Vrastený chĺpok - hnis, absces

via88
16. máj 2018

Baby musim sa poradit, uz som z toho na nervy, aj kvli tomu ze ide o intimnu partiu, pocas tehu mi dost vrastali chlpky (intimne partie), holila som sa, ale nedotiahla som ved viete kam, skontrolovat, tak mi asi vrastol chlpok, no a ostal mi pod kozou na slabine hnis, gulocka pod kozou, kto to poznate, som vyse roka po porode, a stale nic, sem tam trocha zahnisa a zas nic, stale gulocka pod kozou, dost velka uz (myslim sa to vola absces?) to uz asi sama nevyhojim nejakym pripravkom? Treba to riesit chirurgicky? Fakt sa mi nechce s tym ist k lekarovi... :/ na 99 perc. Vrastol chlpok a takto sa to zapalilo, ale vyse roka ziadna zmena; uz sa mi stalo ale casom sa to vyhojilo a toto nic len puchne. Dakujem za rady :/ aj take sa stava.

bielavila
16. máj 2018

@via88 mala som to a lekarka mi na to dala Atb mala som to asi tam kde ty, doma som si to vytlacila, ale zapalilo sa to, treba ist k lekarovi...mna to uz hrozne bolelo , bola som opuchnuta a vela cervena, vytlacila dom z toho vela hnisu a vlas dlhy asi 15 cm, mxslim ze sama si s tym neporadis, moj oco to mal na prste a musel ist na operaciu...

via88
autor
16. máj 2018

@bielavila a ltory lekar ti dal atb? Ani neviem kam mam s tym ist. Mna este neboli ale tak hrca pod kozou vyse roka.

bielavila
16. máj 2018

@via88 moja gynda

via88
autor
16. máj 2018

@bielavila dik, budem sa pytat gyndosa teda, aj ked tito vraj posielaju na kozne ako nie ich problem, ale snad mi aspon povie ze co s tym. A atb mast ci normalne tabletky?

bielavila
16. máj 2018

@via88 aj u mna som dlho mala iba hrcku, bola som s tym u leksrky asi 3 krat lebo som sa zoakla, ze to je taky vazny zapal nejakej vaginalnej zlazy- neviem ako presne sa to vola uz, ale jedina liecba je operacia ale ukludnila ma, ze to je len chlpok, az neskor sa to aj zapalilo

bielavila
16. máj 2018

@via88 fuha zda sa mi ze krem

via88
autor
16. máj 2018

@bielavila hej viem co myslis, ale toto bude chlpok, vrastlo mi ich v tehu takto viac, setko sa vycistilo len toto nie, fajne na nervy je to.

aristka
16. máj 2018

Ak je tam hnis ,treba ho vypustit a potom ,mozno riesit atb mastou ,casto ,ale netreba ,takze smer chir ambul .a vyriesi sa ,sama si furunkul nevyriesis.

pininka
17. máj 2018

@via88 mne sa to robi casto a ani atb, ani chirurgicky som to neriesila. Davam si iba krem, ono to potom samo praskne a vytecie ten hnis. Mavam to aj pod pazuchou. A prave preto som sa tam dole zacala holit strojcekom, lebo po ziletke sa mi vkuse robili tieto vriedky.

via88
autor
17. máj 2018

@pininka no dobre ale ja uz vyse roka mam hrcu pod kozou a nic. Aky krem sinsi davala?

victoriab
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
didileo
17. máj 2018

manžel mal hnis a psí chĺpok v chodidle. Jeden starší pán mu poradil priložiť banánovú šupku, nie vrchnou stranou, ale od dužiny. Asi týždeň sme to menili ob deň, aj chodil s tým. Všetok hnis vytiahlo (urobila sa dierka) a až vtedy sme vedeli, že tam bol aj chĺp, ktorý tiež vytiahla banánová šupka. Prajem skoré uzdravenie

didileo
17. máj 2018

tá banánová šupka stále pod leukoplastom až sčernela

annamari4
17. máj 2018

@via88 mne to už 2x rezali, ale mňa to bolelo po čase veľmi.hrozi otrava krvi,ja to mám často ale viem si to väčšinou vytlačiť sama😒

annamari4
17. máj 2018

@via88 hej hej volá sa to absces

via88
autor
17. máj 2018

@annamari4 ja viem ze absces je bolestivy, klasicky absces plny bakterii, neviem ci toto ne az absces, ale je to hnis proste. Takze nebezpecne to asi je. Ale urcite to je od chlpku. Keby som nebola tehu vtedy tak si ho vytiahnem ale medalo sa. :/ do prdele tiez, taky blud a tolko ostary kolo toho

victoriab
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pininka
17. máj 2018

@via88 aj u mna to niekedy je velmi dlho, kym to zacne vytekat, resp ze to praskne. Ale stalo sa mi aj, ze to vobec nezacalo vytekat a potom sa to samo vstrebalo. Davam si rozne kremy,napr Imazol. Nieco na kvasinky a pod.

annamari4
17. máj 2018

@via88 ja som to mala prvý krát pred desiatimi rokmi a mesiac som s tým chodila ani gynekológ nevedel čo to je lebo už tam toho toľko bolo že to bola taká hrubá žila,on si myslela že je to z vajecniku,až raz som išla už mi vypísal papiere do nemocnice ešte to potlačil a hnis,keď to rezali tak už to išlo prúdom,fakt hnus,no ale aj také veci sa stávajú.ale to už mi aj inekciu pichli aby som otravu krvi nedostala, určite skočte k doktorovi.

via88
autor
17. máj 2018

@annamari4 no tak to bol riadny absces, poznam taky pripad, vedla konecnika, to je inak velke trapenie, kedze sa to zvykne vratit a ta liecba zdlhava..
ja dufam ze moj pripad bude len ten chlpok, vyberie sa a bude dobre. Len som “nadsena” ze musim roztahovat nohy pre jeden chlp 🙂 super

katka1981
7. sep 2018

@via88, ta gulicka na slabine, nebude lymfaticka uzlina? Ja ich tam mam viac a je to normalne.

ivka6622
19. nov 2022

@via88 dobrý deň, ja mám to iste, môžem vedieť ako ste to nakoniec vyriešili? Ďakujem