Vaječníky netvoria vajíčka. Aká je tu možnosť liečby?

danielitka26
17. sep 2008

máte niektorá z vás tento problém že nemenštruujete lebo vaječníky netvoria vajíčka ?? alebo nikdy ste sama od seba nedostala menzes ?? aká je tam možnosť liečby ?? ako prebudiť vaječníky ktoré sa tvária akoby žena bola v prechode??

shaarka
28. sep 2008

a ten FSH ze je vysoky, to znamena co?
a ako ti prisli na to, ze ti nerastie sliznica?
ja ani neviem, ci krvacam, lebo som brala strasne dlho HAK, a prve kramy od vysadenia boli na 31. den a teraz je uz 37. a stale nic... ☹

danielitka26
autor
28. sep 2008

to si myslím ja lebo na 18DC bola len 3mm čo je žalostne málo ...nemá sa čo odlúpiť a preto nekrvácam ale bolesti ako pri menzes mávam....takže si myslím že by sa to vyriešilo keby začnem jesť lieky na rast sliznice tak aj normálne menzes mám ...na to by stačil aj duphaston.

shaarka
28. sep 2008

hm... drzim palce!!! 😵

danielitka26
autor
28. sep 2008

dobrú chuť k obedu ...

shaarka dakujem hádam to pôjde ved ja sa ozvem čo som doriešila..a ozaj cysty nemám takže ak by som aj niečo schytala tak budem vedieť že to jej jedine z clostylu 😝

shaarka
29. sep 2008
shaarka
30. sep 2008

http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11
seeervus... tak sa mi asi blizi MS, dufam.
teda ci MS, alebo tehu, to mi je jedno, potesim sa aj tak.
hlavne nech MS nemeska len tak, bez priciny 😢

danielitka26
autor
30. sep 2008

shaarka to je skôr tehu 😵 😵 😵 😵

a ja som včera pošpinila a dnes zase nič 😢 ja už neviem

potrebujem radu lenuliatko kde siiiiiiiiiiiiii 😔 😔 😔 😔 ked nebudem normálne krvácať že budem len špiniť môžem aj tak začať brať clostyl od 5DC ?? či musí byť poriadna mrchaňa aby som mohla začať ??

lenuliatko
30. sep 2008

Danielitka tu sóóóm 🙂 Júj, to ti neviem, či môžeš začať brať. Ono sa za 1.DC považuje deň, keď normálne červeno krvácaš 😒 Ale zas keď máš nízku sliznicu, tak silnejšie ani nemôžeš. Do toho 5.DC máš ešte pár dní čas, tak počkaj, či sa to nerozbehne viac, alebo zavolaj dokimu a spýtaj sa. A meraj ďalej teplotu, ak už nestúpne, tak je to pravdepodobne MS. Len treba vylúčiť jednorázový pokles a špinenie. A ešte jedna vec. Clostil má veľmi zlý vplyv na sliznicu, veľmi ju znižuje, takže musíš brať niečo aj na rast sliznice - duphaston a riadne dávky, lebo sa môže stať, že ďalšiu MS ani nedostaneš, kôli minimálnej sliznici. Doki ti nebude robiť folikulometriu? Lebo na UZV by videl, či ti rastie sliznica, alebo je úpne nizučká a v takej sa ani vajíčko nezahniezdi. Takže clostil by bol totálne zbytočný, lebo by ti nepomohol otehotnieť, aj keby si ovulovala tri vajíčka naraz. Ono má všetko svoje za a proti, na jednej strane pomáha a na druhej ničí ☹ Takže pozor na to. Ozvi sa zajtra, ako pokračuje MS a uvidíme.

lenuliatko
30. sep 2008

Shaarka, dobrá divočina ten tvoj graf 😅 Neodvážim sa jednoznačne povedať, či ovulka bola alebo nie. Ale už som videla všelijaké čudesné grafy, čo vyzerali ako anovulačné a nakoniec skončili pozitívnym testom. Treba len čakať, ako to dopadne.

bodzlomu
1. okt 2008

ahojte babulky...
idem sa pridat, ja vlastne ani neviem,ci sa tvoria vajicka a ako to so mnou je.... ☹
teda viem,ze ich mam, lebo mi doki po utz povedal,ze mam vajecnik ako vystreleny z brokovnice, mala som tam podla toho co som videla, take vypukle miesta... a kazal mi jest drozdie....ale ci mi to funguje a uvolnuje sa to neviem ☹
ked som sa pytala ci mam ovulaciu,tak sa na mna pozeral,ako keby som si pytala vysetrenie zubov!!! 🙄
prosto kazal merat BT a to bolo vsetko!!!!
teraz je to uz 10 mesiacov co sa snazime a nic ☹ beriem Duphaston a predtym som brala dlheeeeeee roky HAK
v decembri by som chcela ist na nejake vysetrenia, ale vobec neviem ake vysetrenia si mam pytat, a nechcem aby ma zase nejako odbil!!!

shaarka
1. okt 2008

bodzlomu,
davaaaj grafy. stale, ked daco napises o BT 🙂

inak vam poviem, ze ti lekari, to je des. moja mi kazala berat si BT, ale zaroven ju nezaujimal ultrazvuk a ani nic ine, len nasadila duphaston. cudovala sa, ze nemam nad 37 teplotu.
a 20 minut odporucala mojzisovej cviky. ??????????????? (akoze viem, co to je, ale ja som k nej kvoli tomu neprisla.)
ja som dnes takto
http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11
asi sa blizi MS, lenuliatko, ze?
danielitka, a ty este raz mi napises, ze som tehu, tak dostanes po riti. ved s tym sa nezartuje. graf mam blby, ovulacia nikde, keksiku pomenej, ale ty mi furt pises take pekne veci. :(
nerob. ja oznamim urcite ako prvym vam tu na fore. 😀
ale to sa este necakame.

lenuliatko
1. okt 2008

Bodzlomu, tu asi veľmi neporadíme 😒 Podľa grafov ovuláciu máš? Alebo používaš ovu testy? Nepochopila som celkom, čo si myslela tým opisom vaječníkov- neboli tie vyduté miesta PCO? Vaječník obsypaný folikulmi? Alebo nejaké cystičky? A to droždie je načo??? Nespochybňujem to, len ma to zaujíma. Inak ma zaráža, ako sa lekári delia na dve skupiny. Jedni, ktorí majú UZV úplne zanevreli na meranie BT, že je to nepresné, zbytočné... a druhí, ktorí ho nemajú a tí vrelo odporúčajú merať BT. Veď čo iné ostáva ženám, aby aspoň tušili, ako to s nimi vyzeará. Ja osobne si myslím, že to funguje a meria tu strašne veľa báb a ide to, akurát ti nikto nezaručí, či v tom folikule, čo praskol bolo nejaké vajíčko, resp. či bolo kvalitné. A k vyšetreniam. Určite si daj urobiť hormonálny profil a pýtaj sa na folikulometriu. Aj keď doki nemá UZV, mal by ťa poslať niekam, kde majú. Toľko asi na začiatok. No a jasné, spermiogram. ČO ak je problém tam? To sa môžte snažiť dlho predlho a nič z toho nebude.

Shaarka, no ako na ten tvo graf pozerám, tak aj by to mohla byť MS. A keď sa trocha posnažím, tak tam vidím tú ovuláciu a 13-dňovú luteálnu fázu a teraz pokles pred MS. Ale vravím, máš dosť divoký graf na to, aby to mohla byť len náhoda. Veď uvidíš, čo nameriaš zajtra.

shaarka
1. okt 2008

ved ja sa na vstavanie tesim len preto, ze si mozem merat BT 🙂))))))))))))
a uz sa mi ani nechce chodit v piatok von, lebo viem, ze v sobotu z teploty nebude nic (po alkohole).. no chapete? 🙂)))))

shaarka
1. okt 2008

lenuliatko,
a inak ten moj graf ani velmi divoky nie je, je skor stagnujuci...
tie divoke vzostupy su bud alkoholom alebo teplotou - chorobou... ☹

lenuliatko
1. okt 2008

Shaarka, len meraj, kým ťa to baví. Ja meriam už 25.cyklus a už sa mi nechce. Začínam tak 8.DC, odsledujem ovulku, zmeriam tri dni po nej, kým mi ju graf vyznačí a kašlem na to. Potom až pred koncom skontrolujem, či klesá. Ale na začiatku ma to tiež strašne bavilo.

Inak, tým divokým grafom som nemyslela ani tak tie vzostupy po alkohole, tie už nerátam. Ale celkovo keď sa na tvoj graf pozriem, tak nebyť mierne vyšších teplôt 2.,4.,7. a 12.DPO, tak poviem, že jasný anovulák. A občas si mala mierne zvýšené teploty aj pred ovu a nie z alkoholu. Keby si aj mala ovulku, tak tie poovulačné teploty máš nizučké, čo by mohlo byť nedostatkom progesterónu, ale úprimne ti poviem, myslím, že si skôr ovulku nemala 😒 Písala si, že ti to zatiaľ neponáhľa otehotnieť, tak skús to s duphastonom, ber nejaké tie bylinné prípravky a uvidíš, možno sa telo naštartuje 🙂

alex
1. okt 2008

ahojte, veľmi zaujímavá debatka.
Chcem sa opýtať, to či mám vo folikuloch vajíčka sa teda zistiť nedá inak, ako pri odbere pri umelom?

gregy
1. okt 2008

alex áno presne tak ☹

alex
1. okt 2008

tak to je teda super ☹ 😒
a ani hormóny to neukážu, či tam bolo vajko, alebo nie?

gregy
1. okt 2008

Alex napozajtra si o tom idem ešte pokecať s jedným gynekológom tak možno sa dozviem viac ale podľa toho čo mi povedali viacerí lekári vedia odsledovať tvoj cyklus, či sa tvorí folikul, či praskne a vytvorí sa žlté teliseko a samozrejme hladiny hormónov môžu poukazovať že je všetko ok. No či sa vo folikule nachádzalo oplodnenia schopné vajíčko sa dá zistiť jedine punkciou 😠

alex
1. okt 2008

tak to je potom naprd 😒
ak budeš vedieť viac, určite napíš.
a vďaka za odpoveď

gregy
1. okt 2008

Niet za čo a máš pravdu to je teda na prd, ja som z toho na prášky ale čo nám iné ostáva len ako veriť že je to ok. Ja dokonca uvažujem na nativ IVF že pôjdem na punkciu môjho prirodzene vytvoreného folikulu aby som vedela či prirodzene mám alebo nemám vajíčka. Lebo táto neistota ma hrozne ubíja. A ked budem vedieť viac dám info.

lenuliatko
1. okt 2008

Gregy, som ďalšia, čo bude netrpezlivo čakať na tvoje správy od doktora. Keby to tak bolo jednoduchšie. Ale ak sa nebude dariť, tak na tom IVF skončíme všetky a tam to už zistia 😔

shaarka
1. okt 2008

tak ja sa k vam asi pridam...
lenus, tak ja som uz dostala MS, ak sa nemylim, niekedy najneskor zajtra sa to rozbehne poriadne 😒
hura hura na dupik a sarapis a meranie a kecanie!
drzime si palce!
a piste vela, sedim tu ako na ihlach 😀
dnes mame s manzelom 2. vyrocie chodenia 😀 😀 😀 ale zaroven je dnes aj prvy den v novej praci, tak asi zabudne 😎 nevadi.... alebo ano? 😵

shaarka
1. okt 2008

lenus,
pozrela som si tvoj album, - kraaaaaasna prva fotecka, asi si ju ukradnem, ak mozem, - aj by som si dala na desktop, ale kolegovia by si asi klopkali na celo - chodia k nam totiz stranky. 😒

a aky je tvoj pribeh? videla som tam krasne ovu testy... zavidim. kde je hacik?

lenuliatko
1. okt 2008

Shaarka kukni tu, je tu veľa pekných obrázkov:
http://www.mneprofil.com/lide/18/1-deti.html

Tak nech sa už rozbehne, aby si mohla začať nanovo. Ten elán ti až závidím 😀 A gratulujem k výročiu a zabudnúť by nemal... 😉 Hlavne, že to spolu pekne oslávite...

Tie ovu testy závidieť nemusíš, každý mesiac sú také pekné a figu z toho mám 😝 Ja neviem kde je problém. Všetko vyzerá byť ok, máme už kopu vyšetrení za sebou. V pondelok sme boli prvýkrát v CAR, tak nech nám pomôžu tam, keď to inak nejde. Snažíme sa dva roky, mám za sebou jeden potrat v 6tt a raz slabo pozitívne testy a nato mrcha 😒 Mám pocit, že by bolo lepšie, keby nám niečo našli, vyriešili by to a otehotnela by som. Ale takto? Ach jaj, je to ťažké, čo už? 😔

shaarka
1. okt 2008

ahaaaaaa
no tak to je des, ked nevies, kde je problem.
a co keby si myslela na ehm, romky, cigosky, skratka na take, co ani nechcu otehotniet a aj tak sa im zadari? ved tie rodia furt... take, co z deti ziju a vobec sa o ne nestaraju... take, co ziju na hranici zdravia... nechcem byt rasistka, ale toto co okolo seba vidim, z toho mi az sanka pada.
tak ja budem nasledujuci mesiac na teba mysliet a strasne silno dufam, ze sa tam cosi + cosi uhniezdi a ze budete stastniiii... ale viem si predstavit, ze po 2 rokoch to musi liezt uz na mozog.
a kusok z toho elanu ti posielam, ja ho mam este dost. aspon dnes. (lebo niekedy sa tie dni striedaju...)

shaarka
1. okt 2008

inak na tej stranke tie obr. su, ale s nejakym textom :(

shaarka
1. okt 2008

aha. uz som nasla ten obr. aj bez textu. dik 🙂

lenuliatko
1. okt 2008

Shaarka díky 🙂 Aj za ten elán...
K tomu, že ženy,ktoré o deti pomaly nestoja a majú ich je zbytočne sa vyjadrovať. Je to totálna irónia osudu, ale tak to proste je. Veď tu je plný koník žien, čo by dali aj posledné, len aby mali bábätko a za svet to nejde. A niekto len špekuluje, či stíha potrat, alebo potom odhodí novorodenca.Alebo týrajú deti, nestarajú sa... Všetko, čo sa deje, má svoj dôvod a zmysel, aj keď to sotva pochopíme.

Inak, myslieť na mňa môžeš už tento mesiac 😀 Som 5.DC, tak za týždeň už poriadne snažilkujeme 😉 Ja sa nevzdám ani za svet, len už mi občas dochádza para a všetko to na mňa doľahne 😅 Ale viem, že nie som sama s problémami, že iní sú na tom aj horšie. Tak sa snaž aj ty, nech je ďalší graf krajší 😉