Utrogestan v 2. trimestri

veronika141
3. jan 2017

Ahojte, chcem sa opýtať ak vám gynekológ nasadil UTROGESTAN, kvôli čomu to bolo? Nasadil to niektorej z vás aj kvôli skratenemu krčku? Ak áno pomohlo vám to?

neperliva
3. jan 2017

@veronika141 Ahoj. S krckom som problemy nemala, ale mala som to ako prevenciu predcasneho porodu pri pocetnych myomoch. Davala som si do ukonceneho 34 tyzdna. Jedno dieta sa narodilo 38/3, a druhe 39/3.

veronika141
autor
3. jan 2017

Fu, tak dúfam že mne v brušku ešte vydrží aspoň do apríla.. Som len 24+2..tak dúfam že mi to pomôže

krasnasvadba
3. jan 2017

Ja to mám tiež naordinované, som 34tt. Jednak mám skrátený krcok a riziko predčasného pôrodu. Dali mi to v nemocnici , vraj s tým majú dobré skúsenosti.

veronika141
autor
3. jan 2017

@krasnasvadba a ak môžem vedieť koľko to už užívate?

krasnasvadba
3. jan 2017

Asi tri týždne, odkedy som sa ocitla v nemocnici.

mon895
4. jan 2017

Mne to bolo nasadene vcera lebo som krvacala... som 15tt uzivam ho vaginalne baby nemali ste potom problem s vytokom? Nastastie nie je krvavy ani nic ale zacal mi biely vytok tak rozmyslam ci to nie je z tych tabletiek.

krasnasvadba
4. jan 2017

@mon895 výtok je v noci a pol dňa nasledujúceho. Taký bielozlty, vyplavuje sa tabletka. Niekedy mám pocit že akoby vodnaty.

neperliva
4. jan 2017

ak sa dobre pamatam tak 4 na noc. A tiez sm z toho mala taky vytok. Sprvu som si davala slipovu vlzoku, ale mala som z toho len viac podrazdene sliznicu, tak som to potom neriesila a mala som len nohavicky.

bublinka836
21. feb 2017

Ahojte ako ste dopadli s tym utrogestanom? Mne ho teraz predpisal v 23 tt lebo som mala krče ... dost sa bojim prosim napiste ako ste na tom po brani utrogestanu

krasnasvadba
21. feb 2017

@bublinka836 no môžem za seba povedať že mne pomohol..Nasadili mi ho asi v 30tt v nemocnici, potom ma pustili domov a aj doma som ho vkladala každý večer 2 tbl. Krcok sa nemenil za celú tú dobu. Bola som otvorená na špičku prsta.Tak to bolo do 34tt kým som nešla zas do nemocnice ale už v našom meste.Tam mi lekárka povedala že nemusím brať. Vysadila som a za 10 dní som sa otvorila na dva prsty. Takže ja som možno vďaka utrogestanu donosila bábo a neporodila predčasne. Ale až v 38tt. Moja gynekologička má upokojovala že je bezpečné ho brať.

bublinka836
21. feb 2017

@krasnasvadba ja som este len 23 tt dal mi ho kvoli tomu ze som krce mala ... ako som si ho vcera nasadila tak super uplne malicko citim nejake bolesti tak hadam pomaha

veronika141
autor
21. feb 2017

@bublinka836 ahoj ja ho beriem od 21tta už som31 a krcok sa mi ďalej neskracuje, tak som zatiaľ spokojná 🙂 beriem popri tom ešte omega 3A, femibion, magnézium 🙂

bublinka836
22. feb 2017

@veronika141 Moc ti dakujem Veronika tiez si ma moc upokojila 😘😘😘 ja som zacala teraz od 23 tt krcok mam 2.5 cm sice je tuhy ale mala som strasne bolesti dole v podbrusku a krize som si ani necitila... aspon ze ste poriadku dufam ze aj mi to dame do uapesneho konca

smaile25
22. feb 2017

Ahoj viete mi prosim poradit?

smaile25
22. feb 2017

Prosim ak niektora z mamiciek mi bude vediet poradit.Tak mam 2deti a dva potrati za sebou pri poslednom vyskrabe mi lekari nasadili nieco koli comu sa uz potrat nezopakuje,porodila som zdraveho synceka.Ide oto ze ked mi nastal menzes vsetko bolo ok pravidelny az v decembri minuleho roka to zacalo.Cely december som nedostala az v januari 4teho trval mi 6dni uz od zaciatku ms som krvacala silno.Teraz vo februari som dostala uz 1veho trval mi 5dni prvy den som mala slaby 2dni silnejsi potom zoslabol a presne na piaty den mi skoncil,je pravda ze z priatelom mame sex kazdy skoro skoro no teh.test sa mi ukazal negat.

veronika141
autor
22. feb 2017

@bublinka836 ja mam tiež kŕčok na 2,5 nebojte sa zvládnete to až do konca aj s drobcom.. Kamarátke ktorej to doktor predpísal dokonca ešte prinášala 🙂 a to jej hovoril ze bude rodiť skôr 🙂

veronika141
autor
22. feb 2017

@smaile25 ja by som zaslal ku gynekológovi lebo mne tiež test nič neukázal a ani na Sone tak mi zobral krv a bum už som v 31tt 🙂

bublinka836
22. feb 2017

@veronika141 Veronka dakujem ti za upokojenie 😘😘😘 ja dufam ze tento krat sa nam to uz podari ☺

veronika141
autor
22. feb 2017

@bublinka836 určite áno, ani nám sa to prvý krát nepodarilo.. Uvidíš všetko dobré dopadne 🙂 😘

bublinka836
22. feb 2017

@veronika141 potratila si ? Aj ja prvy krat 😕 teraz sme 23 tt tak dufajme ze budeme juni spolu

veronika141
autor
22. feb 2017

Áno v máji som potratila v 15tt a hneď v júli som otehotnela ešte k tom aj cez gumu :D neboj budete spolu len oddychuj šetrí sa a hlavne sa nemamahaj skus väčšinu času ležať 🙂

bublinka836
22. feb 2017

@veronika141 ja v 20 tt juni a septembri znova tehu ... setrim lezim lezim lezim

smaile25
23. feb 2017

veronika141 dakujem no to som ozaj nevedela ze az takto to funguje ale dik

nikol889988
18. sep 2020

@neperliva ahoj mne ho dali koli predcasnemu odtoku plodovej vody. Voda tam je ale odteka-tvori sa. Chcem sa opytat ked mi ho predpisali s tym ze ho mam jest ci to nejak neublizi. V letaku je ze nieke vhodny pri predscasntych porodoch a ani v 2 trimestri. Krcok mam uzatvoreny a ma 35mm preto nechapem ani kontrakcie nemam klop klop. Som 23tt a uz beriem antibiotika proti infekcii , magnezium, zelezo+kyselinu, do toho teraz este aj ten utrogestan ani neviem kde to cele pocas dna napcham vsetko tie lieky kedze mali by byt medzi uzivanim aj nejake pauzy hodinove.