Vagína po pôrode

kikaham
8. dec 2020

Naozaj je to tak že po určitom čase sa dá znova dokopy tak ako bola predtým ? Alebo už nikdy ako predtým nebude ? Mám z toho celkom strach síce budem rodiť ako 22 ročná ale čo som čítala tak že vagína už možno nikdy nebude ako predtým ...ďakujem za vaše odpovede

belllinka
8. dec 2020

@kikaham Nie, už nebude ako predtým 🙂

limetka69
8. dec 2020

@kikaham trapia ta somariny, v mojom pripade som sa 5 dni pred terminom dozvedela, ze idem na sekciu a vaginu mam v povodnom stave 🙂

ivkazba
8. dec 2020

@kikaham ako čoho sa bojíš? Myslíš, že keď ti tadiaľ prejde 10 cm hlavička, že ti taká ostane? Toho sa neboj, ona je elastická. 😉

andrejkap123
8. dec 2020

@limetka69 no podla mna to tiez neni somarina a tiez ma to trapi....

limetka69
8. dec 2020

@andrejkap123 trapilo by ma to mozno v den porodu, ale nie ked som ledva tehotna, chcela som tym povedat, ze je zbytocne sa trapit, lebo este ani nevie ci bude rodit prirodzene.

meluela
8. dec 2020

@kikaham asi nie je uplne rovnaka, ale ani po 2 detoch nebadam nejaky velky rozdiel, muz si tiez nestazoval. neboj 🙂 tym ze rodis velmi mladunka, o to skor sa telo zregeneruje lebo je este mlade a pruzne

belllinka
8. dec 2020

@kikaham A neskôr po pôrode začni s Kegelovymi cvikmi na spevnenie svalov

adriannasvk
8. dec 2020

Ja po 2 detoch nebadam rozdiel a ani manzel a to mali moje deti 4150g a starsi aj dost velku hlavicku🤣zaklad je potom sikovny dr,ktory zasije pekne to co treba ak je treba😊

walteaa
8. dec 2020

Tak ja som rodila viackrat, a ziadnu zmenu nebadam. A hlavne ani moj manzel nie😄

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaskolka
8. dec 2020

Nerieš somariny, úprimne ti poviem. Áno, je pravda, že po pôrode už nikdy nebudeš taka ako predtým, ale určite nič hrozne to nie je. Posledne, čo budeš po pôrode riešiť, je to, aká bude vyzorovo vagína.

alexandra2468
8. dec 2020

No ja som teda porodila na moje utle telo a uzku panvu obrovske dieta s obrovskou hlavou 😃
A nie, muslicku nemam ako pred tym, lebo ju mam poznacenu jazvou az do aleluja 😃 ale teda manzel nebada rozdiel a ja by som skor povedala, ze mi ju sitim este “zuzili” 😃 ale to je len moj blby pocit, lebo ma sex este obcas boli bohuzial...🤷🏻‍♀️

bublinka1426
8. dec 2020

@kikaham nie nebude....a co tsa trapi dievca? :D prepac. tvoja otazka je mi na smiech. bojis sa ako bude vyzerat?

acrobaleno
8. dec 2020

Nebol tu dnes článok o venušiných guličkách a ich prínos na vagínu? Cvičenie a tak? Súvisí táto téma spolu s tým článkom?😂

bublinka1426
8. dec 2020

@acrobaleno poichybujem :D ale inac ktovie ake su ozaj tie venusine gule :D

kikaham
autor
8. dec 2020

@bublinka1426 neviem či je na smiech príde mi to ako normálna otázka 🙂) čítala som všeličo že žene praskol klitoris , že mali také problémi že museli ísť na plastiku a podobne tak som sa spýtala som rada že som ťa pobavila 🙂 ale zjavne každý to má inak písali mi že niekto rozdiel absolútne nepoznal a niekto bol na Tom horšie .

jaskolka
8. dec 2020

Klitoris som nepočula, že by praskol pri pôrode, hrádza áno, potom sa to zosije, tak jazva ti zmení posvu, samozrejme ze hej. Sex bude potom bolestivejsi, hlavne zo začiatku. Sú pôrody ťažké, pomocou vakuumextraktora, kliešťove, ale nikde nie je písané, že ty budeš taky mat. Každá žena je iná, aj telo. Proste je to tak, že telo sa zmení aj v tehotenstve, aj pôrodom, jednoducho už to bude iné. Ale nepredstavuj si dopredu zbytočne hororové scenáre

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bublinka1426
8. dec 2020

@kikaham vela citas. necitaj. ;) vsetko dobre.

bublinka1426
8. dec 2020

@kikaham si mlada baba, ty mas troska inu vybavu ako 40tnicka :D tak neboj. precitas si masaz hradze napr. alebo pouzivaju ten aniball ( mne vobec to neslo)

kamilka281986
8. dec 2020

@kikaham neboj, ja som rodila 3 deti, pri prvom hrôza ale pri ďalších dvoch pohoda, ešte mi šestonedelie neskončilo a už som chcela skočiť na mm

nela6
8. dec 2020

@kikaham u mna všetko ok, keby nebolo, skusila by som hlavne aj cvicit, lebo to robi zazraky

nela6
8. dec 2020

@kikaham mimochodom, zeny by nemali aj 7 deti, keby po porode nemalo byt nieco ok 😉

lucinka1988
8. dec 2020

@kikaham rodila som prirodzene a absolútne nemám pocit, že by sa mi vagina nejako zväčšila, dokonca ani manžel sa nesťažuje, pocity pri sexe mame o aká úplne rovnaké ako pred pôrodom, nemala som ani nastrih, ani šitie, čiže nie je pravidlo, že sa vagina musí pôrodom zmeniť k horšiemu..

babydesire
9. dec 2020

Never vsetkemu co google vypluje 😉 Stat sa moze hocico...to nemozes vediet,to nikto nevie,ale netrap sa tym,teraz je dolezite aby sa tehu vyvijalo spravne.

Ja po dvoch detoch nevnimam rozdiel , stale musim pouzivat maxitampony pri ms tak ako predtym, sex a orgazmus su rovnako "kvalitne" 😝 tak ako predtym. Zenske telo je dobre prisposobene

babydesire
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
doda26
9. dec 2020

ja som prvorodicka, porod ma estelen caka, ale z tohto nejak strach nemam 😄 skor sa bojim, aby nebol cisarsky, lebo na bruchu by ma trapila ta jazva, kedze uz tam mam jazvy po laparoskopii, kde mi zle zasili tie dierky, cize keby mam este po cisarskom vznikol by mi tam smajlik s ocami 😂
ale teraz k teme...moja kamoska rodila pred polrokom a minule sa mi akurat chvalila, ze jak ju super doktor zasil, ze je uzsia ako pred otehotnenim, ze dokonca aj jej chlap si to chvali 😃 asi zalezi jak ti to doktor sikovne zasije

janulka1802
9. dec 2020

Mám dve deti, dva prirodzené porody. Isto není na mm rovnaká, ale necítim žiadny rozdiel pri milovaní ani ja, ani muž. To sú také hlúpe predsudky, že vagína ostane jak vráta.

aknamorka22
9. dec 2020

@kikaham ja som sa dosť potrhala pri pôrode, hlavne z vnútra, šili ma 45 minút, nedržali mi stehy a museli mi ich presivat. Trvalo pol roka pokiaľ ma to prestalo bolieť a po roku nebadam ziadny rozdiel. Sex je taký istý ako predtým ak nie ešte lepší :D jedine čo ma trápi je menší únik moču pri kýchani ale to sa dá doporiadku cvičením. Odporúčam ti pripravovať sa na pôrod. Napríklad aniball alebo masáž hrádze. Poznám veľa báb čo cvičili a nemali problém s nastrihom a hojenim. Ja som nemohla cvičiť kvôli hroziacemu predčasnému pôrodu a dotrhana som bola až za ušami. Ale to bolo aj preto, že pôrod bol superrýchly a telo sa nestihlo dobre pripraviť. Takže ti odporúčam svedomito sa pripravovať a uvidíš ako dopadnes. Držím palce 🙂