Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katka.gzd
25. aug 2015

@zlazena posli draheho na spermiogram tiez aby ste neskoncili jak my, ze sme riesili len mna a pritom nas problem bol vacsi....nech do seba netlacis lieky zbytocne ;)

zlazena
25. aug 2015

@katka.gzd Dik za radu. V novembri mam ist na kontrolu a ak sa mi dovtedy nepodari otehotniet, tak si myslim, ze aj on pride na rad. Velmi z toho nie je nadseny 😀

zlazena
25. aug 2015

@katka.gzd Pozerala som neziaduce ucinky tych liekov, no nie je to nic moc. Hlavne neviem, naco ten metformin?

katka.gzd
25. aug 2015

@zlazena metformin by mal pomoct s inzulinovou rezistenciou...zvykne napravit cyklus... Mne ho ale doktor nedal lebo mi vysli testy na cukor negativne... Ale niektori lekari to prespisuju plosne babam s PCOS...vela kockam aj pomohol...len sa musi brat dlhodobo...podaktore az po pol roku videli zlepsenie, niektore este neskor... Ja nemam skusenost ziadnu... My sme kvoli nasej kombinacii skoncili na umelom oplodneni, ale nevadi, hlavne ze sa zadarilo a veselo si kope v brusku teraz 🙂
Drahy nech na nic necaka a ide co najskor..je to otazka par minut a ani ho to neboli...neviem co s tym chlapi tak narobia...nasa kazdorocna prehliadka u gyndosa je 100x neprijemnejsia a vysetrenia spojene s plodnostou ani nehovorim...len nech pekne naklusa...uz len pre ten klud...aj clostyl je stimulacia ktora sa nemoze brat dlhodobo...a on ta to encha brat do novembra mozno nadarmo? Bez overenia seba? Trochu egoisticke a zbabele z jeho strany...

zuzka56
19. sep 2015

Ahojte kočky, čítam ako ste každá zázračne a poľahky otehotneli... Tak my sme to nechali na prírodu a 3 roky sa žiaden zázrak neudial. Mam za sebou drilling, užívanie clostilu, 1 IUI, novo zistenú celiakiu a mm nie moc dobrý SPRG. Užívala som skoro 2 roky Inofolic, potom Fytosoja, maca, agnucaston, profertil, kvapky od Valovica, zed 9 draku od Havelku, teraz užívam pupalkovom olej, v októbri pojdem na ďalšie IUI a ak to nevyjde tak rozbehneme kolotoč IVF. Moje vajecniky majú ťažkú formu PCOS a mam časté anovuláky. Nie je to take ľahké a jednoduché ako som čítala pár strán dozadu...

dzenar
19. sep 2015

@zuzka56 ano presne ako pises nie je to lahke

nikushka8
22. sep 2015

ahojte kočky, opäť sa hlásim.. po pol roku na duphastone stále nič, takže to idem ďalej riešiť s lekárom..preto mám otázky ohľadne folikulometrie.. ako ste to riešili v práci? a kedy sa objednať?

myriada
28. sep 2015

ahojte baby, mám 3 r. dcérku, splodili sme ju na 3.mesiac snaženia, druhýkrát som otehotnela tiež po 3 mesiacoch snaženia, no v 9tt som mala missed abort, robili mi kyret, január 2015, MS došla tak ako mala za 6 týždňov, potom dalšie 2 mesiace tiež normálny cyklus, no od júna mi hapruje MS, dlho pre začatím MS špiním, potom sa spustí normálna MS, teraz v septembri mi dokonca prišla MS o 11 dní skôr, preto som sa rozhodla navštíviť svojho gyn. Ten mi dnes na prehliadke povedal, že syndróm PCO?! 😖 idem mi robiť hormonálny profil a potom sa vraj porozprávame. No ja som mimo, baby čo mám teraz čakať? Aká je liečba? Dá sa vôbec otehotnieť prirodzene. To len tak zrazu mám PCO syndróm, keď som predtým normálne otehotnela?? Mám veľa otázok, no nestíham to tu všetko prečítať 😢 Prosím vie mi to tu niekto stručne vysvetliť, objasniť a čo ma čaká?...ďakujem 😵

inka1510
29. sep 2015

Ahojte dievčatá, aj ja sa pridávam k snažilkám - PCOčkám. Zatiaľ mi lekárka nasadila HAK (Vreya) na 6 mesiacov a keďže sa mi potvrdila aj inzulínová rezistencia, užívam Glucophage (metformin - z toho mi býva kvalitne zle). Okrem toho si sem-tam namiešam aj Inofolic a každé ráno poctivo pijem zelený jačmeň.
Mám kamarátku, ktorá tiež užívala HAK kvôli PCO. Podarilo sa jej otehotnieť, no potratila, tak znovu malana 6 mesiacov HAK a chvíľku po vysadení opäť otehotnela a dnes má krásneho synčeka 🙂
Všetým nám držím palce,aby sme sa aj my dočkali ;)

pinkflower7
30. sep 2015

pinkflower7 Ahojte baby ,chcem sa opytat s partnerom sa snazime o babatko no nanestastie mi zistili polycisticke vajecniky :( v tom case som brala anti no vysadila som ju v juny.Brala som ju zhruba pol roka iba.Od juna sa teda snazime o babatko.Nikdy som nemala pravidelny cyklus ale teraz odkedy som mala anti a aj po jej vysadeni som ho pravidelny mala.Tento mesiac som ale kramy nedostala
Strasne ma bolia prsia ,podbrusko a som velmi unavena.Mam biely husty vytok ktory nezapacha,mam si zrobit test?Myslite si zeby sa mohlo podarit? Mate nejaky skusenosti s tymto?Prosim vas rady nechcem si zrobit test a byt sklamana;( Dakujeeeeem

natalyia
5. okt 2015

Ahojte,
Prave mi doktor potvrdil PCO. Snazime sa s priatelom o babätko,no po niekolko mesacnom snazeni sa nadarmo,som si zacala vsimat taktiez nepravidelnu menstruaciu a bola som donutena navstivit lekara.ako prvy krok mi odporucil inofolic,mam to uzivat 6mesiacov,poistovna to nepreplaca a je to dost drahe.vo vasich prisevkoch som nic take nenasla,tak to sem pisem ci niektora z vas nema stym skusenost.ci sa vam popri uzivani inofolicu zadarilo babo.za odpovede dakujem

inka1510
5. okt 2015

@natalyia Inofolic je podľa mna dobrý doplnok - je tam kyselina listová a inozitol by mal pomáhať pri dozrievaní vajíčok a pri navodení menštruácie. Či sám Inofolic dokáže ponapraviť PCO, neviem. Ja ho pjem 2x denne (objednávam z pilulka24 rovno 6 balení - viac sa to oplatí), ale moja lekárka mi dala aj iné lieky. Možno to závisí od štádia PCO. Kamarátke tiež dal jej lekár iba Inofolic.

stevvvka
5. okt 2015

mne predpísali iba inofolic...tak sa nan trocha spolieham....

budemmaminka
6. okt 2015

ja som brala clostylbegid,duphaston apichali mi pregnyl, takto 3 cykly po sebe a bez vysledku, teraz mam pauzu a pokracujem iba inofolicom, beriem 2 krat denne, uz treti mesiac a stale bez vysledku, davam tomu este polsednu sancu tento mesiac a ak to nezaberie pojdem zasa na clostyl :(

mirusik1807
24. okt 2015

@malena123 ahoj ultrazvukom zisti ze mas tzv. Zaspate vajecniky ale az krvy sa to zistuje ja mam vela testosteronu ale nie je to tragedia neboj ja som uzivala duphaston nosifol a femibion a teraz som v 7.tyzdni tehot.

natalyia
25. okt 2015

mirusik1807 gratulujem,a ako dlho si to uzivala?

silvinka2005
25. okt 2015

tiez sa pridavam...ja som sa o pco dozvedela asi pred 2 tyzdnami...vzdy som mala dlhsie cykly tak 35 dni ale tento rok neviem co sa pokazilo , dvojmesacne cykly a doktor povedal ze mozno som ani predtym nemala ovulacie hoci bola menstruacia ...docitala som sa tu na MK ze niektorych babam pomohla zmena zivotneho stylu...hned som si nastudovala co a ako treba a netreba jest...uplne som vysadila cukor, pecivo, zemiaky, ryzu,mliecne vyrobky , vysadila som kavu ( vsetko co som mala rada nemozem ..jem vela ryb, masa, zeleninu, ovocie a orechy, lanove semienka, avokado, skoricu...snazim sa aj kazdy den cvicit aspon 30 minut...beriem aj inofolic...pijem alchem. caj...s doktorom som sa dohodla ze pridem na kontrolu o tri mesiace...kupila som si aj teplomer na meranie teploty aby som aspon trosku ziskala prehlad co a ako. tak som teda zvedava ci to bude mat nejaky vyznam, pevne verim ze hej. chcem najprv skusit tuto cestu a az potom hormony

pamiki
29. okt 2015

žienky, idem si po rady, ake mate skusenosti s vysetrenim priechodnosti vajcovodov Hyfosy, Hycosy..-.? neni vhodne ist rovno na laparoskopiu aby sa pripradny problem dal aj hned odstranit ?
Dr. ma chce poslat, zajtra dostanem vyvolavacku a tento cyklus by mi to chceli aj spravit.

budemmaminka
29. okt 2015

@silvinka2005 mne doktorka zistila PCO v maji, najprv som anbehla na 3 cykly s duphaston, clostylbegidom a pregnylom ktore boli neuspesne tk asoms a rozhodla ze na to kaslem a beriem teraz len inofolic a stravu presne ako ty, zelenina ovocie, zdrave smoothei kazdy den, orechy, avokado, salaltiky, ryby, skorica, turmeric, chia, kokosovy olej, chlorella, cvicim, nepijem nefajcim, nic sa vsak zatial nezmenilo, uz 3 mesiac eskusame, aj citim ze mam ovulaciu lebo ju mam bolestivu aj kramy chodia sice tak po 33 dnoch ale chodia ale babo zatial nic. tento mesiac som si aj myslela z sa zadarilo, mala som take priznaky ze som sa zacala tesit ale test ma rychlo schladil, v sobotu mam dostat mrchu tak som zvedava.inak ty mas aj nejaku nadvahu?lebo ja nadb´vahu nie len som pribrala v poslednych mesiacoch hlavne okolo pupka co je pri tejto diagnoze klasika a neviem sa tych kil vooobec zbati ani cvicenim ani tou dietov.som zvedava ake budes mat teda vysledky a ci sa vam zadari veelmi budem drzat palce 🙂

silvinka2005
29. okt 2015

@budemmaminka zaklad je ze mas ovulacie, bez nich by to neslo.. a uz to chce len cas 🙂 a predtym si nemala ovulacie vobec? a inofolic beries raz na den? lebo pise tam ze neprekracovat dennu davku ale kazdy tu pise ze 2 krat na den treba...ja som si zacala merat bazalnu teplotu aby som ziskala prehlad v mojom cykle a ci prebieha alebo neprebieha ovulacia....teraz bude pre mna vyhra ked zistim ze mam aspon sem tam ovulaciu.....my sme sa zatial len zacali snazit ale len tak z lahka tak uvidim co bude ....ja nadvahu nemam skor skoro podvahu, mam 48 kg takze ja robim vsetko preto aby som aj napriek diete neschudla ... ale neboj mozno budes este v sobotu prekvapena a ziadna mrcha nepride 🙂) drzim palce

maminka1986
29. okt 2015

hm baby PCO je beh na dlhé trate..ja som skusaila všetko možne od INOFOLICU cez cvičenia hormonalnej jogy ta je nato hlavne cez čaje kvapky od valoviča jonašovu metodu adt ..ZAZRAK SA NEKONAL len plač hnev smutok... skusili sme IUI clostyl ZASE SA ZAZRAK NEKONAL....išli sme do IVF....hned vyšiel a aj vklad a ZAZRAK mam konečne v brušku 🙂 neopísatelný pocit nasjt si dve čiarky na teste po rokoch snaženia!

budemmaminka
30. okt 2015

@silvinka2005 joj kiezby som bola prekvapena 🙂 vies co inofolic beriem 2 krat denne, uz sa ani nepamatam ako mi odporucala doktorka a le tiez viem ze vsade pisu ze sa nesmie prekracovat 1 sacok denne, avsak prebehla som veela for co sa toho tyka a vacsina bab pise ze 1 sacok je malo ze treba 2 tak beriem 2, viem j esuper ze aspon ovu mam to som veru rada.a tebe budem tiez velmi drzat palce aby vam to rychlo vyslo, ja si ani neviem predsatvit ze by sme to skusali bez vysledky rok, dva tri to musi byt strasne a obdivujem tie zeny :(

budemmaminka
30. okt 2015

@maminka1986 to ti verim, ja si to uz ani neviem predstavit ake by to bolo najst tam 2 ciarky..gratulujem a adufam ze vsetko bude v poriadku 🙂

zuzaa35
4. nov 2015

Ahojte, Inofolic je na celkove zmiernenie symptonov PCO a nakopne ovulku. Je to stale len vyzivovy doplnok s kyselinou listovou a inozitolom, nie liek. Avsak ja verim, ze Inofolic ma pozitovne ucinky a ze pomoze. Nam pomohol! Na krabicke je napisane, ze sa ma brat 1 sacok denne, ale vacsinou baby beru dva sacky denne. Podla mna to neuskodi. A suhlasim aj s tym, ze urcite treba upravit stravu a zivotny styl v obdobi planovania tehu, pripadne si nasadit este nejake vitaminy..Drzim vsetkym palce!!!

katarinche
4. nov 2015

@pamiki Ahoj, toto vysetrenie je urcite menej invazivne ako laparoskopia a vraj niekedy taketo "preplachnutie systemu" pomoze. Ja som ho absolvovala a este ten cyklus som otehotnela. Aj ked to mohlo byt viacerymi faktormi ten mesiac...

inka1510
5. nov 2015

@pamiki Ahoj, ja idem na laparku. mala som možnosť tohto druhého vyšetrenia, ale musia mi robiť aj drilling, tak nech mi to všetko urobia spolu.

pamiki
6. nov 2015

Ahoj @inka1510 🙂 no to aj ja by som rada natrafila na dr. ktory by mi to urobil vsetko naraz. Mam PCO a tiez neviem ako by som prisla k tomu ci je nutne, aby mi ho robit alebo nie. Existuje nejake vysetrenie na to, aby mi zistili ze mam zhrubnute vajcovody ? Dr. mi zatial nic nikdy nepovedal k tomu nic. Chce ma poslat len na to vysetrenie zistenia priechodnosti a aj to nie laparoskopicky. Len kontrastnoulatkou pomocou ultrazvuku.

pamiki
6. nov 2015

@katarinche to je super pozitivne 🙂

dufam, ze aj mne pomoze 🙂 i ked momentalne prestavam na to tak intenzivne mysliet 🙂 odlozila som si to v hlave na novy rok, teraz mame starosti ine, psika nam preslo auto, tak mame maroda a aj jeho caka operacia 🙂

inka1510
7. nov 2015

@pamiki Mne to pozerala moja lekarka cez ultrazvuk a kedze sa nam nedari otehotniet,odporucila nam CAR. Tam ma opat popozeral lekar a tiez povedal,ze to tam mam zhrubnute. Preto mi idu robit vsetko naraz. Vraj je to najlepsie pri PCO.

malena123
7. nov 2015

@mirusik1807 Ahoj Mirusik. Ja som mala krvne vysledky v poriadku.... inak gratulujem a drzim palce aby bolo vsetko ok 🙂