Vyčistenie delohy maternice po potrate menštruáciou

deniska2121
24. jan 2016

Ahojte žienky. Na začiatku decembra som podstúpila interupciu (na dôvody sa ma prosim nepýtajte) avšak po následnej kontrole mi bolo zistené, že v delohy maternici ostal ešte kúsok. Chceli by urobiť kyretáž teda vyčistiť delohu avšak po dohode s doktorom sme sa dohodli že počkáme na prvú menštruáciu, že možno sa mi delohy vyčistí. Menštruáciu som dostala a mam ju už 15 deň, je dost bolestivá a prejavuje sa tým, že sa postupne vyplavujú také kúsky, je ich dosť vela co sa mi však nikdy pri bežnej menštruácii ešte nestalo. Myslite si, resp. stalo sa aj Vam, že ste mali kúsok v maternici a nakoniec sa maternica sama vyčistila menštruáciou? Zaujíma ma to a som zvedavá, nakoľko by som nerada podstupovala čistenie :( ďakujem Vám

elenajezova
25. jan 2016

To je už poriadne dlho 15 dní. Podľa mňa by bolo najlepšie riešenie to čistenie. Asi sa tomu nevyhnete.

slniecko35
25. jan 2016

Vyplavovanie tych kuskov je praveze dobre znamenie, su to zvysky tehotenstva a maternica sa tak cisti. Ja som mala prirodzeny potrat v 10.tt a vysli zo mna neuveritelne kusy. Krvacala som asi 17 dni a maternica sa pekne sama vycistila. Nasledovny menzes mi meskal asi tri tyzdne a je to uplne normalne. Vela stastia🙂

lillinka1
2. feb 2016

Ahoj..ja som mala taky isty pripad..som po potrate...tiez mi ostal kusok placenty v maternici..no lekari sa zhodli na tom, ze pockame do 1menstruacie ..ze sa to vyplavi same..ze je lepsie prirodnou cestou..o mesiac som dostala kramy..no trvali asi 12dni..tiez isli zo mna kusy krvi..to je dobre znamenie ze sa to cisti...no napriek tomu mi pri ultrazvuku povedali,ze ten lusok tam stale je..davalii mi aj injekcie na dalsie vyvolanie..aj tak to nepomohlo..tak mi urobili kyretaz 😐 takze som sa tomu aj tak nevyhla
..ale nemusi to byt tvoj pripad..drzim palce ☺

sardinka335
2. feb 2016

@deniska2121 prepáč, ale to sa nedá čítať! Děloha maternice? Ved zeny trochu rozmyšlajte kym začnete o niečom pisať...děloha maternice neexistuje, děloha je český výraz pre maternicu - uterus...
Takze ked tak ,,výstelka maternice,,.
Bolestivá menštruácia po interupcii je normalna, to ze sa ti vyplavuju zrazene kusy su s najväčšou pravdepodobnostou zvyšky tkanív, plodu...alebo čo ti tam ostalo...samozrejme ze pri beznej menštruácii sa ti to nestalo nakolko nebola zasiahnutá potratom. Kazdopadne by som sa aspon telefonicky spytala u svojho gynekologa kolko je vhodne v tomto stave čakat nakolko hrozi zbytočna stata krvi a nasledna anemia, uzv. by mal byť samozrejmostou.