Už roky mám nepravidelnú menštruáciu

heltova9
23. feb 2022

Ahojte, chcem sa opýtať, mám už roky problém s pravidelnou menštruáciou.. vôbec mi neprichádza... Doktor do mňa iba lieky pcha typu antikoncepcia alebo duphaston..
Chcem sa opýtať či nemáte nejakú overenú vec ktorá vám pomohla... Niečo na prírodnej báze, z lekárne... Ďakujem ;)

chanel_c
23. feb 2022

Ahoj. Mala som podobny problem, mne pomohli kvapky Gynex.

sunshine_18
23. feb 2022

Gynex kvapky určitě třeba vyskúšať a alchemilkovy čajík

bucko555
23. feb 2022

Mala som tento problém a nakoniec zistili že predčasná menopauza

sipopa
23. feb 2022

tak pokial to je taky doktor, ze sa to snazi dlhodobo riesit liekmi, neuvazovala si aj o zmene doktora? ved pre neho je to akoze ok, ze ziadna zmena k lepsiemu sa u teba nedeje?

nique
23. feb 2022

Ja mám 40r, mens od 15r a nikdy v živote mi neprišla presne. Cyklus pred deťmi som mala 29-33, po deťoch 24-26. Neriešim to.

mareka49
23. feb 2022

Vitex jahnaci a hormonálna joga na skusku

akinom0077
23. feb 2022

@heltova9 Valovic kvapky, treba uzivat pravidelne, podla navodu, a dlhodobejsie ak chcete vidier vysledok… https://www.benulekaren.sk/j-v-kvapky-femi-50ml...

anniii
23. feb 2022

@nique Toto je úplne normálny cyklus, párdňové výkyvy sú bežné. Ja som pred deťmi mala také "cykly", že občas 45 dní, občas 60, občas 90. Mne sa to upravilo po druhom pôrode. Stále mám dlhé cykly, ale chodia pravidelne +/- pár dní.
@heltova9 Ja mám najlepšiu skúsenosť s alchemilkou, keď som ju pila pravidelne, na niekoľko mesiacov som sa ustálila na 29 dňoch. Skúšala som aj Vitex, ale ten mi nepomohol.

kataka10
23. feb 2022

@heltova9 a pricinu ti dr zistil? To je dost dolezite. Ja mam polycysticke vajecniky, takze ms chodila, ako sa jej zachcelo. Duphaston pre mna nebol dlhodobim riesenim. Pred otehotnenim mi pomohla hormonalna joga a inozitol. Ms sa pekne upravila. Po porode mi uz staci iba pravidelne cvicenie jogy. Ms chodi na den presne 🤞

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
7lenka11
23. feb 2022

Rieš problém, pre ktorý menzes nechodí. Ja som to neriešila, no dobehlo ma to hneď, keď som chcela dieťa a začali sme sa snažiť. Samozrejme, nedarilo sa, museli sme podstúpiť vyšetrenia a tam sa prišlo na dôvod, prečo je cyklus nepravidelný a že treba riešiť hormonálnu nerovnováhu... Duphaston je chvíľkové riešenie...

allie458
23. feb 2022

Treba si dat urobit hormonalny profil aj pred aj pocas menstruacie. Asi mas problem s progesteronom preto ti predpisal duphaston ale to moze mat vela pricin. Zisti ci mas androgenne hormony zvysene, ok stitnu zlazu u endokrinologa aby ti urobil aj sono, mozno mas problemy s inzulinom a PCOS atd. treba to troska viac skumat ale nieco bude urcite zle.