Vyšetrenie u gynekológa a následná liečba

23. máj 2023

Ahojte, strasne sa bojim, lebo vsetko budem musiet riesit v zahranici, kedze odchadzame s rodinou, a ako naschval mi vysli zvlastne vysledky pri lbc cytologii. Vyslesok ascus, a nasledne mi este dr poslala na hpv (13 rokov mam 1 partnera, nikdy sme nemali ziadny problem), pouzivam pravidelne probioticke cipky, staram sa o seba, len som mala velmi zpe a stresujuce obdobie... Pred muzom som mala iba 1 partnera s ktorym som mala stale zapal mocovych ciest.

Vcera som mala mat kolposkopiu s biopsiou, ale ked sa pozrel kolposkopiou, tak povedal, ze tam nic nemam, je to pekne, len trosku je horna cast citliva, pretoze reagovala na to serum, ktore mi tam daval, takze biopsia nebola potrebna.

O 6 mesiacov kontrola s tym, ze uz musim v zahranici... A odporucal mi uzivat hpvirin a deflagyn.

Bojim sa strasne od hpv, ale neviem odkial by som ho mohla mat, ved nemam s nikym pohlavny styk okrem manzela uz 13 rokov. Keby ma ten exot pred manzelom nakazil, tak to do cca 2 rokoch imunita zabije.... Nemala som nikdy ani bradavice, a cytologie stale v poriadku.

Od manzela som ho tiez nemohla dostat, to je 100%.

Mam stach aj nervy...

zuza265
23. máj 2023

Preco si myslis, ze hpv do 2 rokov zabije imunita?

autor
23. máj 2023

@zuza265 Doktor mi hovoril, ze je to vacsinou takto.... Ale nie v kazdom pripade...

zuza265
23. máj 2023

Mam aj ja hpv a vzdy mi bolo povedane, ze je to uz navzdy a len teda sa to da utlmit… 🙂

autor
23. máj 2023

@zuza265 a ked ti robia opakovane cyto + hpv, stale ti vyjde pozitivny vysledok s hpv?

zuza265
23. máj 2023

Toto praveze nie. Raz mi to vyskocilo znova po rokoch, ale mavam to teraz negativne (roky mam toho isteho partnera). Teraz si ma veru zmiatla. Ja som v tom, ze je to uz navzdy a vzdy mi to lekar kontroluje ako to mam (cytologia). Kvoli tomu mam aj vysetrenie kazdeho pol roka

autor
24. máj 2023

@zuza265 a mala si viackrat hpv pri cytologii? A ktory typ? Mne tak hovoril, ze vacsinou sa imunitny vysporiada s nim, a vyhodi ho z tela za 1-2 roky, ale su vysokorizikove, ktore mozno 1 z 10 zien nosi roky a vypukne ako rakovina.

zuza265
24. máj 2023

Ja som mala ten vysokorizikovy, ale uz by som len tipovala ktory. A ten je pod kontrolou. Bola som aj u onkogynekologa pre istotu. Takze nakoniec mozes mat pravdu s tymi ostatnymi… ale vravim stalo sa mi, ze mi to vyskocilo zas na prd pri cytologii a potom uz zase dobre.

autor
24. máj 2023

@zuza265 a uzivas aj nieco na imunitu?

zuza265
24. máj 2023

Mavala som s nou problem, ale teraz sa pokusame o dalsie dietatko, takze uzivam vitaminy podporujuce plodnost🤗 inak bezne uzivam len cecko a decko… nic specialne. Vysledky mavam dobre uz roky. Hento neviem preco vtedy vyskocilo a chvala bohu bolo to okej. Ako to mas teraz ty? Preco musis ist na vysetrenie v zahranici? Zijete tam?🤗

autor
24. máj 2023

@zuza265 jeeej, drzim palce velmi. 🥰 A z cytologie si mala ascus alebo nieco horsie? My sa chystame vystahovat do zahranicia a predtym som chcela mat vsetky preventivky za sebou. No a teraz mi toto vyskocilo. 😏 Na hpv zatial cakam, ale poviem, ti tak som sa toho zlakla, ze velmi.... Ja uzival zatial indonal a odporucil mi doky este deflagyn gel na 3 mesiace, ze maju s tym dobre vysledky.