Zápal po sexe

12. máj 2024

Ahojte žienky. Prosím vás s partnerom sme maly styk a p deň na to som dostala zápal močových ciest. Vraj sa to môže stať, ak je žena dlhšie sexuálne neaktívne. Neviete mi to racionálne objasniť? Resp čo na preliecenie takeho problému bez atb?

anavixy
12. máj 2024

Uplne racionalne a jednoducho: penis, podobne ako zensky genital, je miestom kde sa bezne vyskytuju rozne bakterie, pri styku sa tieto bakterie dostavaju aj do mocovej rury (preto sa odporuca po sexe vymocit a vyplavit bakterie von), odtial sa bakterie dostanu vyssie a vznikne zapal mocovych ciest. Neviem aky suvis by to malo mat s tym ci si alebo nie si pravidelne/casto sexualne aktivna, mozno akurat ze zrazu sa ti tam dostanu ine bakterie, nez ktore tam mas bezne, ale to naozaj neviem ci realne maju nejaky suvis tieto dve skutocnosti. A co sa tyka liecby, tak nejaka d manoza, blokurima, ale ak naozaj mas zapal a bakterie v moci, tak tam by asi atb neboli na skodu… 🤷🏻‍♀️

vanilkovazmrzka
12. máj 2024

Bakterie na penise ma chlap len na povrchu, oklepe a ide dalej. Tebe sa dostanu do tela, zostavaju, a ak na ne nie si “zvyknuta”, sposobia zapal. Pouzivaj kondom a vzdy sa po sexe vycikaj. Uplna banalita, ktora nam mohym zmenila zivot 😃