Veľmi silná menštruácia. Ako ju zmierniť?

perla200
4. mar 2008

ahojte dievčatá,
viem, že toto nie je téma do snažiliek moc, ale ja som snažilka a mám problém, totižto mávam veľmi silnú menštruáciu, prvé dni mávam hrozné kŕče, bolesti hlavy, podbruška, veľmi krvácam...nemáte na to nejaký recept ako to zmierniť? nejaké čaje, cviky ani tabletky nepomáhajú....

dior
4. mar 2008

ahoj perla,ja som mala tento mesiac 1x takýto problém a pomohol mi čaj:kapsička pastierska

perla200
autor
4. mar 2008

dakujem dior....ja mám tento problém už dávno, ale po laparoskopii(oktober 2007) je výraznejší....skúsim to...

monkula
4. mar 2008

perla, alebo alchemilka lekárska, je dobrá aj počas snaženia... 😉 😉

giovannajana
4. mar 2008

ahoj, ja mávam podobný problém. Kolegyňa mi poradila citrón. Tak som posledný cyklus pila alchemilku s citrónom a krvácanie polo o 50% slabšie. Nechcelo sa mi veriť, lebo predtým som prvý deň minula aj celý balík vložiek. Skús to 😉

meusicka
4. mar 2008

perluska....skus si dat troska bieleho vinka, mal by zaberat rovnako ako citron 😉

dior
4. mar 2008

je to dosť nepríjemné,ja som bola v šoku,lebo som takéto problém nemala,ale som po MA a tak sa to asi zmenilo po čistení,ja som noc preplakala na wc-nemohla som sa ani pohnúť,lebo to bolo také silné 🙄 ,na druhý deň som si dala tento čaj,je to na zmiernenie krvácania+ som si kúpila železo, alchemilku som si radšej nedala,lebo som si myslela že je na prekrvenie 😕 a to by to ešte zhoršilo nie????

meusicka
4. mar 2008

dior.... achemilka by mala skor znormalizovat cyklus a vsetko okolo toho. no ale urcite je lepsie sa este spytat aj v lekarni. ja mam ale skusenost taku, ze mne krvacanie zoslablo potom ako som pila alchemilku, takze tak naozaj krvacam len 2 dni a ostatne mam len slabe spinenie.

giovannajana
4. mar 2008

... na krabičke od alchemilky je napísané, že sa má piť pri menštruačných potiažach 😉 Takže podľa mňa určite nezosilní krvácanie. Hovorím. Mne alchemilka s citrónom pomohla. A veľmi. 😉

perla200
autor
4. mar 2008

meusicka...to kúpila som si čaj s alchemilkou, žihľavou, kontryhel, třezalka(neviem čo je to po česky? bazalka?) takú zmes tak ju vyskúšam...ja som dávno nemala také silný menzes a bolesti, lebo tri dni len také špinenie a myslela som si,že som asi tehu, lebo som čítala že aj pri miernom menzese môžeš byť tehu, ale dnes ráno mi prekvapili nemilé prekvapko, teda od pol 4 som bola hore s veľkými bolesťami a krčmi....

mery.maja
4. mar 2008

Perla mam podobny problem sice to nieje silne krvacanie ale su to nehorazne bolesti a vzdy ked dostanem menzes tak prví den som uplne mimo a musim ist vzdy svojej doktorke aby mi pichla injekciu no a bolo to aj dnes rano tak uz od vcera mi bolo zle ale myslela som ze to prejde no a skoro rano som dostala mrchu a bolo to.Pijem uz dlhsiu dobu dva krat denne alchemilku ale nejak mi to nepomohlo extra teda co sa tyka bolesti...ale na to silne krvacanie je ze vraj dobre to zelezo

meusicka
4. mar 2008

perla... tak dufam ze ti pomoze ten cajik.

mery... moja znama mala podobne stale velmi silne bolesti a musela byt na liekoch no a nakoniec jej zabrala uplne babska medicina, ked pride mrcha tak si da stamperlik slivovice 😀

dior
4. mar 2008

ja pijem alchemilku ale cez MS-nie,a pochopila som to tak,že je to na uvolnenie ,napravenie cyklu a to ja som mala už až až uvolnené,ja som to práveže chcela pozastaviť-aj ja sa preistotu opýtam dr., inak som si dala 4 celaskony a vypila pohár vody s celým citrónom

mery.maja
4. mar 2008

meusicka 🙂 lenze som nespomenula jednu vec ja aj zvraciam a keby si dam este aj slivovicu tak hotovo uz ma mozu zobrat aj na vyplach zaludka 😀

dior
4. mar 2008

ja mávam normálbne veľmi bolestivú -nie silnú a vtedy ten štamprlík naozaj pomáha,ale ja chodím do práce autom,tak som to musela oželieť 😀 😀 😀 ,ale myslím že by to tí policajti pochopili,lebo keby ma videli v akom som stave 😝 😲 🙄 ☹ 😅

perla200
autor
4. mar 2008

no skúsim aj ten citrón, možno to pomôže fakt...ja mám kritický len prvý den, aj teraz idem skôr domov z práce, však nevládzem...úplne som vyradená...len sa zašívam...cmuk a dakujem všetkým...

meusicka
4. mar 2008

dior.... 😀 to by bola vyhovorka, viete pan policajt, akurat mam mrchu... 😵

mery... mas aj bolesti hlavy? potom by si to mala spojene uz s migrenou 😖

mery.maja
4. mar 2008

nie bolesti hlavy nemavam,ale to je len prví den potom je to uz ok mavam to odkedy mavam mrchu takze som si nato uz ako tak zvykla ale vzdy je to strasne 😝

dior
4. mar 2008

možno by ma dali aj do správ 😅 ,takže keď niečo také bude v TV-tak to som ja diorka 😵

perla-držaj sa 🙂 ,lažkaj si doma,zajtra bude lepšie

meusicka
4. mar 2008

mery... blbe ked mame my zeny taky udel znasat 😝 mna stale den pred prichodom mrchy boli hlava, ale na to mi nezabera ani tablatka, len ked pride mrcha, tak je bolest prec 🙄

vavka33
4. mar 2008

skus ascorutin.Ja som mavala take problemy ako ty,tiez mi nevedeli pomoct,az ked som zmenila lekarku ,tak ta mi poradila a napisala ascorutin.je to na posilnenie cievok a krvnych kapilar,zmiernuje silne krvacanie.Kupis to aj bez receptu -stoja tusim do 50sk.Uzivaj prvy den po dve tri krat denne a uvidis ako ti to pomoze.Na druhy den uz len po jednej 3 krat denne.Podla potreby tak dlho,ako je nutne.

mery.maja
4. mar 2008

meusicka no to veru ano keby to mal vydrzat nejaky chlap tak si radsej hodi maslu 😀 este ze ten moj vzdy pride z roboty ked mu zavolam a odvezie ma doktorke 😵

perla200
autor
4. mar 2008

vavka33 mne ten ascorutin dal doktor práveže ked som nemala menzes...teda sa mi stratil, lebo som prežila veľký šok raz, tak mi zmizli krámy a zistil, že som začala krvacať dovnútra nie von a v brušnej dutine som mala krv a na tomi dal ascorutin...

meusicka
4. mar 2008

mery... nasi silny chlapi 😎 sa to poreze do prsta a uz umiera 🤐

mixka
4. mar 2008

ahojte, mozem sa spytat, kolko dni mavate ms ??? ide o to, ze som bola u gyndosa a sa spytal, kolko dni mavam normalne ms a ked som mu povedala, ze 4, tak na mna vyvalil oci s otazkou, ze IBA tak kratko ??? mam ju vzdy pravidelnu a bez problemov, tak neviem... dik 🙂

giovannajana
4. mar 2008

ja mávam 7, ale plus špinenie deň pred aj deň po. Hm, 4 dni, to by bolo super 😉

mixka
4. mar 2008

ja mam prvy den taky slabsi nastup, druhy silnu, treti den silnu ale prijatelnejsiu a stvrty spinenie... terza neviem, ci je to dobre alebo zle, som sa v otm strese zabudla spytat 😖

giovannajana
4. mar 2008

mixi, ja si myslím, že je to v poriadku. Len je to asi pre neho nezvyklé. Si šťastná žena 😉

vavka33
4. mar 2008

Perla,ano dal ti ho pre to krvacanie dovnutra,aby prestalo 😉
Mixka,ja to mam tak ako ty 😉

mixka
4. mar 2008

ste ma trochu ukludnili kocky, ale preco sa ten doktor potom tak divil ???

vavka33
4. mar 2008

Asi preto,ze ju mas taku aka ma byt. 😀