Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

zora256
17. feb 2013

@aja.83 Ahoj!Smiem sa ťa spítať čo Ti zabralo Na PCO?Vidím,že odvtedy máš dcérku,ako si tu písala na tému PCO nechce sa mi čítať celá téma🙂Vopred ďakujem za odpoveď.

zora256
17. feb 2013

@kitulka
@zuziklc29
@9adka9 Ahojte!Aj ja sa k vám pridávam🙂Hoc tiež mám už jedno dieťatko vymodlené brala som pol roka Duphaston keď som otehotnela a to už môj ženský nás vtom čase posielal na UM oplodnenie do Čiech,a práve vtedy som otehotnela mm mal v roku 2010 len 50ˇživotaschopných spermií,ale podaril sa nám malý,a terazs a už snažíme 11 mesiac z Duphastonom a nič,lekár mi odporučil Inofolic kvôli PCO,že iná možnosť už len umelé oplodnenie,ale na tú môj muž už vôbec nechce ísť a ani na žiadne iné vyšetrenia a ja taktiež nie.A inofolic vraj min. mám brať pol roka max. rok,tak vidíme,či zaberie.
@donatela Ahoj!
Ako som aj ja čítala na www.magister.sk tam je tento INofolic 3 balenie za 36eu a ak objednáte za 66eu min. z tejto stránky máte poštovné zdarma.Vravíš že je to B-komplex vitamín + Folic,že?Aj je tam o B vitamíne čosi písané a kyseline listovej,nuž neviem,čo si myslieť,podľa tvojej dr. v Car.e by stačilo brať B-komplex a Kyselinu listovú,dobre rozumiem?lebot ak to by fakt vyšlo lacnejšie.Ja plánujem Inofolic brať od budúceho mesiaca až.

zuziklc29
18. feb 2013

@zora256 neboj zaberie . . .len je problem ho najst v niektorych lekarnach si musis objednavat . .mne lekar dal to brat dvakrat denne . .rano a vecer. stoji 16 euro ale tak ked to ma pomoct tak co uz . . . . .

zora256
18. feb 2013

@zuziklc29 Ahoj!Na www.magister.sk nájdeš 3 balenie za 36eu +poštovné ale ak nad 66eu objednáš pošta je zadarmo🙂Aj mne kázal 2x denne.Ale tak až od budúceho mesiaca začnem brať teraz doberám ešte Duphaston.

zuziklc29
18. feb 2013

@zora256 zavolala som a objednala . .kurierom nech to mam hned doma . . . . .

zora256
18. feb 2013

@zuziklc29 A to kde si volala do lekárne?

zuziklc29
18. feb 2013

@zora256 tam hore je na mobil cislo,zavolala a povedala . .. . . . .

zora256
18. feb 2013

@zuziklc29 Tak fajn🙂prajem vám aby sa vám čoskoro podarilo a nemusela si dlho brať tieto drahé lieky🙂

jurkovci
18. feb 2013

ahojte kočky, žiadna nová tehulka medzi nami? Ja idem zajtra prvykrat k novemu lekarovi, snad sa uz lady pohnu 🙂

zuziklc29
18. feb 2013

@zora256 ani nevrav,ja som uz pri tretom lekarovi a az pri tomto sa konecn e nieco pohlo . . . . . .

donatela
18. feb 2013

@zora256 ja som si ho objednala cez práve tú stránku, ktorú ty uvádzaš, ale len 60ks na ten mesiac. začala som piť, tak uvidíme. ale k tomu mám aj clostil... tak uvidíme, či narastú folikuly. ak zareagujem dobre, tak by sme mali ísť na 2.IUI. dr. mi zmenila na clostile dávkovanie. minulý mesiac som mala 2xdenne tabletku a teraz ma nadstavila na 1x denne, vraj stačí u mňa. pri 1.IUI som lmala 3 folikuly.
inak mám roztvorený aj príbalový leták k infolicu. takže situjem: "Inositol je vitamínový faktor patriaci do skupiny B vitamínov a kyselina listová je vo vode rozpustný vitamín patriaci do skupiny B vitamínov". na nete nájdeš, že inositol je známy ako B8 a llistovka ako B9.
ale lepšie by ti to asi vysvetlil nejaký zdravoťák🙂

zora256
18. feb 2013

@zuziklc29 Aj ja som už pri druhom lekárovi a presne tento mi čo to poriešil a vďaka jeho liečbe mám synčeka,ale teraz ma zas lieči iným,lebo sa nedarí ztým istým liekom ako vtedy tak mám skúsiť Inofolic a som si istá,že ešte vtomto živote budem mať aj 3 lekára,keďže budem mať len 26 a terajší má už vyše 60rokov je súkromník.
@donatela Ahoj!Díky,nuž o tých B vitamínoch mi gyndoš spomínal ale tak osobitne lent ak nedostať B8 vitamín ešte kyselinu listovú hej,ale v niektorých lekárňach len na rpedpis:-/ takže vpohodke budem Inofolic brať tak ako mi lekár odporučil,aj vám vravel váš,že max len 12mesiacov sa smie a min. pol roka?Ja dúfam,že sa do pol roka podarí bábo,lebo by to šlo pekne do peňazí.A koľko bolo poštovné?Kuriér doniesol alebo poštárka?

zuziklc29
19. feb 2013

@zora256 no moj je tiez starsi uz pan ale aspon jedno dieta nech mi pomoze mat,ja uz mam pomalicky 31 rokov.

ivetahrabo
19. feb 2013

@hiva veľa šťastia

donatela
19. feb 2013

@jurkovci
@zuziklc29 prajem vam,nech vam novy dr.prinesie stastie a nech vam pomoze sa dostat k vytuzenemu cielu 🙂

@zora256 ja som si to dala poslat na postu.poplatok si uz nepamatam.maju na magistrovi na stranke uvedene.vela stastia

zuziklc29
19. feb 2013

@donatela dakuejme 😀

nelka33
19. feb 2013

ahojte mne tiez diagnostikovali PCO uz som absolvovala laparku aj zmenila dr a momentalne som zacala 2cyklus z clostilom.prvi cyklus som mala 3 foliky a aj dost velke 2,4 ale nic stoho nechapem tak teraz mi dr zvisila davku clostilu na 1-0-1 a zacala som brat aj siofor 850 mate niekto stym skusenost.a inak tiez beriem aj ten inofolic.

jurkovci
19. feb 2013

@donatela dakujeme 🙂

@zuziklc29 ja som dnes bola prvykrat u noveho, no musim povedat, ze uplne iny pristup ako ten stary ... snad mu to vydrzi a dopomoze nam k babatku 🙂

minka2206
19. feb 2013

Ahojte dievčatá, chcem sa opýtať, dnes mi doktorka predpísala Metfogammu 850, pretože mám PCO. V príbalovom letáku som našla, že liek by nemali užívať pacientky s cukrovkou, ktoré sa snažia otehotnieť. Užíva niektorá z vás túto Metfogammu? Neviem, že či sa to týka len žien s cukrovkou alebo všetkých, u mňa sa našťastie cukrovka nepotvrdila, ale aj tak mi tabletky predpísala kvôli inzulínovej rezistencii, ktorú mám síce v norme, ale už na hranici.... neviem, či jej mám zavolať alebo čo, či teraz môžme s mm snažilkovať 🙂

nelka33
19. feb 2013

@minka2206 tak to bude asi nieco take ako predpisala aj mne len to ma iny nazov ja mam siofor 850 tiez sa berie na inzulinovu rezistenciu a to je vlastne na to aby lepsie dozrievali vajka aspon mne to tak bolo povedane tak neviem

donatela
19. feb 2013

@nelka33 to je zaujímavé, že ti dr. zvýšila dávku clostilu, keď si mala také pekné folikuly. ja som minulý cyklus brala 1-0-1 clostilu a mala som na 11 DC 3 follikuly (2x16 a 17 mm) a dr. povedala, že keďže som tak pekne reagovala, tak stačí clostil 1x denne... v piatok bude 10DC, pôjdem na meranie a hormonálne hladiny, tak uvidíme...?
tebe držím palce, nech sa zadarí teda tento cyklus😉

nelka33
19. feb 2013

@donatela vies mne aj dorastli boli pekne velke ale ako keby prazne lebo som bola potom este na merani 6DP a povedala ze ako keby sa uz stahovali ani ja tomu nerozumiem ale tak hadam sa to uz ten cyklus podari lebo pomali prestavam dufat uz sa snazime 1,5roka a stale nic a vy sa ako dlho snazite a aj nieco ine beries okrem clostilu?

zora256
19. feb 2013

@donatela ĎAkujem za info,a prajem veľa šťastia,aj vám,aby sa vám čím skôr podarilo bábätko🙂To si mala krásne folíky🙂Potom daj vedieť ako si dopadla na folikulometrií 🙂

donatela
19. feb 2013

@nelka33 my už jeden zázrak doma máme, našťastie🙂 ale čakali sme na dcérku 5 rokov... a teraz dcéra má už 7 rokov a súrodenec nikde:( ale naozaj cielene sa snažíme o 2.baby niečo vyše roka. okrem clostilu neberiem nič, len vitamíny, čaje... na hormonálnom profile sa nič neukázalo... a som po drilingu ovárií, operovali ma ešte v r.2005 a hneď potom sa zadarila dcérka 🙂
budeme si držať palce navzájom 😉

donatela
19. feb 2013

@zora256 to síce áno, ale bolo mi to nanič ☹

zora256
19. feb 2013

@zuziklc29 Ahoj!Ako dlho ťa lieči?A brala si pred odporučením Inofolicu,už nejaké lieky?Mne prvý lekár dával clostilbegyt,ale od toho len rástli a nedorastali a následne sa buď vstrebali,alebo sa vytvorili cysty:-/ a mala som hrozné bolesti vaječníkov zneho,po 2rokoch brania clostilbegytu a codení na folikulometriu som prestúpila a tento mi dal Duphaston zktroým som na 6cyklus otehotnela a aj porodila zdravého synčeka,ktorý dens má 19mesiacov a teraz beriem 11 mesiac Duphaston a tak mi poradil Inofolic,ten začnem od budúceho mesiaca užívať,tak som moc zvedavá,či zaberie🙂
A dnes som dostala odpoveď od jedenj odborníčky,na to,že akoje možné,že mi krvácam od 12dc keď podľa nej PCo cystičky z folikulov nepraskajú,vraj praskajú len cysty od 3cm a viac a tie nie sú z folikulov ale hoc aj z krvi,a že u mňa môžu byť aj anovulačné cykly a a ovulácia,len nie pravidelne,keďže aj mám nepravidelnú ms,a Inofolic dopomôže mať ovuláciu rpavidelne čiže aj cykly praidelné,nuž som šťastná,že tie moje cysty sú tohto charakteru a nie tie folikulové čo sú vraj max. 9mm tie nepraskajú ale zhrubnú tie sa liečia drílingom či ako sa to prepichovanie vaječníkovej zhrubnutej kôry nazýva.

zora256
19. feb 2013

@donatela Ahoj!Nevešaj hlavu Inofolic Ti pomôže uvidíš budúci cyklus to bude už ok 😉

dodkap
19. feb 2013

@donatela neviem, ci netreba ist znovu na drilling, ak chces mat dieta. Ovaria sa po drillingu hned vracaju do povodneho stavu, takze otehotnenie mozne len par mesiacov vacsinou, cim skor, tym lepsie, kym sa to znovu zrastie.

dodkap
19. feb 2013

@nelka33 a tu laparku ti robili bez drillingu? a naco?

magg424
19. feb 2013

Ahojte dievčatá , chcem sa opýtať, či niektorá z vás nereagovala na clostil? ja mám PCO , teraz som mala prvý mesiac clostil a včera mi po folikulometrii dr. povedala že nereagujem na lieky a zvýšila mi clostil na 3X1. čo si o tom myslíte ??