Zabudla som si vybrať tampón. Môžem mať následky?

polarnicka
4. apr 2010

Ahojte, nepise sa mi lahko, ale... stalo sa. Menstruaciu mam uz 10 rokov, ale teraz sa mi prvy krat stalo, ze som si zabudla vybrat tampon v prvy den menstruacie. Neviem z akeho dovodu a hlavne ako sa mi to podarilo bez toho, aby som nieco spozorovala, som si zalozila dalsi. Ked som si ho vyberala, zaregistrovala som velmi zvlastny puch. Znepokojilo ma to a dala som si radsej vlozku. Ked ale sa situacia nezlepsila, spanikarila som, ze co sa deje. V sprche som si skontrolovala, ci som si naahodou nezabudla predchadzajuci tampon. Po vybrati pouzivam stale vlozku, ale mam strach, ze by som si mohla nejak ublizit, popripade, ze ten zapach z predchadzajuceho tamponu moze mat vplyv na zdravie mojej maternice, v horsom pripade celkovo.

Prosim vas, ma niekto nejake skusenosti s tymto? Normalne by som volala hned svojmu sukromnemu gynekologovi, ale kedze su sviatky... Neviem, co mam robit, na koho sa obratit.

Vopred vam dakujem za akukolvek informaciu.

latvia
4. apr 2010

a je ti nieco? myslim okrem toho zapachu?
tampon nasiaknuty krvou proste zapacha, krv sa rychlo rozklada a hrozne pachne....jedine nebezpecenstvo tamponov je v tom, ze mozu sposobit syndrom toxickeho soku.ak mas este letacik od tamponov, tam o tom pisu...ja na tvojom mieste, ak by mi nic nebolo, zavolala by som mu az po sviatkoch...ak by ti nieco bolo, tak by som volala uz skor

dadulka19
4. apr 2010

polarnicka,veď len zavolaj na gyndu do nemocnice a opýtaj sa sestričky príp.lekára,čo má službu.Možno poradí nejaký čípok preventivne 😉 .

diddi
4. apr 2010

Skoc na pohotovost,spravia ti sono

filipal
4. apr 2010

ja nechapem...ten prvy tampon mas este stale vnutri zatlaceny a nevies si ho vybrat?

titkovamiriam
4. apr 2010

ak nejde von tak ti ho vyberu na gynde ,no chod tam cim skor -ten tampon ti moze sposobit aj otravu krvi 😲 ci poriadny zapal

egyptanka
4. apr 2010

necakaj na to kym skoncia sviatky, mozes si vyrobit nejaku infekciu a hybaj ihned na pohotovost ... oni ta uz poslu na gynekologiu. S takymito vecami nie je hodno zahravat sa ... a daj vediet ako si dopadla. Drzim silno palce

saska.t
4. apr 2010

ak si si ho uz vybrala, problem by uz byt nemal, krv sa rozklada a tym padom pachne, ale kym je v tele nasiaknuty tampon v tele nehrozi infekcia, ak si ho uz vybrala pozoruj ci nemas bolesti v oblasti podbruska a ak nie malo by to byt ok ale v zasade pre info zavolaj na pohotovost 😉

zuzpolka
4. apr 2010

polarnicka,
aj take veci sa stávaju 🙂 ja som si tiež raz zabudla vybrať, ale naštastie ked som si tam dávala ten druhý som na to prišla, lebo ma to bolelo 😝
ked si si ho už vybrala tak si myslím že je to v poriadku a nemusiš sa ničoho bať,,,,keby niečo určite maš bolesti 😕 😒 😉

mamutka
5. apr 2010

no, niet nad menstruacny poharik, to pred zavedenim nemozem zebudnut vybrat, lebo mam len jeden 🙂 ale to zase bezne zabudnem ze mam kramy, rano vstat v klude, bez utekania na wc, vratane nocneho vymienania vloziek 😝 nikdy viac...

drzim palcenech z toho nie je problem, ale ked uz je vonku, tak to iste bude ok tampony bezne pachnu aj ked sa menia po troch hodkach, teda aspon ja som to vzdy citila a bolo mi nacic, teraz mam konecne klud, vylejem cistu nerozkladajucu sa krv a pohoda...
niezeby som tu chcela robit reklamu, ale doporucujem poharik, miesto humusenia sa s vlozkami a tamponmi, teraz mozem porovnat ake nehygienicke obdobie som musela kazdy mesiac zazivat 😝

latvia
5. apr 2010

mamutka, a poharik stale sterilizujes? ci ako?

mamutka
5. apr 2010

latvia, netreba....vzdy potom co mesiac oddychuje ho zvyknem, ale dnes som sa na to vyprdla, ved bol odlozeny uplne cisty...
po vybrati sa poriadne umyje horucou vodou a mydlom jemnym a je to. na verejnych weckach som ho este nemenila, lebo vydrzi v pohode aj 8 hodin, pri silnej mrche vyprazdnujem castejsie, vzdy predtym ako niekam idem,
ale potom v praci alebo niekde na verejnom ho proste budem utierat intimnou vlhcenou vreckovkou a pretriem suchou vreckovkou a je to, umyjem potom doma. nech nechodim s flasou na vyplachnutie po zachodoch...
je to super pocit ked nemusim vonku stale riesit, ze uz po 2-3 hodkach treba menit tampon, lebo to mam silne, a podobne v noci, ked uz maly zaspi, tak nemozem spat koli tomu ze treba casto menit vlozku a tak...skoncilo, proste to do rana neriesim a dokonca moze spat uplne dole bez a pokozka pekne dycha, neparim sa vo vlozke, no ked uz som sa s tym po prvej mrche naucila narabat, neviem si to vynachvalit 😉
len pri prvych silnych dnoch nosim intimky, kupila som si latkove, krasne farebne, telo volne dycha a mam ich len pre istotu.....
trochu odbocujeme od temy, ale suvisi to s tym, ze pri pouzivani tychto modernejsi veci nehrozia taketo nehody ako sa stali polarnicke......sa cudujem ze sa to mne nestalo volakedy v rychlosti, uf... 😀

latvia
5. apr 2010

zaujimave 🙂 tiez som si to vsimla, ze jaka novota 😉 mne len vadi to, ze je to cudzie teleso, a jednak nesterilne.....ale vidim ze si spokojna, tak ma to mozno niekedy chyti 🙂 zaujimalo by ma ale ci niekto od toho nechytil nejaku infekciu alebo zapal alebo podobne

mamutka
5. apr 2010

no ked to mas vyumyvane mydlom, horucou vodou a rovnako cistymi rukami zavadzas...nie je problem, a kto chce, nech si to vyvara aj kazdy den...vyhoda je, ze krv v tom nijako nereaguje, ostava cista, ale zato ked sa dostane do tamponu, hned sa zacina "kazit" a pachne...da sa o tom najst kopa info, aj tu na koni je diskusia...

latvia
5. apr 2010

na hygiene sme si robili test, kde sme si umyli ruky mydlom a potom sme ich otlacili na zivnu podu pre bakterie...nechci vediet co za pliagy tam vyrastli 😀 😝 ale zaujimava vecicka to je 🙂

mamutka
5. apr 2010

no, takto ja uz radsej neuvazujem, tiez sme na skole kadeco robili, ale to by sa jeden zblaznil 😀 ved kym si clovek nainstaluje vlozku alebo tampon na verejnych zachodoch, zarucene sa na ne nachyta riadny hnus co sa tam blazni v zduchom, takto aspon viem, ze sa verejnym prekrasnym miestnostiam vyhnem, lebo tam proste nebudem musiet frcat vymienat 😀

emjee
5. apr 2010

ja len, ze tampony a vlozky takisto nie su sterilne 😉 😀
viac v diskusii o kalichoch https://www.modrykonik.sk/forum/tema/menstruacn...

polarnicka
autor
10. sep 2010

Ahojte!

ja som ani nedufala, ze by sa mi niekto ozval! V kazdom pripade dakujem za vase odpovede! Nakoniec som si povedala, ze ak sa nebudem citit dobre, tak urcite zavolam gynekologovi (mam sukromneho) a spytam sa ho. Nastastie sa nic nedialo..

Inak, stalo sa uz niekomu z vas take nieco hlupe?? No kazdopadne... Mne hej ^^.

Inak by ma zaujimal ten menstruacny poharik... Pocas menstruacie teda asi nemas sex, ze..? Ako casto si menis poharik..? uff... neviem si to predstavit. Anyway, kamoska ma NuvaRing antikoncepciu a tu si tiez zavadza na 3 tyzdne dovnutra a pri sexe nic neciti ani ona, ani jej priatel... Asi je to sila zvyku vsetko, ze?

🙂

kubaka
10. sep 2010

@polarnicka proč toužíš mít při menstruaci sex? 😨 To není zrovna moc hygienické ani praktické...
Když si tampon zapomeneš jeden den, nic se neděje, to se stane - krev se prostě rozkládá a páchne, jak tu někdo psal. Pokud zapomeneš poslední tampon 14 dní, tak to už je maso - záněty atd. No, ale nevím, který trouba by si toho teda nevšim. Prý se to ale už i stalo. Takovou nevšímavost moc nechápu.

polarnicka
autor
8. mar 2011

@ kubaka

Osobne si myslim, ze mat sex cez menstruaciu je otazkou osobneho postoja. Mozno to nie je najelegantnejsie, ale nic cudne na tom nevidim 🙂 Mojmu priatelovi to neprekaza, nevidi na tom nic nehygienicke a ja tiez nie..

Ale ako hovorim, je to otazkou vkusu, kazdemu vyhovuje nieco ine. Mne sex cez menzes nevadi 😵

lussy211
5. aug 2015

No baby mne sa toto tiež stalo ale zistila som to až po dlhšej dobe čo som cítila pach, proste som nevedela z čoho a až potom ma napadlo či náhodou, zatiaľ problémy nemám ale idem dať preventívne Canesten...

crativeart
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kindervajicko
10. nov 2016

@crativeart mne je to uprimne luto, co sa ti stalo, vazne, bez srandy, ale takto som sa uz davno smiala 🙂 cely pribeh a proste ten styl, akym si to napisala, na jednicku 😄

pillipilli
10. nov 2016

Priznavam ,aj mne sa to uz stalo, nemam ani šajnu kolko ho som tam mala fakt a dodnes nechapem ako... bolo to uz davno, ale je to nezabudnutelne 😀
Ale mojej kamoske sa aj odtrhla snurka tak jej to vyberal doktor...
Oni su asi uz zvyknutí,ze nam tam najdu zavse nieco 😀

stardust
10. nov 2016

@pillipilli hned som si spomenula na ten vtip, ked zena pride ku gynekologovi a vravi: Hanba sem, hanba tam, zostala mi mrkva tam 😀

crativeart
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
221girl
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ehja129
12. mar 2019

@mamutka len poharik by sa nemal uzivat ked si este neporodila..

moonka1
12. mar 2019

@ehja129 si si asi nevsimla, ale pisala to v 2010 🙂