Tabletky na oddialenie menštruácie - skúsenosti

sanny2993
26. máj 2023

Ahojte. Po prvý krat budem nútená riešiť tuto vec, nakoľko máme dovolenku zabezpečenú od januára, a mne sa od marca úplne posunul cyklus 🙈🙈🙈 a teda vychádza mi aj cez dovolenku. Dr spomenula dve moznosti. Antikoncepcia/tabletky na oddialenie. Antikoncepciu nechcem. A teda zaujímajú ma vase skúsenosti s oddialujucimi tabletkámi na predpis 😊

bolarazjedna
26. máj 2023

Vola sa to norethisteron, ja som to brala keď sme boli na svadobnej ceste, žiadne vedľajšie účinky som nezaznamenala, po vysadení o pár dní mi prišiel menzes, nepamätám si, že by bol silnejší, bolestivejsí.
Ak má ísť o jeden cyklus, bolo by zbytočne brat antikoncepciu.
Pri tom norethisterone by ta mal upozorniť lekár, že môžeš to brat iba v prípade, že nie si tehotná.

mirka414
26. máj 2023

Keď sa podarí idem na dovolenku spontánne aj 2-3 x do roka a tieto lieky som občas nútená použiť ..deti už neplánujeme takze mi lieky akurát tak na mesiac trochu rozhodia menzes inak žiadne negatívne účinky som nezaznamenala

sanny2993
autor
26. máj 2023

@bolarazjedna áno, Dr povedala že nemôžem byt a ani otehotnieť počas užívania 🙏🙏

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liusa82
26. máj 2023

mala som raz a nikdy viac.Kvôli bratrancovej svadbe.Tak mi to doondilo cyklus že ešte skoro pol roka mi chodila všelijako.A to som ju mala celkom presnú.Ja už aj dovolenky všetko, neriešim či to tam dostanem.Ale nenechala by som sa zlanáriť další krát na toto.Ale u každej je to možno iné

avakona
26. máj 2023

Ja som to brala 10 dni na svadobné ceste, MS prišla par dni po vysadeni, dalsia MS mi trochu meskala ale potom bola ako pred tým a 3 mesiace po tom som otehotnela ;)

andreakotesova
26. máj 2023

Nemám problém, ak mám menštruáciu počas dovolenky. A je jedno, či som pri mori alebo na horách.

angelous1991
26. máj 2023

U mňa účinkuje presne ako ma ja si pochvalujem . Akurát idem tiež posúvať koli stanovačke 😜 ale len 2-3 dni.

tomika
27. máj 2023

Prosim,mňa by zaujímali vedľajšie účinky počas brania.Nemali ste napr. silný pms?Lebo tak račej menzes ako nejaké výkyvy nálad,depresie na dovolenke.Tiež mi teraz vychádza menzes na dovolenku,a uvažovala som o oddialení.

sunny15
28. máj 2023

@tomika mne raz dal gynekológ norethisteron,ale nie na posunutie ms ale na zastavenie nepravidelneho krvácania,no nikdy viac ..mala som také bolesti nôh že som sa bála že dostanem nejaku trombozu a to po 2hej tabletke,viac som ho neužila😑Mne momentálne vychádza menzes na dovolenku,síce som ju zaplatila v decembri s tým že menzes príde po návrate domov ale tak sa mi skrátil cyklus že to mám dostať práve tam😬no a keďže mám silný ms a migrény tak tento cyklus začnem brat duphaston od 16 DC po 27dc a tým si možno posuni trošku ms,...