Vysadenie antikoncepcie po 7 rokoch

smichaela24
4. dec 2019

Dobrý deň, na nete som sa toho už dočítala dosť ale chcela by som sa priamo opýtať na konkrétny problém. Po skoro 7 rokoch som nadobro vysadila tabletky, kvôli zdravotným problémom a tiež aj kvôli vypadávaniu vlasov o ktorom som raz založila tému. Vysadenie je posledná možnosť ako to skúsiť zastaviť. Ale k veci, po dlhej dobe čo som užívala tabletky a priateľ mal s touto vecou pokoj, nastali pre neho zlé časy...je urazený na celý svet, odmieta kondom a trucuje. Poslednú tabletku som zobrala 19.nov. a po 7dňovej pauze som nezačala brať ďalšie balenie. Do teraz sme mali len raz pohlavný styk, aj to nechranený...

smichaela24
autor
4. dec 2019

Do teraz sme mali len raz pohlavný styk, aj to nechranený... A dnes je to už tretí deň čo ma bolia vaječníky, včera tak že som nemohla zaspať a k tomu mám veľmi silný výtok ktorý tiež trvá pár dní. Menstruaciu by som len mala dostať ale aj tak sa veľmi obávam že sa niečo stalo hneď na prvý krát...jasné že si spravím test, len si ho musím dnes kúpiť. Nechcem si to ani len predstaviť... Alebo je to len tým že sa "zobudzajú" vaječníky? Ako to bolo u Vás? Tiež premýšľam nad inou nehormonalnou ochranou. Aké sú vhodné a kedy ich môžem začať používať po vysadení? Samozrejme mám v pláne ísť za doktorom keď dostanem/nedostanem prvý menzes

lucy0807
4. dec 2019

@smichaela24 Každá na to reaguje rozdielne, si zober aký je to pre telo hormonálny šok. Kamoška dva roky po vysadení nemala menzes, nezabrali ani vyvolavačky. A priateľovi ak je presnejšia rozkoš ako tvoje zdravie - tak ho rovno pošli niekam 🤦 najlepšie na vazektómiu 🤣

vinejka6
4. dec 2019

Aj ja som brala 7 rokov anti a vysadila som ju tiež takto, že po 7 dňovej pauze som už proste tabletku nevzala. Ale my sme chceli bábo, takže toto bolo u mňa iné, ale k veci. Nepocitovala som žiadne bolesti vaječníkov, alebo iné bolesti, žiadne pichanie v bruchu ani nič pod.,
Fungovala som tak ako keď som ich brala, proste žiadna zmena. Aj MS mi prišla normálne, až nato, že som mala strašne nepravidelný cyklus a vždy som mávala pred spustením MS pár dní špinenie. Čiže hormóny boli zbláznene, čo je normálne po toľkých rokoch brania anti a zrazu nič. Takže u mňa takto. No najlepšie ti asi povie a poradí Dr. Ked k nemu povieš 🙂 držím palce

smichaela24
autor
4. dec 2019

@lucy0807 😄😄 hej už nad tým premýšľam že mu to navrhnem. Ale nie, na to že sa niekedy správa ako ududraný dedo a sem tam vybuchne, nie kvôli mne ale iným veciam, väčšinou 😄, tak je to strašný ciciak o ktorého sa treba starať. A má ma veľmi rád, veď to od neho skoro denne počúvam ale čo sa tohto týka tak to je des a hrôza. Dieťa nechceme zatiaľ, dokonca sa na túto tému ani nebavíme. Z neho mám taký pocit že by to predychaval keby mal byť na druhom mieste. Ako veľké decko 🙃

smichaela24
autor
4. dec 2019

@vinejka6 ďakujem za odpoveď. My síce nechceme, ale ak by sa potom aj stalo tak by to bolo pre mňa iné. Keby že som hneď na prvý krát bola tehotná, lebo že sa to stáva často, tak vážne neviem ... bola by som na tom psychicky dosť zle si myslím a keďže on je teraz na to nasrdeny tak by to bolo ešte o dosť horšie. Neviem, ak by som ju nezačala brať tak by to podľa mňa inak bral ako teraz keď som ju po tak dlhej dobe vysadila a kazem mu brať kondom, tak neviem či to berie ako zradu alebo čo. A pritom dobre vie ako mi bývalo zle, aké zdravotné problémy som začala mať a ako mi z toho čo mám na hlave zostala len polovica. Bolo mu to ľúto ale teraz keď som ju vysadila tak zrazu je nahnevaný...a nepomaha k tomu ani to že nemáme pohlavný styk lebo sa bojíme, až na raz... A len čaká že pôjdem do niečoho iného, že ja budem brať ochranu.

lucy0807
4. dec 2019

@smichaela24 tak ale musíš sa rozhodnúť, no keby ste mali dieťa asi by nebol najlepší otec a či vôbec s ním strácať čas no 🤷 si vezmi, že raz dieťa chcieť budeš (neviem koľko máš rokov) a je dobré aby sa telo aj vyčistilo od hormónov a dalo prirodzene do poriadku...a nebodaj budeš riešiť umelé oplodnenie...no keď ti to nerobí dobre, určite by si to brať nemala, ak to nechápe tak utekaj od neho 😒

vinejka6
4. dec 2019

@smichaela24 urobila si dobre, že si ju vysadila, keď ti robila zle. Určite si ty nič nevycitaj, je žiaduce urobiť si pauzu po takom dlhom čase bránia hormónov, to ti povie aj lekár. Veď je to obrovský zásah do tela a ja si tiež pamätám môjho ex ako sa tešil, ked som brala anti. Veľa chlapov si odmieta davat kondom a hlavne takí, co boli "naučený" bez. Nepoznám ho, ale je to od neho riadne sebecké, ale tak sú muži naučený. My ženy do seba ladujeme hormóny aby sme sa chránili a oni veselo sexuju a keď to má byť naopak, keď majú byť oni tí, ktorý majú dávať pozor a chrániť sa už je zle, už sú urazený a ich ego je na bode mrazu. Takí sú chlapi 🤦‍♀️no Váš by mal pochopiť, že to, že ste vysadili anti ste mu nespravili naschvál ani z trucu, ale zo zdravotných dôvodov, lebo Vám robila zle, tak malo by mu byť presnejšie vaše zdravie a nie pohodlie bez kondómu. A riešenie by ste mali hľadať spolu ako pár a nie ze on je urazený.

akinom0077
6. dec 2019

@smichaela24 / u mna by nenatrucoval. nechcel by kondom -nemal by sex, mne by to rozhodne nevadilo, viem si pomoct aj sama🙂....ja ked som vysadila po 5 rokoch tiez trucoval ....zial nepochodil nasledujuci rok sme mali sex len s kondomom a neporusila som to ani raz...ale uz ma prestaval bavit sex lebo po predohre zacal vzdy prosikat ci mozeme bez gumicky a kedy... ale NIKDY nepochodil ja som v tom strasne striktna

akinom0077
6. dec 2019

Po vysadeni po tych 5 r. som cakala na manzes 6 tyzdnov a nic.....musela som ist na vyvolavacku....potom uz zacal chodit normalne...avsak mala som rozne problemy a trvalo vyse roka kym sa telo spamatalo

akinom0077
6. dec 2019

a rozhodne nerob pauzu 2-3 mesiace to je horsie akoby si si nedala ziadnu...fakt trva dlho kym sa telo dostane do normalu takze minimalne rok....Mozes si kupit nehormonalne cipky Pharmatex-mam odskusane -funguju :