Tampóny - strach z toxického šoku

ivetka454
23. mar 2022

Čaute, do teraz som nosievala vložky ale začalo mi to vadiť tak som stiahla po tampónoch no strašne sa bojím toxickeho šoku ktorý z toho môže nastať... Aký máte nato názor vy?

caroline_
23. mar 2022

@ivetka454 taky ako ty,nepouzivam,su aj zdravsie alternativy

lilly7913
23. mar 2022

Tampony používam už dlhé roky a nikdy som nemala žiadny problém, myslím si že keď si ho budeš pravidelne meniť, tak sa nemáš čoho báť.

andrea_82
23. mar 2022

Tampóny používam už 20 rokov, v kombinácii s vložkami. Nikdy som nemala žiadny problém. Podľa mňa je to veeeľmi ojedinelý prípad. Dôležité je zvoliť správnu veľkosť, prispôsobovať aj počas menštruácie. Meniť v pravidelných intervaloch a na konci pri slabom krvácaní ja už používam klasické vložky.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bolarazjedna
23. mar 2022

myslim si, že pravdepodobnosť toxickeho šoku je taká, ako keby si sa bála, že po užití napr. ibalginu dostaneš alergickú reakciu. miliony žien používajú tampóny, keby to bolo také nebezpečné, tak by už dávno boli zakázané.

ajko2011
23. mar 2022

@ivetka454 tampón používam viac ako 10 rokov a nikdy som nemala žiaden problém.

iwanka222
23. mar 2022

Tiez pouzivam 20 rokov a ziaden problem.

opuska
23. mar 2022

pouzivam ich stale a nedam na ne dopustit, ja s vlozkami nie som kamaratka, prekazami to, ze ,,vsetko citim" a to nechcem. ked clovek dodrziava hygienu a pravidelne si ho meni, je to ok.

syslik81
23. mar 2022

pouzi menstruacny kalisok ...

elinosar
23. mar 2022

Roky pouzivam menstruacny kalisok a nedam nanho dopustit.

xiaomi_
23. mar 2022

jedine tampony pouzivam dlhe roky, kalisok nic moc je to nechutne a nehygienicke

lienka9
23. mar 2022

@ivetka454 ja pouzivam skoro vylucne tampony a nastastie bez problemov.pravidelne menim,ale v noci nechavam celu noc a nemala som problem.STS samozrejme je realny,ale je malo pravdepodobny,proste na to musia upozornit..tak na to nemysli...alebo vyskusaj taky ten kalisok,alebo ako sa to presne vola 🙂

sense
23. mar 2022

Používam cca 20r à bezproblemov

sszuzu8
23. mar 2022

malokomu sa to realne stane 🙂 ale skor by som isla do kalisku. Mozes ho mat az 12 hodin a ani nevies ze mas menstruaciu. S krvou ani v styku nie si. Je v kalisku vylejes a vlozis naspat.

viky173
23. mar 2022

tiez pouzivam cca 10r a nic sa mi nestalo, dodrziavam hygienu a pravidelne menim, nepoznam ani ziadnu babu z mojho okruhu, ktora by s tamponmi mala nejaky takyto problem

belllinka
23. mar 2022

@xiaomi_ co je na kalisku nehygienicke?

bilancia
23. mar 2022

ja som mala zlu skusenost, ked som zacala pouzivat tampony, bolo mi strasne zle, teploty mi z nicoho nic vystrelili nad 40, extremna triaška , no hruza des, vybrala som si tampon a proste to preslo, v momente mi bolo lepsie, tak netusim, ci to bol nejaky sok ,alebo reakcia tela alebo co ale odvtedy som sa toho bala, a nepouzivala ich. pravidelne sportujem, a s vlozkami to je teda nic moc :D tak som tomu dala sancu a povedala si ,ze to proste po cca 15 rokoch nepouzivania tamponov skusim a dam im sancu, ze proste len na ten sport 1-2 hodinky ho pouzijem a potom hned vytiahnem a dam vlozku a vsetko v pohode. nic sa nestalo, ziaden sok, telo uplne ok, takze budem vyuzivat cisto na sport pripadne k vode na par hodiniek, ale nenecham v tele viac nez 2-3 hodinky jeden a ten isty tampon.

syslik81
23. mar 2022

@xiaomi_ v com je kalisok nechutnejsi od tamponu? a je na nom nehygienicke? je daleko lepsie a kvalitnejsi pre zenske telo ako tampon .. menej infekcii menej odpadu a daleko viac s nim spravime pre seba ako tamponom ... .. ale respektujem nazor cloveka co ho nikdy nepouzil,nemoze porovnat ale hlavne ze ma nazor

simca06022011
23. mar 2022

@bilancia Jasne z nicoho nič teploty 40, a po vybratí tamponu zrazu ok...

simca06022011
23. mar 2022

Pri spravnom používaní nevidim dovod na strach. Treba si precitat co to ten syndrom je. Kľudne ho moze spôsobiť aj z inych pomocok ktoré sa zavádzajú, kedze ho nespôsobí "tampon" ale baktéria.... A teda ja používam výlučne tampony odjakživa a žiadny problém. Kalisok som vydržala par "cyklov", ja som z neho mala strašne bolesti, vlozky neznášam.

miskaska
23. mar 2022

Ak si ich budes pravidelne menit, tak by sa nic stat nemalo.

V roce 1980 byl popsán v USA podobný symptomový komplex ve spojitosti s užitím vysokoabsorpčních vaginálních tamponů.

Najviac problemv spôsobili tampony Rely, boli super absrobcne, vyrobene zo syntetickych materialov, medzi ktorymi bol aj carboxymethyl cellulose. Tieto tampony si zeny nechavali zavedene velmi dlho (tak hlasala reklama). Zlozenie + doba, pocas ktorej mali tampon zavedny zvysili riziko tohto syndromu. Myslím, že sme posunuli ďalej a tampony su pri spravnom pouzivani bezpecne. Ale nemusia sadnut kazdemu.

xiaomi_
23. mar 2022

@syslik81 si si 100 pro ista ze som ho nikdy nepouzila NIE, tak netrep sprostosti

simca06022011
23. mar 2022

Tak inak ano, kalisok je nechutny a nehygienicky ak niekto nema rad krv, nema na wc umyvadlo atd. Neviem si predstavit napr. ist niekam na dovolenku a riesit kalisok... flaskami vody a pod. Ja som chcela z eko hladiska prejst z tamponov prec, vacsinu roka totiz mam komfort toho, ze mi nic nechyba k tomu :DDD

anna_maria1
23. mar 2022

Tak je to individualne a zase aka je pravdepodobnost vies ako. Ak mas mat z toho stres tak ich nepouzivaj no.

potomka
23. mar 2022

Akoze aj ja som pocula ze nejaka zena dostala sok a museli jej amputovat nohy ale tak ktovie kolko ho tam mala takze to je take indi vindi ale chapem ak mas strach tak ale zase za vyskusanie aspon jedneho nic nedas nech vies ake to je.

ninah1486
17. máj 2022

ja som fungovala na tamponoch dlho, bolo mi to pohodlne ale poslednou dobou som si dost oblubila pouzivat menstruacny kalisok, mam od lunette...velka spokojnost

beahavala
18. máj 2022

ak sa toho obavas tak ich nepouzivaj, su aj ine alternativy