Žltý výtok, trichomoniáza

sisssaaaa
20. feb 2024

Ahojte baby, poprosila by som prípadne o nejake rady,
mám 16, poh. styk som mala, trápi ma dlhodobo žltobiely výtok, zo zápachom,
zvyklo ma to pred tým páliť a svrbieť, z toho som mala aj nepravidelnú a nadmernú menštruáciu, ale teraz už to vôbec nepociťujem.. menš. sa tiež zlepšila celkom, bola som s tým na gyn. na začiatku mi dala Entizol 500, ktorý mi aj neskôr pomohol, svrbenie a pálenie prestalo, len mi ostal žltý výtok, a k tomu ešte som tam dole suchá, a nedávno som si všimla že okolo pysk*v
je to také začervenanie..
gynekologička mi naposledy predpísala, dufaston..
len sa obávam že tie lieky na toto asi nepomôžu.. má s niečim podobným niektorá z vás skúsenosť?

tinka2233
20. feb 2024

Nemám s týmto problem a nikdy som nemala, ja som si užila so zapalmi močovych ciest. Ale, priznaky, ktore pišeš určite nie sú OK a je viditeľne že niečo ti ustúpilo ale vyzera to ako nedoliečenie. Ideálne by bolo spraviť celkovú cytológiu a zistiť čo presne v tom je. Zápach a inak sfarbený výtok ukazuje že to nie je ešte ok, vaginalna suchosť je otázka či je priznak ochorenia alebo chronická suchosť, ktorá postihuje ženy a v neposlednom rade začervenanie alebo akékoľvek iné podraždenie na pyskoch je ďalši prejav. Urobiť cytologiu (požiadať) a nastaviť liečbu a ideálne po celú tu dobu nemať sex, pretože bez ochrany ti tam zas len chlap zanesie bakterie čo v procese liečby nie je úplne žiadúce a s ochranou (kondomom) ten taktiež môže rozdraždiť vnútro pretože, tie lubrikanty na kondomoch vedia podrazdit