mladsia myslela som ze v 25ke budem mat uz dve deti a uz mam 29 a zatial nic. Veru, ach jaj. pa

isabellaa
18. jún 2012

@veronycka ahoj, to bude rastuci folik nie ovu, co citis, ja som tiez citila, ze dominantny bude vlavo, alebo vpravo. Tak ako pisala monucka asi medzi 12/16dc, ale moze byt niekedy aj neskor.....podla poctu tabletiek

monucka
18. jún 2012

@veronycka Ahoj, tak tu je ta stranka: http://www.babymed.com/tools/clomid-ovulation-c.... Snad ti pomoze ;)
Inac jak je to mozne, ze clomid ti dali az teraz? Ved si pisala, ze sa skusate o babo uz rok a pol. To si pred tym problemy s menzesom nemala (okrem tych 3 mesiacov)?
Ja som inac tiez tak rozmyslala jak ty 😀 Uz odkedy sa pamatam som chcela mat deti, ale hlupucka som nechcela byt a tak sme si povedali, ze sa najprv zabezpecime a potom pride rodina. Ani vo sne by ma nenapadlo, ze to pojde tak tazko...Ale stale sme mlade, takze vyjst to urcite vide!! 😉
Inac uz si v Anglicku dlho? Planujes tu aj zostat?