Veľmi silná menštruácia

milad1234
15. sep 2018

Ahojte žienky,idem si po radu čo vám pomáha pri silnej menštruácii a s tým spojené aj kŕče? Mám momentálne také silné, že musím každý hodinu sa meniť ;/ a je to veľmi nepríjemné a bolestivé ďakujem

romiada
15. sep 2018

@milad1234 ahoj ja to mam tiez, a to som si myslela ze po porode sa to zlepsi. Ja som si prave kupila kvapky z Alchemilky (da sa piť aj čaj), a mam pocit ze to trosku zabralo, ale možno je to len placebo efekt neviem.

slavomiraaa
15. sep 2018

@milad1234 kelisok s velkym objemom.

elizita
15. sep 2018

Mne predpisala nejaku kyselinu gynekologicka, uz si nepamatam ako sa to presne volalo.. a pomohlo...

ibrunova
15. sep 2018

Céčko zoslabuje krvácanie.

miriam11
15. sep 2018

@milad1234 ja to mavam od druheho porodu. Kupujem si nocne tampony Jessa z dm. A davam si plus nočnú vlozku always. Pijem 3x denne caj z kapsicky pastierskej, do kazdeho pohára vytlacenu stavu z 1 celeho citrona. Lekar mi nepomohol, už som na tom bola tak, ze som chcela vyoperovat maternicu. Lebo kazdu pol hodinu pretekat doslovne 5 hodin vkuse je dost zle. To nieje vsak dovod pre odstranenie maternice. Tak si pomaham sama.

sirell
15. sep 2018

Po druhom porode som s tym tiez mala problem. Pricinou bol myom, trapila som sa s tym niekolko rokov, nakoniec som sa odhodlala na odstranenie maternice a mam pokoj a pohodlny zivot bez menstruacie 🙂

eliska13
15. sep 2018

@milad1234 C vitamín, no spu na kŕče, a potom lekár či nemáš polypy, myom, endometriozu
A často bývajú ženy anemicke zo silného menzesu.

romiada
15. sep 2018

@miriam11 toto poznam. Najhrubsi tampon,najhrubsia vlozka a ja som za 2hodky uplne pretecena. O tom ako si citim kazdu zilku na nohe ani nevravim. Prve 2 dni nikam nechodim lebo by som pri namahe asi vykrvacala za ziva.

miriam11
16. sep 2018

@romiada lekari na to nic, nechcu mi vziat maternicu. Ja mam obrovské problemy ako vydrzat prve 2 dni v robote... nemam ziadny myom, vsetko ciste. Vraj hormony. Som z toho nešťastná.

lulica
16. sep 2018

@milad1234
@eliska13 ma pravdu, povedz aj na gynde niekedy taketo stavy sprevadzaju nejaku zavadu. A hlavne si dopraj dost odpočinku prve dva dni. Ja som takto kazdy mesiac den dva nemohla ist ani do roboty a veru mala som pre to obrovske problemy v praci..😐

romiada
16. sep 2018

@miriam11 ja to neriesim zatial...ale bola som zmierena pri druhom porode s moznostou ze mi budu musiet zobrat maternicu. Nezobrali tak "krv potim" dalej 😏 kym mam v norme zelezo a necitim unavu tak to zatial neriesim. Zvykla som si vzdy navarit nieco z hov.masa aby som doplnila krvinky po kramoch...tak aj muz sa tesi, ze potom byva hovadzia roštenka na tanieri 😁

sterea
18. sep 2018

Mne MS zlepsila antikoncepcia Janin, ovela menej krvacam.

cesilia
17. nov 2022

@eliska13 ja som bola dnes na pohotovosti koli oichavim bolesti brucha a silnej menštruácii zľakla som sa ale na Sone bolo všetko okí aj maternica aj vaječníky nič patologické tak potom čoho to môže byť ešte ma odporučili po skončený menzes na vytery ci nemá chlamýdie a tak ďalej, keby som tam mala niečo vážnejšie by mi to zistili na Sone však??

tatisna
17. nov 2022

@milad1234 mne pomáha vitamín C ale treba si dať skôr,lebo efekt príde cca na ďalší deň. Doktor mi nukal aj brat duphaston ale zatiaľ som sa neodhodlala,brala som v tehu a bola som strašne podráždená...som aj anemicka stredné ťažko a musela som 3 mesiace brat železo aby som sa dostala k normálnym hodnotám. Ja mam aj problém krátkeho cyklu, každých 24 dní sa mi to spustí. Polku života trávim s krámami. Ale to len po porodoh,predtým 28-30 dní...

janula2511
7. apr 2023

@miriam11 ahoj niečo sa podarilo vyriešiť na silnú menštruáciu?

1fifinka1
7. apr 2023

@janula2511 ty stale riesis silnu menstruaciu? ved to riesis uz dlho, nic ti nepomaha?

macilaci
7. apr 2023

@janula2511 daj si ascorutin, alchemilkovy caj.

miriam11
7. apr 2023

@janula2511 nie, beriem ascorutin, citrónová voda, kapsicku pastiersku. Skúšala som teliesko i hormón.lieky. Veľmi zle aj s tým. Lekári vybrať maternicu nechcú, ja áno. Oni, že nie, ale nevedia s tým nič urobiť. Asi im nafilmujem krvavé jatky z môjho Wc aký je real a možno pochopia.

janula2511
7. apr 2023

@macilaci nepomáha.skúšala som všeličo aby som sa vyhla hak ale nevyhnem sa jej.

janula2511
7. apr 2023

@1fifinka1 nič nepomáha

macilaci
7. apr 2023

@janula2511 😔čistenie.

1fifinka1
7. apr 2023

@janula2511 uz davno si ju mala brat, nechapem vas zeny.

1fifinka1
7. apr 2023

@janula2511 ja banujem , že som tak dlho vahala. tiez som sa trapila roky, a davno to mohlo byt vyriesene. s hak.

janula2511
7. apr 2023

@1fifinka1 berieš hák?

1fifinka1
7. apr 2023

@janula2511 áno a škoda, že som nezačala skôr.

janula2511
7. apr 2023

@1fifinka1 čo berieš?aj ja by som chcela veľmi ,lebo už mám dosť z menzesu.len ja sa liečim na krvný tlak a trocha mám strach či mi nebude hák zvyšovať tlak.

miriam11
8. apr 2023

@1fifinka1 ja nemôžem brať antikoncepciu, lebo mávam migrény s aurou a zvracaním. S antiko je to ešte horšie a častejšie. Takže sú ženy, čo majú s antikoncepciou problémy. Nie je to pre každú. Už si pochopila?

miriam11
8. apr 2023

@macilaci čistenie pomôže na jeden cyklus. Vplyvom hormonálnej nerovnováhy narastie sliznica maternice opäť vysoko a z toho je silne krvácanie. Čistením sa nič nevyriesi.

1fifinka1
8. apr 2023

@miriam11 existujú rôzne druhy hak. Jedno a dvojzlozkova. Tiež mávam migrény a o dosť znesitelnejsie sú teraz. Ja nehovorím o klasickej hak, ale o jednozlozkovej. Kde je len progesteron. Bez estrogénu. A reagovala som na @janula2511 nie na teba. Skludni sa.

1fifinka1
8. apr 2023

@miriam11 a presne na to slúži jednozlozkova hak. Bráni rastu sliznice. Tiež som sa trápila roky, tiež som tvrdila, že nemôžem hak lebo lebo lebo. Predstav si, že ju môžem aj keď mam trombofiliu, a migrény. A život o celkom inom. Ale je to každej ženy vec. Ale trápiť sa zbytočne. Apropo mne povedala lekárka, že v tej sliznici sa môže časom kadečo stať, zvrhnúť a potom ešte len budú problémy. Nehovorím o vysokom estrogéne. ktorý tu sliznicu ovplyvňuje a môže za rôzne nádory vrátane prsníka. Takže zvázit pre a proti.