Tehotenstvo počas dojčenia

emmany
7. nov 2017

Ahojte, má niektorá z vás podobnú skúsenosť? po 5. mes. po pôrode mi prisla prvá menstr., a tá ďalšia mešká, pár dní, tehot. test negatívny, je potrebné vyšetrenie?
ďakujem za názory aj za váš čas

lindusss2016
7. nov 2017

Samozrejme, aj ja som otehotnela pocas dojcenia cca po 13 m od porodu

lindusss2016
7. nov 2017

Aha, az teraz cotam, ze test negat. Tak to by som este neriesila, ved menzes po porode u niekoho potrebuje cas na upravu. Urob si test o par dni a uvidis

emmany
autor
7. nov 2017

@lindusss2016 asi som sa mala spýtat či aj napriek negat. testu, môže isť o tehotenstvo,..

lindusss2016
7. nov 2017

@emmany
Moze, ak si si robila test velmi skoro. Kamoske test vobec neukazoval tehu do 6tt, ale u lekara sa to potvrdilo

emmany
autor
7. nov 2017

@lindusss2016 tak to si ma dosť zneistila, lebo ja som zase čitala na nete aj tu na fore, že tá nepravidelnosť je normálna, keď tak neviem....

lindusss2016
7. nov 2017

@emmany
Ano, je normalna urcite, ale aby si si mohla byt ista, treba tehotenstvo vylucit. Mne sa uprimne tiez moc nechcelo verit, ze by som bola tehu po tretom menzese po porode a to som mala fakt nepravidelny, cca raz za tri mesiace 😀

fokuska
7. nov 2017

@emmany Nepravidelna menstruacia po porode je normalna.
Dojcenie nie je antikoncepcia.
Test moze byt negativny, pretoze si mohla mat posunutu ovulacia (pri nepravidelnom cykle) a teda test este tehotenstvo nezachytil.

Tiez nemusis byt tehotna, len mas dlhsi cyklus.

Zalezi na tom, ci si mala nechraneny styk. Ak neplanujes otehotniet, treba sa aj napriek dojceniu a absentujucej menstruacii, alebo rozhadzanemu cyklu chranit. Je mozne otehotniet aj ak este vobec nedostanes menstruaciu od porodu, kedze je mozne otehotniet hned pri prvej ovulacii a teda menstruacia sa nedostavi vobec (viem ze ty si uz jednu mala, to len na objasnenie 🙂 ).

emmany
autor
7. nov 2017

@fokuska ďakujem , tak otestujem trochu neskôr a uvidím, len sa mi zdalo, že tie testy su už dosť citlivé a vždy mi predtým ukazali teh. len ked už men . nastupila čakala som, že sa už spustí nejaká pravidelnosť

fokuska
7. nov 2017

@emmany Myslim, ze treba pockat par dni a potom zopakovat test a uvidis.
Pripadne, ak aj za tyzden-dva budu testy negativne a menstruacia stale nikde, tak mozes ist na kontrolu ku gynekologovi, ci je naozaj vsetko ok.

emmany
autor
7. nov 2017

@fokuska ,@lindusss2016 Asi tak, každopádne ďakujem za vaše názory🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre