Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

dindulka
3. jún 2009

ahojte spolubojovnicky!
hiva,staronova temicka tak sa tesim,ze je na svete.
odpoved na otazku p(re)co prave nase vajeciky boli "obstastene" perlovym nahrdelnikom ... nam asi neprinesie,ale dufam,ze z jej budeme aj nadalej cerpat rady, povzbudenie ako ju zdolat v prospech dvoch krasnych //.tak nam drzim palce 🙂 😉 😀

shaarka
3. jún 2009

jeeeeeeeeeeej
tak na zaciatok nam vsetkym pajem, aby sme coskoro skoncili v
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
😀

a poprosim, posielajte mi do IP vasu cestu - kedy ste zacali, zistili, co mate za sebou a co pred sebou, - urobim z toho taky prehlad 😉

kaciatko81
3. jún 2009

ahojte 😀
som tu nebola. v pondelok som uz isla prec a zlomila ma taka migrena, ze som bola uplne nepouzitelna...
takze car.... ano shaari, zobrali sme to tak rychlo, nemam na co cakat. ja som to pisala hned na zaciatku, ze dr povedala, ze nas posle do car. ona povedala, ze prirodzene to nepojde, a ze bude lepsie ked ma budu sledovat priamo oni (ona je v nemocnici, nie vzdy ma k dispozicii sono, atd..). tak sme isli. dr bol uplne uzasny, vsetko pozrel vysvetlil, povedal, ze sice pco nie je az take jednoduche, ale ze urcite to zvladneme. ze je vidno, ze vajecniky boli hormonalne regulovane, takze nie su velmi znicene (takze ta hak ma asi vyznam), ze pockame na dalsiu mrchu (max 35 dni), my si mame dat porobit este nejake vysetrenia (moze to chvilu trvat-zatial, ze ma nejako hormonalne nastavi) a ked bude vsetko pokope, tak ideme na to 😵

hiva
autor
3. jún 2009

kaci....tak to je super...a co Vam odporucal? rovno IVF alebo skusite najprv IUI?

shaarka
3. jún 2009

no presne: idete na to? na co?

hiva
autor
3. jún 2009

Inak teraz som si uvedomila, ze tento mesiac je to presne rok, co sme zacali so snazenim 😀 😀 😀 ...este ze som oklamala lekara a zacali sme to riesit uz po pol roku....lebo inak by som este len teraz zacala s vysetreniami 🙂

baba2288
3. jún 2009

no ahojte!sa tesiim.

shaarka
3. jún 2009

hiva, my mame rok bez ochrany prave o mesiac. bozeeeeeeeeeee!!! to je strasne!

za gyn. som isla po dvoch mesiacoch. po polroku s duphastonom som sa dostala k dalsej gyn., ktora mi povedala o PCO (pred 3,5 mesiacmi)
a hormony na vyvolanie ovulky som mala uz AZ 2x! aj to na vyslovnu moju ziadost. a pregnyl len kvoli psim ociam.
uzasny pokrok 😀 vsak?

baba2288
3. jún 2009

shaari,nestazuj sa,vzdy si spomen na babu2288. 😀

shaarka
3. jún 2009

😀 tak to plati aj opacne, jo? 😀

baby, slavnostne vam oznamujem, ze ma asi prvykrat v zivote pred menzesom bolia cicky a dnes citim aj brucho. mam chut si to zapisat do grafu ako ovulation pain 😀 😀 😀

co dnes robime?

baba2288
3. jún 2009

shaari,nakoniec sa tu pobijeme,ze ktora z nas je tu na tom najhorsie. ale musite uznat,ze vitaz som jednoznacne ja.aspon nieco. 😀
ja som v praci,ale nemam nic take extra na praci.sa podrzte,vcera som urobila onemu veceru.

shaarka
3. jún 2009

vyhlasovanie vysledkov bude az o par rokov, ok? a bude sa to hodnotit spravodlivo - podla veku dietata. nie adoptovaneho 😀

baba2288
3. jún 2009

tak zase som len vitazom ja,shaarka. 😀

shaarka
3. jún 2009

ty si jasnovidec?
uz ma neser.

co to si akoze len vtipna, hej? 😀

baba2288
3. jún 2009

mi van,zabudla si vari na moje 28 rocne decako? 😀

shaarka
3. jún 2009

ja som myslela, ze sutazime o prvenstvo v najhorsom type PCO.
a kezde ty uz decko mas, tak si prehrala 😀

pralinka25
3. jún 2009

cafte 🙂
takze snad nam tato tema prinesie stastie a toto osadenstvo uz do 3 pokracovania nepojde.

Inak k tomu perlovemu nahrdelniku. Niekto ma perlovy nahrdelnik niekto zlatu zilu. A potom ze je kriza 😀

hiva
autor
3. jún 2009

pralinka 😀 😀 😀

ja sa nejdem pretekat, ze kto je na tom najhorsie.....ja urcite nie.....nevidim to az tak zle....u mna v podstate zatial ziadna liecba nezlyhala....pomaly doberam druhe balenie Diane 35, uz mam 10 kilov vahy dole...citim sa velmo ale velmo dobre 😵 😵 😵

nejak mame s MM obaja pocit, ze su nam sudene dvojicky....a vyzera to aj celkom slubne....po HAK sa mi nastartuju vajecniky ako najate, mozno ich povzbudime aj clostylom a dvojicky to budu jak z Velkej Knihy 😀 😀 😀

baba2288
3. jún 2009

kurnik,shaarka.tak nedoprajes mi ani kusok radosti.

veru,pralinka,ja som mala aj tu zilu,takze vazne sa nemozem stazovat.a nehovoriac o tej uspore za vlozky a tampony. 😀

teraz ma napadlo,Vy si kontrolujete ten krcok maternice?shaarka,Ty si to spominala volakde. ako to robite?

hiva
autor
3. jún 2009

takze koncom jula ocakavam svoju OVULKU a potom v Maji 2010 porod dvojiciek 😀 😀 😀

pralinka25
3. jún 2009

kokso dvojicky. Mne by uplne stacilo jedno 😅

baba no teda ty si iny zbohaltik, perly zlato 😲

mna by ten krcok tiez zaujimal

baba2288
3. jún 2009

hivus,u mna to nieje stazovanie si,ze som na tom najhorsie,ale vysmech celej mojej situacie.

no tak mne a pralinke povedzte nieco o tom krcku.

hiva
autor
3. jún 2009

ja som ho chvilu sledovala, ale zistila som, ze to nema zmysel (kedze ovulka nechodila).....vedela som rozoznat, ci je makky alebo tvrdy, ale to ci je hore alebo dole a ci je otvoreny alebo zavrety to bolo nad moje schopnosti 😀 😀 😀

hiva
autor
3. jún 2009

inak mi hrozne snivame o dvojickach 😅 😅 😅

a muz tvrdi, ze ma na to predpoklady....robil na jednom mieste a 3 kolegovia, ktori boli na tom mieste bud pred nim alebo po nom maju dvojicky....takze to ocakava aj on....trubka 😀 😀 😀

pralinka25
3. jún 2009

aha tak to je cela veda s tym krckom 😨

hiva ja som chcela mat dvojicku akoze segru 😅
A kde by sme nasli o tom nieco nevies hiva? Ale asi to bude aj nad moje schopnosti

shaarka
3. jún 2009

baby, poslite mi do IP tie vase dennicky, ze co kedy ako a preco:
vek, kedy ste sa zacali snazit, odkedy viete o PCO, co mate za sebou s akym vysledkom a ake plany pred sebou. 😉 diks.

co sa tyka krcka, tak viem, aky MA BYT. ale kedze som ovu nikdy nemala, tak netusim ze co a ako. sice sa mi parktat zdalo, ze bol maky, tvrdy, ale dost dlho som nevedela prist na to, ze kde vlastne je. ja ho mam vseobecne nejak vysoko, alebo mam kratke prsty. takze kebyze mam ovulku, stopro si ho nenahmatam.

shaarka
3. jún 2009

babaaaa, s radostou ti necham prvenstvo. 😅
len som ta chcela potesit, ze to proste nemusi byt take strasne... 😒

mna len viac stvu tie prachy, co by sme museli vyhodit za IVF. je to uplne strasne. a uplne ma az nadrapuje, ked vidim romske spoluobcanky s rinavymi detmi a velkymi brusiskami a v jednej ruke ciga a v druhej fet. no akoze a preco JA mam platit za to, ze chcem decko, ktore prinesie tomuto statu dalsie prachy na daniach?

😠 😠 😠

baba2288
3. jún 2009

a si predstav,ze mam jednu kamaratku, ktora ma PCO. a si predstav,ze ona pochadza z dvojiciek a aj jej chlap pochadza z dvojiciek. a ona sa natrapila,kym sa podarilo jedno.ale podarilo sa a brusko uz rastie. 😀

hm,mna to ani len nenapadlo to s tym krckom. ja to furt citim,ze to tam mam ine,ked ma chytaju tie bolesti kazdy mesiac. makke a vzduch mi ide odtial a tak. ale ze by to bola ovulacia,no ha-ha-ha.

shaarka
3. jún 2009

no a krcok ma byt bezne dolu, tvrdy asi ako nos, uzavrety.
pred ovulaciou a pred menzesom sa ma prestahovat niekde vyssie (ja si to v reale neviem nejak predstavit), je tazsie nahmatatelny a je makky ako per (alebo ako lauritka pise - ako rozmoceny chlieb 🙂

http://www.beautifulcervix.com/cervix-photo-gal...

shaarka
3. jún 2009

bab, aj mne ide vzduch - a to som ovu nikdy nemala. 😒
ty vies, ze ovulujes? asi nie, ked nemas menzes...