Uhniezdenie a krvácanie

zuzanahdm
2. máj 2023

Ahojte, s priateľom sa snažíme o bábo. Mám cca pravidelný ale dlhší cyklus. Cca 32-34 dní. Robila som si ovulačný test, ktorý mi vyšiel pozitívny na 14ty den cyklu teda 19.4.23. Tak sme to skúsili. Začali ma strašne bolieť prsia pár dní dozadu, a včera teda 12 dní od oplodnenia som začala krvacať, najprv slabo, svetloružovo a nestupnovalo sa to, dnes ráno je to už však normálna krv a je to silnejšie. Môže ísť ešte o krvácanie z uhniezdenia? Je to len 26 den cyklu, takže predpokladám, že menstruácia to este nebude. Minulý mesiac sme sa snazili podobne ale bez ovu testov, krvácala som podobne potom to prestalo a potom som dostala mrchu. Bábo by sme moc chceli. 😔 Mali ste niektorá takáto krvacanie silnejšie pri uhniezdovaní?

darina14m
2. máj 2023

@zuzanahdm ja som mala pri uhniezdovani len maalinko ružový vytok 1 den...pri oboch tehotenstvach. Podla mna jasna silna krv uz je menstruacia.

zuzanahdm
autor
2. máj 2023

@darina14m ja len nechápem prečo na 26den. Ked inokedy čakám aj 33 dní. Začínam sa báť, že pri tomto mojom zvláštnom cykle sa nám to nepodarí. 😔

rebrambora
2. máj 2023

Ja som krvacala den a pol.

zuzanahdm
autor
2. máj 2023

@rebrambora a nepamätas kolko dní od ovulky to bolo a akej farby bolo krvácanie ?

darina14m
2. máj 2023

@zuzanahdm mozem sa mylit samozrejne...píšem len svoju skusenost a nazor ..držím palce

janetinka27
2. máj 2023

@zuzanahdm ahoj, ak ti vysiel pozitivny test 19.04.2023, neznamena to, ze v ten den presne doslo k oplodneniu. Ovulacia mohla nastat napriklad aj na dalsi den. ak mavas dlhsie cykly - tych 32-34 dni, potom ovulacia nemoze byt bezne na 14. den (taka dlha poovulacna faza byt nemoze).
preto uz zrejme tento cyklus je od zaciatku iny - kratsi, kedze uz pozitivny test si mala na 14. den. to znamena, ze aj keby ste sa nesnazili, tak tento cyklus bude kratsi ako mavas obycajne.

zuzanahdm
autor
2. máj 2023

@janetinka27 ako si teda vypočítať plodné dni, keď mám takýto blbý cyklus ? Ja zvyknem mávať aj silnejšíe výtoky ked mám ovulku, ciže priblizne viem ktoré dni ju mávam. snazili sme sa tri dni pred ovulkou v den ovulky, a den po. 😀

rebrambora
2. máj 2023

@zuzanahdm 20 den od menstruacie, od ovulacie 14 dni. Nespoznala som rozdiel medzi mentruaciou.
Vypocitava mi to aplikacia.
Cyklus mam ale nepravidelny a bola som udajne neplodna. Cize tazko povedat. To je asi u kazdeho trosku rozdielne.

zuzanahdm
autor
2. máj 2023

@rebrambora a kedy si potom mala pozit test ?

rebrambora
2. máj 2023

@zuzanahdm Test som si robila az ked mi viac ako 2 tyzdne meskala menstruacie a ciarky na nich sa ukazali okamzite.

janetinka27
2. máj 2023

@zuzanahdm zistit datum ovu je pekna fuska. pre niekoho jednoduchsie, ak ma cykly pravidelne a potvrdenu ovu z nejakych vysetreni, ze vsetko prebieha v poriadku. inak je to dost pracne, treba sa sledovat - niekto meria poctivo bazalnu teplotu alebo sleduje hlien. ja som na hlienovej metode, ale je to obcas pekny stres, presne aj tento cyklus som mala jasny plodny hlien uz 12DC (inak mavam vrcholovy den 18DC), tak som ako besna lietala opakovane na odbery hormonov a ukazovalo mi, ze som este v predovulacnej faze. nakoniec az na 17DC som mala vrchol, co som si myslela, ze som uz davno po ovu, kedze aj hlien uz bol poovulacny. ja si sledujem presne kazdy cyklus kvoli tomu, ze uzivam hormony a musim ich nasadit presne. takze nie je to take jednoduche zistit plodne dni 😀

zuzanahdm
autor
2. máj 2023

@janetinka27 to je teda hotova veda 😅 tak asi sa len spoliehat na štastíčko 👶🏼🌝 a uzivat si 🥹