Vaječníky netvoria vajíčka. Aká je tu možnosť liečby?

danielitka26
17. sep 2008

máte niektorá z vás tento problém že nemenštruujete lebo vaječníky netvoria vajíčka ?? alebo nikdy ste sama od seba nedostala menzes ?? aká je tam možnosť liečby ?? ako prebudiť vaječníky ktoré sa tvária akoby žena bola v prechode??

shaarka
1. okt 2008

ja sa hlavne musim drzat, aby som si PRESNU NAMERANU teplotu pisala a nie nejake moje vymysly, ktore si obhajim - ze napr. "merala som trosku neskor, tak si zapisem o desatinku vyssiu teplotu, ale dam si rovnaky cas" 😀 😀 😀 😀
a tesim sa na MS, lebo si idem robit novy graf a aj ked ovu asi zas nebude, aj tak sa teosim, ze budem brat ten D a uvidime, ci aspon cyklus skrati. este by som ich zopar do vianoc mohla stihnut, nie? 😀

a nekeksikujte len cez ovu... ja viem, asi je to takze sa uvolnit, hlavne tu mysel, ale predsa...
a myslis, ze je pravda, ze ked ma zena orgazmus, tak sa spermie rychlejsie / lepsie dostanu tam, kam maju? 😉

danielitka26
autor
1. okt 2008

vyzerám asi takto takže asi sa tomu dá nadávať ms

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

shaarka
2. okt 2008

ahoj danielitka,
http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11
teplota ti super klesla. merias si ortutovym, ci digitalnym?

lenuliatko
2. okt 2008

Čaute baby 🙂

Danielitka, tak snáď to je MS 😅 Ja som len zvedavá, čo bude, keď budeš brať clostil, ktorý ešte viac znižuje sliznicu. Dúfam, že máš k nemu predpísaný aj duphaston, ber ho od 11.DC-25.DC 2 tablety denne. Inak ani MS mať nebudeš, nebu mať, čo vyjsť.

Shaarka a ty nič? Vidím, že teplota zas poskočila. Neboj, my sa snažíme preibežne, nie len pred ovu 😀 , len vtedy intentzívnejšie. A myslím, že orgazmus pomáha dostať sa spermiám dnu, lebo tými sťahmi maternice sa priam nasajú. Ale určite sa to dá aj bez toho 😉

shaarka
2. okt 2008

servus lenus,
tak mne uz MS dosla, prave pred 5 minutami, tak sa tesim na duphaston 😀 prvy cyklus asi nebude nic moc, ale ten druhy hadam uz bude aj teplota poriadna
a potom si dam predsavzatie do noveho roka, ze 2009 pocneme sabinu alebo ... (neviem ake meno dam chlapcovi, mal to byt oliver, ale vyfukla mi ho pred par dnami kamoska)... aj na FF mam meno oliversabina 😀

shaarka
2. okt 2008

lenuliatko, a ty si povolanim co?

lenuliatko
2. okt 2008

No, tak to som rada, že sa tešíš, že máš MS 😀 To tu na koníkovi nebýva často dôvodom na radosť 😀 Ale toto ber s úplným nadhľadom, to len na odľahčenie situácie 😅 Radšej nech skončí taký cyklus o ktorom vieš, že nič z neho. Tak poriadne meraj a aj snažilkujte, ako sa patrí,nikdy nevieš, kedy to vyjde. Krásne predsavzatie si si dala a vieš, že tie treba plniť 😉

Ja som ekonómka, ale aj doučujem jazyky detičky. a čo ty?

shaarka
2. okt 2008

ja som architektka, ale nerobim teraz vlastne projekty, ale sedim vo verejnej ci statnej sprave. a doucujem nasho psa poslusnosti 😀
a vies co? prave mi to doslo... pripadam si, ako keby som nikam nepatrila... medzi pubosov vobec nie, medzi VS davno nie, medzi mladych asi tiez nie, lebo uz ma nebavi chalstat kazdy den, ale zas nepatrim ani medzi klasickych novomanzelov, lebo nic nestaviame, nezarabame majland, na deti sa nepripravujeme, a na 30 a 32 tiez nevyzerame... sme takpovediac nikde. nemame zazemie ani na jednej urovni a ani na druhej. tak nejak i je divne... normalne sa mi vidi, ze asi by sme mali ist zarabat korunky do zahranicia, alebo mat babo, lebo takto stagnujeme...

jj, a MS ma potesila, lebo kedze viem, ze tehotna nie som, ovu tiez nemam, tak nech to aspon cim skor konci (40 dni je celkom dost) a sup podme na novy cyklus.
inak myslis si, ze tie 3 a 3 duphastony pred dvoma tydznami mi vyvolali menzes? ci nie?

danielitka26
autor
2. okt 2008

no takže ja už mám zásobu doma aj duphaston aj clostyl aj gynex a od zajtra začínam papať ....tak som zvedavá čo z toho bude ...a doktorka mi pri predpisovaní duphastonu povedala že ona v tomto prsty nemá že aby som sa potom nesťažovala 😅 😅 😅 😅 😅 😅 tak teším či nepojdem do nemocky s cystami

lenuliatko
2. okt 2008

Čaute baby, ja už len tak narýchlo
Shaarka, prečo sa škatuľkovať do nejakej skupiny? Každý sme iný, hlavné je to, že žijeme, ako chceme a že sme s tým spokojní. A aj životné situácie sa menia, raz sa cítiš ako pubertiačka, keď na teba padne depka a starosti, tak ako 100 ročná vyžitá babka 😀 , raz máš pocit, že chceš mať dieťa okamžite, potom uvažuješ, či to chceš naozaj, lebo život sa tým úplne zmení. Asi je skôr dobré, že sa naše pocity menia, je to zaujímavejšie 😅 Možno si si predstavovala, že v takom veku budeš žiť inak a teraz máš pocit, že sa veci nehýbu. Všetko bude, len ži tak, aby si s tým bola ty spokojná...

Danielitka, z duphastonu mať cysty určite nebudeš, to sa neboj. A clostil sa berie úplne bežne. Pri ňom to hrozí skôr, ale také cysty sa vyplavia spolu s MS. Len si už teraz nepredstavuj katastrofické scénare. A meraj teplotu celý cyklus, nech dobre vidno, ako sa mení teplota 😉 Inak, milý prístup od doktorky. Prdpísala ti lieky (hoc na tvoju žiadosť) a dala od toho ruky preč... 😅

bodzlomu
3. okt 2008

ahojte babule.....
no ja som na tom takto http://www.fertilityfriend.com/home/221cf0
http://www.wunschkinder.net/forum/zykluskurven/...
no je to o tom,ze ja som sice citala na pribalovom letaku, ze Duphaston nezvysuje teplotu.... ale volakto napisal,ze zvysuje,lebo obsahuje progesteron, ale on vlastne neobsahuje cisty progesteron a aj to len male mnozstvo....
no vsak keby to tak zvysovalo teplotu ako by doki zistil z BT ci teda ovu mam alebo nie? 🙄
ak by ste mi teda baby vedeli poradit podla grafov ... budem rada ak mi napisete nazor 😔

D beriem od 15-25 dna uz 10mesiacov a ms mavam na ten 28 den

vsetkym prajem,aby sa vam upravili cykly a aby sa nam splnil sen o babätku 😉

shaarka
3. okt 2008

bodzlomu,
taaaak dlho beries duphaston? fiha... a dalej co?
pribrala si z neho? niekto pocituje aj nejake blbe vedlajsie ucinky...
ja este neviem, zacnem brat az od 15.10. tak sa uvidi. a logicky mi vyplyva, ze zvysuje teplotu, ale zas preco nie, ved tak to ma byt spravne, nie? 😎

shaarka
3. okt 2008

lenuliatko,
mudro vravis, tak vravim aj ja a kazdemu, povzbudzujem, radim a pomaham, ale tu, na fore, si dovolim obcas aj pochybovat, aj sa priznat k tym najspodnejsim pocitom, s ktorymi nechodim von a nevesiam ich nikomu na nos... lebo kto ma pozna, tak ani neuveri 😀

bodzlomu, tak nejak mi skocili oci na ten tvoj nemecky link a ja som sa zacudovala, ze co tam mas napisane (zykluskurven) a nechci vediet, co som precitala tak letmo ja 😀 😀 😀 😀 😀 ze "zlyskurv..."

danielitka26
autor
4. okt 2008

dobré ráno ...pekný deň ja letím do práce 😝

shaarka
4. okt 2008

danielitka, mne ten graf nejako blbne, same warning a graf nikde. :( tak sa skus na to este mrknut

danielitka26
autor
4. okt 2008

sharka neblbne ja som ten graf zmazala lebo som sa sekla o jeden deň --musím urobiť novvý

bodzlomu
5. okt 2008

shaarka Duhaston beriem uz 10 mesiacov a poviem ti,ze uz pomaly stracam nadej...
v decembri pojdem za dokim nech mi urobi vysetrenia a pripadne nech mi da iny liek!!!!
hm nepribrala som.... to je asi o stravovacich navykoch 🙂

shaarka
5. okt 2008

bodzlomu,
tak super, ze mas aspon take pekne cykly. a mas ovulaciu?

shaarka
5. okt 2008

od zajtra zas meriam BT, s ortutovym teplomerom, celkom som zvedava, ake budu hodnoty 😀

bodzlomu
5. okt 2008

hm to je sice fakt super,ze mam aspon 28 dnovy cyklus, ale vies, to pre mna nie je az take pozitivum, aj ked pravdu povediac, zo zaciatku som sa tesila aj tomu,ale teraz by som sa rada uz posunula o kus dalej a bola tehulka ☹

aj ja meriam ortutovym a dokonca v ustach 😅

shaarka
5. okt 2008

dokonca v ustach?
tak ja ustam neverim, lebo niekedy clovek spi aj s otvorenymi, a to potom skresluje teplotu, radsej sa poistim tam dole 😀

bodzlomu
5. okt 2008

hm ja sa bojim merat si to tam dole, aby som si neublizila alebo co, lebo ja mam niekedy problem strcit si dnu aj tampon 😠

shaarka
5. okt 2008

aaaaale, ved teplomer je hladucky a tenky. tampony ani ja nepouzivam, je mi to protivne.

shaarka
5. okt 2008

idem uz off, budem tu zajtra pocas prac. doby, hadam sa stretneme, pa 😎

shaarka
6. okt 2008

bre ranko

shaarka
7. okt 2008

http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11
dobre ranko...
vidiem, ze mame tolko roboty, ze sa zmozeme len na pridavanie grafov... ? 😀 😀 😀

gregy
8. okt 2008

Ahojte kočky konečne mi dnes došiel ten gynex a je tam napísané že sa má užívať 3 - 9 kvapiek 3 x denne maximálne 3 týždne a potom týžden pauza a znova. Niekto spomínal že sa to má začať brať v čase ovulácie či kedy? alebo je to jedno? Akurát som 3 DC takže som na začiatku kedy to mám teda začať brať lebo o tom sa tam nič nepíše. Dík