Vakcína Gardasil na HPV vírus

kajka951
7. máj 2022

Ahojte.

Chcela by som sa spýtať na vakcínu Gardasil proti HPV tých, ktoré z vás sa dali očkovať. Mali ste nejaké nežiadúce účinky po očkovaní? Na internete koluje strašne veľa info že po nej môže človek až ochrnúť a tak. Snáď sú to len hoaxy.

Dajte vedieť, ďakujem.

zdenka11081983
7. máj 2022

@kajka951 moja dcéra mala Gardasil. Nemala žiadne nežiaduce účinky. Ja pred 17 rokmi Silgard. Po 3 dávke som pár dní bola slabá. Inak ok. Pred 10 rokmi som mala obrovské problémy s HPV ckom.

kluska
7. máj 2022

@kajka951 nie su to hoaxy, ale osobne pribehy, zalezi od teba co si vyberies, ci riziko dostatia moznej rakoviny alebo riziko dostatia neziaducich ucinkov.

maranta_leuconeura
7. máj 2022

@kluska *moznych neziaducich ucinkov. Tiez som zaockovana od puberty a ziadne neboli ;)

kluska
7. máj 2022

@maranta_leuconeura ok mozne neziaduce ucinky 🙂 ale netvarme sa zase, ze ziadne neexistuju a ze tie mozne vazne neziaduce ucinky su hoaxy ;)

maranta_leuconeura
7. máj 2022

@kluska vsetko kde sa preukazala suvislost tam musi byt uvedene, ostatne veci su zvacsa pribehy ako autizmus z vakcin (bud nepotvrdene, alebo v pripade autizmu dokonca vyvratene).

judit47
7. máj 2022

Dala som min.rok vo veku 29 r bez vedlajsich ucinkov

kluska
7. máj 2022

@maranta_leuconeura no tak si treba precitat pribalovy letak, kde je uvedene aj to ochrnutie co autorka spominala a potom su este pribehy normalnych ludi, ktori by vedeli rozpravat

autumm
8. máj 2022

Ja som sa ešte pred 10 rokmi očkovala. Nemala som žiadne vedľajšie účinky.

ness222
11. jan 2023

Mam 29 rokov a aktualne som po 3.davke tejto vakciny, a mozem povedat, ze som nemala ani po jednej davke neziaduce ucinky, az teda na mierne pobolievanie v mieste vpichu, ale to je normalne 🙂