Vysoký prolaktín u partnera

martinazvo
26. aug 2012

Ahojte, chcela by som poprosit o radu, ci nemate skusenosti s vysokym prolaktinom u partnera, mal hodnotu 278 a lekari nas velmi vystrasili ohladne nadoru na hypofize, prosim poradte ci mate podobny problem, co robit. Je v starostlivosti endokrinologicky, vzali mu opat krv a o 2 tyzdne ma mat vysledky...

ematko29
26. aug 2012

@martinazvo ja mám mikroadenom hypofízy hormonálne neaktívny.je to v podstate nezhubny nádor anašťastie sa zmenšuje.môže to byť aj váš prípad ale môže byť hormonálne aktívny,preto to zvyšenie prolaktínu.ja som sa sprvu tiež velmi zlakla ,zistili mi to v roku 2004odvtedy sa zmenšil.dočítala som sa ,že ho má velmi vela ludí aniektorí o tom ani nevedia,kym sa neobjavy problém.chodím len na prehliadky je to bez liečby.nijako mi to neovplyvnuje život.skuste sa popýtať vašej lekárky ohladne toho viac alebo posurfujte po internete.

martinazvo
autor
26. aug 2012

@ematko29 dakujem pekne. A oni manzela poslu na MR aby sa zistilo ci tam ma a ak ano tak aky adenom? Lebo som myslela ze pojde hned po vysetreniach, to cakanie je velmi narocne na psychiku, najma preto ze uz idem do iscare kvoli ivf...

martinaema
29. aug 2012

@martinazvo aj môj mm mal podozrenie na polaktinóm, nakoniec sa to vylúčilo. Ale keď ho aj bude mať a nebude nejaký extra veľký, dá sa to v pohode liečiť tabletkami, pri nezaberaní tabletkovej liečby a ak by mal ťažkosti, až potom sa volí operačná liečba, ale to by musel byť fakt veľký. A asi bude hormonálne aktívny, ked má tvoj mm takú vysoku hodnotu. Mimochodom - my sme mali zle robený odber krvi, nikto nás neupozornil na to, že krv sa odoberá minim. 2 hodiny po prebudení

martinazvo
autor
11. sep 2012

ahojte, tak mm caka na vysetrenie na MR, objednali si ho na 12.10. aby sa potvrdil/vylucil adenom na hypofize. Endokrinologicka mu nasadila PARLODEL 2,5mg, zatial pred spanim 1/2 tabletky. Mate skusenosti? Mame pocit, ze je z tych liekov velmi unaveny... treba vydrzat alebo radsej ist a riesit to ako vedlajsi ucinok? Dakujem vam za akekolvek rady !!! 🙂

zabka888
13. sep 2012

ahojte baby. Ja sa tiež k vám pridávam, my sme boli včera na vyšetrenie v endokrinologickom ústave v Lubochni a mojmu zas zistili zníženy/zvýšený (nepamatá si čo mu doktor povedal) testosteron. Presne budem vedieť ked nám prídu papriere, čiže budúci týždeň. Tiež ho poslali na MR hypofýzy. Boože tiež sa bojím :(
@ematko29
@martinazvo
@martinaema

ematko29
13. sep 2012

@martinazvo ak je velmi unaveny aspôsobuje mu to problemy pri práci tak by som to isla konzultovať s lekarkou,

ematko29
13. sep 2012

@zabka888 neboj sa hormony skaču,neznamená to hned ,že mánejaky vaznejsí problém.treba myslieť pozitívne,držím prsty 🙂

martinazvo
autor
13. sep 2012

@zabka888 ahoj... tak zvyseny prolaktin sposobuje znizeny testosteron... je to taka nepriama umera... ak bude klesat prolaktin, tak bude stupat testosteron... a zase opacne... ale ak poslali Tvojho mm na MR hypofyzy, asi bude na tom rovnako ako moja polovicka... aj mu dali nejake lieky kym sa dostane na MR, a na MR mu dali aky termin? my cakame nastastie "len" mesiac"... bali sme sa ze to bude dlhsie lebo nas strasili ze budeme cakat 3/4 roka ☹

zabka888
14. sep 2012

@martinazvo ahoj, boože na to ani nechcem myslieť ohladom toho nádoru ☹ som už z toho taká vystresovana.. Ešte nemá termín ale bol v juli na MR mozgu a čakal len 2 týždne, tak dúfam že teraz to nebude nejako dlho trvať 😒 Nie nie lieky mu nedali zatail žiadne..

zabka888
14. sep 2012

@ematko29 dakujem za podporu 🙂 len sa trochu obávam ked ho poslali na tú MR.. síce bol v júli a podla papierov ma hypofýzu v poriadku ale to mu robili celý mozog a teraz má isť len na hypofýzu, tak neviem či mu to nebudú robiť podrobnejšie..

ematko29
14. sep 2012

@zabka888 podla mna by už v júly boli niečo zistili.ved to bolo len pred 2mesiacmi

zabka888
14. sep 2012

@ematko29 no ved ja sa tiež tým utešujem, že snád ked to mal vtedy v poriadku, tak teraz by tam tiež nemal nič mať. Aj ked terz mu to budú robiť asi podrobnejšie len hypofýzu. Len neviem ako sa ten nízky testosteron prejaví na jeho plodnosti 😒

ematko29
14. sep 2012

@zabka888 oni su chcú byť len isty ,že je to ok ,preto ho este raz posielaju.ale čo to može urobiť s jeho plodnostou to veru neviem,určite by som sla sním na vyšetrenie spermii

zabka888
14. sep 2012

@ematko29 o ved uvidím, čo nám odporúči endokrinolog ked budú výsledky 😉 to zas budú stresy ☹

martinazvo
autor
14. sep 2012

@zabka888 tak co nam povedali... vysoky prolaktin sposobuje to ze je malilinko spermii... testosteron vplyva na sexualny apetit, vydrz, erekciu a chut na sex... neboj bude to ok, keby tam nieco bolo uz by to tam videli aj vtedy... drzim palceky!

zabka888
14. sep 2012

@martinazvo dakujem, dúfam že to bude v poriadku! 🙂 tak moj zas s týmto problém nemá, že by nemal chuť alebo niečo podobné, tak neviem :/ a vy to už ako dlho riešite? lieky nepomohli? lebo aj ja sa bojím že nám bude dlho trvať otehotnieť :(

ematko29
15. sep 2012

@martinazvo no vidíš nieje to take strašné jak si sa bála,ana mr pojde ešte?
@martinazvo

martinazvo
autor
17. sep 2012

@zabka888 ahoj, no my sa snazime 9 mesiacov, isli sme len tak na vysetrenia ze ci je vsetko OK a hned nam toto zistili, takze za cerstva riesime a uz sa prirodzene ani netrapime, pretoze to nepojde... milujeme sa len pre radost a babatko bude musiet poriesit CAR 🙂

@ematko29 ahoj, ano, na MR je manzel objednany, pojdeme 12. oktobra tak som zvedava ako to dopadne... zatial papa len lieciky ale vyzera ze sa to trosku ustalilo s tou unavou...

zabka888
17. sep 2012

@martinazvo a to vám povedali že prirodzene to nepojde?? ☹ koli tomu jeho problému alebo aj ty máš niečo? ☹

martinazvo
autor
17. sep 2012

@zabka888 ano, presne tak... ze mozno do mojej 50-tky by sa to podarilo, aj to bez zaruky a to by sme museli byt "ako kralici" ze takmer kazdy den sex ☹

martinazvo
autor
17. sep 2012

@zabka888 ja vyzeram zatial v poriadku, ale tak uvidime ako dopadnu vstupne testy v CAR (idu si robit vlastne odbery krvi, svoj podrobnejsi spermiogram, bude geneticka konzultacia s genetikom) a moja diagnosticka hysteroskopia...

zabka888
17. sep 2012

@martinazvo tak práce nám prišli výsledky, určite má tvoj ten prolaktín 278?? nie 2780 ?? lebo moj má 3930 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
čo mu napísali v žiadanke na MR vyšetrenie? my sme tiež objednaní 12.10. kam vy idete?

martinazvo
autor
18. sep 2012

@zabka888 ahoj... no ano ma 278... podla urologa je max. 15 u muzov, takze to ma 18x viac ako je norma... ale podla Dr. Hruzika z mojho centra by mal mat max. 23, takze to je 12x viac... tak si vyber kto Ti co povie :( ... no ale ano, aj hodnoty v tisicoch su mozne, aj tu som videla ze su kocky co mali 1500 - 2000 - aj nad 2000 a podarilo sa im to podchytit liekmi a maju dokonca babatka... takze nezufajte, absolvujte vysetrenia a uvidite... je to liecitelne, na to sa musime sustredit a byt pozitivne !!!

na MR ideme do TT, lebo my sme z DS okresu tak patrime tam... vy idete kam? na ziadanke je ako diagnoza novozistena hyperprolaktinemia a indikuje MR hypofyzy....

zabka888
18. sep 2012

@martinazvo Tak asi urolog má iné hodnoty ako enokrinolog. Lebo teiž som tu čítala že jedna holka mala až 5000.. Naozaj si nevieš vybrať..
My ideme do NR na MR 🙂 aj moj má hyperprolaktinémiu a centrálny hypogonadizmus a indikujú MR hypofýzy za účelom vylúčenia TU (to tam aj tvoj má či len MR hypofýzy?)

martinazvo
autor
18. sep 2012

@zabka888 tak moj lekar je gynekolog 🙂 ... no nemam ja u seba tu ziadanku, ale vecer mozem kuk presnejsie ked budem doma...

zabka888
18. sep 2012

@martinazvo jj, potom mi napíš čo tam vy máte.. Len tvojho už aspon začali liečiť,to je výhoda. Si predstav,že teraz musíme čakať 3 týždne na MR, potom dalšie 2-3 na výsledky, potom zas kým sa dostaneme k lekárovi, juuuj 2-3 mesiace zabité 😒 toto naše zdravotníctvo 😠

martinazvo
autor
18. sep 2012

@zabka888 tak my sme si tiez uzili nervov... urolog oznamil sucho - mate nador v mozgu - termin u endokrinologicky o 2 tyzdne... ta sa s manzelom ani nebavila, len vzali krv, dalsi termin o dalsie 2 tyzdne... potom len sucho lieky, ziadanka na MR a termin sme dostali o mesiac... a dalsia kontrola u endokrinologicky bude tyzden po MR... to uz bude na liekoch 6 tyzdnov, tak uz by sa to malo DUFAM aj nejako prejavit... snad bude uz hladina nizsia... a vysledky MR nie su hned???

zabka888
18. sep 2012

@martinazvo tak to zas ja nemožem povedať, náš endokrinolog bol veľmi zlatý len asi nepredpokladal že budú také zlé výsledky, tak nás poslal domov s tým, že nám zavolá ked budú výsledky a potom nám ich pošle poštou.. ja som sa tiež veľmi zlakla toho nádoru ale čo som dosť o tom čítala, ono to neni asi také hrozné ako to znie, vačšinou sú benigné a dajú sa liekmi vyliečiť resp.zmenšiť 🙂
nie nie na výsledky sa čaká 2-3 týždne ☹

martinazvo
autor
18. sep 2012

@zabka888 omg, dalsie cakanie... este ze medzitym budeme riesit babatenko v centre, aspon nieco pozitivne co nas rozptyli, snad bude vsetko OK 🙂

zabka888
18. sep 2012

@martinazvo tak to ano vy máte aspon to 😉 my budemem len čakať a snažilkovať sa len tak, keby náhodou 😉 začala som MM pchať Macou, uvidíme možno pomože na niečo 😉