Teratozoospermia

lussinda2
27. feb 2013

ahojte vcera nám prišli výsledky zo spg. Záver znie teratozoospermia, a nakoľko sú tam len hodnoty, v ktorých sa nevyznám poprosím Vás viete mi ako laikovi vysvetliť čo to znamená pre nás? Určite pojdeme na konzultáciu, len to nejakú dobu trvá a my sme nedočkavý a chceme vediet vaše názorry.
viskozita: dobra
pH: 8,2
ostatne bunky v ejak.: viac
zhlukovanie sp: 0perc.
koncentracia: 26,3
celkovy pohyb: 60perc.
rychlo progres: 16perc.
pomaly progres: 27perc.
neprogres: 17perc.
imobilne: 40perc.
stupen porgres: 2
index motility: 119
morfologia

normalne: 0perc
TZI faktor: 2,3
abnormalne: 100perc
patologia hlaviciek: 100perc.
strednej casti: 75perc.
bicika: 57perc.

záver vys.
koncentracia sper. v norme
motilita: dobra
morfologia: patologická (norma 4perc.)

aduskatt
27. feb 2013

0% normalnych spermií☹( ani jedna z tých, ktoré sa našli nie je v poriadku:( Viac sa dozvite v CARe asi, aké sú možnosti, držím palce

lussinda2
autor
27. feb 2013

hm tak to asi moc dobre pre nás nevyzerá 😢 0perc asi znamená, ze to nepojde ani cez umelé no ano mudrejsi budeme ked pojdeme na konzultaciu. ale dakujem

domuska11
27. feb 2013

nevadi aj ked mate 0 percent...hlavne, ze ich mate!! Nezufaj a bojuj 🙂

bobozoziliny
28. feb 2013

My sme mali 0,5% normalnych spermii. Mali sme 3 mesiace vitamin.kuru, az tak to nedodrziaval.. Mal brat centrum, tribulus.... Preslo 5 mesiacov a ja som uz objednana do Heliosu na konzultácie ohladom umeleho op. ake mam moznosti 🙂 . Morfologia sa nedá liecit , maximalne trosku vylepsit a to aj o 1,2,3..% co je stale malo..

lussinda2
autor
28. feb 2013

aj my sme boli v Heliose na spg, a urcite budeme pokracovat so vsetkym tam...tiez chceme ist na konzulko a cim skor, aby sme zbytocne necakali, uz my bolo vysvetlene, ze tehotenstvo pojde len cez umele, tak aj tie vitaminy budeme brat popritom ako budeme riesit co sa da robit. drzim palce, vy ste tam mali aspon 0.5 prec. no my ani tolko :( ale nadej umiera posledna

limettka777
28. feb 2013

Chcela by som vám z vlastnej skúsenosti povedať, že aj so zlou morfologiou sa dá niečo urobiť!!!! My sme nemali žiadne dobré spermie a po cca 3/4 roku som tehotná!!! Chce to len vytrvalosť a zmeniť životosprávu u partnera. Z vlastnej skúsenosti doporučujem brať vitamány ale pravidelne každý deň: Profertil, vit. E + C, zinkosel, tribullus, maca, koenzym Q 1O, L-Carnitin, kyselina listová. NEFAJČIŤ, žiadne horúce kúpele, sauny!!! Piť veľa vody, zdravú stravu. Toto všetko dodržiavať dlhšiu dobu, inak to nemá účinok a zaručene príde zlepšenie. Nás tiež posielali na IVF, že inak sa nedá a nakoniec sa to podarilo. Keď nie prirodzene, aspoň vám víde možno IUI. Treba to skúsiť. Tiež som neverila, ale naozaj to ide!!! Nenechajte sa odbyť.

lussinda2
autor
28. feb 2013

limettka77 a to mu chudakovi ma vsetky vitaminy naraz naordinovat? Zinok a ecko berie, ale len sem tak ked ho napadne. A ten tribulus zacina zajtrajskom.

simik22
28. aug 2013

@lussinda2 ahoj mozem sa prosim opytat ako ste dopadli?

lussinda2
autor
28. aug 2013

@simik22 ahoj no nijako, pretoze moj chlap je jedno velke nezodpovedne decko :( vitaminy nakupene, lenze ich neje tak, ako ma a ja ho kontrolovat nemozem nakolko je v zahranici :( teraz v septembri by mal ist na opravny spg, no neviem ci pojde, horko tazko som ho prinutila ist na ten prvy. Neviem ho pochopit, pretoze som si 100perc. ista, ze po dietati tuzi, lenze pre to nic nedokaze urobit a ja to uz neriesim, pretoze by som sa z toho zblaznila asi...

bubo780
28. aug 2013

ahojte.. som tu nova a s dovolenim sa pridam.. snazilkovanie na 100% a spermiogram na figu.. :( mot a+b+c len 41% a pat 93% :(( vitaminy nakupene, len macu nikde nemozem zohnat.. aj ked nam bolo povedane, ze zazraky cakat nemame, nevzdavame to.. z IVF mam neskutocny strach :( a peniazky tiez tolko nemame.. :((

monusik73
28. aug 2013

@bubo780 ahoj neboj sa mozno vam to bude trvat dlhsie ale nadej umiera posledna moze sa zadarit prirodzene mnohym parom sa zadarilo so zlym spermiogramom tak nehadz hned fintu do zita ja rozhodne odporucam tvojmu jest aj tekvicove semienka a egrese, vela paradajok nie je nic stratene minule jedna ti pisala ze jej manzel mal diganozu terazospermia a jedine maju ist na ivf no nesli skusili prirodne pripravky ona uzivala kyselinu listovu a priatel macu a do mesiaca sa im podarilo prirodzene, tak ze nie vzdy co doktori povedia musi byt pravda to je moj nazor odporucam ak by nezabrala maca kupit kvapky gynex tie su tiez dobre

bubo780
28. aug 2013

monusik73 - vdaka za povzbudenie.. my sa snazime uz rok a stale nic.. ale dokopat moju polovicku k dr bol fakt vykon (velmi sa bal).. a ako to vyzera, mal aj coho :( nam tiez povedali ze jedine IVF, vraj zazraky sa deju malokedy a s dg astenoteratozoospermia takmer nemozne.. manzel nefajci, nepije, snazi sa zdravo stravovat, cvici (aj ked bicyklovanie teraz uplne vynecha), vitaminy sme nakupili - E, selen, zinok, kotvicnik, kyselinu listovu a teraz este zhanam macu niekde na nete, lebo u nas sa to nikde neda zohnat.. tak uvidime.. kontrolny spermiogram ma az v januari, ale lieky mu dr nepredpisal ziadne..

monusik73
28. aug 2013

@bubo780 my sa snazime dva roky bolo juni tiez manzel nema dobry spermiogram ma malo spermii ale urolog povedal ze urcite da sa otehotniet tak druhy mesiac berie manzel vitaminy no ani moj manzel nepije, nefajci zdravo sa stravuje a posiluje a cvici ale stale verim ze sa to upravi a ze otehotnieme prirodzene tiez nemame peniaze na IVF a dohovie ci by to vyslo

bubo780
28. aug 2013

@monusik73 ved to :( keby si clovek bol aspon na 100% isty, ze sa to podari na prvykrat, tak setrim o 106, alebo si hoci aj poziciam, ale.. my tiez verime, aj ked rocky nam pomaly utekaju, takze ani po tejto stranke vela casu nemame.. :( velmi sa zlakol vysledku spermiogramu - pomale a este aj "chore" :( ako key jedna diagnoza nestacila.. :( asteno-teratozoospermia.. ach jaj, neostava nam asi nic ine len sa snazit a drzat nam vsetkym palce..

monusik73
28. aug 2013

@bubo780 to ano zostava nam len verit a snazit sa aj ja budem drzat palce aby vam to vyslo cim skor 🙂

figurka1985
28. aug 2013

@lussinda2 Ahoj... mali sme podobny spg. 100% patologia. muzikovi som radsej ani nepovedala, ze s takym spg. odporucaju jedine umele opl. dokonca darcovske spermie.... povedala som mu, ze co sa tyka spermii, vsetko sa da liecit, lebo tie sa stale tvoria, tak ak su teraz zle, o 3-4 mesiace sa obnovia...
moj manzel mal ale este zvysele leukocyty- takze prekonanu infekciu, coho nasledkom moze byt katastrof. morfologia. ziaden zapal mu ani z mocu, ani z vyteru na mikrobiol. nezistili.. aj tak mu urolog dal ATB na 15 dni, ja som v tom case brala koloidne striebro. po dobrati atb som mu nasadila Zinkosel a L-karnitin. po mesiaci som obmenila (kedze nechcel zjest denne viac ako 2 tbl)- dala som mu selezin ACE a Tribulus terrestris. Samozrejme ziaden alkohol, cigarety, vela sportoval... a co si myslim, ze najviac pomohlo: ZMENA PRACE. Prvy mesiac v novej praci s vyssim platom si povedal: "ok, uz vas uzivim, tento mesiac to vyjde". a ono to fakt vyslo- o 3 mesiace po tom katastrofickom spg.... a este som zabudla- ten mesiac, ako sa nam zadarilo sme skusili prstikovu metodu 🙂 vela si o nej precitas na forach....
Silno vam drzim palce. hlavne nestras muzika, ze sa to tazko upravuje. Psychika robi vela. V nasom pripade si myslim, ze aj ta 100% patologia bola sposobena psychikou.....
Nevzdavajte sa. nic nie je stratene 🙂 😉

snehulienka82
30. apr 2014

@bubo780 ahoj, mozem taku sukromnu otazku? podarilo sa vam prirodzene nakoniec? ci cez IVF? dakujem

bubo780
30. apr 2014

@snehulienka82 jasne, v pohode.. podarilo sa nakoniec prirodzene.. aj ked IVF sme uz mali "zarezervovane".. 🙂 ak chces vediet nieco viac, kludne sa pytaj - ci uz priamo tu, alebo cez IP.. na to sme tu, aby sme si pomahali.. 🙂

snehulienka82
30. apr 2014

@bubo780 si velmi zlata, dakujem. nam zistili oligoastenozoo, takze menej a menej pohyblive... teraz som naordinovala mm macu, kotvycnik a profertil, tak dufam, ze kontrolny spg bude lepsie, uvidime. 🙂

bubo780
30. apr 2014

@snehulienka82 za malo.. my sme mali asteno-teratozoospermiu (pomale a chybne).. takmer vsetky vysetrenia sme si vybojovali a vybavili sami, ale stalo to nakoniec za to.. profertil sa mi velmi nepozdaval, radsej som nakupila vsetky zlozky z profertilu osobitne.. takze ak si zobral vsetky vitaminy do jednej misticky, bolo toho pozehnane 🙂 zadarilo sa nam po 4 mesiacoch od nasadenia vitaminov (predtym niekolko rokov totalne nic).. takze nasa "vitaminova bomba" pozostavala z - maca, kotvicnik, Ecko, selen, zinok, kyselina listova, koenzym Q10, zeleny jacmen a hlavne Cecko.. tak drzim palce, aby sa to zlepsilo a nakoniec aj prirodzene zadarilo.. je to super pocit.. a netreba vesat hlavu - nam sa zadarilo v case, ked bol spg snad najhorsi.. ako sa vravi - staci jeden sikovny bojovnik.. 🙂

anton176
4. apr 2016

ahojte hoc aj neskoro ale reagujem. my sme maly tiez ten problem deformovane spermie a malo pohyblive doplacu! 4 roki trapenia liecitelov ,bylinkarov a co zme dali za vytamyni, profertil,proviron,maca,tribulus,kozinec blanit,a dalsie c,a,e,d,selen ,atd ! nakoniec mgr.garbar a spln v kosiciach diagnoza ista posielali nas na ivf ale manzelka nechcela chvala bohu skoncili by sme zle. na spermiograme v nsp.rastislavova kosice nam povedala pani ze mam podozrenie na std. to jest mikoplazma,ueraplazma,chlamidie. to moze nicit a poskodit spermie. ale jak toje mozne ved som bol dvakrat na vyteri a vsetko bolo v poriadku, tak mi povedal ze kazde telo si vytvara protilatki a ked lekar urobi viter tak v labaku to testuju tak o dva dni adovtedy tam vyrusi zahynu ale v tele to imunita len potlaca a podla stavu imunity sa vyrus rozmnozuje ale sam nezmizne, nam poradila pani pana doktora halagovca kosice .ct,0904358998 robi viter menej bolestivo sadne za mikroskop a cumi. stari kozny lekar ale macher chce zato 50e ale vies co mas a predpise ti lieki. na dva mesiace. tak som pouzival folandrol a o 4 mesiace manzelka bola vtom a mame krasneho syna bolo to tazkich 5 rokov. a este pre ivf toje sialeni kseft tam ti nepovedia co ja,skuste bojovat a patrat stoji to zato prajem vela stastia.

pietrula
28. feb 2023

@lussinda2 ahoj, u ktoreho lekara Vam robili tebto spermiogram? Hladam takeho, co vyhodnocuje patologiu casti spermie tak, ako si to mala vyhodnotene ty.

lussinda2
autor
28. feb 2023

@pietrula ahoj vtedy sme boli v Helios MT a takyto spg robia asi v kazdom centre.

pietrula
28. feb 2023

@lussinda2 bohuzial, v dnesnej dobe robia uz len flakavy, s polovicou parametrov (a to bol muz v troch car)