Vaječníky netvoria vajíčka. Aká je tu možnosť liečby?

danielitka26
17. sep 2008

máte niektorá z vás tento problém že nemenštruujete lebo vaječníky netvoria vajíčka ?? alebo nikdy ste sama od seba nedostala menzes ?? aká je tam možnosť liečby ?? ako prebudiť vaječníky ktoré sa tvária akoby žena bola v prechode??

danielitka26
autor
21. sep 2008

bububu tu nikoho dnes nieje ??

giuli
21. sep 2008

danielitka,ja odbieham od varenia,IP 😵

danielitka26
autor
21. sep 2008

no jooo rozumiem ja pojdem o chvílu po obchodoch pobehať 🙂)

danielitka26
autor
21. sep 2008

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

takéto čosi mi tam vyšlo 😝 😕

giuli
21. sep 2008

danielitka,ja by som tie teplotky,keď si mala horúčku zrušila,nech ťa to namýli,zatiaľ to vyzerajú teplotky pred ovulkou,je dosť možné,že bude,teraz už len čakať a merať ,či stúpnu 😵

shaarka
22. sep 2008

baby, tak neverim vlastnym ociam, co mi dnes grafik napisal:
http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11
idem citat co ste popisali... 🙂

lenuliatko
22. sep 2008

Ahojte, no vidíte, nakoniec obe budete pekne ovulovať 😉

Danielitka, podľa grafu by mala teplota už zajtra, nejneskôr pozajtra stúpnuť.

Shaarka, super 🙂 Ale ešte jedna vec, odkedy berieš duphaston, alebo berieš ho vôbec?

shaarka
22. sep 2008

aha...................
no tak zjedla som na 25. a 26. den cyklu po tri a tri kusy duphastonu.
myslis, ze to preto mi stupla teplota? a vajicka nikde, teda ani ovu nikde?
hm... je to mozne...

shaarka
22. sep 2008

halo halo
musim presuvat temu navrch 😀

petrzalkaa
22. sep 2008

dievčatá ja pijem ženský čaj a tie nové kvapky FEMI na činnosť vaječníkov, no snád si nenamýšlam, ale celý čas cítim ako mi tie vaječníky pracujú akoby sa mi tam stále niečo tlačilo a zväčšovalo, nechápem, nemala som takéto pocity a ešte aj maternicu cítim, stále nejaké mravčenie, myslím, že mi tie medikamenty pomáhajú.... 🙂

shaarka
22. sep 2008

petrzalkaa 😀 😀 😀 😀 😀 tak hadam neskodia!
ja mam pregnium a sarapis si idem vyzdvihnut do lekarne... tak hadam pomoze tiez. je toho dost, tak hadam som si nevybrala zle...

lenuliatko
22. sep 2008

Shaarka a brala si duphaston len 25. a 26.DC? Ďalej už neberieš? 😕 Duphaston zvyšuje mierne teplotu, viem to aj podľa seba. Nevystúpila mi teplota až tak, ako po ovu, ale nárast bol. A tebe to tiež nevystúpilo nejak výrazne, tak pokiaľ berieš D aj ďalej, tak to tipujem, že ti nevystúpila teplota kôli ovulke 😒 Ale meraj ďalej, nikdy nevieš, čo bude a aspoň dobre spoznáš, ako ti funguje telo 😉

petrzalkaa
22. sep 2008

shaarka , určite neškodia, všetko sú to 100% bylinky!!!
proste cítim,že ma liečia som chcela oznámiť a pokračovať v téme.... 😀
sarapis som mala jeden čas aj ja,ale jedna lekárka povedala,že nie je moc vhodný na otehu,vraj robí nejaký hustý hlien,či čo a že potom spermijky nevládzu putovať do cieľa....no ale neviem,čo je na tom pravdy.... 😎

danielitka26
autor
22. sep 2008

lenulik kuk grafík ...teplota stúpla aj ked iba o kúsok alh test bol negatívny 😵

lenuliatko
22. sep 2008

Jasné Danielitka, stúpa. mala som na mysli taký poriadny nárast nad predošlé teploty,ale to môže byť aj postupne. Takže nech rastú teploty do výšav 😉 Ovu bola ten 21.DC. Držím palce, nech sú na konci toho grafu // 😵

shaarka
23. sep 2008

http://www.fertilityfriend.com/home/22bf11
nic moc...
duphaston som brala naozaj len tie dva dni... streda a stvrtok. a teraz je uz utorok a kramy nikde, teplota velmi nestupla... tak nevieeeeeeem...
sarapis musim hned vyzdvihnut, ale som zas smutna, ako pisala petrzalkaa, ze nie je dobry na otehotnenie?? :( kupila som si 2 balenia... :(

giuli
23. sep 2008

shaarka,ja som ostala tehu v tom mesiaci ,kedy som prvýkrát užívala aj sarapis a to som mala ovulky len od marca tohto roku,predtým som viac ako 5rokov nemala dokonca ani MS,treba to vyskúšať,všetko sú to prírodné estrogény...trebárs to pomôže 😵

lenuliatko
23. sep 2008

Shaarka, tak neviem 😕 Ak si brala D len dva dni, teplota by sa už vrátila dole, ale dnes tam máš trošku pokles. Musíš merať ďalej a uvidí sa. Už aj pred tým si tam mala niekoľko jednorázových vzostupov. Pár teplôt ešte nie je smerodatných, hlavne keď je predpoklad, že ani neovuluješ. Ak to bola ovulka, MS ešte nečakaj, až tak za 8-10 dní. Ak nebola, tak snáď dorazí. A prečo si brala D len 2 dni??? Aby si si tým ešte viac nenabúrala cyklus. Je to hormón a má presné dávkovanie, má sa brať aspoň 10 dní. A 3 tablety denne? Také množstvo predpisujú tehuľkám, ktorým hrozí potrat, normálne sa dáva tak 2xdenne 1 tableta. Skús si nahmatať krčok, či je tuhá, nízko položený a zavretý. Ak áno, tak pravdepodobne ovulka bola. Už neviem, ako inak poradiť 😅

A na sarapis sa spýtaj Lauritky, ona ho brala, určite ti bude vedieť poradiť.

lenuliatko
23. sep 2008

No vidíš shaarka, tak sú aj pozitívne ohlasy. Pre každý prípad je na zriedenie hlienu dobrý čaj z listov malín - maliník (malina ostružina), alebo potom kvapky proti kašľu Mucosolvan. Aj čaj aj kvapky treba začať užívať pár dní pred ovu. Nie oba prípravky naraz-stačí jeden. Ja som si tento mesiac dávala ten čaj 😉

shaarka
23. sep 2008

uuha, neviem co skor 🙂
tak duphaston som brala preto, (si myslim), lebo moja gyn. chcela asi vyvolat menzes... ze to je namiesto agolutinu...
ale je utorok a ja sa este na menzes necitim... tak neviem.
tak ako pises, aj mne to je divne, ze preco vlastne gyn nechapala, ze mozem mat aj 50 dnovy cyklus, predsa... a ovu tym padom niekde v strede... ona kukla na graf, povedala, ze ovu neprebehla a ze mam zjest dophaston, dostat kramy a potom brat ten duph. 14-25 den 2 ks /denne
teplotu meriam dalej, je to uz taky ritual, co mi nevadi... skor som zvedava, ze co dalej 🙂
tie velke vzostupy teplot boli bud ked som vecer predtym pila (vacsinou piatky, takze sobota bola vysokaaa) alebo ked som bola chora. vid specifika - poznamky.
a na ten krcom som sa este neodhodlala, dokonca si nie som ista, ci tam dotiahnem 🙂

lenuliatko
23. sep 2008

Veľká dávka D na spustenie MS? 😕 To som ešte nepočula, no ale snáď Dr vie, čo robí. Aj po agolutine trvá až do 10 dní, kým sa MS spustí, tak vydrž. A máš pravdu, je veľa žien, ktoré majú dlhé cykly, dôležité je, že je ovulka. Lebo ak nie je, tak sa cyklus môže véééľmi natiahnuť a nič z neho. Nič ti neostáva, len merať ďalej, počkaj, čo v ďalšom cykle urobí D a ak by nebola ovu, tak to rieš liekmi na jej vyvolanie.

shaarka
23. sep 2008

psssst... a ake to lieky su? na vyvolanie ovu... ten closty daco? 😀

lenuliatko
23. sep 2008

presne, clistilbegyt alebo clomhexal 😉

shaarka
23. sep 2008

pardon.
tak uz nebudem polemizovat, budem merat, jest vselico a potom sa ozvem... ty si lepsia ako doktorka... ti poviem. fakt.
ale zas cez net som si nasla pricinu neutichajuceho zapalu moc. mechura, a vyliecila sa... moja gyn a ani urolog nevedeli a bezradne krutili hlavami 😀

slniecko26
23. sep 2008

Ahojte baby
Takže konečne som našla tú správnu tému ktorá sa týka aj mňa :o) som na tom asi podobne ako shaarka dlhodobo som užívala HA a v júly som ju vysadila. Menštruáciu som odvtedy nemala. Čiže posledný menzes som mala 17.7. odvtedy nič. Koncom augusta som bola u gynekologičky ktorá mi povedala že po vysadení HA je to bežné lebo v tele sa musí všetko upraviť do normálu. Robila mi aj ultrazvukom vyšetrenie a v ľavom vaječníku som mala dozrievajúci folikul tak sme sa aj s priateľom snažili ale zatial nie som tehotná :o(
Chcem Vás poprosiť o nejaké rady, čo mám robiť aby sa mi upravila menštruácia!!! veľmi pekne Vám všetkým dakujem!!! ste super čo som čítala tak normálne lekárky 😉

shaarka
23. sep 2008

kedy ti zaznamnenala dozrievajuci folikul? ktory den cyklu? (ak cyklus ratas od prveho dna poslednej menzes)

tak niekedy po tom dni by teoreticky mala byt ovu, ale nie je to iste.
tak ako ja, meraj si bazalnu teplotu, dozvies sa viac.

a nie je pravda, ze je normalne, aby po HAK nedosli kramy. aj otehotniet sa da, hned po vysadeni. takze kazda sme ina. v kazdom pripade si nechaj este cas, cakaj na dalsie kramy. a uvidis.
alebo chod castejsie na UZV, nech vies, kedy vajko dozrelo.
alebo chod hned na gyn, nech ti vyvolaju menzes a zacnes pekne nanovo - merat teplotu, hormonalny profil, a pod.
je viac rieseni.

shaarka
23. sep 2008

giuli, dakujem za povzbudenie........ 😀
a pises, ze si kedysi nemala ovulky... az od marca tohto roku. a ako sa ti ovulky pritrafili? liekmi?
a gratulujem k babatku aj k sarinke! 😵

gregy
23. sep 2008

Ahojte babuľky potrebujem od Vás radu, nestíham si prečítať celú vašu tému takže len tak v krátkosti Vám poviem čo ma trápi. V júli som mala dlhý protokol ktorý mi stopli nereagovala som na stimulku, v auguste som mala krátky protokol s clostibegytom a tam som vyprodukovala tri folikuly žial ale boli prázdne a nemali sme vajká. Po týchto dvoch stimulkách ma označili ako ťažký prípad a bolo mi mierne naznačené že moje vaječníky viac menej odchádzajú. Hormonálny profil ktorý mi robili v decembri 2007 na 3 DC som mala OK, všetko naznačovalo tomu že som v poriadku no stimulky ukázali opak. Ked sme sa snažili o baby sledovala som si ovulku ovu testami a mikroskopom, testy vychádzali pozitívne a tak som sa domnievala že ovulujem ale na to ma Dr. vyviedol z omylu ževraj aj ked sa vytvorí folikul neznamená že je v ňom oplodnenia schopné vajíčko. Akékoľvek tesy mi neodporúča ani folikulometriu ani sledovanie hladiny hormónov počas celého cyklu ževraj aj keby boli OK neznamená to nič ževraj je podstatná moja chabá reakcia na stimulku. Ja som v koncoch nechcem si pripustiť že by som sa stávala neplodnou a mám chuť bojovať viete mi poradiť ako sa dá zistiť či tie cyklu sú ozaj ovulačné? Či aj ked na monitore vidia folikul či tam to vajko je? Ešte len dodám že manžel má veľmi zlý spermiogram takže do úvahy pripadá jedine IVF - ISCI s rizikom. Dík moc za akékoľvek rady.

shaarka
23. sep 2008

hm...............
tak to ja neviem, ale znie to zaujimavo. ☹
pockame si na odbornicky...

gregy
23. sep 2008

shaarka dík, no to že je to až veľmi komplikované 😒