Zápal obličky

ruthike
2. aug 2017

Ahojte,

Je tu vela prispevkov kde deti prekonali zapal. Ja mam podozrenie, mala som strasne bolesti v krizoch a na pravej strane akoby mi noz bodal do oblicky a lava ominala tiez. Nemala somale vysoke teploty az po tyzdni mi stupli na 38. Crp nic extra, len mierne zvysene, v moci krv a zmiesane bakterie - teda beriem celoplosne atb uz skoro tyzden.
Robili mi aj CT ale bez kontrastu a vsetko vyzera okey, kamene nemam.

Nikdy som nic podobne nemala, tie bolesti boli strasne a to som mala akutny slepak a 2 porody.

Chcem sa spytat, boli ste hned fit po dolieceni? Mne je lepsie, ale stale som slaba, bolia ma krize a mam obcasnu tupu obcas ostru bolest v oblicke. Na wc som kazdu pol hodinu, mechur viac neznesie. Uz si zacinam zufat.

Urolog velmi nema zaujem moj stav dalej riesit. Na krv v moci hovori, ze to ma kazdy desiaty clovek. Ale ja som krv v moci nemala a pocas tehotenstiev mi ho brali pravidelne.

Ak ste mali nieco podobne, prosim podelte sa.

nina19833
2. aug 2017

Pri takom prístupe by som isto lekára vymenila. Neviem, nejak keď u človeka pretrváva nejaký problém, tak si musí za tým ísť až pokiaľ sa nezistí, čo je príčinou jeho stavu. Ja byť tebou mením lekára

erijan
2. aug 2017

Ja som skoncila so zapalom oblicky na centralnom prijme a hned ma aj hospitalizovali lebo mali podozrenie na zapal oblicky. Mala som teplotu cez 40 C, bolesti v chrbte, ako su krize, trochu vyssie a vyzarovali mi do stredu chrbta. Ked som chodila som citila otrasy v chrbte, pulzujucu bolest. Ja som mala bakterie v moci tiez, ale aj CRP z krvi bolo tiez velmi vysoke, okolo 180. Podavali mi antibiotika do zily cely tyzden, prve 3 dni mi nezaberali, museli pridat k nim dalsiu kombinaciu antibiotik a vtedy zacal zapal ustupovat. Po prepusteni som este braka Biseptol od urologicky dalsie 2-3 tyzdne, uz si presne nepamatam. Pri zapale oblicky su velmi vysoke teploty, vysoke CRP, bolesti. Mozno ste mali oblickovy zachvat alebo zapal mocovych ciest,pripadne mecura. Ja mavam urologicke zapaly od narodenia, zapal oblicky bol teraz 1.krat po 30-tke. Krv v moci nema byt pritomna, treba zmenit urologa.

ruthike
autor
2. aug 2017

@erijan to mi je luto. Vas opis zapalu je uplne klasicky, len ja som nemala vysoke teploty iba dva dni 38 a par cez 37. Urobim co budem moct, zijem v Uk a tu sa dr neda tak lahko zmenit, mam planovaneho slovenskeho urologa o dva tyzdne len by som sa rada dala aspon ako tak dokopy na let.

A po prepusteni z nemocnice ste este boli slaba, alebo uz lepsie?

lindt
2. aug 2017

Fuha, krv v moci a ze je ok? No, klasicke UK zdravotnictvo -osobna skusenost len s inou diagnozou. Urcite nepodcenovat,mozno nie je doliecena prava pricina bolesti, krvi v moci a crp, pokus sa to vydrzat a doma sa daj preklepnut u toho urologa. Drzim palce, nie je to sranda 😐

ruthike
autor
2. aug 2017

@lindt dakujem. Aj ja si myslim, ze moznoze je pricina nieco ine. Len ono to ct by ukazalo vselijake problemy. Ale potom ktovie, mne ani pri porode neverili, ze rodim lebo mi to ctg neukazovalo kontrakcie a ja som do hodiny a pol uz rodila🙂

Uz sa citim ako hypochonder, lebo mam podla testov v podstate vsetko v poriadku.

ruthike
autor
2. aug 2017

@erijan na ten oblickovy zachvat by to sedelo aj ma s tym poslali za urologom z pohotovosti - lenze ziadny kamienok na ct. Potom mi stuplo crp, ale len na 13 co nie je nic moc v porovnanin s vasim Crp. Tak som z toho jelen