Užívali ste Clostilbegyt viac cyklov?

20. nov 2022

Ahojte, nedávno som sa dozvedela, že Clostilbegyt sa môže užívať iba 6 x za život. Je tu niektorá žena, ktorá ho užívala aj viac cyklov? Prípadne po 3 mesiacoch vysadiť a po nejakej prestávke opäť nasadiť? Užívala som ho už pred 10 rokmi, keď sme sa snažili o bábätko, teraz sa snažíme opäť tak mi ho lekár nasadil. Nepamätám si už ale presne koľko cyklov som ho predtým užívala. Je ešte aj iný liek na dozrievanie vajíčok? Užívali ste? Pomohol Vám?

veronikaszabova
20. nov 2022

Nie 6x za zivot, ale 6 cyklov po sebe. Potom treba pauzu, aby si vajecniky odpocinuli.

e1i
20. nov 2022

@veronikaszabova nie 6x po sebe ale naozaj 6x za zivot. 3m po sebe potom aspon 3m pauza a este raz 3x sa moze. Najprv davka 1tbl a ak nezaberie tak 2tbl a koniec

Mne 4x nepomohol.5ty krat dom ho mala na ovulaciu pred ket a vklad vysiel

e1i
20. nov 2022

@veronikaszabova V prípade neúspechu sa po trojmesačnej prestávke môže použiť ešte raz trojmesačná liečba. Potom sa už žiadna ďalšia liečba neodporúča.

https://www.adc.sk/databazy/produkty/spc/closti...

veronikaszabova
20. nov 2022

@e1i tak to je pre mna fakt novinka. Ja ked som ho brala,gynekolog povedal, ze skusime 6m, potom pauza a neskor skusime zasa. Ale tak mne zabral uz po mesiaci.

pondelok01
20. nov 2022

Su aj ine sposoby liecby, ak clostilbegyt nezaberie, resp sa vycerpaju pokusy. Napr Letrozol.

autor
27. nov 2022

@veronikaszabova Áno, presne tak to je. Pýtala som sa na to lekára