Zadržana voda v tele. Nebude mať vplyv na bábätko?

nokula
3. nov 2008

Ahojte všetky mamičky, snažilky, buduce mamičky.
Akurat riešim jednu dilemu a potrebovala by som poradiť. Mam 21 rokov a som moletka, akurat tento mesiac som vysadila po roku a pol antikoncepciu s ktorej som pribrala vyše 20 kilo, doktorka mi povedala, že mam v sebe zadržanu vodu a nič viac, tak som sa rozhodla, že tabletky vysadim a s priateľom sa budeme pokušať o babätko, lenže je tu ešte taky maličky háčik, chodím na VS, ja ju chcem ukončiť, len môj oco dufa, že ju skončím, lenže mňa ta škola vôbec nebavi a vyzera to tak (aj ja sa o to snažím) že tento semester neskončím. Len sa bojím toho, či moja nadvaha, zadržana voda v tele nebudu mať vplyv na babätko. Ma niekto podobnu skúsenosť? a čo poviete poteší sa oco tomu ked budem tehotna? nie je tu niekto aj s takou skusenosťou? veľmi pekne vam už teraz všetkym dakujem 🙂

pensadorcallisto
12. nov 2008

Mat babo je najkrajsia udalost na svete...
Ja som akurat koncila 2. rocnik na vyske a koncom prazdnin sa mi narodila dcera...
Skolu som vsak neukoncila ani neprerusila, hoci ma vtedy vela ludi presviedcalo, ze najlepsie je prerusit studium..Ale vravela som si, ze potom to bude tazke vracat sa spat. A zvladli sme to vsetko na vybornu... Nevravim, ze to bolo lahke, ale teraz na to obdobie spominam s usmevom.
Vies, nokula, ak ta to studium nebavi, tak to ukonci, ale nechat sa len tak vyrazit je podla mna dost zbabele... Mala by si sa tomuto vsetkemu postavit zoci-voci... Tvoji rodicia sa babu urcite potesia, hoci ich to prekvapi... Teraz sa ti mozno zda vsetko ruzove, hlavne ked si zalubena... Vybrat si z 3 moznoti tu "najlahsiu" je vsak dost pohodlne.
Ine je, ak mate s priatelom kde byvat, ak mate nieco nasetrene, pretoze babo to je aj vela vydavkov a z toho potom vznikaju rozne hadky a zbytocne este vacsi stres ako mas teraz.
Ja som mala babo v 20-tke, teraz mam 26 a pozeram sa na to uplne inak... Teraz aj cele tehotenstvo prezivam ovela spokojnejsie, bez nejakych stresov atd.

nokula
autor
13. nov 2008

no ahoj ketyh, tak na babätku sme už popracovali, akurat cez víkend som mala plodne dni, tak uvidime 🙂 no test som si ešte nerobila, nechcem sa príliš skoro sklamať, s ocinom nekecala, lebo mamina mi poradila, aby som zatiaľ tuto temu pred nim nenačrtla, až ked to bude iste, že nejako sa to už vežehli. no a zeleninky papam habadeeeeeej, ale čo ma prekvapilo, tak ako som vysadila antiku tak ma stráááááááááášne bolia bradavky, tak neviem z čoho to môže byť

nokula
autor
13. nov 2008

ahoj Kalo, no dakujem aj za tvoj nazor, poviem ti, že som si nikdy nemyslela, že tak skoro budem chcieť mať dieťatko, ale ako som s priateľom, tak stale nad tym uvažujem a snívam o tom, asi pred mesiacom som bola pozrieť kamaratku, ktorej sa narodilo babätko a vidieť niečo take užase ako dieťatko na rukach maminky, tak to ma ešte viac navnadilo, možno si niekto povie - máš 21 rokov, študuj, cestuj, zarob si peniaze, ale načo mi to všetko bude ked stale nebudem mať to po čom najviac túžim a to je dieťatko, viem si predstaviť koľko je to prebdenych noci, vymeneních plienok..... no a? ja sa na to tešim, možno chvíľami budem vravieť že som mala počkať, ale to bude len z vyčerpania, ale ked si priložím na prsia dieťatko, ktore vo mne rastlo 9 mesiacov a ktore vdaka mne prišlo na svet, tak jemu veru netreba aby jeho maminka mala nejaky titul

nokula
autor
13. nov 2008

pensadorcallisto - no tak čo ti ku tomu povedať? každy z nas ma na to iny nazor, lenže čo sa tyka školy, načo tam mam ostať ked viem, že to aj tak nikdy nedokončím? väčšinu predmetov vôbec nechapem na prednašky chodím, zapisujem si to, ale kto mi to vysvetli? ale hľadať na každy predemet nejakeho doučujuceho, tak to by som prerobila a stale ostavať rodičom na krku a nechať sa od nich živiť to tiež nie je to, čo chcem. a čo sa tyka priateľa tak s tym mame zariadenu vrchnu časť domu u nich doma, mame tam všetko čo potrebujeme a pre babatko už mame aj nejake oblečenie, ktoré sme zdedili po kamaratkach, takže s tym by problem nebol a viem aj to, že nam bude treba kočík, postieľku, sunar ale zatiaľ môžem povedať, že priateľ ma robotu v ktorej celkom slušne zarobi

ketyh
13. nov 2008

ja uz sa vyjadrovat nebudem,este si niekto pomysli ze ta navadzam na ukoncenie skoly

pensadorcallisto
13. nov 2008

Nokula, je to tvoje rozhodnutie a jasne, ze je to len na tebe... Ale ak si chcela ist na vysku, tak si si mohla vybrat nieco, co by ta bavilo a nie sa takto zbytocne trapit na skole, ktora ta vlastne ani nezaujima a comu ani mozno nerozumies... Ved je vela smerov...Inak, s tym ostat na krku rodicom... Ked budes mat dieta, tak si na rodicov spomenies viac ako teraz. To sa neda povedat, ze sa konecne od nich osamostatnis, pretoze stale budes na nich svojim sposobom zavisla, aj ked mozno uz nie financne...Urcite budes od nich potrebovat pomoc a co ja viem, co este... Vravela si, ze tvoj otec nezdiela tvoje nadsenie mat babo takto teraz..Mozno vidi celu situaciu triezvejsie ako ty teraz, ked si zalubena... Myslim, ze ti fakt nechce zle a niekedy ti, o ktorych si myslime, ze nam vobec nerozumeju, nam naopak rozumeju lepsie ako my sami sebe... Ale aj tak najdolezitejsie je mat pevne zazemie, na ktorom mozes budovat.. Nas zivot totiz nie je len o nasich zelaniach, ale aj o potrebach inych... Mas troska zidealizovany pohlad, ale to je asi v takomto pripade norlmane... Len ma zarazilo, ze si pisala, ze mas 3 moznosti a nich je lepsie ist na matersku... 😒 Lepsie povedane, budes dostavat rodicovsky prispevok, co nie je az tak vela, kedze si este nepracovala. A po 3 rokoch... Hmmmmm....

kalo
13. nov 2008

ketyh, holky neblázněte...je to diskuze, tak každý píše svůj názor. Něco jako že někoho nabádáš jsem tím svým příspěvkem určitě nemyslela!!
...Nokula: jak tak koukám, tak když to cítíš takto a mimi je teď pro tebe to nejdůležitější, tak samozřejmě dělej to, co cítíš a co teď považuješ za správné. Já tě osobně neznám, tak nechci a nedovoluji si radit. Každá má jiné priority, dělá to, co považuje za nejlepší. Byl to jen můj názor...Ale jak říkám, každý jsme jiné povahy.( Já jsem blázen, mám potřebu i sama sebe zdokonalovat a poznávat, baví a naplňuje mě to. A jsem ráda, že jsem dost věcí stihla před miminkem, protože s rodinou to pak už nejde.)
Každá máme načasované mateřské pudy jinak..někdo ve 20ti, někdo ve 33ti letech. Já třeba na dítě neměla ani pomyšlení ani ve 26 letech. Ten pocit touhy po dítěti, který máš a popisuješ, ten jsem poznala až když jsem poznala svého muže a to mi bylo skoro 28. Kolik ti je, nehraje roli...nikdy není moc brzy nebo pozdě.
........Jestli to tak cítíš, tak je to určitě správně a já ti můžu jen držet pěsti. Tvoji rodiče tvé rozhodnutí taky nakonec přijmou, ať bude jakékoliv. Souhlasím, že být na škole, která ti nejde a nebaví je ztráta času. Tak přej hodně štěstí a občas sem nakouknu
😉

lienka79
13. nov 2008

ak si chces aj vypocut nazor 🙂 ..tak ja si myslim,ze nakolko si este mladucka a casu na deturence..ja byt tebou,ukoncim skolu (mas uz len 2 roky),alebo aspon semester a nechat odklad.ak teda po babatku velmi tuzis...Ani netusis,kde bsade sa ti ta VS hodi....a robit dodatocne s babom skolu je ovela tazsie,ako bez neho (si myslim 😀 )....A nvyse si za tie 2 roky mozete vyskusat spolu zit,hospodarit s financiami...Lebo mine je to ran dit cez vikendy,na intraku..ako "naozaj"..Ale ak mas uz toto vsjo vyriesene...tak HOR sa na babo 😵
A isto bude spokojny aj tatko 😉

nokula
autor
14. nov 2008

ale ketyh, to mi hadam nechceš urobiť teraz ked si ma tak navnadila, haloooooooooooooooooo?????????????????? ozvi sa mi ešte

nokula
autor
14. nov 2008

pensadorcallisto - no tak čo sa tyka vyberu tej mojej školy chcela som ísť študovať uplne niečo ine, lenže som tam neurobila skúšky, pomedzi to som pracovala v Cechach ako ekonomka, ale situácia v kancelárii bola asi taka, že moja kolegyna ma len využívala, kričala do mna, alebo mi davala robiť taku robotu čo som nikdy predtym nerobila a potom chodila za mnou či to už mam. Prosto povedane spavala so šefom, tak si dovoľovala, ked si niekto prišiel pre zalohu, tak ho komentovala aj pol hodinu, kym mu tie peniaze dala, ale to som už kuštik odbočila od temy. Preto som sa rozhodla, že si podam prihlášku na inu školu, bola priamo v našom meste, a odbor znel aplikovana informatika a automatizacia v priemysle, takže som si myslela, že budem robiť niečo s PC, ale omyl, prvy ročník som rysovala matice, skrutky, podložky, nikdy v živote som to nerobila ale tak ako tak som to zvladla, teraz pre zmenu mame mechaniku, tam niečo počítame, ale tomu taktiež nechapem, tento semester mam 11 uloh, ale zatiaľ nemam odovzdanu ani jednu, takže ak aj by som nechcela odisť, tak oni ma sami vykopnu

nokula
autor
14. nov 2008

kalo a lienka79, dakujem za vaš nazor, myslím, že je taky neutralny a rozhodnutie nechavate viac menej na mne :D a to moje rozhodnutie je, že radšej sa pokusim o babätko ako keby som sa mala v škole scvoknuť z toho všetkého a trapiť sa pre niečo, čo aj tak nema zmysel, ale dakujem vam

majkajahoda
14. nov 2008

Milá nokula,

chcela by som Ti napísať pár riadkov. Ak tak veľmi túžiš po bábetku, tak sa o ňon pokúste. Je zbytočné tu rozoberať školu, ktorá Ťa aj tak nebaví a si viac menej už rozhodnutá.

Ale na druhej strane, ja som bola v podobnej situácií ako ty a chodila som na VŠ na technický smer a vyflákla som sa na to, pretože som stále vrflala, že oni ma aj tak vyhodia. Nakoniec som s odstupom času pochopila, že to bolo len o mojej lenivosti a bolo na tej škole pár ľudí, ktorí mi boli ochotní pomôcť prehrísť sa cez to čomu som neruzemela.
Tak som to aj ľutovala, pretože som si uvedomila, že to bol super odbor a v budúcnosti sa dá fantasticky z neho vyžiť a nič nerobiť.

Treba si to zvážiť a už vôbec nie do toho zaťahovať Tvojho otca, pretože je vždy riešenie. Ak by si sa tam pokúsila ostať, spolužiaci by pomohli. Kompromis je napr. v tom, že si dáš externé štúdium, ktoré je oveľa lahšie. Budú všetky strrany spokojné.

No, ale aby som sa vrátila k sebe ja som túto situáciu vyriešila tak, že som sa opätovne prihlásila na to, čo som chcela a už ma vzali. Spokojné sú všetky strany. A keď si predstavíš, že študuješ, to čo ťa baví a externe je to super. Može byť práca, bábo Tvoja sloboda, Tvoj život.

Len chcem proste povedať, že aj keď bude bábo určite si urob školu externe v živote to má človek lahšie a okrem toho veľmi rýchlo sa to šuchne. Len si nejakú urob. A prestaň myslieť na to, aké si mala skúsenosti v minulosti v práci, pretože je to úplne zbytočné. Nič to nedá, len to uberá sebavedomie.

Treba si ujasniť aj to či chceš slobodu od rodičov a preto chceš bábätko alebo preto, že sa naň cítiš. Pretože si osobne myslím, že je super robiť takéto rozhodntia vtedy, keď vnúrne cítiš, že si dosplela a to je tak v 25. Myslím tým proste to, že Ti neprekáža, že už nechodíš na zábavy, že už nemínaš len na seba peniaze, že ti už aspoň na najbližie tri roky nehrozí nový partner, pretože tento je pre Teba ten na kom Ti nevadia aj negatíva a vie sa postarať o Teba.
Ale u každého je to individuálne samozrejme.

nokula
autor
17. nov 2008

majkajahoda
no tak to je presne aj môj nazor, pokusim sa o babatko a ak nam to vínde, tak sa narodi a ked nie, tak si potom podam prihlášku na inu školu ktora ma už bude baviť a uvidíme, možno budem mať školu a potom aj babo :D No ja babo aj chcem a aj sa cítim na to, vstavať ku nemu, prebaľovať, a aj vyvarať pre priateľa, mna osobne to naplna

micha.bello
20. nov 2008

ahojte, je mi 20 a jsem těhu, kdo budete chtít a mít možnost popovídat si na chatu,chodíte-li na lide.cz, jukněte na http://chat.lide.cz/room.fcgi?auth=&room_ID=379...

nokula
autor
2. dec 2008

ahojte baby, čo ste vari už na mna zabudli? alebo sa nikto nechce zapojiť aj do mojej diskusie????? ☹ ☹

dannynka
2. dec 2008

nokula-je tu aj troska podobna tema,,,,ak chces nakuni aj tam 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

etnicka
3. dec 2008

ahoj nokula, ak Ti mozem poradit, tak skus najprv ist do prace, nasetrit si trosku a potom si urobte babatko 😉 skolu si mozes kludne dorobit neskor, ale ide o to, aby si sa necitila na nikom financne zavisla a aby si vedela, ze sa dokazes postarat sama o seba a aj o babatko. Pa pa 🙂

nokula
autor
12. dec 2008

no etnicka, to maš tiež pravdu, ja by som išla aj rada do roboty, len teraz ked je tato kríza je dosť veľky problem udržať sa v zamestnaní, nie to ešte aby som pracu zohnala a u nas je to skôr hladove mesto, BREZNO a veru ,že roboty je tu minimum, však prepušťaju na každom kroku, ale dakujem za radu a môžem sa opytať, ty si sa ako dlho snažila o babo?

pensadorcallisto
12. dec 2008

Inak, my tu tiez mame krizu asi ako vsade vo svete.... Ale myslim si a vzdy som si myslela, ze kto chce, tak pracu si vzdy najde.... Ja som skoncila vysoku skolu, mam titul, ale uz som robila aj taku pracu, pri ktorej asi netreba ziadnu skolu... 😀 A bolo to preto, ze som fakt pracu chcela, no nie na dlhy cas. A takto mi to vyhovovalo. Financne mi to tiez vyslo dobre, takze som bola celkom spokojna, pretoze som vedela, ze je to z nutnotsti.
A ako som uz povedala predtym, pokusat sa o babo len preto, ze skola sa mi nepaci a pracovat sa chce-nechce, tak je dost sebecke.... Ked sa clovek zacne vyhovarat a hladat si nejake vedlajsie cesticky, ktore ho nakoniec dostanu, je zbabele.

etnicka
13. dec 2008

nokula, my sme sa nesnazili 😉 nejak sa samo rozhodlo na svadobnej ceste, ze uz je cas 😀

etnicka
13. dec 2008

pensadorcallisto - uplne s Tebou suhlasim.

pensadorcallisto
14. dec 2008

Akoze mne je to uplne jedno ako sa nokula rozhodne, je to jej rozhodnutie a jej zivot... Viem, ze zalozila tuto temu, aby ju baby tu povzbudili. Je tu mnoho takych, ktore sa o babo snazili dost dlho a aj ich nazory su orientovane v tomto duchu... Ja sama som hrozne stastna, ze o chvilu sa nam narodi syn. Fakt by som ten pocit nemenila. Len si myslim, ze nokulin dovod preco mat babo je takt trocha od veci. Ved nemozem predsa povedat, ze chcem babo len preto, ze nic ine ma nebavi... Aspon ja si myslim, ze zodpovedna a dospela zena takyto nazor nikdy neprejavi.

etnicka
14. dec 2008

pensadorcallisto, zase uplne suhlasim.

nokula
autor
15. dec 2008

no pozri pensadorcallisto ja babo nechcem len preto, že nechcem chodiť do školy, ale ja po dieťati tužim a je mi uplne jedno či budem mať jeden, dva... tituly pred menom, alebo žiadny, podla mna je ti aj tak titul nanič, lebo teraz je všade len tlačenka, moja kamaratka nema ani maturitu a ma super zamestnanie, a opak kamoška ma dve VS a na UP bola rok a pol a pritom chodila na rôzne pohovory a bez praxe ju nezamestnali. a nejde mi o to, aby ma niekto povzbudzoval, ja si aj tak urobim tak ako uznam ja za vhodne, chcela som počuť len nazory inych a to, že tvoj nazor je taky kto chce pracu si najde, tak možno byvaš v takom meste kde mate pracovne ponuky, ale ver tomu, že tu u nas to tak nie je a keby som mala dochadzať 40 - 60km za pracou, davať na cestovne a zarobiť minimalnu mzdu tak neviem, či by si taku pracu robila, kebyže čo zarobiš nepokryje ani zakladne vydavky, ale maš pravdu ľudia su rôzni a každy ma svoj nazor.

pensadorcallisto
15. dec 2008

A rodicovsky prispevok ti vydavky pokryje? Ved je to len smiesna almuzna... 😀

nokula
autor
15. dec 2008

však ale ja viem, že kebyže idem aj na matersku, tak nedostanem viac ako 4000 sk, lenže mne nejde o peniaze, jednoducho chcem mať dieťa a nevidím na tom nič zle a zasa mam priateľa ktory našťastie zaraba, a keby bolo najhoršie tak by nam určite pomohli aj rodičia, aj ked najradšej by som sa o babo chcela postarať sama s priateľom aj ked viem, že jednoduche to určite nebude

azhra
15. dec 2008

Nokulo,mam 1 mezinarodni dotaz..potrebuju prelozit 1 slovo.. co znamena moletka? 😝

nokula
autor
16. dec 2008

moletka? akože žena ktora ma nejake to kilo na sebe

pensadorcallisto
16. dec 2008

Kazdopadne,nokula, rozhodnutie je na tebe... Len to, ze clovek inak rozmysla, ked ma 21 a inak, ked je starsi... Aspon ja to vidim na sebe.... Kebyze si mam povedat "ved uz nejako bude", tak do toho urcite neidem....Ale aj ja som mala 20 a rozmyslala mozno podobne ako ty. Ale skusenosti ta prinutia zamyslat sa nad vecami zodpovednejsie, nie povrchne. Po 3 rokoch si aj tak budes musiet najst nejaku pracu a z toho platit aj skolku, oblecenie atd... A ver, bude to tazsie ako je to teraz. 😉

azhra
16. dec 2008

Dekuju za vysvetleni Nokulo, me pri zneni moletka znelo jako baletka 😀