Vyšetrenie plodnosti. Ako to prebieha?

26lenka6
29. mar 2011

Zdravím všetky snažilky. Neviete mi niektrá hilfnúť?včera som bola u doky-ho kvoli meškajucemu menzesu (posledný bol v januári 😒 ) no tehu nie som 😢 .tak po roku snaženia sme sa s drahým rozhodli dať vyšetriť.zatial mi doky pichol len injekciu aby som dostala menzes a potom že na 10-12 den od začiatku krvácania mám prísť, že mi zmerá niečo, čo som zabudla ako sa volá. a od samej "radosti" som sa ho zabudla opýtať že ako také vyšetrenia prebiehaju.nemáte niektorá s tým skusenosť?čo všetko budem musieť podstupiť? pekný slnečný dník prajem 😉

jarulai
29. mar 2011

ahoj @26lenka6, tak predpokladam, ze pri tej najblizsej navsteve ti doky zmera vysku sliznice maternice a velkost folikulu aby ti vedel povedat priblizne kedy budes mat ovulaciu.. hovori sa tomu folikulometria, robi sa to vaginalnym sonom, nic hrozne, ja som na to chodila dost dlho 😀
co sa tyka ostatnych vysetreni, pokial by sa teda nadalej nedarilo, dala by som muzikovi urobit spermiogram - to je to najjednoduchsie. ved preco hned trapit zenu, ked muz ma to vysetrenie take jednoduche a este si aj "uzije" 😀 😀 😀 no nie? dalej - skontrolovat stitnu zlazu, hematologia, genetika - vsetko predstavuje odber krvi, takze nic hrozne. dalej stery z posvy na chlamydie, mykoplazmy a ureaplazmy - to ti nemusim vysvetlovat, ze 😀
viac ma uz nenapada, snad som ti pomohla. ale nemusis podstupit vsetko, ja len ze taketo vysetrenia sa robia, ked sa dlho nedari.
drzim silno paste aby si ich nemusela podstupit a otehotnela co najskor 😉

26lenka6
autor
29. mar 2011

@jarulai Dakujem dakujem dakujem, bodaj by si mala pravdu. ja mám problem s tým že mám nepravidelný cyklus tak som si merala bazálnu teplotu, ovšem ja šikovnica som ten kalendár zapatrošila a neviem ho nájsť, ked sa darí tak sa darí, že pravda 😅 zistila som že mám tak cca 35 dnový cyklus no kedže od januára "návšteva" nedorazila, tak som sa musela dať ovčeličkovať tak teraz už len čakať kým sa potvora dostaví. študujem to tu na nete už celý den, šak čo iné budem robiť v práci,hehe, ale nikde sa neviem nič konkrétne dočítať.ovšem ked si ani nepamatám čo mi to vlastne chce robiť, ale o folikulách nevravel len o niečom cyto-neviem čom.a ked som písala na online gyndu tak mi odpísali že by mám ísť na laparoskopiu s chromopertubáciou či čo, tak som sa zlakla že konec. som sa bála včera ísť k dokymu jak k čertovi 😀 ale po tvojej odpovedi normálne strach opadá, ja som to hned hovorila že chlapi sú na velkom omyle ked si myslia že ženy to maju v živote lahšie.NO TO URČITE NIE!!! aj sa chlapec obetoval dobrovolne že pojde na spermiogram, počula som že sa odber dá trobiť inak ako "ručne", nejakými elektrodkami či čo tak uvidíme, najprv doky povedal že vyšetrí mna.dufam že čoskoro sa presuniem do iných tém, napr. hurá, som v tom! 😀

jarulai
29. mar 2011

@26lenka6, nemas za co, rado sa stalo 😉 . tak potom ti bude robit zrejme cytologiu - co je ster z krcka maternice a co ti ma robit kazdy rok vramci preventivky. ale nechapem ako by ti toto mohlo pomoct k tehu 😕 to, co ti odporucil ten gyndos cez net, je laparka - operacia, kedy pod narkozou skontroluju priechodnost vajicovodov, dutinu maternice, aj vajecniky. vraj to nic nie je, ale ja som sa tomu tiez snazila vzdy radsej vyhnut. ale byt tebou, tak skusim najskor tieto jednoduche vysetrenia, co som ti popisala a laparku by som nechala az ako poslednu moznost. nechapem, preco hned laparka, preco ti lekari nepostupuju od najjednoduchsieho vysetrenia po tie zlozitejsie. ano, spermiogram sa da robit aj tymi elektrodami, ale tak zas naco, nie? keby mal muzik s tym nejaky problem, vzdy mozes ist do tej kabinky s nim a pomoct mu 😉 kludne sa pytaj, ak budem vediet, poradim 😉

26lenka6
autor
29. mar 2011

@jarulai Utekám domov z práce, potom hodíme reč. 😀

jarulai
29. mar 2011

@26lenka6 ok, tak utekaj 😉 ja by som mala byt tu, ved co ine by som doma sama robila, ze 😀 😀 😀

26lenka6
autor
29. mar 2011

@jarulai Ja som sa tiež čudovala načo mi chce robiť cytologiu lebo som čítala že to je na to, aby zistil či nemám rakovinu krčka maternice.toho gyndoša na online gynde beriem s rezevou lebo šak on nevie ani vek ani zdravotný stav.ja som len chcela vedieť že aké vyšetrenia treba podstupiť aby som vedela či som plodná a on hned hentaké veci na mna vytiahol.a čo sa týka toho spermiogramu...kolegyna si na pokeci píše s jedným chlápkom, ktorý bol na takéto vyšetrenie už pár krát a teraz má traumu z "ručnej práce" chudáčik 😒 . ale už by som mala kašlať na celodenné študovanie netu ohladne týchto vecí lebo sa len stresujem a potom bodaj by sa nám darilo.už som vycapila aj 21Eurášov za Conceive Plus-gel a podporu počatia a zatial nič.áále šak hádam ked už čil nie tak ked sa v zime presťahujeme a osamostatníme tak budeme mať viac príležitostí hlavne nerušených, na množenie sa 😅 lebo zatial bývame u mojich rodičov a je nás doma viac jak dosť tak to sa človek ani sústrediť nemože 😖 . budem rada ked si s tebou budem mocť poklábosiť.som tu viacmenej nováčik tak musím rozhodiť siete 😝

jarulai
29. mar 2011

@26lenka6 ten gel mame aj my, ale nam je tiez prd platny, kedze sa zistil problem u muzika. ale aspon sexik je s nim veeeelice fajn 😉 😀 muzik si to nevie vynachvalit, ma to bez namahy 😀 😀 😀 ten chlapik, co ma traumu z "rucnej prace" to je asi extrem, moj muzik to uz tolko krat podstupil, ze vravi, ze sa mu to zacina pacit 😀 no inak - je dost mozne, ze ked sa osamostatnite, tak sa ti rychlo podari otehotniet. viem o com hovorim, je kopec takych pripadov 😉 jasne, mozme kludne klabosit, ja rada klabosim. ale mozem len po 15.30, lebo v robote nemam pristup na net, nerobim v kancli, tak mozem len z domu. dnes to bola vynimka, lebo som mala P

26lenka6
autor
29. mar 2011

@jarulai Ja tiež v práci moc nemožem iba ked tam neni šef lebo tiež som síce v kancli ale som moc na očiach, ale dnes som mala tiež volnejší den, kolegyna mala pol dna volno tak som obsadila jej PC, ten nie je tak na očiach. neviem neviem ako to bude u nás ale moj mangel má tiež nábeh skor mať s tou plodnosťou problem ako ja.jazdí totiž na kamione a to je "ideálna" profesia na neplodnosť.málo spánku, sedavá práca.ale dufam že to tak nie je.už som uvažovala aj nad tými testami plodnosti čo su na stránke otehotnenie.sk ale serkám na to.už som vyhodila tolko penazí na tehot.testy že som sa smiala že nebyť mna, tak jedna lekáren v nitre skrachuje.a já ešte drahu HA som brala, že šak účinnejšia, no tak to bola, aj čil asi ešte posobí, po vyše roku od vysadenia.no ved ani my si nevieme vynachváliť ten gel teda aspon kvoli tomu známemu "kto maže ten jede" 😀 síce nie že by sme s tým mali problem ale všetko treba vyskúšať, hehe.

jarulai
29. mar 2011

@26lenka6 presne, "kto maže, ten jede" 😀 😀 😀 esteze som sama doma, sa tu rhocem ako kon 😀 😀 😀 tvoj manzel jazdi na kamione? tak sa pridaj k nam do temy manzel/priatel v zahranici a snaha o mimi. sme tam vsetko taketo "slamene vdovy" a tam ti budu vediet baby urcite aj viac poradit. ved viac hlav - viac kapusty, nie 😀 😀 😀 tak sup za nami 😉

26lenka6
autor
29. mar 2011

@jarulai ááá ale už by som tam išla zbytočne lebo od piatku nastupuje do novej robotky a bude už len doma na SK, takže žiadne zahraničie.Teraz je doma, v garáži sa hrabe v aute, nech sa len hrajká chlapec, aspon sa nenudí.tvoj mangel je tiež v zahraničí?tiež kamionista,či?

jarulai
29. mar 2011

@26lenka6 no len pod. neboj, su tam aj babulky, ktorym uz muzikovia ostali doma a aj tak su s nami 😉

bonboniera15
29. feb 2016

Ahojte baby ak by ste mali niektora zaujem o domace testy pre muža ak sa vam hanbi ist k urologovi mam ich na predaj su dva v baleni my sme ich kupili za 37 eur , ktora by ste mali zaujem napiste mi na email simona.zuborova@gmail.com a dohodneme sa na cene, nam su uz na nic kedze sme zistili podla baby testov ze som tehu ;)